Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Elévülés

drbjozsef # e-mail 2018.04.05. 14:12

"A kovetelés fennállására az esetlegesen bekövetkezett elévülés nincsen hatásal"

Ez nem jelent se többet, se kevesebbet, hogy elévüléssel nem a tartozás szűnik meg, hanem annak bírósági úton való behajthatósága. A jogosult bármikor követelheti a tartozást, te pedig azt, ha akarod, önkéntesen bármikor teljesítheted is. De fizetésre _kényszeríteni_ már nem tud.

De ha a behajtóNAK jelezted (nem felé), az elévülést, az nem jelent semmit (feltéve, hogy nem végrehajtóról beszélünk, hanem valami eos vagy intrum féle behajtó cégről), leveleket is küldözgethetnek, a lényeg, hogy ha MOKK-os fizetési meghagyást bocsátanak ki, akkor annak kell ellentmondani. Minden más iktatható a kukába.

ludwig47 # e-mail 2018.04.05. 13:37

Üdvözletem.

Korábban itt olvastam a MÁV behajtós bulijáról, a fórum segített abban hogy idődben jelezzem a kifogásomat a a behajtó felé. Erre válaszul kaptam egy levelet tőlük, miszerint "A kovetelés fennállására az esetlegesen bekövetkezett elévülés nincsen hatásal". 2010-es tételekről beszélünk, az 1959-es törvényre így hivatkoznak is. A kérdése(i)m az(ok), hogy 1.) hihetek-e nekik? Nem igazán vagyok skilled törvények átbújásában, ennek a szövege meg pláne értelmezhetetlen kategória számomra 2.) van még módom tiltakozni? 3.) van-e értelme tiltakozni, vagy bíróság lesz a vége ennek a csihipuhinak?

Üdv: KZ

gerbera317 # e-mail 2018.03.20. 07:35

Fogalmazzunk úgy, hogy ha a kötelezett nem mond ellent a fizetési meghagyásnak, akkor azzal elismeri közjegyző előtt a tartozását. Azt pedig mindenki tudja, de legalább illik tudnia, hogy az ilyennek mi a jogkövetkezménye.

Pamac # e-mail 2018.03.19. 20:58

Erre tényleg nem gondoltam, de most már értem. Köszönöm.

nonolet # e-mail 2018.03.19. 20:02

A lényeg, hogy: FMH-t akár egy NEM!!! létező tartozásra IS lehet kibocsátani.

Azaz akár blöff is lehet...
...és, ha nem mondasz neki ellent időben,
akkor jogerős lesz és végre is hajtják rajtad.

Annak ellenére is, hogy elve alaptalan-blöff volt.
Csak azért, mert nem tiltakozol időben és ezért
a törvény erejénél fogva jogosnak tekintendő lesz.

Tudod a népi bölcselet szerint: "hallgatás, beleegyezés!"

-

Nos, ezért fizetsz most, mert mindegy, hogy jogos volt-e.
A hallgatásoddal, bizony beleegyeztél.
(értsd: elismerted, hogy jogos)

Ennyi.

- -

Mostmár érted?

Pamac # e-mail 2018.03.19. 18:14

Nem. Tényleg nem értem. Azért köszönöm válaszod.

nonolet # e-mail 2018.03.19. 17:55

Nem érted te ezt...

Teljesen mindegy az előzmény!
Az se számít, ha nem is volt valós a tartozásod!!!!

Ha egy FMH jogerőre emelkedik, mert beszoptad.
Azt utólag nem tudod semmissé tenni.
Tehát fizetsz és kész.

(a kivétel a kézbesítési fikció megdöntése lenne,
de az most nem játszik, mert átvetted anno)

Persze, ha balfácán módon ez elfeledett
FMH után még a végrehajtását is kivárod,
mert többet szeretnél fizetni az a te dolgod.

Ahogy az is, hogy megsértődsz-e,
ha kiderül, hogy elkúrtad, nem kicsit, nagyon...

