Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Elévülés

gerbera317 # e-mail 2018.02.20. 07:25

Ja, mások topikban megy már ugyanez. *csába...

gerbera317 # e-mail 2018.02.20. 07:22

Beszélhetünk ebben az esetben elévülésről?
Akarsz beszélni róla?

gerbera317 # e-mail 2018.02.20. 07:20

...a közjegyzőnek pedig éppen nem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.02.19. 23:50

Letiltást elrendelni csak két szerv tud.
Megy az az adóhatóságnak is.

www.kbs-ugyved.hu

szili1978 # e-mail 2018.02.19. 22:16

Üdvözlöm!
2007.-be vásároltam egy autót 8 éves futamidőre.
2011.-be visszavittem a banknak,mert nem tudtam fizetni.
2012.-be kaptam egy letilásról szóló levelet...
azóta semmmi nem tötént.
Se letiltás, se fizetési felszólitás.
A bank (Banif Puls) azóta meg is szünt.
Beszélhetünk ebben az esetben elévülésről?
Köszönöm válaszát!

nonolet # e-mail 2018.02.16. 21:15

"letilthatják a fizetésemből ezt az összeget?

ŐK?!!!
Ugyanmár...
(de bizonyára nem is ezt írták, hogy ők)

Letiltást ilyen "behajtó" cégek nem tudnak csinálni!

Letiltást elrendelni csak két szerv tud.

• a közjegyző

vagy

• a bíróság

Mindenki más csak tájékoztat arról,
hogy
ő majd ezekhez fordul és letiltatja!!!

Ezért csak a közjegyző/bíróság lépését kell komolyan venni... de azt már igen!

nonolet # e-mail 2018.02.16. 21:10

MÁV esetén egy év az elévülési idő...
... az 1371/2007/EK rendelet 60. cikk (2) bek. szerint.

http://eur-lex.europa.eu/…HU/TXT/HTML/?…

- -

Vagyis szinte biztos, hogy már rég elévült...

Ezért te írd meg nekik, hogy: elévült, felejtsenek el!

Aztán nyugodtan várj és dobd a kukába a hasonló leveleiket.

MINDADDIG!!!!

Amíg nem érkezik esetleg a MOKK valamelyik közjegyzőjétől egy "Fizetési meghagyás".

Ha netán érkezik akkor annak majd MONDJ ELLENT!
Még pedig 15 NAPON belül!!! és egy KÖZJEGYZŐNÉL.
Mondván: elévült már a követelés.

Ez azért fontos, mert
HA nem mondasz ellent időben,
akkor a "Fizetési meghagyás"-ban követelt összeg
a végrehajthatóvá válik és a végrehajtó viszi a pénzed.

Ha ellentmondtál, akkor
megint várj nyugodtan, hogy vajon beperelnek-e?!

HA netán beperelnek, akkor mond a perben: hogy: elévült!!!
Ekkor nekik kell majd bizonyítani, hogy "de még nem évült el".
Aztán kiderül az igazság ...

not_so_Indigo # e-mail 2018.02.16. 19:03

kedves tagok,

Engem megkeresett a MÁV behajtási csoportja - a b2kapital
  • és levélben értesítettek arról, hogy fizetnem kell nekik. A kérdésem az lenne, hogy kell-e fizetnem, ha már több mint 7 év telt el a az első csekk óta.
A levélben a 2009. évi L. törvény 1.§ és a 3.§ (1) bekezdése és 8.§ -ra hivatkoznak. letilthatják a fizetésemből ezt az összeget? válaszotokat előre is köszönöm!!!
gerbera317 # e-mail 2018.02.11. 14:52

Végre nem telefonról fórumozok, így megírom bővebben, még mielőtt kitalálnád, hogy itt rajtad kívül mindenki hülye.
Az, hogy te február másodikán vetted kézhez a végrehajtási lapot, csak egy dolog. Ha a végrehajtó betartotta a határidőkre vonatkozó szabályokat (értsd: nem inkasszózott előbb, mind ahogy lehetett volna), akkor te február másodikán azzal vetted át a vh-lapot, hogy az korábban már kézbesítettnek tekintendő. Korábban már írtam erről, egyébként ld. Vht. 84. § (1), kivétel: 58. § (1), 138. § (1).
Az Fmhtv. 32. § (1) szerinti 15 nap megtartására akkor van esélyed, ha a végrehajtó úgy inkasszózott, hogy meg sem kísérelte a vh-lapot kézbesíteni (tehát törvényt sértő volt az intézkedése). Igazad van, nem látok bele a végrehajtó irataiba, de az eljárási szabályokat valamennyire ismerem.
Nem láttam, felhívták-e a figyelmedet arra a semmiségre, hogy a közjegyző az (egyébként időben érkezett) ellentmondást feltétellel fogadja be. Mert az Fmhtv. 32. § (2) szerint köteles az ellentmondást visszautasítani, ha a végrehajtást kérő Vht. 164. § szerinti költségeit nem fizetted meg a végrehajtónál, és az erről szóló igazolást nem mellékeled az ellentmondáshoz. Túl sok időd egyébként nem maradt.
Na, akkor átadom a szót, és most lehet hőzöngeni.

