Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Elévülés

nonolet # e-mail 2017.12.06. 11:22

maRt1n

...és nem gondoskodtál, hazai posta átvevőről ?!

Hiba, nagy hiba.

nonolet # e-mail 2017.12.06. 11:21

gerbera317

Az idáig jutáshoz a kulcs, a kézbesítési vélelem.
Mivel azt nem érti, miként jutott el idáig az ügy.

- -

Egyébként mit tud tenni MOST,
ha
valóban nem jogos az eredeti követelés sem?
Csak a kézbesítési vélelmek okán eljutott eddig az ügye...

maRt1n # e-mail 2017.12.06. 09:58

A Vh lapot csak azután kaptam meg miután kertem. Csak egy sima határozatot kaptam a járási hivataltól hogy lefoglaltak az autóm. A VH lapról nem rég óta van tudomásom mivel en kint dolgozom külföldön.

gerbera317 # e-mail 2017.12.06. 09:26

Nincs már kézbesítési vélelem. Itt már ingófoglalás volt, tehát a vh-lap ki van kézbesítve (vélelemmel vagy ténylegesen, nem számít, mert a vh-eljárás során már nincs helye további kézbesítési véelelem megdöntésének). Azóta valószínűleg bőven eltelt 15 nap, így a pótlólagos ellentmondás lehetősége is elszállt.

nonolet # e-mail 2017.12.06. 08:16

A kulcsszó: kézbesítési vélelem

maRt1n # e-mail 2017.12.06. 07:18

A vicc az, hogy a járási hivataltól kaptam levelet hogy az autómat lefoglaltak... Aztan felvettem velük a kapcsolat es mondta a kedves titkárnő hogy melyik végrehajtónal erdeklodjek, tőlük kérdeztem hogy mi ez meg küldjék ki a vegrehajtoi lapot, amit nem értek hogy előtte kellett volna kuldeniuk bármiféle felszólítást ami persze sose érkezett meg hozzám... es ezek alapján igy is nyugodtan lefoglaltak az autómat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.12.06. 07:01

Alighanem lekésett már minden határidőt.

www.kbs-ugyved.hu

Grave7 #   2017.12.05. 22:24

@maRt1n: Ha nálad van a végrehajtási lap, akkor olvasd el alaposan, főleg az utolsó oldalakat, ahol egy nagy tömb ömlesztett szöveg szerepel, mert abban van a megoldás a problémádra.

maRt1n # e-mail 2017.12.05. 22:02

Akármilyen szerződést kötöttem eddig, első volt mindig elkérni a személyi igazolványomat es a lakcimkártyámat. Nem volt albérleti szerződésünk. Ennyi erővel bárhova bemegyek es más címére kérek akármilyen előfizetést... Az állandó lakcimemre is igy tudtam csak megkotni az internetet. Nalam van a vegrehajtoi lap.

nonolet # e-mail 2017.12.05. 21:00

TE?! kötötted a szerződést a saját nevedre?
HA igen, akkor te feleltél érte... nem a tulajdonos.

A szerződésben a címet TE adtad meg elérési címnek
ÉS!!!! (alighanem)
a cím változás bejelentését is vállaltad!

Ezért, ha nem kaptad meg a leveleket, arról te tehetsz.

Így aztán HA ŐK szorgosan küldözgették a megadott címre az iratokat és ezt tudják bizonyítani is, akkor nem évült el...

A másik eset, hogy
nem te kötötted a szerződést
és akkor nem is felelsz érte.

Ekkor az lehet, hogy a tulajdonos követelt tőled pénzt!
Elmaradt térítésként... a lakás bérleti szerződésed alapján.

Ezért ez a követelés eredeti jogalapja....
Ami ugye 5 évig nem évül el!

- -

Első lépésben derítsd ki, hogy kinek a javára lett lefoglalva!!! konkrétan és pontosan milyen jogcímen követelt ő tőled.

Azaz derítsd ki a "végrehajtó" és tekints be az iratokba.

Ha ez megvan, akkor jöhet annak vizsgálata,
hogy vajon elévült-e?! már a követelés.

Ha úgy tűnik, hogy igen és tudod bizonyítani is, akkor élhetsz ellenlépéssel.

maRt1n # e-mail 2017.12.05. 20:31

Üdvözletem!