Pamac # e-mail 2018.03.19. 17:18

Kedves Nonolet! Köszönöm "segítőkész" válaszod, nem azzal a céllal írtam a kérdésem, hogy kigúnyolj. Nem tudom, végigolvastad-e írásomat, vagy csak a Neked tetsző részeket ragadtad ki belőle? Az ingatlant, ahol a tartozás keletkezett, 2006-ban eladtuk. A MOKK-os papír szerint a tartozás kelte 2010. év. A többi stimmel.

nonolet # e-mail 2018.03.19. 16:38

Pamac

Tavaly 2017 nyarán kaptam egy MOKK-os levelet, sajnos nem reagáltam rá, teljesen kiment a fejemből.

Akkor így jártál... már nem tehetsz semmit!
Tudod: "aki hülye halljon meg", mondja a nép szája.

"Van-e valami lehetőségem arra, hogy a munkabéremből ne vonják le ezen tartozást??"

Nincs.
Egyébként a másik mondás is igaz: "Adós fizess!"

Persze elévülésre hivatkozva
anno a MOKK levélnél esetleg
(ha tényleg elévült már akkorra)
MÉG kibújhattál volna az ügyből.
De hát azt önként elcseszted....

haxn # e-mail 2018.03.19. 16:21

gerbera317
OK! Már megértettem! Ha nehezen is! :-) Köszönöm!

Pamac # e-mail 2018.03.19. 16:16

Üdvözlet Mindenkinek!
Most vagyok igazán bajban, kicsi az összeg, 66,-EFt. 2010-ben keletkezett tartozás. Végre lett munkahelyem, a napokban érkezett a letiltás. Az EOS már régóta zaklatott telefonon, elsősorban személyes adataimat követelte, nem voltam hajlandó telefonon megadni, Budapestre meg nem volt lehetőségem elutazni. Tavaly 2017 nyarán kaptam egy MOKK-os levelet, sajnos nem reagáltam rá, teljesen kiment a fejemből. Most meg végre lett egy átmeneti bejelentett állásom, már küldte is a bírósági végrehajtó a letiltást. Még legszebb az egészben, hogy a megjelölt időszak előtt, 2006-ban el lett adva az ingatlan, ahol állítólag a tartozásom van. Van-e valami lehetőségem arra, hogy a munkabéremből ne vonják le ezen tartozást?? Köszönöm a választ

gerbera317 # e-mail 2018.03.19. 15:54

azt kérdi, ki a jogutód,
Miért kérdezné? Miért kérné ki a véleményedet? Megállapítja, hogy az EOS az új vh-kérő a Telenor helyett. Punktum.
Mi a problémád?

haxn # e-mail 2018.03.19. 15:40

gerbera317

Végzést kaptam. a Telenor jogutódja az EOS. A közjegyző 2013-ban már rendelt el végrehajtást most azt kérdi, ki a jogutód,

A Bíróság megállapítja, hogy a a telenor jogutódja az EOS.

gerbera317 # e-mail 2018.03.19. 14:56

A bíróság nemigen küldözget "levelet". Tájékoztatást, felhívást, végzést sokkal inkább. Ha jogorvoslatot engedtek ellene, akkor végzést.
Tehát mit kaptál, és miről szól?

haxn # e-mail 2018.03.19. 14:35

Tisztelt fórumozók!

A problémám a következő: levelet kaptam a Pesti Központi Kerületi Bíróság Peren kívüli Csoportjától, hogy X.Y. közjegyző végrehajtást rendelt el 230.617.-Ft értékben. Ez az EOS-nál még 440.000.-Ft-volt. Nem kaptam MOKK-os levelet, rögtön ez a levél jött! Tudomásom szerint ez 2012-es TELENOR-os ügy. Nem tudom hogyan tovább, március 28.-ig tudok fellebbezni a bíróságnál. Segítségüket előre is köszönöm! Gábor

gerbera317 # e-mail 2018.03.17. 07:30

1. Az eredeti kérdés nem az elévülésről szól.
2. Kár volt 2014:38. törvényt belekeverni, válaszolni rá pláne az volt.

A tényleges kérdésre a választ nonolet adta.

