Társasházi jog


elfmage999 # 2016.07.31. 22:29

mondjuk mert nincs a kérelmen két tanú? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.31. 21:52

Miért kérné egy bíró, hogy ismételje meg a perújító felperes a kérelmét?

ObudaFan # 2016.07.31. 17:12

Elvileg 30 napon belül, de hát törvénykezési szünet van.

gyújtocska # 2016.07.31. 16:13

Szeretnem,ha valaki tudna segiteni!
Perujitasi kerelmet terjesztettem elö. 2016.04.12-en.
A biro kerte.hogy ismeteljem meg kerelmem.
2016.07.11.napon megismeteltem,de valaszt nem kaptam.
mennyi idön belül kell a birosagnak valaszolnia?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 11:44

volt már példa hasonlóra, nem egyszer, nem kétszer.
Tudod bizonyítani? Megtámadtad a határozatot bíróság előtt? Megnyerted a pert?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 11:18

Paranoid vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 10:30

Az írásbeli szavazás nem titkos szavazás.

bundori # 2016.07.20. 05:17

Sicco, mi az hogy szmsz frissítés??
Módosítás van, de akkor sem kell a földhivatalba beadni jogi képviselettel, ilyet nem követelnek meg sehol.
Az szmsz a tht- ből van kiollózva, amolyan házirend az egész, sokszor nem is igazodik a társasház sajátosságaihoz. Néha az az érzésem, korrupció az egész hogy kifizettetik a társasházakkal az ügyvédi költségeket teljesen feleslegesen

aequumF1 # 2016.07.19. 19:28

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.19. 12:43

??

TAndreaT # 2016.07.19. 12:37

Tisztelt Szakértő!
Az lenne a kérdésem, ha a társasházban egy lakó nem ad le vízóra adatokat (pedig életvitelszerűen a lakásban lakik), közgyűlési határozat alapján le lehet e jelenteni valamennyi víz fogyasztást?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.19. 08:04

de kihez lehet fordulni?
A keresetlevelet a járásbírósághoz (Bp.-en a kerületzi bírósághoz) kell benyújtani.

sicco # 2016.07.19. 07:39

Bundori, koszonet a valaszert, gondolom udulesi hozzajarulas csak szmsz-frissiteskent szamoljak el.. hmmm

aequumF1 # 2016.07.18. 19:59

OK. Köszönöm, de kihez lehet fordulni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.18. 19:50

Akár jogellenes lehet emiatt az összes ott hozott határozat. De egyrészt bizonyítani kell tudni, másrészt figyelni kell a határidőre.

aequumF1 # 2016.07.18. 19:36

Tisztelt Hozzáértők!
Közgyűlés alkalmával a közös képviselő tehet-e olyat, hogy nem fogadja el a meghatalmazást /családtagot hatalmaz meg a tulajdonos, két tanú előtt/, jelenlétit nem engedi aláírni, kifogást nem rögzíti jegyzőkönyvbe.
Mit lehet tenni? Kihez lehet fordulni? A közös képviselőknek a lakóközösségen kívül van "főnökük"?

pazs # 2016.07.18. 12:42

mikink: a közös költséget azért kell fizetned, mert tulajdonod van a társasházban, nem használatarányos díj és nem a bentlakót terheli.
Nyilván ha a közgyűlés hoz olyan határozatot, hogy az üresen álló lakás tulajdonosának nem kell fizetnie, akkor nem kell fizetned.

bundori # 2016.07.18. 12:19

sicco, nem kell egy fillért sem fizetni az szmsz; ért és annak módosításáért sem.
Nem is értem, miért nyomatják

mikink # 2016.07.18. 12:15

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni,társas ház közös költségével kapcsolatban. A lakást egyedül lakom,de már több mint fél éve külföldön dolgozom. Jobb esetben havonta egyszer megyek haza pár napra,akkor sem ott tartózkodom,esetleg benézek ,hogy minden rendben van e. Ez esetben nekem miért kell közös költséget fizetnem? Nemhogy nem használok semmit,még a lakásba sem nagyon megyek be. Mi a teendő ilyen esetben?

mikink # 2016.07.18. 12:15

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni,társas ház közös költségével kapcsolatban. A lakást egyedül lakom,de már több mint fél éve külföldön dolgozom. Jobb esetben havonta egyszer megyek haza pár napra,akkor sem ott tartózkodom,esetleg benézek ,hogy minden rendben van e. Ez esetben nekem miért kell közös költséget fizetnem? Nemhogy nem használok semmit,még a lakásba sem nagyon megyek be. Mi a teendő ilyen esetben?

mikink # 2016.07.18. 12:15

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni,társas ház közös költségével kapcsolatban. A lakást egyedül lakom,de már több mint fél éve külföldön dolgozom. Jobb esetben havonta egyszer megyek haza pár napra,akkor sem ott tartózkodom,esetleg benézek ,hogy minden rendben van e. Ez esetben nekem miért kell közös költséget fizetnem? Nemhogy nem használok semmit,még a lakásba sem nagyon megyek be. Mi a teendő ilyen esetben?

mikink # 2016.07.18. 12:15

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni,társas ház közös költségével kapcsolatban. A lakást egyedül lakom,de már több mint fél éve külföldön dolgozom. Jobb esetben havonta egyszer megyek haza pár napra,akkor sem ott tartózkodom,esetleg benézek ,hogy minden rendben van e. Ez esetben nekem miért kell közös költséget fizetnem? Nemhogy nem használok semmit,még a lakásba sem nagyon megyek be. Mi a teendő ilyen esetben?

mikink # 2016.07.18. 12:15

Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni,társas ház közös költségével kapcsolatban. A lakást egyedül lakom,de már több mint fél éve külföldön dolgozom. Jobb esetben havonta egyszer megyek haza pár napra,akkor sem ott tartózkodom,esetleg benézek ,hogy minden rendben van e. Ez esetben nekem miért kell közös költséget fizetnem? Nemhogy nem használok semmit,még a lakásba sem nagyon megyek be. Mi a teendő ilyen esetben?

sicco # 2016.07.18. 09:18

Udvozletem,

elnezest kerek mindenkitol az ekezethianyert, problemam van a klaviaturaval.
Szeretnem megtudni, uj jogszabaly lepett ervenybe, ami alapjan 40.000 forintos koltseggel frissiteni kell az szmsz-t? Osztatlan kozos tulajdonu tarsashazrol van szo (4 sajat, 2 onkormanyzati tulajdon), amelyben sem berlocsere, sem tulajdonosvaltozas nem tortent. Koszonettel a tanacsokert.

ObudaFan # 2016.07.16. 07:04

ikotak

Maga a tető nem lehet külön tulajdonban, ez érvénytelen. A tetőszint, tehát a tetőtéri lakás lehet, de a tetőszerkezet nem.