Lakcimem: Nagykanizsa.
2012ben 2hetig 4en laktunk egy zalaegerszegi címen mert suliba jártunk de nem jött össze aztan ott hagytuk ez volt maximum szeptember végén. Ott egy internetes előfizetés lett kötve 2hetre de megbeszéltük a főbérlővel , hogy ismeri az uzletkotot es lemondja az internetet. Most november elején kaptam egy határozatot a járási hivataltól, hogy lefoglaltak az autómat, olyan tartozás alapján ami 2012 november közepén jött létre es 2013 márciusában zárták le, mikor mar rég ott se voltam.(ott tartózkodási idom: 2012 szeptember maximum szeptember vegeig) A végrehajtási lapon se a személyiigazolvány számom nincs, se a rendes lakcímem se az adoazonositom nem szerepel. Amit kuldtek felszolitasokat sose kaptam
kézhez, mert arra a címre ment amin 2 hétig voltunk. Bementem a kanizsai okmanyirodaba hogy kérjek igazolást, hogy hol laktam az eletem során es nem szerepelt ugye köztük az a cím. 180ezerre nőtt a tartozás Ön szerint mi a teendő? lett írva levél ennek a cégnek hogy küldjék el a szerzodes másolatát mert nekem arról nincs másolatom plusz tudomásom szerint nem álltam velük kapcsolatban. A kérdésem az, hogy ez a követelés mennyire jogerős illetve en amit olvastam 1 év után elévül az internet-telefon-tv előfizetés. Mit tudnék tenni az úgy érdekében?
A válaszokat előre is koszonom!

M777 # e-mail 2017.11.26. 00:33

Grave7, köszönöm szépen a választ!

Remorse07 # e-mail 2017.11.25. 21:28

Köszönöm a választ!

Válaszotokat el?re is köszönöm!

Burn Out # e-mail 2017.11.25. 20:46

Remorse07: ha most nem is kell vele foglalkoznod, de ha majd bármelyik magyarországi közjegyzőtől kapsz egy fizetési meghagyást, akkor ellentmondással élhetsz elévülésre hivatkozással.

Grave7 #   2017.11.25. 20:24

@M777: Az mbvk.hu weboldalon van hivatkozás kb. minden jogszabályra amit a végrehajtó alkalmaz, abban megtalálod a végrehajtó díjazásának számítási módját.

Kérdéseidre a válaszok sorrendben: Onnantól, hogy ő intézi az ügyet. Jegyzőkönyv. Jogszabály határozza meg. Jogszabály határozza meg. Nem lehet, hanem az.

Dr.Attika # e-mail 2017.11.25. 16:25

Nagyon sok ilyen szélhámos írogat ilyen leveleket. ha valaki fizet jól jártak ha nem akkor a 110,- forintos postaköltség sem nagy veszteség. Nem kell vele foglalkozni.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Remorse07 # e-mail 2017.11.25. 15:48

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy ajánlott levelet a Consequence Kft.-től, hogy fizessek be nekik 15.987 Ft-ot, mert 2008. 04. 13-án (!!!!) szabálytalan jeggyel utaztam a Cegléd-Budapest Nyugati vonalon. Ha nem fizetem be, végrehajtást kezdeményeznek.. A vicces az egészben az, hogy soha sem jártam arra, vonattal végképp nem..
Ilyenkor mi a teendő?
Eddig miért nem kerestek???
Meg amúgy is, mi a sz*r ez??
Válaszotokat előre is köszönöm!!

Válaszotokat el?re is köszönöm!

M777 # e-mail 2017.11.24. 14:49

Kedves gerbera317!Köszönöm mindenre kiterjedő válaszodat.Nem jogi gyorstalpalót szerettem volna elvégezni ezen a fórumon.
Kérdezni azért lehet...

gerbera317 # e-mail 2017.11.24. 14:23

Ez itt nem jogi gyorstalpaló tanfolyam, hanem egy fórum. Ha ezekre annyira kíváncsi vagy, vitasd őket kifogás kereteiben, és majd a bíróság kioktat ezekről (ennek a tanfolyamnak a díja 15 ezer Ft).

