Elévülés


gerbera317 # 2017.05.30. 14:08

Figyelj csak! A fizetési meghagyáson rajta van, CSUPA NAGYBETŰVEL, ANNAK EGY RÉSZE RÁADÁSUL MÉG VASTAGON IS VAN SZEDVE, ÉS_VAN_,_AMI_EBBŐL_MÉG_ALÁ_IS_VAN_HÚZVA_, ez:

ESETLEGES BEADVÁNYÁT AZ ELJÁRÓ KÖZJEGYZŐ POSTACÍMÉRE (NE A MOKK RÉSZÉRE) KÜLDJE
MEG, AZ ÜGYSZÁMRA HIVATKOZVA!

Ha ennyire nem tudsz olvasni, akkor nehogy bárminek is ellentmondj, mert úgysem fogod tudni képviselni az érdekeidet!

gall # 2017.05.30. 13:45

8 napja lett keltezve a fizetési meghagyás, amit bocsánat de rosszul írtam.
Ha jól értelmeztem akkor 7 napom van a végrehajtó postacímére ellentmondással élnem az elévülésre való hivatkozással?
Köszönettel az eddigiekért is!

Vadsuhanc # 2017.05.30. 13:40

gall

Tulajdonképpen mit kaptál ?

Lsd ius latratus válaszát:

""..."Olyan meg nincs, hogy vh fizetési meghagyás..."

ObudaFan # 2017.05.30. 13:37

Tehát már jogerős a fizetési meghagyás, és vegrehajtas indult?

Ha nem eltel ellentmondással, akkor nagy valószínűséggel csak a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése utáni időre vonatkozó esetleges elevulesre lehet hivatkozni.
Az fmh előtti időre
vonatkozóan valószínűleg nem.

Először a vegrehajtonak kell írni, hogy nyilatkoztassa a vegrehajtast kerot. Ha a vegrehajtast kero nem ismeri el az elevulest, vegrehajtas megszuntetese iránti per indítható.

ius latratus # 2017.05.30. 13:33

Csak egy kicsit, csak egy icike-picikét, ha lennél oly' szíves lentebb lapozni.
Olyan meg nincs, hogy vh fizetési meghagyás.

gall # 2017.05.30. 13:25

Tisztelt Fórumozók!

Friss vh fizetési meghagyás, 8 nappal ezelőtti.
Bizonyíthatóan semmilyen ajánlott ill tértivevény ,valamint elsőbbségi levél nem lett számunkra kézbesítve, 2011 óta. Véleményeteket szeretném kérni hogy ilyenkor mire történő hivatkozással lehet az elévülésre hivatkozni?
Maradok Tisztelettel:

Irvine

ObudaFan # 2017.05.26. 04:46

zldin

Azt kell megnézni, hogy a jogerős fizetési meghagyás/ítélet után volt-e olyan, hogy több, mint egy év eltelt végrehajtási cselekmény nélkül. Akár úgy, hogy a fizetési meghagyás után több, mint egy évig nem kértek végrehajtást, akár úgy, hogy a végrehajtási eljárásban telt el egy év eseménytelenül. Ha volt, akkor először a végrehajtótól kell kérni, hogy nyilatkoztassa a végrehajtást kérőt, hogy elismeri-e az elévülést. Ha nem ismeri el, végrehajtás megszüntetése iránt pert lehet indítani.

zldin # 2017.05.26. 04:24

Napi bejelentéssel dolgozunk néha plusz órákat..másik cégnek egyébként is...

zldin # 2017.05.25. 20:05

Nem tehetek semmit?

ius latratus # 2017.05.25. 19:46

Ja, s a családtag lódított.

ius latratus # 2017.05.25. 19:45

Hiába 2007-es a tartozás, ha végrehajtási eljárás van az ügyben. Elévülés szóba sem jöhet.
Már nem.

zldin # 2017.05.25. 19:25

Családtag volt,akiről szó van.Egyébként szóról-szóra azt írtam a Birósági beadványban amit lediktált.. én is úgy gondoltam, hogy megfelelő,... hiszen 2007-es telefontartozásról van szó. Viszont a bíróság, akinek ő a végrehajtója, az miért nem fogadta el?

gerbera317 # 2017.05.25. 19:20

Az egyik ismerősöm ugyanennél a végrehajtónál a Pszáf-ra hivatkozott és pár napon belül 6 végrehajtási törlést kapott... csupa elévült ügyekről

Városi legendákkal nem itt kéne nyomulni. Ez itt egy jogi fórum.

