Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2020.07.02. 04:21

Amelyik ügyben a jegyző értesítésétől számított 60 nap eltelt még a vészhelyzet előtt, annál nem kell ezt megismételni. Igen, ott indulhat a kilakoltatás.

akhilleusz48 # 2020.07.01. 21:22

amode

pont ezt mondtam itthon kínomban röhögve

amúgy a régi ügyekre a 60 nap nem vonatkozik.amiket májusban kezdtek volna most azok julius 2-től indulhatnak újra és mennek a kiértesítések a kiköltözés(kilakoltatás) időpontjáról....a 60 nap a veszélyhelyzet alatti ügyekre vonatkozik.

Amode # 2020.07.01. 20:00

Na akkor remélem lesz második hullám, harmadik hullám, stb. és a kilakoltatásoknak örökre vége. Éljen a koronavírus !

akhilleusz48 # 2020.07.01. 08:35

..csak ,hogy "boldogan" induljon a hónap..julius 2-től számítva 60 napig nem lehet kilakoltatni.szeptembertől indul,na és akkor lehet izgulni,hogy ne jöjjön a "2.hullám"

Wagner úr # 2020.06.28. 10:20

Köszi a biztató szavakat, most a meditáció áll tőlem a legtávolabb :)))
A közművek nem fognak rinyálni, hogy a vh nem adott igazolást az óraállások állapotáról?
3 napja még azt mondta egy csaj az ügyfélszolgálaton, hogy a helyettes urak szívesen megcsinálják, még ha emailban küldöm is el. Pénteken meg azt mondta a helyettes "úr" , hogy őt ez tökre nem érdekli, csináljak amit akarok.

drbjozsef # 2020.06.27. 16:47

Ha jóhiszemű voltál, próbáltad elérni az ingóságok (leendő) tulajdonosát, a saját tulajdonod védelmében kénytelen voltál fellépni, akkor kizárt.

Legfeljebb a kártérítés, ha kárt okoztál volna valakinek. De ott is megvizsgálják az illető kellő gondossággal eljárását, hogy ő megpróbálta-e az új tulajdonossal felvenni a kapcsolatot, kellő gondossággal járt-e el a kipakoláskor, az ingatlan állagának megóvásakor, satöbbi.

Nagyon nem kell izgulnod. Sőt, semennyire nem érdemes, meditálj, valami majd lesz, addig se tudsz sokat tenni. Idegeskedni meg minek akkor.

Wagner úr # 2020.06.26. 19:35

Szuper.
Még a végén börtönben kötök ki, mert vettem egy kis házat :)

gerbera317 # 2020.06.26. 12:09

Az adós halála nem változtat a tulajdoni viszonyokon, mivel az ingatlan még az adós életében az árverési vevőé lett. Itt csak az a kérdés, hogy ki ellen folyjon az ingatlankiürítési eljárás.
Mivel te birtokba vetted az ingatlant, már ez se lesz kérdés. Az ügygondnokra nem ezért van szükség, hanem mert a tovább folyó végrehajtásnak adósnak van szüksége, ha mást nem, azért, hogy a végrehajtás befejezéséről szóló intézkedést is kézbesíteni lehessen valakinek a részére. Erre (is) való az ügygondnok. A meg nem térült, és ezért folyamatban maradó végrehajtásoknak pedig folyniuk kell tovább, és amíg nincsenek meg a jogutódok, addig is az ügygondnok kapja az iratokat.
Neked egyedül attól kell tartanod, hogy nem jelent-e fel valaki betörésért / lopásért stb.

Wagner úr # 2020.06.26. 09:46

Na beszéltem a vh-val, azt mondja, hagyjam a fenébe a díjat, birtokba vettem az ingatlant, őt innentől nem érdekli az egész.
Ő beterjeszti a bíróságra, ahogy a vht előírja.
Kérdeztem a közműveket, azt irassam át a tulajdoni lappal és az általam készített jegyzőkönyvvel??
Ingóságok nem érdeklik, az az én gondom :)

Wagner úr # 2020.06.26. 07:35

Ezzel párhuzamosan az ingóságokat lefoglalni, esetleg az ingatlant zár alá venni?
Most a házban csőtörés van, gázszag, áll a vízben. Esetleg az örökösöktől is illene megvédeni az ingatlant.