M777 # e-mail 2017.11.24. 13:53

drbjozsef, gerbera317, köszönöm a válaszokat!Lenne még valami.A bérletiltást foganatosító végrehajtót letartóztatták(?!).Emiatt új végrehajtóhoz került az ügy.Az elszámolásában ő mikortól számolhat el díjat és minden egyéb valós és sokszor nem valós költséget? A kiszállást mivel bizonyítja? Van munkadíj, költségátalány, készkiadás, utazási költségátalány, plusz a jutalék!Mi a különbség a készkiadás és a költségátalány között? A munkadíjban mit számol el, ha van jutalék is? A havi bérletiltásból is megy 8% vh jutalékra. Ez mind külön jogos tétel lehet? Közben a végrehajtó semmit nem tesz, max levelet ír és postáz. De leginkább a kapcsolat is e-mailben megy.

gerbera317 # e-mail 2017.11.24. 08:51

M777
A végrehajtónál. Ha akarod kifogásold meg
A végrehajtó a végrehajtási költségekkel díjjegyzékben köteles elszámolni. Iyet befejezéskor vagy szünetelés megállapításakor állít ki. Az ez ellen előterjesztett vh-kifogással lehet a díjfelszámítást megtámadni. Minden, ennél korábbi akadékoskodás idő előtti. A sávos díjszámítás (munkadíj, jutalék, általános költségátalány) miatt nem árt felkészülten nekiugrani egy ilyennek.
Egyébként a végrehajtó "kiszállása" 8500 ill. 9500 Ft, + minden további megkezdett óra egységesen 6000 Ft, de utóbbi csak hosszan elhúzódó helyszíni eljárásoknál fordulhat elő, tehát pl. kilakoltatásnál, vagy ha ellenszegülés miatt rendőrt kell hívni; csakhogy az ilyennél az adós is jelen szokott lenni, így utólag igencsak nehéz ezt vitatni. Nem "röppennek a tízhúszezrek" tehát, s ha mégis, akkor majd meg lehet támadni. De hogy a "kiszállás" megtörtént, azt a végrehajtó tudni fogja bizonyítani. A kifogás tárgya legfeljebb a "tízhúszezrek röpködése" lehet.
A végrehajtó jutaléka nem a felszámított, hanem a behajtott ügyértékhez igazodik. Ha ezt figyelmen kívül hagyja, ugyanúgy, a díjjegyzék ellen lehet kifogást emelni.
Az elévülésnél több mindent figyelembe kell venni. Az, hogy mikori a vh-lap, éppen nem irányadó.

firenze # e-mail 2017.11.24. 08:07

drbjozsef, köszönöm a válaszát.

drbjozsef # e-mail 2017.11.24. 06:37

Ez esetben nem évül el a várakozó 2011-es befogadású vh lap?
Ha semmilyen végrehajtási cselekmény nem történt a vh lap kiállítása óta, akkor elévülhetett.

Milyen szempontok alapján foganatosítja a végrehajtó a letiltást több ügy esetén?
Hogy miből és hogyan tudja kielégíteni a végrehajtást kérőt.

És a vh költségek elszámolását hol tudom ellenőrizni?Olyan kiszállási, utazási és egyéb költségekre röppennek a tízhúszezrek, ami meg sem történt.
A végrehajtónál. Ha akarod kifogásold meg, de azt is nála kell, szóval nem túl esélyes.

drbjozsef # e-mail 2017.11.24. 06:29

firenze : igen, onnan számít.

M777 # e-mail 2017.11.23. 23:39

Öt vh eljárás van egy vh kérőtől. Ebből háromban 50% erejéig bérletiltás van folyamatban, amelyik 2011. és 2012.évekre vonatkozó vh lap alapján megy. A várakozókból az egyik 2011. évi vh lap, ez alapján eddig még nem kezdeményeztek letiltást, de egy másik 2012-es évre vonatkozóra már folyik a letiltás
. Ez esetben nem évül el a várakozó 2011-es befogadású vh lap? Milyen szempontok alapján foganatosítja a végrehajtó a letiltást több ügy esetén? És a vh költségek elszámolását hol tudom ellenőrizni?Olyan kiszállási, utazási és egyéb költségekre röppennek a tízhúszezrek, ami meg sem történt.Ha megegyezés van a vh kérővel az eredeti követelésnél kevesebb összegről,amit a vh kérő elfogad, a végrehajtói jutalék ezen összeg alapján kell, h. elszámolásra kerüljön, vagy a végrehajtó a teljes követelésre kérheti a díját?