Burn Out # 2017.05.25. 19:14

hát akkor hivatkozz Te is a Pszáfre. majd írj egy rövid szösszenetet, hogy hogyan alakult :)))

amúgy ennyi leírásból - figyelemmel a halandzsára is -, azt tudom írni, hogy a végrehajtó valószínű jó tájékoztatást adott, hogy mit kellene csinálnod, csak nem értetted. a kettő pont nem azt jelenti, hogy félrevezetett volna.

ius latratus # 2017.05.25. 18:57

Már onnan nem kellett volna olvasnom, hogy a végrehajtó levelet diktált neked. De mégis elolvastam, vesztemre: végig. Nem fogok aludni.

zldin # 2017.05.25. 17:30

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek! Ma már kínomban ügyvédhez fordultam, de nem vállalta a "piti" ügyemet:(
4 hónapja vonnak a fizetésemből egy 10 éves telefon tartozást, és már sorba van állitva a második 8-9 éves tartozás. Beszéltem még az első hónapban a végrehajtóval... megnyugtatott, hogy írjak a bíróságra egy kérelmet.... MÉG LE IS DIKTÁLTA A SZÖVEGET!!!!.. és hivatkozzak az elévülésre, és kérjem, hogy az ügy lefolyása alatt a letiltást állitsák le. Naiv voltam..Persze a biróság nem fogadta el, kérte, hogy indokoljam meg, hogy miért veszélyezteti a megélhetésem a letiltás. Ezután én válaszoltam... közben teltek a hónapok... A munkáltatóm hozzáállásának köszönhetően átjelentettek 6 órás munkába.. és a többi pénzt jutalomként, eseti pénzként kaptam, hogy legalább abból ne vonjanak. Most van az 5. hónap,.. sajnos vagy szerencsére nagyon jó lesz a fizetésem, mivel teljesítményben dolgozom... viszont, ha gyorsan nem állitom le ezt az egészet, akkor 60-.70 ezer közöttit fog most elvinni a végrehajtó... meddig kell még leveleznem? Mit tethetek gyorsan? Félretájékoztatott... és húzza az időt. Már arra gondoltam, hogy meggírom neki, hogy írtam a civil érdekvédelmi alapítványnak és vizsgálatot kértem. Az egyik ismerősöm ugyanennél a végrehajtónál a Pszáf-ra hivatkozott és pár napon belül 6 végrehajtási törlést kapott... csupa elévült ügyekről. Mit tegyek?

gerbera317 # 2017.05.23. 11:40

Nincs semmilyen lehetősége. Próbálkozni fog még a Vht. 41. §-sal, utána még esetleg megszüntetés iránti perrel, de ott a vh-kérőnek elegendő csak annyit előadnia védekezésül, hogy annak vizsgálhatóságát, hogy a követelés a fizetési meghagyás kibocsátását megelőzően elévült-e, a Polgári Perrendtartás 368. §-a kizárja.

Gabrinho # 2017.05.23. 11:20

Kedves Fórumozók!
Egy kérdésben kérnék segítséget. Adott egy végrehajtási ügy, amiben a fizetési meghagyás, végrehajtási lap kiadásra került, jogerős is. Azonban a követelés korábban már elévült. A kötelezett nem élt ellentmondással a meghagyás ellen, sőt még a végrehajtási lapra sem, akkor kezdett el vakarózni, amikor mág a végrehajtónál volt az ügye.
Véleményetek szerint van ebből a kötelezettnek valami kiútja, lehet-e / érdemes-e egyáltalán ellene menni a dolognak?
Előre is köszönöm.
üdv

Dr.Attika # 2017.05.19. 17:31

Ha volt is végrehajtási eljárás, csak 6 hónappal hosszabbodik az elévülés. Bizonyosan elévült. Kérje a NAV tartozás elévülés jogcímen történő törlését.

ius latratus # 2017.05.19. 14:05

Elévülhet, kérdés, hogy a tartozóval (sic!) szemben nem volt-e az adott időszakban végrehajtási cselekmény.

Fürge # 2017.05.19. 12:53

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy NAV tartozás, amit a tartozó
ingatlanára bejegyeztek jelzálogként (2005-ben),elévül-e?
Köszönöm

ius latratus # 2017.05.19. 12:42

Egy percen múlt.
:)

ius latratus # 2017.05.19. 12:41

Most erre itt neked senki nem fog válaszolni érdemben. Szigorúan múlt idejű, feltételes módban: megszakíthatta.

ObudaFan # 2017.05.19. 12:40

k.kriszt

Ha egyben a teljesítésre irányuló felhívást is tartalmaz az elévülésről való tájékoztatás, akkor persze. Csak bizonyítani nehezebb, ha nem ajánlott levél volt.

k.kriszt # 2017.05.19. 10:24

Tisztelt Fórumozók!
Ha az engedményezés nem ajánlott levélként lett kézbesítve, akkor is megszakítja az elévülést? (régi PTK. szerint értelmezve)