székhely változás


evice # 2011.09.05. 13:50

Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy cégnek átkerül a székhelye más cégbíróság illetékességi területére, akkor a kérelemhez 2 db nyomtatványt is kell csatolni? én csak egyet csatoltam,benyújtottam a régi székhely szerinti cégbírósághoz,azok áttették az új szerint illetékeshez, ott meg felhívtak,hogy csatoljam a változás bejegyzési nyomtatványt!?

ObudaFan # 2011.09.05. 13:55

Nem kell két nyomtatványt csatolni.

Optimális # 2011.09.26. 12:57

Tisztelt Fórumozók!
Jelenleg 2 Kft. –t működtetek Budapesten. Mindkét cégnek a székhelye egy Budapesti székhelyszolgáltatónál van. Mint utóbb kiderült,nem ügyvédi iroda által működtetett székhelyszolgáltatóról van szó, a felelősséget nem is vállalja az eseteleges tévesztésükért. Mostanában a hírekből értesültem arról is, hogy a NAV az olyan cégeknél alapos ellenőrzéseket fog tartani, akik ilyen jellegű székhelyszolgáltatásoknál vannak. Én azért választottam ezt a fajta szolgáltatást, mert nem rendelkezem saját ingatlannal, ahol működtetem a céget, és valódi megoldásnak tűnt ez a fajta szolgáltatás. A valódi székhelyszolgáltató drága, nem engedheti meg a cég magának a 15 ezer forintos havi díjat. Az albérlet, ahol egyedül dolgozom, meg bizonytalan ideig bérelhető, illetve önhibámon kívül szinte évente kellett költöznöm egyik albérletből a másikba. Van 1 Debreceni ingatlanom. Kérdésem az lenne, hogy mire számíthatok a NAV részéről abban az esetben, ha székhelyként a Debreceni ingatlant választom és nem ott történik a tényleges ügyintézés? A célom az ,hogy ne kelljen minden évben a cégenkénti illetéket, illetve az ügyvédi munkadíjat állandóan kifizetnem 1 esetleges albérlet változáskor…
Mi a gyakorlati tapasztalat abban az esetben, ha cégtábla kint van, illetve kirakom az elérhetőségemet is…

Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.09.26. 13:33

A székhelyen a cég küldeményeit kell átvenni folyamatosan, de meghatározható a társasági szerződésben a székhelytől eltérő központi ügyintézési hely is. Viszont az ugyanúgy cégjegyzék-adat, mint a székhely.

katalin001 # 2011.10.10. 16:07

Tisztelt Fórumozók!

Albérlőm a Kft-jének hozzájárulási nyilatkozatomat kéri a tulajdonomban lévő lakás székhelyként történő bejelentéséhez. Nem ismerem az ide vonatkozó előirásokat, ezért várom a válaszukat: milyen következményekkel járhat ez a részemre, társasházról van szó, ezért kell-e a tulajdonosok beleegyezése, hogy a cégtábla kikerüljön. Egyéb más kérdést sem tudok feltenni, de köszönettel veszem mindennemű tájékoztásukat.

ObudaFan # 2011.10.10. 20:53

Szerintem ugyanúgy nem kell, mint ahhoz sem, ha valaki a saját nevét teszi ki egy táblán az ajtajára.

Like01 # 2011.10.12. 17:03

Kedves Katalin001!

Én azért meggondolnám, hogy kinek adok ahhoz hozzájáruló nyilatkozatot, hogy a lakásomban székhelyet létesítsen. Egyfelől ennek adózási vonzatai is lehetnek, mivel ez nem csak egy iratőrzési hely. Másfelől ha a cég esetlegesen jogszabályellenes tevékenységet végezne, akkor pl. egy házkutatásra is számíthat. Én senkinek sem javasolnám, hogy csak úgy hozzájáruljon ahhoz, hogy ismeretlenek az ingatlanjukban székhelyet létesítsenek.

Zuglo11 # 2013.02.22. 14:47

Szívességi alapon édesanyám és öcsém hozzájárultak, hogy egy Alapítvány székhelye a lakásukban legyen. (az alapítvány egyébként az egyik kuratóriumi tag önkormányzati bérlakásában működik).

  1. kérdés -édesanyámék kérhetnek-e a székhelybiztosításért (és ha igen milyen jogcímen) bérleti vagy egyéb díjat.
  2. kérdés - van-e joguk felmondani a székhelyet és ha igen milyen határidővel.

Köszönöm válaszukat.

ObudaFan # 2013.02.26. 10:18
  1. Ha majd olyan megállapodás lesz, hogy nem szívességi alapon biztosítják, hanem közösen megállapodnak egy díjban, akkor persze.
  2. Olyan határidővel, ami ésszerűen elegendő a kiköltözésre.
lettike67 # 2014.05.26. 08:44

Egyéni vállalkozó székhelyet változtatna
Milyen dolgaim adódnak amit intéznem kell:
Ügyfélkapun bejelenteni, ezt tudom.
És még? Új bélyegzőt kell készíttetnem vagy maradhat a telephelyi? Számlákat a székhelyre kell iratnom vagy maradhat ez is a telephelyi?
És a székhelyen valami tennivaló? Ott sosem leszek...
Köszönöm előre is... :)

WBarbra # 2014.06.15. 12:04

Albérletet adtunk ki saját tulajdonú lakásunkra, ahová ezután egy Kft alakult.
Az akkor még nem létező cég az általunk kiadott albérletre jegyeztette be a székhelyét, és ezután alakult meg, majd vele folytatódott a bérleti szerződés. A cég ügyvezető igazgatója lakik magánszemélyként (is) az ingatlanban.

