Gyermektartásdíj végrehajtása


gerbera317 # 2019.05.14. 10:16

Ha a gyermektartást bíróság állapította meg, akkor ahhoz kell fordulni, kérve a végrehajtás elrendelését. Ha már felhalmozódott 6 havi elmaradás, akkor visszamenőlegesen arra is kérheted a végrehajtást.

Panni16 # 2019.05.14. 09:09

Kedves Fórumozók!
Szeretném kérdezni h ha a volt férj nem fizet rendszeresen gyerektartást akkor mi a teendő? Megállapított összeg bizonyos részét adja csak, azt is 2 havonta kifogás persze mindig van de olvastam ne lefyek türelmes mert én fizetek ra, mindamellett 2 gyermek( 9 és 11 éves 1 fizetesből necces a hónap vége.
Hogy kezdjem? Kihez es hova forduljak?
Válaszokat előre is köszii mindenkinek.

Gonzi60 # 2019.04.28. 18:57

Köszönöm szépen a válaszokat!

gerbera317 # 2019.04.28. 06:59

Nem áll vissza semmi. Ha visszautasítják a fellebbezést, akkor jogerőre emelkedik a régi végrehajtást megszüntető végzés. Mindez az újonnan elrendelt végrehajtást nem érinti.
Itt annak kell lennie, hogy régi végrehajtás folyamatban marad azzal, hogy nem történik benne további folyamatos követelés felszámítása, hanem csak az addig keletkezett hátralékot kell behajtani; és van az új végrehajtás, Ahol a megemelt tartásdíj behajtása iránt folyik a végrehajtás.

gerbera317 # 2019.04.28. 06:51

Nincs helye sem felfüggesztésnek, sem megszüntetésnek. Ahogy KBS írja, korlátozni kell a végrehajtást a Vht. 56. § (1) a) pont szerint. A bíróság tévedett a megszüntető intézkedésével, amit majd helyretesz a másodfok. De a jogorvoslat illetékét meg kell fizetni, különben visszautasítják a fellebbezést. Siker esetén ez visszájár.

Gonzi60 # 2019.04.28. 06:49

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
A fellebbezésben ezt is írtuk,kértük,hogy ne megszüntesse csak korlátozza,de mégis végül felfüggesztette,amivel a fellebbezésre való tekintet nélkűl így végrehajtható lett a felfüggesztés.Amennyiben nem fizetjük be a fellebbezésre az illetéket akkor visszaál az eredeti állapot az első gyermektartásdíj esetében és a megemelt tartásdíjra beadott új végrehajtási lap alapján indul egy másik végrehajtás?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.28. 06:08

Szerintem nem kellene megszüntetni, csak a hátralékra korlátozni.

Gonzi60 # 2019.04.28. 05:07

Üdv! Szeretném megkérdezni,hogy gyermektartásdíj felemelése esetén a bíróság miért szünteti meg a már folyamatban levő gyermektartásdíj végrehajtást amiből még nem volt megtérülés? Megfellebbeztük,mert azt hittük,hisszük,hogy a már folyamatban levő végrehajtásban felgyülemlet hátralék elvész. Erre jött egy másik végzés,hogy csak felfüggeszti a már folyamatban levőt,de a fellebbezésre fizessünk 7000ft illetéket.Hát nem tudjuk,hogy akkor most mi legyen,hogy az első már folyamatban levő gyermektartásdíj hátralék ne vesszen el vagy ez a bevált folyamat,ha a gyermektartásdíj felemelésére új vh lapot adtunk be,hogy addig ez az eljárás?Köszönöm szépen előre is választ.