Arra, hogy az átadott pénz átadását elismerjék, a fizetési meghagyás a legegyszerűbb megoldás. Persze, fennáll a lehetőség, hogy a kötelezett ellent fog mondani. Ki kell tehát előbb fárasztani. Sorozatban, olyan 2 hét ráhagyással küldeni kell neki 5-6 levelet. Az első kettőt simán, következő kettőt ajánlottan, következő kettőt tértivevényesen. A végén pedig, amikorra a címzett hozzászokik, hogy a levél olvasás nélkül mehet a kukába, megy a fmh.

Krisztina69 # e-mail 2018.03.15. 21:35

Hidd el próbálkoztunk ,hogy elismerje. Tagadja.

Immaculata # e-mail 2018.03.15. 21:01

A bizonyítás az lehet tanúbizonyítás, a pénz felhasználásának bizonyítása, stb. Az is lehet, hogy a bíróságon a másik fél elismeri a tartozását.

Krisztina69 # e-mail 2018.03.15. 20:49

Sajnos egy esetben van utalásról bizonyíték, a többi kp-ban került átadásra.

Krisztina69 # e-mail 2018.03.15. 20:47

9.bekezdést jelöli meg a Végrehajtó.

Immaculata # e-mail 2018.03.15. 19:30

Krisztina69

Az biztos, hogy ezek a tartozások Téged nem érintenek. A férjed kizárólagos tartozása. Mondjuk eleve házassági vagyonjogi szerződést kellett volna kötni a házasság előtt.

A közös tulajdonú dolgokat nem lehet lefoglalni azért, mert az veled közös.

Amit bizonyítani tudtok, azt be kellene hajtani.

Immaculata # e-mail 2018.03.15. 19:25

2014.évi XXXVIII.tv.17.§ alapján.

10 bekezdése van, mindegyik több ponttal. Melyik lehetett az?

nonolet # e-mail 2018.03.15. 18:41

NEM a végrehajtóval kell egyezkedni!

Hanem azzal akinek/akiknek TARTOZIK...

- -

Sok jóra azonban ne számíts.
Hisz az évezredes szabály az, hogy: adós fizess!

Krisztina69 # e-mail 2018.03.15. 17:49

Tisztelt Fórumozók!

Férjem 2004 és 2006 között több hitelt vett fel más ember részére, amiről persze nem készült semmi megállapodás. Összesen 8 hitelről van szó jelen pillanatban a KHR adatai szerint. Tudom! Buta és naiv volt. ( Ekkor még nem voltam a felesége )
Az összes hitel lejárt amit a bankok ugye átadtak követeléskezelőknek. A házunkat is eladtuk, hisz azon jelzálog volt. Férjem fizetését letiltás terhelte, próbáltuk fenntartani magunkat ennek ellenére. De 3 évvel ezelőtt a Férjemnél tüdődaganatot diagnosztizáltak, ekkor majd egy évig táppénzen volt. Vissza ment dolgozni így a letiltás újra kezdődött. Fél éve áttétet találtak a Férjem gerincén, így a kezeléseket újra kezdve, ismét táppénzre ment. A letiltás szünetel. De....A munkáltatójával felvettük a kapcsolatot és kiderült,hogy két esetben a végrehajtó 2014-ben kérte a felfüggesztést a 2014.évi XXXVIII.tv.17.§ alapján.

A kezelő orvos leszázalékoltatná a Férjem. Rokkant nyugdíjból képtelenek vagyunk fenntartani magunkat annak ellenére,hogy én magam is rengeteget dolgozom. Sem ingó sem ingatlan vagyonunk nincs.

Tudnának-tudnátok valamit tanácsolni? Esetleg a végrehajtóval egyeztetve, méltányossági alapon a hitelek eltörlését kérni? ( 8.000.000 forintról van szó durván. )

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

Tisztelettel : Krisztina69

drbjozsef # e-mail 2018.03.13. 08:06

Mert hülye vagy.