Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2010.10.21. 13:39

Ettől még ez kivitelezhető, ha nem is szerencsés.

Dr.Attika # 2010.10.21. 12:51

Kedves Atticus!
Ez azért nem működik, mert a gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvénynek az alábbi rendelkezése van:
22. § (1) Vezető tisztségviselő - a közkereseti és a betéti társaság kivételével - csak természetes személy lehet. A vezető tisztségviselő a társaság belső működése körében a társasággal, illetve annak testületeivel, valamint más tisztségviselőivel kapcsolatos feladatait csak személyesen láthatja el, képviseletnek nincs helye.

Atticus # 2010.10.21. 12:39

Kedves Fórumozók!

Édesapámnak Kft-je van, amiben az ügyviteli dolgok egy részét már én intézem, de papíron még nem vagyok tag, így elvileg semmi közöm a céghez. Mivel a beszállítók egy részét csak én ismerem, velem szeretnének szerződést kötni, ez egyszerűsítené az üzletmenetet is.
Arra gondoltunk, hogy amíg nem leszek hivatalosan is tag, írnánk egy megbízási szerződést, amiben a Kft. megbízna engem, hogy képviselőként eljárhatok, köthetek a Kft nevében szerződést stb., viszont ezért nem kérnék díjat. Más topicban olvastam, hogy a megbízási szerződés tartalmát a felek (majdnem) szabadon megválaszthatják.
Mivel nem vagyok jogban járatos, szeretnék tanácsot vagy segítő ötletet kérni, hogy a fenti megoldás kivitelezhető-e!

Szíves válaszukat előre is köszönöm!

Atticus

csani # 2010.10.21. 10:13

Kedves K.B.S!

Ha visszavonom az megbízását akkor nem lesz ügyvezető, és akkor hogyan tovább?
Ügyvezető nékül meddig maradhat a cég?
Akkor pad helyzet alakzl ki és javasolhatunk helyette egy harmadik személyt?

Csani

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.21. 10:06

Csani: az ügyvezetői megbízatását vissza tudod vonni - mivel arról ő nem szavazhat -, de új ügyvezetőt nem tudsz választani. Szóval meg kellene egyezni.

jogobella # 2010.10.21. 09:58

Köszi, ObudaFan!

csani # 2010.10.21. 09:52

Kedves Forumozók!

Az exférjemmel van egy közös vállalkozásunk, 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok. A férjem jelenleg az ügyvezető. Szeretném az ügyvezető személyét megváltoztatni, vagy Én is ügyvezetői státusz kapni. Mit tudok tenni ha Ő ezt nem akarja?

Várom szíves válaszukat köszönettel: Csani

ObudaFan # 2010.10.21. 09:29

Véleményem szerint téved a könyvelő.

jogobella # 2010.10.21. 09:25

Kedves KBS!
nem jól fogalmaztam az előbb! a munkáltatói jogok gyakorlója és a munkavállaló lesz ugyanaz a személy. az apeh állásfoglalást még én sem találtam meg, csak a könyvelő mondta, hogy hiába tesszük bele az alapító okiratba azt a rendelkezést, hogy elláthatja a tag munkaviszonyban az ügyvezetőséget, az apeh meg fogja bírságolni a céget.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.21. 08:08

Az APEH-nek (pontosabban a sokadik ügyintézőnek, akivel valószínűleg beszéltek) igaza van, tényleg nem lehet ugyanaz a munkáltató és a munkavállaló. Csakhogy itt erről nincs is szó: a munkáltató a kft., a munkavállaló pedig a tag.

Egyébként hogy jön ide az APEH? Hozott valami határozatot? Miről? Mit? Mikor?

jogobella # 2010.10.20. 18:06

Kedves Fórumozók!
Az egyszemélyes kft. tagja az ügyvezetőséget munkaviszonyban elláthatja, ha a társasági szerződés ezt megengedi (a Gt. alapján). Az Apeh szerint viszont nem lehet ugyanaz a munkáltató és a munkavállaló. Hogyan kivitelezhető a gyakorlatban az említett Gt. rendelkezés? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

ObudaFan # 2010.10.16. 10:03

Türelmet kérhetsz a hitelezőktől. Ha nem lesz türelmük, fel fogják számolni a céget.

rjana1636 # 2010.10.16. 09:49

Tisztelt Jogászok illetve mindenki más!

Van egy Kft-m amit 2008 nov-ben alapítottam 500e Ft tőkével, aminek a fele apport volt.
sajnos nem úgy mentek a dolgok mint amire számítottam, így a beszállítók felé van jelenleg 2,5 millió tartozásom, amire 2010 óta az aktuálisan kiszabható kamat is társúl. Valamint egy megrendelő cégnek szintén 1millióval tartozom.
Nekem mint ügyvezető igazgatónak, jelenleg nincs semmi bevételem, a járulékokat sem tudom fizetni és az áfa tartozásom jelenleg kb 1,5millió.
Nincs semmi ingóságom, vagy ingatlanom. Ebben az estben milyen megoldást tudnának javasolni, illetve milyen büntetésre számíthatok, mivel semmi tőkém nincs és fizetni sem tudok senkinek.
Ha lehetőség van rá szeretném folytatni a vállalkozást mert máskülönben esélyem nincs a tartozások kifizetésére.
Bármilyen választ, javaslatot szívesen fogadok. Köszönöm!

nandy # 2010.10.09. 14:11

Flt. 58. § (5) E törvény alkalmazásában

  1. álláskereső: az a személy, aki1305 1306

4. az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő munkaviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és...
e) kereső tevékenység: - az 1-4. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve.

nandy # 2010.10.09. 14:07

2,Amíg van kft. részesedésünk ,részesülhetünk e munkanélküli ellátásban

Pontosítás: a KFT ügyvezetője nem kaphat munkanélküli ellátást még akkor sem, ha a cég nem folytat tevékenységet.

kristof999 # 2010.10.09. 12:37

Adott egy kft, a felügyelőbizottságának 3 tagja van. Honnan tudhatom meg, hogy a tagok közül mikor, ki volt a fb elnök? Az aktuális FB elnök meghatalmazhat-e egy másik tagot, hogy helyette FB elnöki minőségében járjon el?

