lizingelt auto eladás


Matteo # 2010.01.04. 14:13

Lízingelt az autó, tehát nem saját tulajdon. Nem saját tulajdon, tehát nem is adhatod el.

Ha pénzügyi okok miatt csinálnád, úgyis csak rosszabbul jársz mintha maradnál ebben az autóban.

Krissz87 # 2010.01.04. 12:58

Sziasztok.Egy kérdésre szeretnék választ kapni,mégpedig.Lizinges automat szeretném eladni,ugy hogy a hitelt továbbra is törleszteném,csak automtol szeretnék megválni és annak az árán egy másikat vásárolni.lehetséges-e?Mitszolna ehez a bank?valamint mennyire jogszerü ez?Köszönöm elöre is a segitségeteket.E-mail:gykri@freemail.hu

Majtika # 2009.12.30. 00:08

Úristen!

Még vannak olyan emberek akik megbíznak pénzel kapcsolatban egymással?
És mi lesz ha nem tudod fizetni a törlesztőt?
Tudom, te tudod, de soha nem lehet tudni előre mi történik és akkor más embert teszel tönkre, én pont egy ilyen tönkretett ember vagyok:(

agrke # 2009.12.29. 20:45

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek hogy van 1 ember akinek van 1 hiteles autója de eladná bnekem a bank kihagyásával, azaz hogy én fizetném a részletet de a nevén maradna ilyenkor kell valami ügyvédi szerződés?

Vagy mit tanácsoltok!

Ismerem az embert szóval nem ismeretlen lenne!

Válaszotokat előre is köszönöm!

guba # 2009.12.28. 16:38

Ha kölcsönről van szó, akkor is valószínűleg a kocsi fedezetként szolgál és ilyenkor a törzskönyv a banknál szokott letétben maradni, vagyis hiába vagy tulajdonos, lényegében a bank hozzájárulása nélkül így sem tudod eladni. Ha találsz vevőt próbálj egyezkedni a bankkal.

guba # 2009.12.28. 16:34

Ha lízingszerződésről lenne szó, akkor a kocsi eladása fel sem merülhet, legalábbis a lízingbe vevő részéről. Ebben az esetben a lízingbe adó a tulajdonos.

Feri29 # 2009.12.28. 16:09

Nem hiszem, hogy belemenjenek a részletfizetésbe. Addig nem fogják "elengedni" a kocsit, amíg a teljes tartozás nincs kifizetve. Ezért írtam, hogy esetleg személyi hitelt lehet felvenni a különbségre.

isihawaii # 2009.12.28. 12:48

Köszönöm szépen hogy ilyyen gyorsan válaszoltatok még annyit megkérdeztek,hogy a fenmaradó pénzt egy összegben vagy fizethetem részletben is??
Vagy esetleg átvinni másik bankhoz mondjuk és hülyeségnek tartom nektek mi a véleményetek?
Köszi !

Feri29 # 2009.12.28. 11:53

Ettől még lehet lízing, mert ott is ugyanúgy tőke és kamat részből áll össze a lízingdíj, maximum nincs nevesítve.

Abban teljesen igaza van gubábak, hogy a lehető legrosszabb megoldás visszaadni a kocsit a lízingcégnek, mert ők biztosan nem piaci áron fogják értékesíteni és így több tartozás fog fennmaradni.

Én a helyedben addig fizetném a lízingdíjat, amíg nincs vevő a kocsira, ha pedig a vételár nem futja majd ki a tartozást, akkor a különbözetet sajnos be kell fizetni vagy valami személyi hitelt felvenni rá.

isihawaii # 2009.12.28. 10:39

Guba !

Akkor az tanácsolod hogy inkább fizessem és ha ugy állok hogy 0 ft-al kitudok szállni akkor probáljam meg eladni a kocsit?

Mondjum már meghirdettem a kocsit hátha elviszik és akkor 3-400E forintot meg visszatörlesztem !
Köszönöm a Gyors választ !

guba # 2009.12.28. 07:45

Itt nem lízingről lehet szó, hanem bankkölcsönről. Eddig a kamatokat törlesztetted azért nem csökkent a tőketartozásod.
Az biztos, hogy legrosszabbul akkor jársz, ha a bank adja el az autódat, és a legkevésbé rosszul akkor, ha nem mondod fel a szerződést.

isihawaii # 2009.12.27. 14:59

Elöször is Mindenkinek Boldog Karácsonyt !
Van egy történetem lassan 3 éve fizetem a hitelemet a Cib Lízingnél és olyan fer játékosok hogy most ugyanannyi a hitel a kocsimon mint amikor felvettek de megértem megkell élniük.
Kértem egy elszámolást ami igy áll:
Töke összege: 1.635.607 ft
Árfolyamkülömbözet:340.509ft
Töketartozás összesen:1.976.116 ft
Kamat összege:3.613 ft
szerzödés lezárási díj:98.136ft
Kicsit több mint 2 millióval tartozom a banknak.
A kérdésem a következő:hogy járok jobban a visszaadom a banknak vagy felrakom netre az autót csak a probléma hogy a kettő közötti összeget nem tudom kifizetni.Ha a banknak visszaadom a fent maradó hitelt azt kérhetem hogy visszatörleszthetem és arra mennyi idöt adnak?
Mit tennétek a helyemben??
Köszönöm a segitségeteket elöre is !

Tamara40 # 2008.11.22. 14:37

Köszi a segítséget!
monalisa 1-nek csak annyit hogy az autót már HÁZ ELADÁSA ELŐTT vették:)
Szóval köszi minden hozzászólást!

nandy # 2008.11.20. 20:20

Ha lízing, akkor az autó tulajdonosa a bank, azt nem lehet más személy tartozása miatt lefoglalni.

