végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.10. 04:48

Akkor macerás lesz az a fizetési meghagyás.

Molnar9872 # 2017.08.10. 01:47

Honnan tudnam? Ismeretlen helyre tavozott. Egyszer kommunikaltunk azota, emailben.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 20:17

Nem tudod, hol lakik?

Molnar9872 # 2017.08.09. 19:48

Igy, hogy ez az ember lakcim nelkuli, hova kuldhetem a fizetesi felszolitast?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 18:59

Bocsánat, de azt, hogy tartozott, a szerződés bizonyítja. Onnan kezdve neki kell bizonyítania, ha állítja, hogy a tartozását megfizette. (Fizetési meghagyásos eljárásban egyébként senkinek semmit nem kell bizonyítania.)

Molnar9872 # 2017.08.09. 18:42

Az a problema, hogy ugy erzem, nem sok bizonyitek van a kezemben ellene.
Ami megvan: Az eredeti alberleti szerzodes, ezenkivul mielott kikoltozott volna, alairt egy papirt, hogy ket heten belul kikoltozik es hogy a szerzodest felbontjuk.
De nem irt ala semmit semmilyen tarozasrol. Egyszer emailben felszolitottam hogy rendezze a tartozast es akkor azt valszolta szinten emailben, hogy nem tud fizetni. Korabban mindig keszpenzzel fizetett, amirol elismervenyt adtam neki. Amikor a tartozasarol beszeltem vele korabban szemelyesen akkor erre tanu volt a hugom, de o mersekelten ertelmi fogyatekos es a gyamja vagyok. A lakcimre sem volt bejelentkezve, sot amennyire tudom, lakcim nelkuli, csak tartozkodasi hely van a lakcim kartyajan.
Van -e ertelme fizetesi meghagyast kuldeni valahova, kozjegyzohoz, birosagra menni? Ezekkel a bizonyitekokkal a kezemben donthet -e a javamra a biro, ha perre kerul a sor es o meg csak meg sem jelenik?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 18:29

Ha másban nem egyeztetek meg, akkor törvényes késedelmi kamat jár.

Molnar9872 # 2017.08.09. 18:11

Csak egy szimpla alberleti szerzodes volt, ami fel lett mondva fizetesi hatralek miatt. Akkor kikoltozott. Egyszer megkerestem emailben, akkor azt valaszolta, hogy rosszul all anyagilag es nem tud fizetni. Tobb nem tortent. Lassan lejar az 5 ev.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 17:19

Ismerjük mi a szerződéseteket?

Molnar9872 # 2017.08.09. 17:11

Ha valaki tartozik nekem X forinttal es evekig nem kertem ezt szamon rajta soha egy emailen kivul es most hirtelenjeben meg az 5 ev elevulesi ido letelte elott kuldetek neki egy fizetesi meghagyast ugyved/kozjegyzo kozre mukodesevel, akkor a penzt kamatostul kovetelhetnem vissza, vagy ebben az esetben nincs kamat? Ha meg megis lehet kamatot kerni, akkor evi mekkorat?

Vadsuhanc # 2017.08.09. 16:48

Szigorúan az általad előadottakra alapozva: Nem.
De KBS már megválaszolta a kérdésed.

Gitta4804 # 2017.08.09. 15:16

A kérdés az, hogy vagyonkimentésnek minősül vagy sem? Ma olvastam erről egy internetes oldalon.

Vadsuhanc # 2017.08.09. 15:09

Szerintem ezt:

..."Az alábbiakban kérnék tanácsot, segítséget.
Ha végrehajtás alá vonják a munkabéremet, de nincs bankszámla a nevemen, akkor 1 tartozás esetén maximum 33% tiltható belőle? Rengeteget olvastam, mielőtt itt feltettem a kérdést. Teljesen laikus vagyok a témában és sajnos még mindig bizonytalan is, megerősítést várok.
Olvastam bankszámla inkasszóról, de az úgy tudom, hogy számla ellen irányul, viszont számla nincs a nevemen, tehát ezzel - ha jól értelmezem - nem kell számolnom...
”"

Gitta4804 # 2017.08.09. 15:01

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Ön szerint mit akarok kérdezni?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.09. 14:47

Nem ezt akarod te kérdezni. (Már csak azért se, mert ennek a kérdésnek természetes személyre nem is nagyon van értelme.)