A székhely bejegyzés engedélyezéséhez, egy nyilatkozatot kellett aláírnunk férjemmel, hogy hozzájárulunk ehhez. Néhány hónap után már gondok vannak az albérlő céggel és vezetőjével, miszerint eleinte késéssel, majd most már egyáltalán nem hajlandó bérleti díjat fizetni (túl a 8 napos fizetési felszólításon) hivatkozva a cég anyagi gondjaira.

Érdeklődöm, hogy módunkban áll-e és ha igen hol, milyen módon, mint tulajdonos a székhely hozzájáruláshoz adott engedélyünket visszavonni, módosítani, hogy megszűnjön a Kft székhelye a címünkön.

Köszönöm előre is a választ.

ObudaFan # 2014.06.16. 10:09

Először a bérleti szerződést kell szabályszerűen megszüntetni. HA ez megvan, és a cég a székhelyváltozását ésszerű időn belül nem jelenti be, akkor a cég székhelye szerinti cégbíróságon lehet törvényességi felügyeleti eljárás iránti kérelmet beadni.

szk12 # 2014.11.05. 14:11

Alberloim szertenek ceguket a tulajdonban levo ingatlanba bejegyeztetni.At is kuldtek a a nyilatkozatot.
Viszont a kovetkezo resz nem igazan szimpatikus:
XY Kft. jogosult a fenti ingatlan kijelölt helyiségeinek hasznosítására, illetve azok használatának, hasznosításának átengedésére.

Ez mit takar?

Koszonettel

ObudaFan # 2014.11.06. 18:44

Ez a székhely bejelentéséhez tök fölösleges, viszont innentől azt enged oda be, akit akar. Elég annyit aláírnod, hogy az ingatlant a cég székhelyként használhatja.

Berava # 2015.02.23. 05:58

Sziasztok,

Székhely módosul a cégben, sajnos csak lákásba tudjuk bejelenteni. A kérdés az, hogy ha a lakásban van haszonélvező és ő ad hozzájárulást, akkor:

  1. Kell-e a nyilatkozatba egy külön pont arról, hogy a haszonélvező a tulajdonossal egyeztetett, aki a használati jogát nem kívánta gyakorolni?
  2. A haszonélvező is használja a lakást, konkrétan ott lakik. Hogyan oldható meg, hogy a cég szeparálódjon? Ki kell ilyenkor emelni a nyilatkozatban, hogy csak XY helyiség lesz a cégnek átengedve?
  3. Egyáltalán, ha ott lakik valaki, akkor adható hozzájárulás?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.23. 06:15

Nem; fakultatív (a kutya se kérdi, amíg nem számoljátok el a cég terhére a rezsit); igen.

Berava # 2015.02.23. 20:43

KBS
Köszönöm a választ!

lalla # 2015.03.06. 13:18

Ma az ingyenesen lekereshető cégadatoknál meglepetésemre azt találtam, hogy a volt férjem felszámolás alatt álló kft-jének ( kb. 2007-8-ban kezdődött a felsz. és akkor is lépett le ), még mindig az azóta immár csupán általam lakott lakás a székhelye, amely amúgy mindig is az öcsémé volt.A nyilvántartásban az utolsó esemény 2010.07. hó 17.Kb. kétszer, évekkel ezelőtt még jött ide levél, de nem vettem át.Mit tehet a tulaj, hogy ez az állapot megszűnjön? Az már csak mellékesen érdekes, hogy hogy nem záródott le a felszámolása ennyi idő alatt? Már 2015 van.

ObudaFan # 2015.03.07. 10:19

A cégbíróságtól het a tulajdonos törvényességi felügyeleti eljárást.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.07. 12:54

Felszámolás alatt lévő céggel szemben? Minek?

ObudaFan # 2015.03.08. 11:27

Eltarhat még két évig a felszámolás, addig még bárki keresheti ott a céget. Egyébként meg, miért ne?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.08. 11:55

Állítólag már 8 éve tart.

ObudaFan # 2015.03.09. 21:06

Na látod, bármeddig eltarthat.

Hali88 # 2017.02.06. 15:34

Sziasztok!

Ha a székhely megszűnik ingatlan eladással, a Kft tujdonosa külföldön van, tevékenység már évek óta nincs, adószámot felfüggesztették, de tartozás még maradt. Mi történik ilyenkor a Nav részéről?
Köszönöm.

Dr.Attika # 2017.02.06. 15:42

Az ingatlan eladásával nem szűnik meg a székhely automatikusan.