gerbera317 # e-mail 2018.02.11. 08:15

Te miért vagy ennyire biztos benne
Mert előbb az alap, utána a ház. Teccikérteni?

PéterFene # e-mail 2018.02.11. 00:52

"A vh-lap lap kézbesítése előtt legfeljebb az ingatlan foglalható le. Ha tehát már volt inksszó, a vh-lapról a végrehajtónak már régen van tértivevénye, "

Te miért vagy ennyire biztos benne, hogy miről van a végrehajtónak tértivevénye? Te így belelátsz levelezésekbe?

Láttad, hogy hány levelet küldött nekem a végrehajtó? És azt is, hogy mit tett bele a levelekbe?

Ja és persze azt is láttad, amikor én nem (pedig de) vettem át tőle személéyesen a végrehajtó papírt, amiről írt nekem a helyszínen február 2-i dátummal tértivevényt. Mind ezen a vevényen, mind a végrehajtói papíron rajta van a február 2-i dátum.

Bírom, amikor látatlanban okoskodnak emberek! :)

gerbera317 # e-mail 2018.02.10. 22:46

A vh-lap lap kézbesítése előtt legfeljebb az ingatlan foglalható le. Ha tehát már volt inksszó, a vh-lapról a végrehajtónak már régen van tértivevénye, és mindegy, hogy az szabályszerű kézbesítésről szól, vagy kézbesítési fikcióról. Vitatkozz csak bátran. De ellent hiába fogsz mondani, arról már lekéstél.

PéterFene # e-mail 2018.02.10. 22:39

Mint írtam a vh lapot 02.02-án kaptam meg. Attól miért ne terhelhették volna meg az ingatlant, meg a számlát előtte 3 héttel?

Nem értem mit nem értettek!

gerbera317 # e-mail 2018.02.10. 22:32

Végrehajtó bankszámlámat idén januárban megterhelte

Figyu, milyen február 2. + 15 nap? Hát hol van az már a januári inkasszóhoz képest? Ezt úgy beszoptad, mint állat...

ius latratus # e-mail 2018.02.10. 22:01

De, biztos ismeri.
Csakhogy füllentesz, s ezen felül összevissza beszélsz.

A közjegyző is elmondta, meg le van írva, de ugye az itteni jogászok megerősítenek, hogy a végrehajtás fel lesz függesztve? és az ingatlanról is lekerül ez a követelés? Csakhogy a vevőnk is megnyugodjon

Neb@szki...milyen követelés? Az ingatlanról? A vh-lap kiadása előtt? Na, ennek fuss neki újra, s ne itt fárassz mindenkit...

PéterFene # e-mail 2018.02.10. 21:01

„ itteni jogászok megerősítenek, hogy a végrehajtás fel lesz függesztve? és az ingatlanról is lekerül ez a követelés?”

Nem. Bár nem hiszem, hogy valóban jogász mondta, hogy egy banki kölcsöntartozást nem kell megfizetned."

Itt nem arról van szó, hogy megfizetem-e vagy nem. Hanem a közjegyző is azt mondta, és az is van leírva a közjegyzői papírba, hogy ha 15 napon belül ellentmondok, akkor lekerül a végrehajtás, ami perré alakul, és majd ott a perben kiderül van-e tartozás, vagy sincs.

"Ez a casco ügy is butaság. Miért kötne cascot a kereskedő, aki eladta a gépkocsit, és miért kötne rá a bank."

Mert ez volt a szerződésben benne, anélkül át se vehettem az autót! Casco volt kötve, csak ugye nem lett fizetve (?), mert azt a kereskedőnek kellett volna az első részletet. )De lehet erre rosszul emlékszem, bár az akkori ügyvédemmel valami ilyesmit beszéltünk)

"Valószínűleg a vevőt, vagyis téged köteleztek a casco kötésére a kölcsön lejártáig."

