elektronikus cégeljárás


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 12:30

drazsét elő kell léptetni fantasztikus amit csinál, csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni, sőt az égész igazságügyi gárda megérdemli az ügyvédi kar gratulációját.... fantasztikusnak tartom... és, hogy e lényegtelen butácska dolog helyett a miskolci rendőrkapitánynak adtak publicitást az zseniális! javaslom külön extra februári prémiumot minden irm-s alkalmazottnak !!!!!!!!!!!!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.04. 12:42

drazsét elő kell léptetni

Ahogy Igor kérdezte a transzszibériai vasút építésén: innen? Hova?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 14:56

javaslatok:

az évezred igazságügyi minisztere

netán megfontolható a gyurcsány-kormány legjobban teljesítő minisztere cím is

amúgy én is kértem le ma pár illetéket... remélem jó lesz

a kérdésem az hogy amit még januárban kértem le azokat befizethetik e? vagy nem? lehet ha befizették akkor hiába várjuk az igazolást?

ObudaFan # 2009.02.04. 15:11

Pontosan ez utóbbira irányult az előző kérdésem. Én várok most egy-két 7-8 napos befizetést. Az egyik ügyében már írtam e-mailt a MÁK-nak, semmi válasz, pedig sürgős lenne a dolog.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 16:03

majd ha kapsz választ akkor tedd közzé...

AMÚGY SZÁMLÁT azt lehet e-mailben kérni?

barnaszemű # 2009.02.05. 09:20

Sziasztok!

Segítségetkeket szeretném kérni, hogy anno a cégbíróság egyik cégem esetén ugyanazt a nevet az ügyvezetőnél leánykori névvel használta míg a tagoknál a férjezett nevet használta.
Mivel a cég most szeretné a székhelyet változtatni ezért szeretném ha most a cégbíróság a fent említett hibáját korrigálná amiről szeretnék az e-aktában egy levelet belerakni. Ilyen vagy ehhez hasonló levelet van aki már csatolt?? Vagy lehet hogy elutasítják mert létezik rá valamilyen külön speciális adatlap??

Dr. Szaszi # 2009.02.05. 09:45

@barnaszemű:

Hasonló volt.

Az egyik cégünk beltagja elhunyt. Kértük a törlését, becsatoltuk a jogerős hagyatékátadót, a megfelelősen módosított okiratokat, de a végzésben még mindig tagként lett feltűntetve.
Írtunk egy kijavítás iránti kérelmet, megfelelően kitöltöttük a formanyomtatvány vonatkozó részeit, (illeték és közzétételi költség sem kellett) beküldtük.

Lehet, hogy neked is egyszerűbb lenne két kört futni.

De szerintem hívd fel az ügyintézőt, és beszéld meg vele. Ki tudja, hogy az egyes bíróságok között milyen jogértelmezési eltérések vannak...

(Esetleg becsatolhatod a személyi okmányok másolatát, de ez bennem adatkezelési problémákat vet fel pl.)

ObudaFan # 2009.02.05. 10:05

Szerintem teljesen felesleges igazolvány-másolatot csatolni. Az igazolványt a jogi képviselő ellenőrzi, nem a cégbíróság. Úgyis módosítod a társasági szerződést, a szerződésmódosításba írd bele ezt az indokot, és a szerződésnek ezt a pontját is módosítsd.

barnaszemű # 2009.02.05. 11:42

Kedves ObudaFan, Dr. Szaszi!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

újonc # 2009.02.10. 19:04

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, hogy az elektronikus cégeljárás fortélyait hogy tudnám a legkönynebben elsajátítani?Jogtanácsosként kellene a cég ügyeit intéznem, de egyelőre nem sok tapasztalattal rendelkezem...
A segítséget előre is köszönöm..

ObudaFan # 2009.02.10. 19:53

Ha csinálod. Nem különösebben bonyolult, rá fogsz jönni, itt meg kérdezhetsz.

hbonline # 2009.02.11. 08:40

Üdv!

Mi lehet az oka annak, hogy két napja nem jött meg az Államkincstártól az igazolás? Hétfőn küldtem be a kitöltött .doc fájlukat, és azóta sincs semmi. Telefonon nem érhető el egyetlen ügyintéző sem, feltehetőleg foglaltak. A pénzek könyvelése már megtörtént a .pdf állományuk alapján.