Wagner úr # 2020.06.26. 07:05

Ismét egy roppant tehetséges helyettes lehet az ügy mögött...
Tavaly küldött egy birtokba adási felszólítást, akkor felhívtam, hogy nem okés, mert az adós kifogását nem bírálták el jogerősen. Küldött egy másikat, hogy elmarad.
Mint Gerbera helyesen felhívtam a figyelmet a 39§ 4-es pontjára, miszerint az ügygondnokot az adós halála után kellett volna kirendelni.
Az pedig 2.5 hónapja volt...

gerbera317 # 2020.06.25. 18:42

Változtassák meg, azt zsarolják, aki tartozik
Nem itt kellene követelőzni.

drbjozsef # 2020.06.25. 16:43

Igen. De ez van.

akomadi # 2020.06.25. 16:20

drbjozsef
Csakhogy ez a szűkítő elhelyezés nem logikus vagyis nem igazságos, vagy hogy fogalmazzak. Ez egyszerűen zsarolás és nem azt zsarolják, aki tartozik nekik. Hogy engedheti meg ezt a törvény? Változtassák meg, azt zsarolják, aki tartozik. Egy felhasználási hely nem tud tartozni, az előző lakó tartozik, mégpedig alá is írta, hogy milyen óraállásig az övé a felhasználás. Akkor miért itt fenyegetőznek a szűkítővel. Annak volna értelme, ha az adós jelenlegi lakóhelyénél tennének szűkítőt, akkor motiválva lenne a fizetésre.

Wagner úr # 2020.06.25. 15:36

Igaza volt Gerberának, ez csak kőkemény embereknek való...

Wagner úr # 2020.06.25. 13:38

Ha várok egy napot, megúszom ezt az egész baromságot...
Teljesen hülye vagyok. Röpködnek a százezrek, ez a leltár egy egész napos program...
Ügyvédem is kérdezte: na, licitálgatunk legközelebb?
Gondolom költői volt a kérdés...
Ennyit a birtokba vételről, meg a 30 napról...
Köszi egyébként a segítséget, teljesen kétségbe vagyok esve.

drbjozsef # 2020.06.25. 12:53

Szerinted?

Akarsz támadási felületet?

Mindent. Az utolsó gyufaszálig.

Feltehető, hogy nem lesz rá szükséged - de ha mégis?

Wagner úr # 2020.06.25. 12:31

Volt tanú, rengeteg lim-lom, szekrények, ágyak, asztal, edények, de direkt nem kutattam át semmit, tiszteletben tartom mások dolgait. Csináltam pár képet és egy másfél perces videót, de tételesen lehetetlen lenne összeírni... Gáztűzhelyet, hűtőt vitték el első látásra. Voltak még fényképek, ilyesmik, nagy kipakolás nem volt.
A jegyzőkönyv pontosan mit tartalmazzon? Volt ott még 2 garázsra való doboz, videókazetták. Le kell írni, hogy 88db videókazetta, műanyag falidísz, 36 lábos meg ilyenek?

drbjozsef # 2020.06.25. 12:09

Vagy, ha úgy gondolják, most leperelik a gatyámat, mert hoznak tanút, hogy aranykészlet és 3 millió kp volt a szekrényben?

Ha tényleg a "megbeszéltek szerint" jártál el, tanúkkal, jegyzőkönyvvel, esetleg videofelvétellel, akkor nemigen.

Wagner úr # 2020.06.25. 12:06

Beszéltem egy ügyvéddel, az is jónak tartotta az ötletet, de most már azt mondja, hogy nem kellett volna. Szuper.
Van egyáltalán erre megoldás? Vagy, ha úgy gondolják, most leperelik a gatyámat, mert hoznak tanút, hogy aranykészlet és 3 millió kp volt a szekrényben?
Esetleg próbáljak messengeren az egyik rokonnal beszélni, ha megtalálom?

Wagner úr # 2020.06.25. 11:44

Most jön az gondolom, hogy az ügyvédje rámszáll az ingóságokkal kapcsolatban, illetve a birtokba vétel miatt...

Wagner úr # 2020.06.25. 11:42

Azt írja, hogy adós(jogutódja) részére megküldendő időponthoz azonban szükség van a jogutódok személyének megállapítására, illetve ügygondnok kijelölésére, amíg ez ki nem derül.

Wagner úr # 2020.06.25. 11:28

Igen, de akkor most már buktam az 154§ szerinti birtokba adást, de a kulcsok már nálam vannak, a közművek ketyegnek, az ingatlanon belül folyik a víz, karbantartást igényel, ezek nem tudnak bemenni az ingóságokért...
A végén ellenem is végrehajtás indul a tartozások miatt?
Vagy akkor ez az óraállás rögzítés érvényét veszíti?
Tiszta ideg vagyok.

drbjozsef # 2020.06.25. 11:03

Ez neked jó. Mármint a rosszak közül a legkevésbé rossz.

Ha meghalt az adós, és még a hagyatéki eljárás sem fejeződött be jogerősen (aka. nincs megnevezett jogutód), akkor az a jó, ha van ügygondnok, és haladhat az ügy. Lehet, nem túl gyorsan, de még mindig gyorsabban, mintha simán várnának a jogutód kiderüléséig.

Wagner úr # 2020.06.25. 10:53

Tisztelt urak!
Tegnap birtokba vettem az ingatlant a megbeszéltek szerint, elküldtem erről az emailt a vh-nak, ma kaptam egy levelet a végrehajtótól, hogy ügygondnok kirendelése vált szükségessé. Beterjesztette a bíróságra stb.
Ügygondnoki díj, addig szünetel az eljárás ésatöbbi.