Gitta4804 # 2017.08.09. 13:41

Tisztelt Cím, tisztelt Válaszadók!

Szeretném megkérdezni, hogy amennyiben bankszámlámat megszüntetem és férjem számlaszámára utaltatom a fizetésemet, az valóban vagyonkimentésnek minősül?
Köszönöm a segítséget!

facsiga77 # 2017.08.08. 07:17

Mi történik abban az esetben ha az adósnak külföldi rendszámú autója van (azzal furikázik), és erre rájön a végrehajtást kérő és kéri a végrehajtónál ennek az autónak a lefoglalását?

Meg tudja tenni a végrehajtó vagy ez már külföldi hatáskör?

gerbera317 # 2017.08.08. 06:24

A végrehajtó a NAV-ot nem keresi meg.
A TB csak munkahelyet jelent, bérinformációt nem.
A bankok bankszámlát és értékpapírokat jelentenek, többnyire egyenleggel.
Ingófoglalásnál a végrehajtó nem tartozik bizonyítani, hanem a tulajdonjogot vélelmezni kell, és akienek az érdekét ez sérti, annak kell ellenbizonyítania.

Molnar9872 # 2017.08.07. 23:57

A bankszamlak egyenleget is tudhatja?

drbjozsef # 2017.08.07. 20:11

Ingatlannyilvántartás, gépjárműnyilvántartás, NAV és TB nyilvántartások. Utóbbiból a bérjövedelem, munkáltató, bankszámlák is megtudhatóak. Ezekbe biztos belenézhet.

Ingóságokat, vagyontárgyakat lefoglalhat a végrehajtó, de ezek jellemzően nincsenek nyilvántartásokban, és a tulajdonjogot is igen nehéz bizonyítani gyakran.

Vadsuhanc # 2017.08.07. 18:30

Hiteles nyilvántartásokból, amelyhez a végrehajtónak általában a megkeresése alapján joga van hozzáférni.

Molnar9872 # 2017.08.07. 18:24

Igen, eddig vilagos a dolog, a kerdes csak az, hogy jellemzoen milyen adatokhoz fer hozza a vegrehajto es honnan vannak ezek az adatok.

Vadsuhanc # 2017.08.07. 15:40

Tisztelt Fórumozók!

A végrehajtási eljárásba bekapcsolódó zálogjogosultat a 114/A. § (10) bekezdése olyan jogok illetik meg és olyan kötelezettségek terhelik, mint a végrehajtást kérőt.

Ez alapján kérheti-e az ingatlan illetve ingóságok árverezését?

Ezenkívül ha saját jogán is lejárttá teszi a tartozást figyelemmel kell-e neki arra lennie, hogy már a bekapcsolódással a tartozás lejárttá vált és a végrehajtási jogát az ingatlannyilvántartásba bejegyezték? ( a saját jogán újra bejegyezték így a vh jog kétszer van az ingatlanra bejegyezve ugyanarra a tartozásra )

Köszönöm a megtisztelő válaszokat.

drbjozsef # 2017.08.07. 11:28

Ha valaki a végrehajtó útjába kerül, mondjuk a sarki fűszeresnél összefutnak, akkor még sokat nem tud a végrehajtó az illetőről.

Ha végrehajtás indul, akkor azt a jogosult KÉRI a végrehajtótól, mégpedig a megfelelő végrehajtható okirattal (bíróság, közjegyző, FMH). Ekkor, okirat alapján, a jogosult által a költségek megelőlegezésével indul az eljárás, és ennek az eljárásnak a keretein belül fér hozzá a szükséges adatokhoz a végrehajtó.

Ekkor fog csak kiderülni, hogy van-e végrehajtható vagyona az adósnak, vagy az előlegezett költségeket is bukja a jogosult.

Molnar9872 # 2017.08.07. 11:15

Igazabol nem varazsgombre gondoltam, hanem arra, hogy egy vegrehajtonak van ralatasa arra, hogy a tartozo szemelynek hol van bankszamlaja es azon mikor mennyi penz van. Meg hogy azt is tudja, hogy a tartozo szemelynek van -e autoja es az nagyjabol mennyit er. Laikuskent ezt gondoltam eddig.
Szoval akkor hogyan van ez? Ha valaki egy vegrehajto utjaba kerul, akkor mit tudhat rola egy vegrehajo, alapbol mit tud egy vegrehajto kideriteni?