Ez biztos nem így volt

"Ha együtt laktál az édesapáddal, akkor az a 2010-es átvétel szabályos volt."

Akkor is, ha ápolásra szorult...stb? Papíron ott laktam, de sokat voltam távol.

"Nem kell vizsgálnod az elévülést, mert a 200 eFt-ot azért kell megfizetned, mert a fizetési meghagyásnak nem mondtál ellent."

Annak nem, de vélelmezett kézbesítés miatt még van időm 15 nap (febr 2-től), ez van leírva a jogerős határozatban, mivel kézbesítési vélelemmel született meg a határozat.

Te nem ismered a rendkívüli ellentmondás intézményét?

Immaculata # e-mail 2018.02.10. 20:37

itteni jogászok megerősítenek, hogy a végrehajtás fel lesz függesztve? és az ingatlanról is lekerül ez a követelés?

Nem. Bár nem hiszem, hogy valóban jogász mondta, hogy egy banki kölcsöntartozást nem kell megfizetned.
Ez a casco ügy is butaság. Miért kötne cascot a kereskedő, aki eladta a gépkocsit, és miért kötne rá a bank.
Valószínűleg a vevőt, vagyis téged köteleztek a casco kötésére a kölcsön lejártáig.

Ha együtt laktál az édesapáddal, akkor az a 2010-es átvétel szabályos volt.

Nem kell vizsgálnod az elévülést, mert a 200 eFt-ot azért kell megfizetned, mert a fizetési meghagyásnak nem mondtál ellent.

PéterFene # e-mail 2018.02.10. 19:51

Ez így nagyjából érthető, és kösz a választ.

Viszont ahogy írtam, én nem láttam egy levelet se a banktól 2002. óta. A 2002-es levélben ha jól emlékszem, átvettem egy összefoglalást, meg ugye a kölcsönszerződés felmondását, meg hogy a kocsit lefoglalták...stb.

Most szembesültem ezzel a 2007-es elszámolással, amit nem kaptam meg.

És a többi levélküldési kísérlettel is.

Így sem évülhetett el? Hiszen 2002 és 2010. között még kísérletet sem látok (bár lehet ilyet nem adott át nekem a KKC, és van nekik).

De ettől függetlenül nem erre fogok (csak) pályázni, hanem a szerződés szerint a Cascot nekik kellett volna intézni, így a hiba nem az én készülékemben van.

Szóval 2002. óta 15-16 év elteltével is követelhetnek tőlem? Szomorú!

nonolet # e-mail 2018.02.10. 01:05

A dátumokat és eseményeket elnézve ...ALIGHA ÉVÜLT EL!
Tehát első körben úgy néz ki, hogy fizetsz.

- -

Az elévülésre az egyetlen esélyed
HA!!!
erről a két levélről bebizonyítod,
hogy önhibádon kívül nem vetted át!

2013. febr: Ügyvéd
és a
2015. 06.11.-én fizetési meghagyás

Mivel eddig tudsz az időben visszamenni, hogy:
"2010. 04.06.: Édesapám vette át, "

Innen indul az ügyed elévülési szempontból,
MERT!!! ezt a levelet MEGKAPTAD!!!jogilag.
(az, hogy a fater esetleg nem adta oda, nem számít)

Ami ez előtt volt az sem számít, hisz ekkor értesültél a tartozásodról!

- -

A nem önhiba akkor áll fenn, ha

• a posta kézbesítési hibája miatt

vagy mert

• eleve rossz címre küldték miatt

nem tudtad átvenni a fenti leveleket.

Jó cím az ami

• a bejelentett címed volt akkor

(állandó és ideiglenes is játszik!,
ha a bejelentés nem volt valós az ÖNHIBA!)

• amit a szerződésben megadtál

(ha nem módosítottad, amikor elköltöztél onnan az ÖNHIBA!)

- -

"albérletben éltem 300 km-re otthon 2010-től."

Mindegy!!!
A cím változásaid bejelentéséről 3 munkanapon belül neked kell gondoskodni az állam felé és (általában ) 15 napon
belül a bank felé is.
Ha nem tetted meg ÖNHIBA!

A leveleid átvételétől is neked kell gondoskodnod, non-stop!
Ha nem oldottad meg ÖNHIBA!