Ha hitelre lett vásárolva, akkor nem a bank a tulaj.

monalisa1 # 2008.11.20. 19:31

Vélelmezhetően nem egyazon bankról van szó, vagyis az egyiknek adósa az anyukád, a másiknak - aki a nővérednek lizingbe adta a kocsit - a testvéred rendesen fizeti a havi törlesztéseket, tehát emez banknak nincs oka az autót visszavenni. A két dolgot nem lehet egybefolyatni.

Azonban mint tegnap írtam a másik topicban: a mamádnak kellemetlensége lehet amiatt, hogy az eladott ház vételáérából nem a banktartozást rendezte le maradéktalanul, hanem a pénz egy részéből (= fedezetelvonás) a nővéred autóvásárlásánál "közreműködött".

Monalisa
laikus hozzászóló

Tamara40 # 2008.11.20. 14:31

Az autóval kapcsolatba,lízingről van szó!

Tamara40 # 2008.11.20. 14:31

Az autóval kapcsolatba,lízingről van szó!

guba # 2008.11.19. 21:10

Ha az adós a kocsi tulajdonosa, akkor igen. Nem egészen világos, hogy bankkölcsönről, vagy lízingről van-e szó.

Tamara40 # 2008.11.19. 19:25

Sziasztok!
Szeretném ha valaki tudna nekem választ adni a kérdésemre.
Nővéremnek több banknál van tartozása,a házukat eladták,de sajnos nem tudtak mindent kifizetni belőle.
Az egyik bank bíróságra adta az ügyet és azt írta végrehajtásra kerül az érték ami még megvan.Szóval az lenne a kérdésem,hogy a lányának vettek egy autót ahol a tesóm szerepel úgy mint tulajdonos,és ő nevén van az autóhitel is (Lízinges autó).Az autót rendesen fizeti a lánya,semmi elmaradása nincs,a lízinges autót is elvehetik tőle ha rendesen fizeti a banknak??
Azért szeretném ha választ kapnák ,mert a nővérem lánya teljesen el van szomorodva,hogy hiába fizet rendesen,és már benne van sok-sok pénze,de nem tudja mire számíthat!

Főlökött # 2008.10.14. 16:34

Tisztelettel

Egyet ne feledjünk, ha lízingelünk, akkor a lízingelt dolog, nem a mi tulajdonunk. Azaz, ha azt el akarjuk adni, odaadjuk másnak / mégha csak használatra is, vagy külföldre visszük, enhgedély nélkül / ( lízing cég tudta és beleegyezése-jóváhagyása nélkül ), azt a Btk. büntetni rendeli, mint hitel fedezetének elvonása címén.
Lízing cég feljelentéssel fog élni, ha a lízingelt dolgot nem kapja vissza, ha az arra kötődött szerződést felmondja, valamilyen okból ( pl. nem fizetés, stb. ) és azt a meghatalmazottjának nem adja át a lízingelő.

Átvállalással kapcsolatban, kb. 50.000.-Ft szerződésmódosítási díjfizetési kötelezettség terheli a lízingelőt, de ez az apróbetűs részben található.

Nagy vonalakban ennyi.

----------------------
  • Lökött
monalisa1 # 2008.10.05. 16:10

Tudnám javasolni, hogy vásárold meg a lizingcégtől az autót - akár egy másik banki hitelt felvéve -, aztán te magad próbáld azt értékesíteni, és végezetül egy másik autó vásárlása. Egy kicsit körülményes de így sem a lizingcég sem a használatautó kereskedő nem keres rajtad akkorát...

monalisa1 # 2008.10.05. 16:06

Mivel a kérdést ezen "lizing autó eladás" topicba tetted fel, vélelmezhetően a Kalos-t lizingeled, vagyis nem a tulajdonod. És ha így van, azt nem adhatod el, legfeljebb a lizingcégnek visszadhatod - és fizeted tovább a havi részletek azok lejártáig...

Ha azt szeretnéd, hogy egy kereskedő átvállalja a hitelt (...), azt előszőr is a pénzintézettel kell megbeszélni: ők mondják meg ill. írják elő az esetleges feltételek.

Azt tudnod kell, hogy akár így akár úgy, nagyot fogsz bukni a leadáson/eladáson.

Monalisa
laikus hozzászóló

Stone_ # 2008.10.05. 11:53

Üdvözlöm.
2004-ben vásároltam egy Daewoo Kalos-t. Most azonban úgy döntöttem hogy el szeretném adni és vásárolni egy használtautót. És szeretném megtudni hogy mien papírokra lenne szükségem hogy egy kereskedő átvállalja a hitelt.

v77timea # 2005.12.22. 07:28

A tulajdonos az ex párom.Igen,ez elég macerás lett.Viszont ha el is viszi az autot,polgári peres úton tudom bizonyítani ezt,mert ha odaadta a nővéreméknek az autot,ezért őt előveszik,na meg tudjuk ezer tanúval bizonyítani,hogy náluk van az auto másfél éve.Mi is gondoltunk arra,hogy azt mondja,ellopták az autot,de:akkor ha a nővéremék ellopták az autót,akkor ő miért fizetett továbbra is biztosítást,súlyadót és miért fizette továbbra is a részletet?Ráadásul van pár csekk,ami a nővéremék falujában lett befizetve a postán,akkor ha ellopták,honnan a csekk hozzá?Találták és nem tudták hová tenni a pénzüket?Ezekkel nyugtatgatom magam.

autojogasz (törölt felhasználó) # 2005.12.21. 19:55

Sőt, én még tovább pontosítanék: ez valóban lízing, vagy részletvásárlás volt? A forgalmiban ki van feltüntetve tulajdonosként, esetleg üzembentartóként?