végrehajtás


Ferenc39 # 2011.01.21. 18:42

ez engem is érdekelne.
nekem volt ilyen, száz százalékos volt a tulajdonrészem és hitel volt rajta. de apaehhel tárgyaltam pótlék elengedés és részletfizetés ügyében.
hitelfelmondásra nem került sor, a tárgyalásban foglaltakat meg hosszu hónapok alatt teljesitettem.

akkor mondja fel a hitelt a bank, ha már a végrehajtásig eljut az ügy?

az apeh a tárgyalás napján a végrehajtást felfüggesztette a részletfizetési határidők be nem tartásig. a részleteket többnyire betartottam egy olyan volt amit késve fizettem a másodikkal együtt.

ennyi a történetem

végrehajtó1 # 2011.01.21. 11:59

Valószinü a bank felmondja a hitelt.

Ördögfioka # 2011.01.21. 09:35

1/2d tulajdoni hányadomra az Apeh végrehajtést jegyeztetett be,de hitellel terhelt az ingatlan.Ilyen esetben mi történik?A volt férjem tulajdonrészét nem háborgathatják?
Köszönöm a választ.

végrehajtó1 # 2011.01.21. 08:36

Bármikor eladható ha van aki meg veszi.
Mivel elfogadták az örökséget ezért a tartozást rendezni kell.

Niki26 # 2011.01.21. 08:23

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy most volt a hagyatéki eljárás apám után. A tulajdoni lapon derült ki, hogy az ingatlanra ráterhelte a végrehajtó. Felhívtam és azt mondták ez az összeg örökölhető, tehát apánk után mi örököltük és ki kell fizetnünk, hogy levegyék a terhelést az ingatlanról, különben nem tudjuk eladni.
Tényleg ki kell fizetnünk?

Girl # 2010.11.30. 08:31

Szeretnék kérdezni önkormányzati lakás kíüritésnél
a végrehajtó mi alapján számolja fel a köcségeit?

ártatlan1 # 2010.11.29. 17:14

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ végrehajtó1.
Köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.11.29. 14:37

Csak adósságot nem tud örökölni mert vissza kell utasítani.
A feleséget senki sem fogja zavargatni.Nem kell minden követelés cég által mondottaknak bedölni.

ártatlan1 # 2010.11.29. 14:34

Szép jó napot mindenkinek.

Én azt szeretném kérdezni,hogy 2009 ben felmondta az Erste bank a hitelem mivel nem tudom fizetni,van 3-om gyermekem és a feleségem is elvált tőlem,vonják a fizetésem 50%-át,ma felhívott egy hölgy a Duna holdingtól,és kérdezte tudnák e fizetni,én mondtam sokat nem mert nekem sem elég a fizetésem,erre azt mondta,hogy az kevés és végrehajtásra adja,ezzel tisztában is vagyok.
Kérdésem: mivel semmim sincs csak a maradék jövedelmem,azt mondta a hölgy,hogy ezt örökölhetik és a volt feleségemen be vasalják,de viszont a volt feleségem még neve sem szerepel a hitelfelvétel­nél,mivel ő nem rendelkezett akkoriban jövedelemmel,így nem igazán értem,hogy ők ezt hogyan tudnák mástól be vasalni,hisz ők semmilyen papíron nem szerepelnek.Annyit még szeretnék elmondani,hogy a válóperi tárgyaláson a volt feleségem védője kérvényezte,hogy minden adósságot én viseljek,melynek a bíróság helyt is adott én sem tiltakoztam ellen így van bírósági végzésem,hogy a volt feleségem és gyermekeim nem tartoznak senkinek sem,kérdés ezek után tehet-e a végrehajtó vagy a bíróság bármilyen intézkedést,hogy a volt feleségem és a gyermekeim valaha örököljék ezt az adósságot.
Választ köszönöm.

Girl # 2010.11.27. 19:39

Szeretnék kérdezni lakás kíürités véget önkormányzati panel lakásról van szó 53 négyzetméteres,a végrehajtó kb mennyi pénzt fog felszámolni amit ki kell neki fizetnünk.Nagyon fontos lenne a válasz elöre is köszönöm.

kovacsz # 2010.11.27. 15:37

Csak nyomozzon az előre elkért pénzéért, mivel több jogosultsága van mint egy magánnyomozónak.

monalisa1 # 2010.11.27. 15:19

Az adósnak remélve mielőbb lesz legális jövedelme és akkor abból havi 33%-ig letiltásba kerülhet a tartozás - egálig. Vagy pedig a majdani nyugdíjából...