Szóval, a leírásod alapján nem sok esélyét látom a kézbesítési fikció megdöntésnek!

A "Fizetési meghagyás alighanem életben marad és vele együtt a végrehajtás is.

DE! ha sikerülne is megdönteni és leállna a végrehajtás.

Akkor is simán új "Fizetési meghagyás küldhető.

Amit csak akkor tudsz kivédeni,
HA!!!
sikerül az elévülést!!! is bizonyítanod.

Ehhez pedig a fenti két levélről kéne bizonyítani,
hogy nem önhiba miatt nem lettek átvéve.

Hááááát... vannak kétségeim a bizonyíthatóságról.

Szóval: szinte biztosan fizetsz.
Az általad leírt esemény sor és körülmények alapján.

PéterFene # e-mail 2018.02.09. 19:54

Üdvözlet!

Elnézést, lehet volt az már téma.

2001. decemberben vettem egy személygépkocsit otthonomtól 400 km-re. (Alföldön laktam, dunántúlon volt a kocsi) Konkrét összegre már nem emlékszem. kb. 1.7 milliós autó, 750.000 Ft kb. a kölcsön. A többit fizettem helyszínen.

Sajnos már nincs meg a szerződés nekem, bár valahol a költözés során a papírhalmok között igen. De ezt úgyis megkapom majd, nem is ezzel kapcsolatos a kérdés.

A törlesztést egy esetben sem fizettem, mert az autóval borultam télen (tudom kánya bánja) 2 hét után. Az akkori ügyvédemmel megbeszéltük ne fizessek, mivel az autót meg kellene javítani, de ugye elvileg casco lett volna rá, amit sem a kereskedő, sem a bank nem intézett.

A lényeg, hogy telt múlt az idő. Közben az autót lefoglalták 2002. tavaszán?, eladták (amit lehet mégse). 2007-ben (amit én ma kaptam meg!) egy elszámolást hoztak ki, hogy én mindenféle költséggel kamattal 2.5 milliót fizessek. (CHF hitel).

Ezt a tartozást megvette egy követeléskezelő cég (kkc). (ezt is nemrég tudtam meg!)

3 levélküldési kisérlet van most a kezemben, amit ez a kkc
és bank küldött. Egyiket se vettem át.

2009. nov. 9 : Bank (nem kereste jelzéssel ment vissza)
2010. 04.06.: Édesapám vette át, aki már elég idős volt, 2011-ben öregek otthonába is költözött szegény. Tavaly halt meg, meg is örököltük a lakást (ez majd most lesz érdekes)
2013. febr: Ügyvéd (cím a kkc cégé) (nem kereste jelzéssel ment vissza)

Amiket itt írok, semmit nem vettem át, csak most pár napja, vagy 1 hete.

2015. 06.11.-én fizetési meghagyást adott ki egy mezőkövesdi közjegyző 200.000 ft + kamatok iránt. (ezt múlt héten tudtam meg)

2015. 08. 25-én ugyanez a közjegyző kiadott egy jogerőssé válást megállapító határozatot.

2017. novemberében tovább lett adva végrehajtónak. Végrehajtó bankszámlámat idén januárban megterhelte, illetve az örökölt ingatlant, amit (milyen érdekes) épp másnap sikerült eladnunk. Erről csak utólag szereztünk tudomást. kb. január végén.

Fontos információ: Más bejelentett lakcímem nem volt, albérletben éltem 300 km-re otthon 2010-től.

A lényeg, hogy a végrehajtótól a végrehajtási lapot február 2-án kaptam meg. A közjegyzővel felvettem a kapcsoltot, illetve a kkc- vel is. Így mára elégg képbe kerültem.

15 napom van rendkivüli fellebezéssel (ha a kkc költésgeit megfizetem ez kb. 15ezer forint), ezt a közjegyző is elmondta. Ez a része rendben, gondolom az itteni jogászok is megerősítenek ebben. Mivel kézbesítési vélelemmel lett a határozat kiadva.

A kérdésem az, hogy

1. Ez az ügy hogy és mikor évülhetett el, elévült-e már egy ilyen régi ügy? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?
  2. Eléggé biztos, hogy itt valami simliség zajlik. Hiszen ha a bank annyira biztos a dolgában, miért adta el a követelést?