Gonzi60 # 2019.04.28. 05:02

Üdv! Szeretném megkérdezni,hogy gyermektartásdíj felemelése esetén a bíróság miért szünteti meg a már folyamatban levő gyermektartásdíj végrehajtást amiből még nem volt megtérülés? Megfellebbeztük,mert azt hittük,hisszük,hogy a már folyamatban levő végrehajtásban felgyülemlet hátralék elvész. Erre jött egy másik végzés,hogy csak felfüggeszti a már folyamatban levőt,de a fellebbezésre fizessünk 7000ft illetéket.Hát nem tudjuk,hogy akkor most mi legyen,hogy az első már folyamatban levő gyermektartásdíj hátralék ne vesszen el vagy ez a bevált folyamat,ha a gyermektartásdíj felemelésére új vh lapot adtunk be,hogy addig ez az eljárás?Köszönöm szépen előre is választ.

Zoldszofi75 # 2019.03.29. 12:53

Mi elváltunk ,újra nősült lett egy lánya, a fiamtól sosem követelnék semmi!!!!
A felesége és a két gyerek az örökös, de a fiamtól nem követelnék!!! :)
Köszönöm,hogy megírta azt ahol utanna lehet járni annak aki a hagyatéki tárgyalást vezette,máris keresem!
Önnek is hálás vagyok a kedes segítségért!!!

drbjozsef # 2019.03.29. 12:48

Zoldszofi75,

Fél év normális a hagyatéki tárgyalásig. Ha a gyermeked örökös lenne, akkor természetesen kell(ett volna?) őt értesíteni.

Ha tudod az elhunyt utolsó lakóhelyét és a halál hónapját, akkor a MOKK.hu-n ki tudod keresni ki az illetékes közjegyző, és fel tudod venni vele a kapcsolatot.

(Egyébként: az örökös nem a gyermeked? Ha ő lesz a jogutód, és tőle követelheted az ő tartásából elmaradt követelést, nem sokkal vagytok beljebb...)

Zoldszofi75 # 2019.03.29. 12:46

Az utóbbit nem vitatom csak azt ,hogy ne lehetne jogutódot megállapítani, csak mert gyerektartásdiról van szó....folyamatosan hibázott a végrehajtó, hisz 2014 ora több bejelentett munkahelye volt a volt férjemnek, mindig bejelentettem és kértem a végrehajtás folytatását de soha egy ft-ot nem láttam,még akkor sem amikor a cég vissza igazolta, hogy náluk van és mennyi a letiltható összeg, egyszerűen nem tartotta szemmel az ügyet...köszönöm a válaszokat,mindenképp a bíróság panasznapjan megkérdezem,kérhetem e vagy sem?
Szép napot kívánok önnek, hálás vagyok a segítségért!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.29. 12:45

+1

gerbera317 # 2019.03.29. 12:37

Majd a bíróság eldönti. Logikusnak tűnik, hogy az adós haláláig keletkezett tartásdíj-hátralék tekintetében jogutódlást állapítsanak meg,
és a követelés természeténél fogva szintén logikus, hogy a folyamatos gyermektartás-fizetési kötelezettség az adós halálával megszűnik.

Zoldszofi75 # 2019.03.29. 12:32

A bíróság is elutasítja ilyen esetben a jogutód megállapítását?
A jog szerint válóban nem örökölhető az adósság?
2018. Júliusában halt meg a volt férjen,hagyatéki tárgyalásról a közös gyermekünket senki nem értesítette...életszerű, hogy nem is volt meg?
Meg hát,hagyatéki hitelezőként én is szeretnék jelen lenni a hagyatéki tárgyaláson...Vagy ez is jogszerűtlen,és nincs ilyenre lehetőségem?

gerbera317 # 2019.03.29. 12:16

Ha a jogutódlás megállapítása nem lehetséges, akkor a jogutódlás megállapítása iránti kérelem elutasítása az ügy érdemét tekintve azonos azzal, mintha a vh-kérő nem kérte volna a jogutódlást. Erre tekintettel nem létezik olyan befejezési mód, hogy "az adós meghalt, és a jogutódlás megállapítása nem lehetséges". Csak olyan van, hogy "az adós meghalt, és a vh-kérő nem kérte a jogutódlást". Tehát az 52. § b) szerinti befejezés korrekt.
Az egy másik dolog, hogy a végrehajtónak nincs jogosultsága megállapítani, hogy a jogutódlás nem lehetséges, tehát ha a vh-kérő minden áron ragaszkodik hozzá, akkor fel kell terjesztenie a vh-kérő kérelmét a bíróságra.

