végrehajtás kérdések


Toto002 # 2018.09.07. 18:46

Jogintézmény,akkor most ezen az alapon lett volna jogom az előárverezési vételhez,vagy legalább kellettek volna értesíteni az árverezésről?

Grave7 # 2018.09.07. 18:42

@kv.kata: Nem. Igen.
Követelés lefoglalása történt valószínűleg, az 1994. évi LIII. törvény 110-113. § alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.07. 18:35

A közös udvar nem társasházi közös tulajdonú épületrész, hanem egy ma már ritka, de még létező jogintézmény.

Toto002 # 2018.09.07. 18:15

Ezt kérvényezni kell vagy ez automatikusan társásházi közös tulajdon lesz?A mi ingatlanunk egy harmadik helyezi számon van.Pl.Miénk 150/1 HRSZ,másik ingatlan 150/2 HRSZ, közös udvar 150/3 hrsz.

oligaliga # 2018.09.07. 17:17

Toto002

Társasházi közös tulajdon lesz az.

Toto002 # 2018.09.07. 17:09

Akkor most ilyenkor mi lehet a helyzet,létezik ilyen?( A végrehajtó azt mondta hogy ő csak az 1/1- és tulajdont foglalta le,és vette árverés alá.)

Toto002 # 2018.09.07. 17:06

A közös udvar más helyrajzi számon van mint a végrehajtás alatt megvásárolt 1/1- es tulajdonú ingatlan,de a földhivatali papírok úgy írják hogy hozzá tartozik a közös udvar.Amikor mi megvettük a másik ingatlant automatikusan úgy kaptuk meg a földhivatali papírokat hogy hozzánk tartozik az ugyanezen közös udvar fele.

drbjozsef # 2018.09.07. 16:23

ha időre nem sikerül elvinni

Szerinted, ha időre nem tudod TE elvinni, akkor mégis ki vonható felelősségre? Nem bonyolult ez.

gerbera317 # 2018.09.07. 14:17

Matthew82
Mit nem értettél? Ha átadtad az ingatlant, nyilatkozva, hogy azt kiürítetted, akkor az ki van ürítve. Punktum. Nincs benne urna sem.
Ha úgy kerül átadásra, hogy 30 napig köteles a vevő tárolni a xaraidat, akkor erre csak 30 napig köteles. A törvény egyértelműen fogalmaz: A végrehajtást kérő az ingóságokat 30 napig köteles tárolni. Ez azt jelenti, hogy azt követően nem köteles tárolni. Semmilyen igény nem támasztható vele szemben, sőt, a 30 nap lejárta előtt sem, mert ott is úgy fogalmaz a törvény, hogy mindezt a kötelezett költségére és veszélyére. Gyakran emlegetünk felelős őrzést, de igazából az sem az. Szíveséggi őrzésről van szó, mert a törvény így rendelkezik, de a felelősség (veszély) az adósé, és még a költség is érvényesíthető ellene.
egyébként az a megoldás, hogy az urnákat viszed magaddal, és nem bízod őket a sorsra.

Matthew82 # 2018.09.07. 14:13

Halotti urna,igen itthon vannak a szüleim. Nem lettek eltemetve. Régebben még haza lehetett hozni. Úgy tudom mostanság már nem engedélyezik. Úgyhogy a korábbi kérdésem továbbra is fennáll.

ius latratus # 2018.09.07. 14:08

Halotti urna.
Na, persze.

Matthew82 # 2018.09.07. 13:55

Az utolsó mondat gellert kapott,javítom. :)
Szóval ki vonható felelőségre ha időre nem sikerül elvinni és esetleg megsemmisíti?

Matthew82 # 2018.09.07. 13:53

Közsönöm gerbera317.
És a halotti urnák is ingóságnak számítanak? Csak mert időbe telik falat csináltatni nekik a temetőbe. Mivan ha kidobja? Ki vonható akkor felelőségre ha esetleg 30 napnál tovább kellene őrizze?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.07. 13:45

Pardon?

kv.kata # 2018.09.07. 13:19

Üdvözletem!

Kártalanítási ügyben született egy végzés a Párom javára. A végzés jogerőre emelkedett. Lehet-e változtatni az érintett értesítése nélkül egyoldalúan ezen a végzésen? A végzés szerint a kártalanítás kifizethető semmilyen igényt, követelést nem kell kielégíteni belőle. Mire sor került volna a kifizetésre, a végrehajtó lenyúlta az egész összeget. Ez így rendben van?

