végrehajtási per eredmény nélkül


ObudaFan # 2012.10.10. 05:38

A cégnyilvántartásban.

bhomolya # 2012.10.09. 20:21

Hol tudom megnézni a felszámoló elérhetőségét?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.02. 13:43

Van olyan, amelyik tíz éve tart. Mindenesetre a hitelezőim igényt minél hamarabb be kellene jelenteni a felszámolónak. Van még 1-2 napod.

bhomolya # 2012.10.02. 08:31

Utána néztem, és a cég ez év augusztus 30-tól felszámolás alatt áll.
Ezek szerint várhatóan még lehet valami az ügyből?Mennyi ideig szokott tartani egy felszámolás?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.01. 11:14

Korlátozottan, meghatározott feltételek mellett felvethető a vezető tisztségviselő és a korlátolt felelősséggel visszaélő tag helytállási kötelezettsége. De nem laikusnak való barkácsmunka, és nem is ilyen viszonylag kis összegekre találták ki.

Annyit talán magad is megtehetsz, hogy felszámolást kérsz a cég ellen, akkor a Bérgarancia Alapból minden bizonnyal kifizetnek.

bhomolya # 2012.10.01. 08:38

Elnézést kérek,laikus vagyok ezen a téren.Tehát a behajtás zárult eredménytelenül.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.01. 08:17

Mi ez a cím? Ha jól értem, semmiféle végrehajtási per nem folyt.

bhomolya # 2012.10.01. 07:03

T. fórumozók,szakértők!
Az én történetem:Pár éve dolgoztam egy Kft.-nek,viszont pár hónapi fizetésemet nem kaptam meg.Feljelentettem őket a Munkaügyi bíróságon,meg is nyertem a pert.Majd egy behajtónak átadtam az űgyet,aki viszont nem tudta behajtani a cégtől az elmaradt béremet,ugyanis a Kft. számlájára nem érkezik pénzösszeg (nem tudják róla lefolalni),székhelynek visszont az egyik tulajdonos cime van megadva,ahol viszont nem folytatnak gazdasági tevékenységet.(Egy raktárat bérelnek,de gondolom hogy azt mas személy nevén bérlik)Az lenne a kérdésem,hogy mit tudok tenni ez esetben? Beperelhetem-e a Kft. tulajdonosait csalás vagy más cimen?Mert még mindig dolgoznak ugyan ugy,de nem a Kft. szamlájára utaltatják a pénzt,hanem a saját számlájukra.
Előre is köszönöm segitségüket.