Zoldszofi75 # 2019.03.29. 12:07

Idézem a végrehajtó levélét.
" Fenti számú cg. ügyben tájékoztatom a vh.
kérőt, hogy gyermektartásdíj ügyben a jog utódlás nem lehetséges.
Jelen eljárás a vogt.52 §. b.) pontja alapján befejezett.

Amire hivatkozik az pont arról szól hogy ha a végrehajtást kérő nem kéri a jogutód megállapítását akkor megkell szüntetni az eljárást,de én pont azt kértem hogy állapítsa meg...biztos buta vagyok, de ezt igy nem értem!

gerbera317 # 2019.03.29. 12:00

Majdnem jól mondta a végrehajtó, hogy hagyd őt békén. Csakis az adós haláláig keletkezett tartásdíj-hátralék vonatkozásában, a folyamatos tartásdíjat el lehet felejteni. Ha a végrehajtó nem hajlandó továbbítani a kérelmedet, akkor közvetlenül a bírósághoz fordulhatsz jogutódlás megállapítása iránt.

Zoldszofi75 # 2019.03.29. 11:43

Szép napot kívánok!
Szeretnek információt kérni, hátha tud valaki segíteni!
Folyamatban lévő végrehajtás, gyerektartásdij ügyében (2014-ben kezdtem )
Az adós meghalt, a végrehajtó amikor kértem a jog utódlás megállapítását azt írta válaszként, hogy gyerektartásdij ügyében az nem lehetséges, hivatkozott a levélben és vht.52.paragrafus.b.) pontjára ,ami arról ír,hogy abban az esetben ha nem kérem a jogutódlást akkor megszünik az eljárás.
Felhívtam, kértem adja meg a pontos törvényi hivatkozást arra amit írt ,de arrogánsan közölte hogy az illetékes bírósághoz adjak be panaszt az eljárással kapcsolatban mert nem ír ő nekem meg semmit!
A feleség nem örökli a férj tartozását,vagy az esetleges hagyatékból nem vagyok jogosult az összegre?
Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.09. 11:08

Kérhetsz végrehajtást.

Anna_N # 2018.09.09. 10:53

Sziasztok,
a volt férjem munkanélküli lett és két hónapja már nincs semmilyen jövedelme. Gyermektartást azóta nem fizet. Milyen lehetőségeim vannak, hogy a gyermektartásdíjat megkapjam?
Előre is köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2018.09.05. 10:43

Ötven százalék vonható. Ha a havi harmincezer mellett további hatezret vonnak, akkor 36 ezer az ötven százalék, 72 ezer a nettó fizu. Ez elég soványkának tűnik, úgyhogy meglehet, hogy a munkáltató nem tartja be a levonás szabályait. A letiltást kiadó bíróságnál kell kérni, hogy vizsgálják meg a dolgot.

Elzy # 2018.09.05. 10:25

Tisztelt Fórumozók!

Az exem fizetéséből bírósági meghagyás útján havi 30 ezer gyerektartást von a munkáltató.De, visszamenőlegesen 150 ezer elmaradása is van amit szintén vonni kell a munkáltatónak.Az elmaradt tartásdíjból csak havi 5-6 ezer forintot von a munkáltató.Miért ennyit?Van egy hiteltartozása is amit vontak tőle de a gyerektartás azt nem előzi meg?Ilyen esetben a fizetése hány százalékát vonhatják?Segítségeteket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.25. 12:34

Tárgyi költségfeljegyzéses a per.

Betty3 # 2018.07.25. 09:59

Köszönöm szépen.