Köszönöm: K.

ObudaFan # 2010.10.07. 16:54

Ha nem jártatok el csalárd módon, és az ügyvezető a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzet beálltától a hitelezői érdekek elsődlegességének szem előtt tartásával járt el, valamint a beszámolókat leadtátok, akkor senki nem fog a saját vagyonával felelni.

4315cég # 2010.10.07. 12:24

A negyedik kérdést úgy értem, hogy olyanokkal ijesztgetnek, hogy hiába számoltatjuk fel a kft-t majd azt a 2-300ezer forintot polgári peres úton követelik és ha nem tudunk fizetni leülhetjük vagy közmunka.Nem tudom kinek mennyire lehet hinni, pont ezért jöttem ide mert itt a kapott válasz nem a levegőből jön.

Kovács_Béla_Sándor Köszönöm az eddigit és előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.07. 12:07
  1. Igen. (De úgy tűnik, inkább felszámolásnak van helye.)
  2. Azon nem múlik.
  3. Nem hinném, hogy lenne pályázati forrás tartozások - pláne köztartozások - kiegyenlítésére.
  4. Ezt nem értem.
4315cég # 2010.10.07. 11:50

Üdvözlet Mindenkinek!

Van egy elég érdekes eset amiben szeretnék tanácsot kérni.
2009-ben elindítottam én és a társam 50-50% -ban egy kft-t, el éldegéltünk nem túl sok nyeresége volt az elején, leálltunk egy hónapra és emiatt felhalmoztunk némi adósságot. Erőt vettünk magunkon és újra kezdtük, kinyögtük az adósságunk és próbáltunk bővíteni. Fel vettünk egy embert és elég pozitív tapasztalataink lettek, irodaházba költöztünk ami nem volt drága a megtakarított pénzünk iroda bútorokba és egyéb dolgokba forgattuk, interjúztattunk hogy találjunk még egy vagy két embert aki velünk tud dolgozni. Sajnos nem találtunk és a bejelentésekkel, alkalmi munka vállalókkal megugrott a járulék fizetésünk és nőttek a telefonszámlák. A fő ember akire építettünk kb fél év után megunta hogy dolgozni kell és sorra hozta a táppénzes papírokat. Amikor kiderült hogy el vagyunk maradva az APEH felé és leinkasszózott. Emiatt mivel nem volt félre tett pénzünk már, nem tudtunk telefonszámlát fizetni. Sorban dőlt be minden, APEH inkasszó, telefon kikapcsolás, iroda bérlet tartozás, postai tartozás stb... a mai napon úgy állunk hogy a társamnak és nekem sincsen munkánk és nem is tudunk dolgozni, itthon ülünk és nézzük a négy falat. Internetes munkánk volt amit csak telefonon lehetett végezni. Az iroda lefoglalt mindent amíg nem tudjuk kifizetni az őket illető 200 ezer forintot, az APEH felé 90 ezerrel tartozunk a postának 20ezerret. Annyira nevetségesen bagettel összegekről beszélünk egy kft- életében, de sajnos 10 forintunk nincs így nem tudjuk újra kezdeni. Jelenleg ügyvédre sem futja, hogy elindítsa a felszámolást...illetve nem is tudjuk hogy lehet e. Még csak mint munkanélküli sem kaphatunk támogatást (legalább is úgy tudjuk) hogy kenyeret tudjunk venni, és nem tudjuk hogyan tovább. Nevetséges hogy ilyen minimális összeg miatt, friss vállalkozóként elbuktunk. Az ötlet jó volt és a megvalósítás is sikerült. De össze csaptak a hullámok a fejünk felett.
A kérdéseim:
1,A csőd eljárást egyáltalán kérhetnénk e?
2,Amíg van kft. részesedésünk ,részesülhetünk e munkanélküli ellátásban
3,Vagy van e ilyen kis összegre támogató pályázat vagy hasonló
4,Kft- lévén tudom, hogy saját vagyonnal nem felelünk, de polgári peres úton követelhetnek e?

Válaszukat előre is köszönöm/köszönjük!

weszta # 2010.10.06. 13:08

Rexor, köszönöm!
W.

Rexor # 2010.10.06. 08:23

A társaságot terheli (a munkavállalói terheknél a társaság a kifizető).

weszta # 2010.10.06. 08:03

Tisztelt Fórumozók!

Ketten alakítottunk egy új kft-t, aminek 50-50 %-ban vagyunk az ügyvezetői. Az első két hónapban csak az egyikünk volt teljesen bejelentve a kft-be, a másiknak még volt munkaviszonya. Kérdésem a következő: az első két hónap járulékainak (munkáltató és munkavállaló által fizetett) költségei kit terhelnek? A céget, avagy azt a személyt, aki után fizetve lettek a költségek?
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
Weszta

Kovács_Béla_Sándor # 2010.10.04. 11:22

Ahogy mondod: nem kéne. Csak már megtetted.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.22. 15:19

Most hogy mondod, tényleg láttunk már olyat is. De ott előbb-utóbb ülni szokott valaki.