És a KKC miért csak 200.000 + kamatot kér? (oké, jogfenntartás benne van)

3. A közjegyző is elmondta, meg le van írva, de ugye az itteni jogászok megerősítenek, hogy a végrehajtás fel lesz függesztve? és az ingatlanról is lekerül ez a követelés? Csakhogy a vevőnk is megnyugodjon. Már kifizette. Szerencsére nem szívbajos, meg van pénze. Szerintem úgy van vele, hogy ha nagyon kell, kifizeti. Egy majd 10 milliós lakásnál, neki lehet nem tétel. :) De természetesen nem akarom cserbenhagyni.

A bankszámlámról még nem emeltek le összeget, és nincs is rajta csak 20.000 Ft. Több pénz az ügy lezártáig nem is fog érkezni oda.

Köszönöm előre is a válaszokat!

gerbera317 # e-mail 2018.02.09. 08:17

Ez nem végrehajtási kérdés. Egyébként elévülhetett. Legkorábban akkor élhetsz "kifogással", ha fizetési meghagyást kapsz a közjegyzőtől.

blondi79 # e-mail 2018.02.08. 16:56

Sziasztok!
Kb 2010 -ben a Telekom nál volt egy telefon számla tartozásunk.Amit a telefon társaság átadott egy Titán faktor elnevezésű behajtó társaságnak. Úgy 2011 őszén felvették velünk a kapcsolatot, de nem történt megállapodás.Ma kaptam egy levelet az Intrum -tól hogy a titán faktor eladta neki a tartozást, és most követelik rajtunk.
Több mint 6 év alatt nem keresett a "kutya" sem.
Ez a tartozás nem évült már el?
Élhetek az elévülés kifogásával? Vagy mi a teendő ebben az esetben?

Burn Out # e-mail 2018.02.05. 19:06

mávos büntetés egy év alatt évül el

Norbee2 # e-mail 2018.02.05. 18:55

Üdv!
4 év után kiküldték a be nem fizetett MÁV os büntetésem
Szeptemberben járna le az 5 év.
Tudja valaki h elévülhet e 5 év után vagy ha nem mit tudnak velem csinálni ha van behajtócégük?

Köszönöm!

Nor999 # e-mail 2018.02.02. 18:06

Elévülés:
Nem találom tárgyakra ingóságokra stb. vonatkozólag, nekem úgy rémlik, hogy majdnem minden esetében van ilyen méghozzá a birtokbavétel kezdetétől és az adott tárgy értékétől függően.
Diploma, tandíj elévülés. Most olvastam az 5 évet, ám ha én korábban panasszal éltem, síkaszás gyanújával, pl az iskolám nem tudott diákmunkát biztosítani stb, ám ezzel nem nagyon kezdtek semmit (több verziós ügy, volt itt becsületsértés tanárral szemben stb.) Lényeg, hogy van egy főiskolás utolsó éves bizonyítványom, viszonylag jó jegyekkel, ám azóta sem nagyon tudok elhelyezkedni (fősuli előtt könnyebb volt) illetve un záró vizsgát tenni - annak díja okán. Ún kutyaszorítóba kerültem.
Amennyiben örököltem tartozást az mikor évül el stb. milyen esetben - ha másokkal együtt örököltem, un résztulajdon akkor ezen résztulajdon arányaiban oszlik el az adósság stb:? Hogy megy ez a gyakorlatban - felém nagyjából sehogy. - + Jogsegély, amennyiben rendelkezek szükséges hatósági bizonyítvánnyal, és nekem jogsegélyre - ügyvédre vagy pártfogói ügyvédre (nem tudom melyik) lenne szükségem, megillett e költségmentesség, kihez - hova fordulhatok, a hivatalok egymáshoz küldözgetnek, de értelmét nem látom.
Büntető ügy: kb fél évtizede bűncselekmény áldozatává váltam, ami egyrészt stroke-s tünetek követtek, másrészt pszichésen megviselt. Amíg betegjogi képviseletre jogosult lettem volna, addig mindenki mellettem állt (család, barátok stb.) majd félre ugrottak mikor ez a számomra ismeretlen határidő megszűnt. Az ügyet azóta sem vizsgálják tudtommal nemhogy lezárták volna vagy ilyesmi. Súlyos testi sértés, mérgezés, gyilkossági kísérlet gyanúja merül fel. Szomorúan írom ide, de semmilyen komolyabb tárgyi bizonyítékkal nem rendelkezem, a tanúk és vélhetőleg az elkövető összevágnak, nincs pártatlan az ügyben. Mi a teendő?