Öröklés


ObudaFan # 2014.04.20. 16:47

A cégbíróságra bőven elég egy nyilatkozatot benyújtani arról, hogy a székhelyhasználat jogszerű. Írj egy levelet a bt-nek, hogy legyenek szívesek igazolni, hogy mi alapján tartózkodnak ott.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.20. 12:54

Fogadj egy ügyvédet, fizess és megtudod.

Remélem senki nem fog Neked válaszolni.

turif # 2014.04.20. 12:49

Immaculata: Te meg valószínűleg a legrosszabb ügyvédfajta vagy, aki az ügyfelet jellemzi ill. kritizálja. Ilyet egy, klienseiből élő ügyvéd, jogász sem engedhet meg magának.

De nem ez a lényeg. Honnan lehet tudni bármilyen megállapodásról, ami köttetett apám és a bt közt?
Cégbíróság, stb helyekre az ilyet le kellett adni?

ObudaFan # 2014.04.19. 09:40

Ha szívességi használat volt, akkor az nagy valószínűséggel rövid határidővel felmondható, de az az irányadó, ami a megállapodásban szerepel.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 07:19

Ja, ha esetleg jogellenesen a Bt. előtt a kapukat becsukod, komoly kártérítésre számíthatsz.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.19. 07:18

Én azt nem értem, hogy minket miért érint hogy esetlegesen van-e egy ilyen megállapodás vagy sem?

Már megint egy olyan kérdező, aki nem kérdez, hanem a véleményét akarja másokra ráerőltetni. A legrosszabb ügyfélfajta.

Az apád és a Bt. között létrejött megállapodás téged, mint örököst köt. Te vagy édesapád jogutódja. Minden jog és kötelezettség, ami a hagyatékban van, azért a továbbiakban te vagy köteles helytállni.
Mindezek azt jelenti, hogy csak jogszerűen mondhatod fel mind a szívességi használatot, mind az írásbeli megállapodást.

turif # 2014.04.18. 21:45

Tudtommal a bt egyik telephelyeként van bejelentve apám háza. /legalábbis az e-cegjegyzek.hu ezt mondja /
De a ház apám tulajdonában áll.

Én azt nem értem, hogy minket miért érint hogy esetlegesen van-e egy ilyen megállapodás vagy sem?

Én nem vagyok jogász, de szerintem
apám halálával bármi amit ő nyújtott a bt-nek véget ért és nem hiszem, hogy kötelezhetőek vagyunk arra, hogy ezt mi továbbra is ingyen nyújtsuk a telephelyet bt-nek vagy egyáltalán megengedjük a működést.

ObudaFan # 2014.04.18. 20:30

Nyilván valamilyen megállapodás volt a bt. és az örökhagyó között. Ez vagy egy bérleti szerződés, vagy egy szívességi használati szerződés. És az, hogy mit lehet most tenni, attól függ, mi a megállapodás tartalma.
Egyébként a hagyatéki eljárástól függetlenül a bt-nek viszont nem ártana keresni egy kültagot, ha nem akar megszűnni.

Dr.Attika # 2014.04.18. 18:54

Keressen meg egy közelben székelő ügyvédet és ne az internet "mindenhatóságába" bízzon. Gondolom nem kevés pénzt veszít az internetes tanácsadásban reménykedve.

turif # 2014.04.18. 17:49

Az alábbi történettel kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni.

Apám idén április elején meghalt.
Ő egy Bt kültagja volt, viszont a gépészeti eszköz termelése / összeszerelése az ő telephelyén zajlott.

A Bt-nek még 2 beltagja van / volt, viszont ők egyelőre tovább folytatják a telephelyen a termelést.

Hagyatéki tárgyalás állítólag még elég hosszú ideig nem lesz. A kérdés, hogy mi ebben a helyzetben a tényállás?

A Bt tovább működhet egy ilyen helyzetben az elhunyt kültag telephelyén?
Ha viszont becsukjuk a kapukat, s az alkalmazott nem tud bemenni a telephelyre, akkor a Bt-nek is lőttek.

Kérhető-e ilyen helyzetben a Bt-től a telephely használata miatt bérleti díj?
Hisz mi semmilyen viszonyban nem állunk a Bt-vel!

A telephely rezsije nem volt a Bt-re könyvelni, hanem apám saját pénzéből fizette.
Most egyelőre úgy néz ki a dolog, hogy mi fizethetjük a rezsiköltséget, viszont a Bt pénzügyi dolgaihoz semmi közünk.

Mi lenne ilyen helyzetben a helyes?

Köszönöm,