Behajthatatlan tartozás


Pityu4444 # 2011.07.03. 22:15

Tisztelt Vegrehajto!

Egy tartozas ugyeben kernem segitseget. Van egy maganszemely aki jelentos osszeggel tartozik nekem. Nem Magarorszagon el, de van itteni bejelentett lakcime. Jelen eseteben Angliaban el es dolgozik (errol pontos informaciokkal tudnek szolgalni). Van-e ertelme pert inditanom ellene az adossagom jogos behajtasa erdekeben, tudva, hogy Magyarorszagon semilyen ingo illetve ingatlan vagyonnal nem rendelkezik.
Osszessegeben az a kerdesem, hogy Angliabol kepes lenne-e a magyar birosagi vegrehejto ervenyesiteni a birosagi jogeros hatarozatat?

Koszonettel

végrehajtó1 # 2011.06.30. 12:22

Tehát elengedést kértél és részletett adtak?
Írd meg
még egyszer.

KETRIN84 # 2011.06.28. 19:15

Köszönöm a választ.
Az az igazság,hogy az önkormányzattól kaptam legutóbb levelet, hogy feléjük fizessem ki, kértem részletfizetést.
Azt mondták, hogy azt csak a munkaügyi adhat. Írtam oda is, leírtam, hogy havii 50ezer ft-ből élek a tartósan beteg gyermekemmel egyedül és 20ezer ft-os részleteket állapítottak meg.
Ezt viszont nem fogom tudni fizetni.
Mennyi idő múlva kérhetem, hogy elengedjék?

végrehajtó1 # 2011.06.28. 18:03

Elvileg :igen.
Abból kiindulva hogy ha nem fizeted meg akkor azt adók módjára kell behajtani.Ez esetben az Art. szabályai szerint kérheted elengedni.De erről a m.központ fog dönteni.

KETRIN84 # 2011.06.28. 18:01

Jár még erre valaki, vagy írjak máshová inkább?

KETRIN84 # 2011.06.23. 07:41

Jó napot.
Az lenne a kérdésem, hogy munkaügyi központ felé, ha tartozom azt kérhetem-e hogy méltányosságból töröljék?
Előre is köszönöm a választ.

végrehajtó1 # 2011.06.06. 11:02

Beadhatsz elengedési kérelmet.Jogod van hozzá.

szapa # 2011.06.06. 10:25

Végrehajtó

Köszönöm a választ, felhívtam őket ( Veszprém megyei NAV ) és közölték, hogy bár a folyószámlán törlés látszik, de bizony az elévülési ideig vonni fogják, ez durván még öt év, bár sok tétel elkezd elévülni belőle. Azt gondoltam én naiv, hogy amit a folyószámláról töröltek, azt nem is akarják behajtani. De bizony be akarják. Csak akkor minek törlik egyik hónapban és minek írják elő a másikban. Folyószámlát lekértem az ügyfélkapun keresztül, abban szerepel, hogy behajthatatlanság miatt törölték. De ez ugye nem igaz. Plusz időnként beinkasszózzák a magánszámlámat, amire csak a fizum megy. No comment. Fizethetek mint a katonatiszt. Nyújtsak be méltányosságból törlésre kérést?

végrehajtó1 # 2011.06.02. 10:04

szapa

A behajthatatlan tartozást technikailag letörlik.De ezt elő kell írni ha behajthatóvá válik.

A legtisztább az hogy kérsz egy részletes folyószámlát.Azon látszik hogy mit mivel és miért töröltek illetve írtak elő.
De az elévülés nem szakad meg ezzel.

szapa # 2011.06.02. 09:08

Tisztelt Végrehajtó!

Egyéni vállalkozás volt a nevemen, amit szeptemberben megszüntettem. Ekkor az APEH a fizetésemből elkezdte letiltatni a 33%-ot. A vállalkozói számlát megszüntettem, révén csak a pénzt vitte, erre beinkasszózták a magánszámlát, amire csak a fizetésem 77 %-a ment. Időközben a letiltás összegét megváltoztatták egy sokkal kisebb összegre, amiből kb 600 ezer forint volna még. Indítottak egy végrehajtási eljárást, ennek során nem volt lefoglalható vagyon, ezért a folyószámlámon technikai törléssel szinte minden kinullázódott, csak kb 550 ezer forint maradt. A mai napon küldtek egy levelet a munkahelyemre, hogy mégiscsak az eredeti összeget (10 millió HUF) vonják. Kérdésem: ezt meddig vonhatják? Életem végéig? Kb 20 évig kellene fizetnem és még akkor is lesz rajta tartozás. Ha így van, akkor technikailag miért törölték a tartozást a folyószámláról. Amúgy elkezd évülni 2 és fél év múlva...
Köszönöm a választ!

mrzodmen # 2011.04.10. 13:21

Tisztelt Vegrehajto!
A testverem vett 5 eve egy kisteherautot chf alapu hitelre aminek 2 honap mulva jarna le a fizetesi hataridelye,de a bank irasban közölte,hogy ket evvel meghosszabitottak neki a szerzödeset.A kocsi itt all nalam az udvaron mert üzemkeptelen es ideiglenesen ki is vonatta a forgalombol.Mi Nemetorszagban elünk ö megnösült.A kocsit nem tudja leadatni bontasra mert üzembentartokent szerepel stb..Fizetni sem akarja tovabb az eredeti szerzödesben szereplö hataridön tul.Mik lehetnek a következmenyei,ha nem fizet es,hogy tudna vagy tudnam esetleg en elvitetni a kocsit bontasra?

Elöre is köszönöm, Laszlo!

végrehajtó1 # 2011.04.10. 11:54

+6 hó de a pontos dátumhoz ismerni kell az adótartozások esedékességét.

zolltomi # 2011.04.10. 11:00

Miután nem sikerült behajtani és lezárták a végrehajtási eljárást ( ugye ez 5 év ), még van plussz elévülési idő is? Mennyi??? Köszi a választ! zolltomi.

végrehajtó1 # 2011.04.10. 07:54

Ez egy technikai dolog.Számíthat, az elévülési időn belül évente felül kell vizsgálni a behajhatatlanság tényét.

zolltomi # 2011.04.10. 04:52

Tisztelt Végrehajtó!

Ha valakinek APEH tartozását nem tudták behajtani, erről kapott értesítést is, miszerint a tartozását behajthatatlanás címen törölték, számíthat-e még valami meglepetésre a későbbiekben, vagy teljesen tiszta lappal futhat neki az életnek, mint bármely más tisztességesen adózó?

Köszönettel, zolltomi.