Köszönöm, ha megtisztelnek válaszukkal.

gerbera317 # 2018.09.07. 11:00

Ha az adós azzal adja le a kulcsot a végrehajtónál, hogy ingóságaitól kiürítve elhagyta az ingatlant, akkor azt kiürítettnek kell tekinteni akkor is, ha az ingatlant zsúfolásig tömve hagyta. Ilyenkor nincs helye 30 napos őrzésnek, hanem ami ott van, azonnal kiszórható, megsemmisíthető.

Matthew82 # 2018.09.07. 10:34

Igazából az egyik épület tele van vele,de annyira látszik hogy dőlni fog hogy eszem ágában sincs oda bemenni hogy ott haljak meg ha rámesik. Én komolyan nem értem hogy hogy lehet valakinek annyi esze hogy látatlanban házat vegyen,és azt sem hogy az önkormányzati értékbecslő(dokkmunkás) hogyan intézheti el az egészet felmérés nélkül 1 perc alatt egy aláírással és az érték közlésével. A vevő meg mikor átveszi pislog egyet hogy nem lakni jön hanem bontania kell az épületek egy részét. Közöttünk szólva elég gusztustalan ez a végrehajtásos mizéria,mintha a kutyát se érdekelné semmi csak a vevő pénze.

Matthew82 # 2018.09.07. 10:15

Értem. A kiköltözés után a a rajtam lévő ruha lesz minden vagyonom. Úgyhogy kénytelen lesz bajlódni a lomokkal.

drbjozsef # 2018.09.07. 09:51

1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról
...
182. §
...
(2) Ha a másik lakásban a kötelezett ingóságait vagy egy részüket nem lehetett elhelyezni, raktárban vagy más alkalmas helyiségben való elhelyezésükről - a kötelezett költségére és veszélyére - a végrehajtást kérő gondoskodik. A végrehajtást kérő az ingóságokat 30 napig köteles tárolni.

Vagyis ha lomok, akkor 30 napi tárolást is kifizettetnek veled, és utána dobják ki.

drbjozsef # 2018.09.07. 09:49

Az árverési vevő a Te költségedre fogja elszállíttatni. Jobban jársz, ha azt is elintézed magad valahogy, mert más nem fog azzal törődni, hogy a legolcsóbb megoldást válassza, már akkor legalábbis, ha reális esélyt lát arra, hogy be tudja rajtad hajtani.

Matthew82 # 2018.09.07. 09:29

Ja értem. Nos sajnos ennyire részletesen nem igazán ismerem a teljes ügymenetet. És mi a helyzet ha nem tudom 100%-ban kiüríteni? Örülök ha kajára futja,nemhogy még a lomok eltüntetésére. Sajnos abból maradni fog itt. És ha halálra fenyegetnek akkor sem tudom elvinni. Mire számíthatok ezügyben?

gerbera317 # 2018.09.07. 06:39

Nem látom be, mért az árverési vevővel akarod az átadást lerendezni. A törvény szerint az adósnak azt kell biztosítania, hogy a végrehajtó átadja az ingóságoktól kiürített ingatlant az árverési vevőnek. Ennek legegyenesebb módja pedig az, hogy az adós a kulcsokat a végrehajtónál leadva bejelenti, hogy az ingatlant elhagyta. Léteznek más megoldások is, de azok már kerülőútnak számítanak.

Matthew82 # 2018.09.06. 19:41

Kedves Grave7!

Természetesen át fogom adni,amint előkerül. Egyenlőre azt sem tudom hogy ki az,látatlanban licitált rá.Arra számítok hogy jegyzőkönyv után azért felbukkan hogy tisztázzuk a forgatókönyvet.Remélem gyorsan le tudunk zavarni mindent,minél gyorsabban le akarok innen lépni. Bár ez függ a vh terheltségétől és a vevőtől is.
Mindenesetre köszönöm a javaslatot.

Grave7 # 2018.09.06. 14:26

@Matthew82: Javasolnám, hogy ne „hagyd magára a házat” a 30 nap után se, hanem add át az árverési vevőnek.

Matthew82 # 2018.09.06. 07:16

Köszönöm. Igen,én vagyok az adós. Csak azért érdekelt,mert ha feleslegesen hagyom magára a házat-értem ezalatt hogy nem várom meg a jegyzőkövet-akkor ha betörnek-rossz környék,többször előfordult-abban az esetben engem terhel a felelősség és akár a bokámat is megüthetem ha ellopják az általam sem elvihető berendezéseket illetve megrongálják az ingatlant.
Mindenesetre köszönöm a választ,így már minden világos.