autó hitel és behajtás költség


Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.21. 07:56

Az új Ptk. hatálybalépése előtt kötött szerződésekre az elévülés tekintetében is a régi Ptk.-t kell alkalmazni.

Nuphar # 2016.04.21. 05:48

Köszönöm a válaszokat.

Az első levelemben azért nem írtam a 2015.03.16-án kapott egyoldalú szerződésmódositás elszámolásáról és az újra számolt tartozásról felszólításáról, mert úgy tudom , hogy 2014.03.15-től a fizetési felszólítás nem megszakító jellegű. Vagyis ha ez így van akkor 2011.01.12 és 2016.02.19 között eltelt öt év. Viszont most beleírtam , hátha rosszul tudom.


Tisztelt Jogi Fórum !

2008-ban vásároltam részletre egy autót. 2010-ig tudtam fizetni, majd utána a Bank felmondta a szerz?dést és lefoglalta majd

Szomorú örökös # 2016.04.21. 04:18

Nuphar
Nekem csak a két mondat összehasonlítva kicsit furcsa:

2016.04.04. 18:56
2011 és 2016 között eltelt öt év és ezen időszakban nem kaptam semmilyen hivatalos felszólítást

Összehasonlítva ezzel:

2016.04.20. 19:47
2011.01.12-én ismét egy fizetési felszólítást. Majd évek múltán 2015.03.16-án az egyoldalú szerződésmódositásról elszámolást és az újra számolt tartozásról felszólítást. 2016.02.19-én ismét egy fizetési felszólítást.

Tehát vagy április 4-én állítottál valótlant, vagy tegnap. Ha az utóbbi, azaz tegnapi állításaid az igazak, akkor szó nincs semmilyen elévülésről, viszont akkor április 4-én félrevezetted a válaszadót, tehát az akkori választ nyugodtan elfelejtheted. ;-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 19:02

Hol látsz ebben a listában két megszakító cselekmény között több, mint öt évet?

Nuphar # 2016.04.20. 17:47

Tisztelt Jogi Fórum !

Bár 2016.04.04-én kaptam választ a kérdésemre, de szeretném még egyszer pontosítani és tudni ,hogy mi a teendő.
2010.08.23-án a Bank felbontotta a gépjármű hitelszerződést.
2010.11.16-án megküldte az elszámolást illetve a gépjármű eladása utáni fennmaradó tartozás összegét.
2010.12.15-én a jogi képviselőtől fizetési felszólitást kaptam.
2011.01.12-én ismét egy fizetési felszólítást.
Majd évek múltán 2015.03.16-án az egyoldalú szerződésmódositásról elszámolást és az újra számolt tartozásról felszólítást.
2016.02.19-én ismét egy fizetési felszólítást.

Kérdezném, hogy jelen helyzetben az elévülés fennáll vagy sem. Ha igen akkor mi a teendő.

Tisztelettel:
Pikál Árpád


Tisztelt Jogi Fórum !

2008-ban vásároltam részletre egy autót. 2010-ig tudtam fizetni, majd utána a Bank felmondta a szerz?dést és lefoglalta majd

Dr.Attika # 2016.04.04. 17:09

Tisztelt Nuphart!
Elévült a bank követelése. Ezt csak akkor veszi figyelembe a bíróság, ha az elévülésre majd hivatkozik az esetleges közjegyzői vagy bírósági eljárásban.

Nuphar # 2016.04.04. 16:56

Tisztelt Jogi Fórum!

2010-ben a Bank lefoglalta majd értékesítette a náluk részletre vásárolt gépjárművet, mivel annak részleteit nem tudtam fizetni.
2010.novemberében kaptam egy felszólítást a még fennálló tartozás rendezésére mely a hitel és az eladási összeg különbözetéből adódott. Majd ezek után mivel a befizetés nem történt meg 2011.01.12-én egy újabb felszólítás következett.
Most 5 év után 2016.márciusában kaptam ismét egy levelet , hogy fizessem be a tartozást és annak kamatait. Kérdezném, hogy 2011 és 2016 között eltelt öt év és ezen időszakban nem kaptam semmilyen hivatalos felszólítást, az elévülési idő létrejött vagy sem.


Tisztelt Jogi Fórum !

2008-ban vásároltam részletre egy autót. 2010-ig tudtam fizetni, majd utána a Bank felmondta a szerz?dést és lefoglalta majd

gazdagm # 2016.03.01. 19:32

Tisztelt Jogi Fórum!
Segítséget szeretnék kérni!
Vásároltam egy gépkocsit, amelyet a holnapi napon veszek át kereskedésben. Mai napon felhívtam a kereskedőt, hogy aláírtunk minden papírt, mivel a gépkocsi vételárának 80%-át a merkantil banktól vettem fel. A kereskedő közölte, mivel a bank által folyósított összegnek a felvétele neki költségbe kerül ezért azt holnapi napon fizessem ki. 2.600.000,- Ft volt a gk vétel ára, melyből 540.000,- Ft volt az önerő, amelyet készpénzbe fizettem ki.
Jogosan kéri tőlem a 20.800,- Ft-ot? Ha igen ezt kell bármilyen irattal igazolnia?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel,
Gazdag Mónika

mooóó # 2016.02.08. 18:33

Tisztelt Jogrfórum!