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.02.11. 10:16

2-5 nap alatt jön meg.
Hol tudod megnézni a pdf állományukat?

hbonline # 2009.02.11. 10:27

Üdv!

Lassan egy hónapot kell rá várni...

Itt a link a naponta frissített pdf állományhoz. Az oldal legalján található.

http://www.allamkincstar.gov.hu/cikk/864?…

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.02.11. 10:40

Szerintem e-mailben érdeklődj:

http://www.allamkincstar.gov.hu/email?…

ObudaFan # 2009.02.11. 10:49

Ügyfelünk tájékoztatás ellenére nem banki, hanem postai úton fizette meg az illetéket és a közzétételit. Várható, hogy egyszer majd jön visszaigazolás, vagy sem?

Dr Justice # 2009.02.11. 11:20

Szerintem a legjobb ha visszaigényeli az illeték és költségtéritést. Véleményem szerint ne várjon a Mák visszaigazolásra, ha az elektronikus is késik sokat, akkor a papíros befizetést vajon hogy dolgozzák fel?!

hbonline # 2009.02.11. 15:26

Üdv!

A mai az nem az én napom. Sikerült beküldenem egy változásbejegyzési kérelem aktát az xml kérelem nélkül. :S Holnap megpróbálom valahogyan semmissé nyilváníttatni az aktát, és újra beküldeném. Van rá esély, hogy ez így működjön, és ne kelljen várni napokat, heteket egy elutasításra? Mert szerintem bíróhoz került.

ObudaFan # 2009.02.11. 16:49

Ha arra irányul a kérdés, hogy egyszerűsített eljárásban szeretted volna intézni a dolgot, és így maradt ki az xml, akkor nem fog menni. Ez rögzült, mint nem egyszerűsített eljárás.

hbonline # 2009.02.13. 15:09

Ritka gyorsan reagáltak, két napon belül. Kiadtak egy hiánypótlást, mivel hiánycikk volt az xml csoda.
Második pontban egy átalakított tsz-t kérnek, mivel kérelem hiányában nem tudták megállapítani, hogy az eljárás egyszerűsített, holott minden jel arra utalt...

Hétfőn beszélek majd velük telefonon keresztül, de azért érdekelne mások véleménye. Ha a hiánypótlásban beküldöm nekik a kérelmet, meg egy egyéb iratnak elnevezett kis felvilágosítást a bakimról, akkor van rá esély, hogy bejegyzik a változást, vagy pedig elszórakoznak az üggyel heteket, hónapokat, ahogyan ilyen esetekben szokták?

Köszönöm.

ObudaFan # 2009.02.13. 16:54

Szerintem a szerencse fia vagy, ha ezek után nem hívnak fel, hogy fizess még 85e Ft illetéket és 5e Ft közzétételit, mert "rögzült az eljárás", mint nem egyszerűsített. Hát küldd be a kérelmet, beikszelve, hogy egyszerűsített, és egy óra múlva megtudod, hogy van-e esély. Elvileg egyszerűsített eljárásban, ugye, nem lehetett volna hp-t kiadni.

hbonline # 2009.02.17. 13:53

Üdv!

Beszéltem a szerkesztővel telefonon, vissza kell mondani a kérelmet, nem igazán érdekli őket, hogy egyszerűsített eljárás lett volna. Úgyhogy az lesz majd. Legközelebb jobban kell majd figyelnem, mert az automatának hiányossága a kérelem meglétére vonatkozó vizsgálat. Pedig ha bele tud nézni az xml-be, akkor ez sem lehet bonyolult.

ObudaFan # 2009.02.17. 14:09

Az egész eljárás hiányossága pedig az, hogy ha elfelejted beikszelni, hogy egyszerűsített eljárást kérsz, az nagyobb szívás, mint ha minden mást hiányosan adsz be, csak épp ezt nem rontod el.

ZSZSZS # 2009.02.18. 14:16

Másnál is áll a cégbírósági ügyintézés, vagy csak mi nem kapunk vissza (szinte) semmit?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.04. 16:50

szerződés mintára való áttérésnél lehet cégbírósági illetékességet is váltani (székhely módosulás)?