Széchényi hitel meghosszbbítása


ObudaFan # 2014.09.04. 12:39

Hogy dőlt el az, hogy kell az aláírásod?

HA nincs közös képviselő, akkor törvénytelenül működik a cég, abból előbb-utóbb törvényességi felügyeleti eljárás lesz.

tekintettel # 2014.09.02. 14:53

????? Hogy hogy nem hagyom? Vártam a válaszokat, de azt írta aki hozzászólt, hogy nem tudja. Mit nem hagyok?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.02. 10:08

Neked nem lehet segíteni. Nem hagyod.

tekintettel # 2014.09.02. 07:28

Közben eldőlt a kérdes. Kell az aláírásom. Most patt helyzet van, ők kitűztek egy taggyűlést, ahol vissza akarnak hívni, mint közös képviselőt a közös tulajdonrész felett. A kérdésem, ha visszahívnak és a màsik tulajdonost meg én nem szavazom me, akkor mi lesz ennek a vége?

ObudaFan # 2014.08.22. 10:22

Szerintem lehetetlen megmondani. Először is az iratokat kellene látni.

tekintettel # 2014.08.22. 10:14

Nem a kezesség miatt kell aláírnom. Most küldtek át a papîrt, taggyűlési határozatot akarnak aláiratni velem, amin mintha én részt vettem volna és a hitel meghosszabítása miatt hívtak össze, tehát???? Ugye ne írjam alá?

ObudaFan # 2014.08.21. 12:12

Ez még mindig nem magyarázza meg, hogy a tagoknak miért kell ezt aláírni.

tekintettel # 2014.08.20. 21:46

Lehet, hogy most azért kell az aláírásom mert változott a tagok személye. Mivel anyum meghalt én kerültem be a kft-be új üzletrésztulajdonosnak. Nem tudok más okra gondolni. Lehet?

ObudaFan # 2014.08.20. 20:52

Ahhoz, hogy egyáltalán dönteni tudhass arról, hogy aláírod-e, betekintést kellene, hogy engedjen az ügyvezető az ezzel kapcsolatos összes iratba. Ezt azért csak értenie kellene neki is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.20. 08:05

minden évben fel kell tölteni a bankszámlát azzal az összggel
Jó. De ehhez mit és miért kell aláírni a tagoknak?

tekintettel # 2014.08.19. 20:05

Azt értem alatta, hogy anno felvették ezt a hitelt és minden évben fel kell tölteni a bankszámlát azzal az összggel , hogy utána megkaják újra , vagyis meghosszabbítsák. Most van az az időpont erre asssszem szept eleje, addig zárolták a számlát. Sztem most kerülök bele a papírokba, mert hogy eddig anyukám volt a kft felének a tulajdonosa, aminek a felét megörököltem. Nem tudom.....

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.19. 17:11

Nem tudjuk.
Elvileg ez a cég kölcsöne, tehát semmi sem indokolja, hogy a tagok is aláírják. (Pláne olyan tag, aki egy közös tulajdonú üzletrész társjogosultja.) Így aztán azt sem világos, mit akarnak tőled. Talán kezességvállalás.

Mondjuk, azt sem értem, mit kell egy Széchenyi-hitel hosszabbításán érteni.

tekintettel # 2014.08.19. 10:06

Csak annyi lenne a kérdésem, ha nem írom alá mint tulajdonostárs akkor ugye nem tudják meghosszabbítani?

tekintettel # 2014.08.19. 10:05

Csak annyi lenne a kérdésem, ha nem írom alá mint tulajdonostárs akkor ugye nem tudják meghosszabbítani?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.19. 09:58

Ezt aligha fogja neked felelősséggel megválaszolni bárki is az ügy részletes ismerete nélkül. A perben nincs ügyvéded? Mert ha van, célszerű lenne őt kérdezni.

tekintettel # 2014.08.19. 09:17

Érdekődnék, hogy megörököltem üzletrészt anyukám után egy kft-ben, amiben semmi féle betekintést nem enged az ügyvezető és perven is állunk. Ugyanis osztatlan közös lett a tulajdonrészünk és hála isten így indíthattam, hogy kiválhassak a kft-ből.
A történet röviden ennyi, viszont a kérdésem egyszerűbb talán...
A kft-nek van Széchényi hitele, amelyet most kell meghisszabbítani és felhívott az ügyvezetô, hogy írjam alá. Megtehetem, hogy nem írom alá? És akkor amit feltöltöttek a számlára azt utána a bank elviszi és vége? Akkor nincs Széchényi hitel? Megtehetem ezt azzal hogy nem írom alá?