autókereskedő


Véleményem # 2017.12.10. 22:52

Péter 21

Amennyiben valóban lesz következménye, úgy a szabálysértés elkövetője a járművezető személy. Ha a járművezető személy nem egyezik meg a tulajdonos/üzembentartóval, akkor felelős lehet a tulajdonos/üzembentartó is.
A járműkereskedésben lévő autók gyakran ki vannak vonva, a kereskedőnek így éri meg, a kivonásról rendszerint elfelejtik tájékoztatni a vevőt...
A próba utat a próbarendszámmal kell megtenni ilyen esetben. A későbbiekben pedig forgalomba helyezni a járművet, hogy azzal közlekedni lehessen.

( A híres VÉDA rendszertől nem kell tartani annyira... )

Péter 21 # 2017.12.09. 17:35

Üdvözlöm !!

A napokban vásároltam egy személygépkocsit autókereskedésben .
7 napos teljeskörű vissza viteli garanciát vállalnak az autóikra . Gondoltam a 7 nap letelte után átíratom , ez így is történt mindazonáltal
az okmányirodában közölték hogy a gépjárművet kivonata a kereskedő a forgalomból !! Ezen napokon ,,VÉDA” rendszerrel elátott utakon közlekedtem tehát bírságra mindenképpen számíthatók !!
Ilyenkor még is kit terhel a felelőség??
Amennyiben jól tudom a próba kört sem tehetem volna az autóval közúton. Mindazonáltal még is levezetették velem az általuk írt adás-vételi
szerződés szerinti 5 km !!

Válaszokat előre is köszönöm !!


Üdvözlöm !!

A napokban vásároltam egy személygépkocsit autókereskedésben .
7 napos teljeskör? vissza viteli garanciát vállalnak az autóikra .

hedimedi # 2017.11.19. 08:07

Üdvözlöm Önöket! Az előttem való hozzászólás látom már régi, de engem is érdekelne a válasz! Ha valaki tud, legyen szíves segíteni a kérdés megválaszolásában. Vagy melyik fórumban tegyem fel?

dzsoka # 2016.06.01. 08:52

Üdvözletem!

Már egy másik fórumba is feltettem a kérdést, talan rossz helyen, mert nem érkezett rá válasz.
Évek óta külföldi autók eladásával foglalkozom. Nem nagy tételben, csak pár autó havonta, jövedelmkiegészítésnek jó. Mivel papírok nélkül csinálom otthon az egészet, nem vállalkozóként, a kérdésem az lenne, mire számíthatok egy esetleges feljelentésnél? köszönöm