egyszerűsített végelszámolás


pipos # 2006.09.04. 07:49

Üdvözlök mindenkit!
Van néhány kérdésem a témával kapcsolatban.
Igaz e. hogy :

  • a taggyűlés kijelölheti a beltagot is végelszámolónak, ha az illető a végelszámolást elhatározó taggyűlésen lemond a cég képviseletéről, azaz korábbi cégvezetőségéről?
  • végelszámoló /korábbi vezető=beltag/

személyét a taggyűlási határozatban jelöli ki a taggyűlés és azt is, hogy Õ végálszámolói feladatait ingyenesen végzi?
/2006. V. tv. 99.§ 1-4. bek/

  • a változás bejegyzési kérelmet a Cégbíróságon ilyen esetben a végelszámoló, vagy csak ügyvéd nyújthatja be???
  • a változás bejegyzési kérelem ügyvédi ellenjegyzéshez kötött minden esetben???

/2006. V. tv. 33.§ 1-2. bek/

  • a vált.bejegyz. kérelem benyújtása + a közzététel is végelszámolás esetén illeték-, illetve költségmentes??? /2006. V. tv. 112.§ 3-4. bek./
  • a záró bevallásokat, beszámolókat a kérelem cégbíróságra történő beadása előtt, vagy a beadástól számított 30 napon belül kell elkészíteni és beadni, ill. postázni???

A segítséget előre is köszönöm!

Vadalma # 2006.08.20. 22:18

még egy adalék: nem az új Gt szabályozza, hanem az új Ctv :P

a 120 nap pedig behatárolt és előrelátható tartam, szerintem ez önmagában elég vonzó lehet.

Vadalma # 2006.08.20. 22:14

gyorsabb is a "hagyományos" végelszámolásnál. szerintem ez lehetett a fő cél, de ezt olyan nehéz néha megállapítani a jogalkotónál.

fanni5 # 2006.08.15. 20:17

igen, és a cégbíró esetleges rigolyáitól sem kell félni:) de az ügyfélnek mégis mit mondjak, miért jó ez neki? milyen egyszerűsítést akart ezzel megvalósítani a jogalkotó?

ObudaFan # 2006.08.15. 15:44

Szerintem annyi mindenképpen, hogy a Cégközlönyben való megjelentetése ennek a közleménynek kevesebb papírmunkával jár, mint egy változásbejegyzési kérelem.

fanni5 # 2006.08.15. 14:16

Kedves kollegák!

Egy félig-meddig elvi kérdésem lenne az új Gt. egyszerűsített végelszámolási szabályaival kapcsolatban: tulajdonképpen mitől egyszerűbb az egyszerűsített végelszámolás? Az indokolás szerint azért, mert csak egylépcsős, tehát a cégbírósághoz csak egyszer kell változásbejegyzési kérelmet beadni. Ez így van, de a Cégközlönyben a közleményt a cég közvetlenül köteles megjelentetni, ennek a költsége ráadásul kb. ugyanannyi, mint a "sima" végelszámolásnál az első változásbejegyzési kérelem költsége. Akkor tehát milyen konkrét előnye van az egyszerűsített végelszámolásnak egy cég számára?