A lényeg hogy a végrehajtó ne hagyja elévülni a követelést (évente küldjön az adósnak egy fizetésre felszólítást).

Az hogy xy aktuális hol lakik ill. hol dolgozik azt a kérdezőnek kell felkutatnia, a végrehajtó nem magánnyomozó iroda.

végrehajtó1 # 2010.11.26. 14:55

Ha nincs semmile akkor csak pénzkidobás.

tátika # 2010.11.26. 13:51

Segítséget, tanácsot kérek.
Adósom 4 éve tartozik 1M 200 000 Ft-al. A végrehajtó állítólag nem tudja behajtani a tartozást.
Kérdésem: Lehet-e polgári peres útra vinni az ügyet, s ha igen mik a kilátásaim.

Köszönön, ha valaki tudna felvilágosítást adni.

Golden # 2010.11.14. 20:02

Azután érdeklődnék hogy a férjemnek válás után van felém tartozása de papíron elajándékozta mindenét, pedig a házban lakik, ugyanazzal az autóval jár.A nevén nincs semmi. mi tévő legyek? azt hallottam hogy ha ajándékozta akkor van némi esélyem.De senki nem mond biztosat.Kérem a segítségét.

zso62 # 2010.11.11. 08:27

Tisztelt fórumozók!
Szeretném tudni,hogy végrehajtás esetén a kikiáltási ár a teljes ingatlanra vonatkozik,vagy az adós tulajdoni hányada (50%)?
köszönöm a választ


Üdv.
Szeretném megtudni,hogy az árverés az ingatlan egészére vonatkozik,ha 50%-ban tulajdonos az adós?
kösz.a választ

KDITKE # 2010.11.04. 21:07

A férjem önhibáján kívül nem fizetett gyerektartást, majd egy összegben kifizette, de már késő volt, mint utóbb kiderült a végrejató levonta az első részletet a jutalékkal és vh. munkadíjjal és mindennel, rossz adatot (születési dátumot és lakcímet)adot meg a férjem exe aki kérte a vh-t.Nem létező lakcímet. A végrehajtási lap sem volt aláírva senki részéről.Hivatalos így a végrehajtás ???

végrehajtó1 # 2010.10.26. 14:13

Menj be a vh-hoz és kérd ki a kimutatást hogy kinek és hogyan osztotta fel a bafizetett összeget.Lehet hogy az apeh kapta?innen nem tudom...

Evko # 2010.10.26. 10:30

Bocsi, az előbb elfelejtettem írni, hogy természetesen erről papír is van. Illetve, hogy az ügy lezárult. Más tartozásom meg nincs.

Evko # 2010.10.26. 10:28

Igen, végrehajtási eljárást. A vicc az, hogy személyesen a végrehajtónak fizettem ki a pénzt.

végrehajtó1 # 2010.10.26. 10:26

ellenkező esetben eljárást indít ellenem.

?milyen eljárást?végrehajtásieljárást?

Ha kifizetted akkor a bizonylatokat mutasd be a vh-nak.Ílletve levélben szólitsd fel a bankot hogy a követelésének csökkenését megszünését haladéktatlanul jelzze a vh-nak.
Végső esetben bírósághoz is fordulhatsz

Evko # 2010.10.26. 10:20

Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni. Először leírom az előzményeket.
APEH tartozásunk volt, végrehajtóhoz került az ügy, és már olyan stádiumban volt, hogy a házunkra rátette a jelzálogot, illetve el akarta árverezni. Mivel hitelre építettük a házat, így a bank bekapcsolódott az árverésbe. Időközben kifizettük a tartozást, sőt, a banknak is az árverés bekapcsolódása miatt felmerült költségeit. Ez még a tavasszal történt, erre a minap kaptam egy levelet a végrehajtótól, hogy haladéktalanul egyenlítsem ki a tartozásomat, ami a banki kölcsönről szól, ellenkező esetben eljárást indít ellenem.
A kérdésem az lenne, hogy ezt most miért küldte, holott a tartozás kiegyenlítésre került, és a lakáshitelemet rendesen fizetem, nincs elmaradásom.
A választ előre is köszönöm.

gatyad # 2010.10.14. 08:59

kösz a választ mondjuk hülye kérdés volt :)
halenne adósok börtöne felkéne oszlatni a kormányt

végrehajtó1 # 2010.10.13. 14:35

szívják a fogukat.nem tudnak tenni semmit.

gatyad # 2010.10.13. 13:07

Jónapot!

érdeklődnék mert van egy 270ezres csekkem a providentől
semmim nincs nem is volt de úgynéz ki nemis igen lessz.
mit tudnak kezdeni velem???választ köszönöm.