Olyan problémám lenne, hogy pár éve édesapám vett egy személygépkocsit, svájci frank alapon, rendesen fizette még bírta, de a törlesztőrészlet már több mint a háromszorosára nőt így erre vonatkozóan nem voltak képesek fizetni. Az eredeti megállapodás szerinti vételár kilelt törlesztve ( 3 millió) , de a bank még követel több mint 3 milliót. Másfél éve nem tudják fizetni, bárlistára kerültek ez miatt, kaptunk egy levelet, hogy "eladták" a hitelt egy behajtó cégnek így már nekik tartozunk. Édesanyámat leszázalékolták, édesapám pedig sajnos a múlthéten agyvérzést kapott és jelenleg is kómában van, így teljesen fizetésképtelenek. Jelenleg én és bátyám támogatásából élnek (nekünk van külön lakáshitelünk), öcséim még iskolába járnak. Az összbevételük a mi támogatásunkat leszámítva édesanyám 43 ezer forintos jövedelme.
Már két éve letelt az a "forduló év" , így mondták, amivel még követelhetnék a tartozást, az autó törzskönyvét sem adták ki. Még az ingatlanukon is van hitel, ez az egyetlen oka, hogy nem terhelték az ingatlanra a tartozást.
Az autó még teljesen új állapotában sem ér annyit mint amit a bank követel, hiszen már az eredeti megállapodás szerinti összeg törlesztve lett.
Volna valami lehetőség ennek megoldására, mivel sajnos nem vagyunk képesek jelen helyzetben ezt megoldani :(
Ha mégis behajtásra kerül a sor és eljönnek az autóért követelhetnek bármilyen összeget?

Előre is köszönöm!

Sammy # 2010.08.16. 15:29

Szerződést majd elkérem tőle, aztán megnézem. Köszönöm a választ.

nandy # 2010.08.16. 13:41

Sammy:

Jogszabály csak a végrehajtás költségeit határozza meg, a BEHAJTÁSét nem. De az 50 ezer forint reálisnak tűnik, végrehajtás esetén is hasonló összegre lehetne számítani.
A késedelmi kamatot a fizetési határidő lejárta és a teljesítés közötti időszakra lehet számítani.

A szerződésben biztosan benne volt, hogy milyen esetekben lehet felbontani a szerződést. Felszólítást valószínűleg többször is kapott a barátod, csak xart rá.

nandy # 2010.08.16. 13:37

Nincs értékhatár.

zoszko74 # 2010.08.16. 13:23

Szép napot.

Lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy mekkora értékhatárig foglalhatnak le gépjárművet?

Előre is köszönöm.

Sammy # 2010.08.16. 09:26

Tisztelt Olvasók!

Olyan tanácsot szeretnék kérni, hogy:
az egyik barátom több éve rendelkezik autóhitellel, melyet nem tudott fizetni az utóbbi 2-3 hónapban a K&H banknál. Ezért a szerződést a bank felmondta és a tartozás behajtását kiadták egy behajtócégnek. Az elmaradt 3 havi tartozás 90 ezer, a teljes hiteltartozás 250ezer. Kérdésem, hogy a behajtócég mekkora behajtási költséget szabhat meg, azaz törvényben nincs-e lefektetve a annak maximuma, miután ilyen jogcímen 50000 Ft-ot követelnek. A másik dolog, hogy az elmaradt törlesztőrészletek pluszkamataira 12000 forintot számoltak fel. A szerződésbontást állítólag aug.8.-án hajtották végre, bár a megküldött tájékoztató levélben aug.10.-e szerepelt. Időközben 1 havi törlesztőrészletet a barátom befizetett már kilencedikén. Ezt a végrehajtó majd levonja a 90ezres tartozásból. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a késedelmi kamat mértéke nem változik, azaz nem csökken?
Harmadik kérdésem, hogy a minden tájékoztatás (levél, telefonos értesítés) nélkül a bank felmondhatja a szerződést és megbízhat egy harmadik felet a behajtással?
Választ és a segítséget előre is köszönöm.

nandy # 2010.08.06. 11:57

Milyen alattad lévő szöveget? Nincs ott semmi... megint töröltek?

végrehajtó1 # 2010.08.06. 10:38

Sajnos igen.

József 3 # 2010.08.06. 10:14

Tisztelt végrehajtó!

Olvasom itt az alattam levő szöveget.
Komolyan 49.000ft-ért elvihetnek-e leasingeas autót?
Ha igen akkor felháborító!Patrika is olvasom,hogy 6 évig fizette normálisan most a gazdasági válság miatt megértem,hogy elcsúszott a törlesztésekkel!
Felháborító ami itt megy ebben a mai világban!