Végrehajtási ingatlan.


gerbera317 # 2017.05.08. 19:57

Formanyomtatvány? Legfeljebb formaszöveg:
T. Végrehajtó! Az adós határidőig nem húzott el a vérbe, ezért kérem az ingatlan kényszerkiürítését. Kérem, hogy a kérelmemről haladéktalanul értesítse a területileg illetékes jegyzőt."

Csórika # 2017.05.08. 09:17

Köszönöm a felvilágosítást,mindenképpen du-n megyünk beadni a végrehajtói birtokbaadást!valami formanyomtatványuk van nekik rá vagy tudnál segíteni esetleg egy vázlattal?köszönóm előre is!

Grave7 # 2017.05.08. 09:11

@Csórika: Milyen átadási jegyzőkönyvet? Ugye nem arra gondolsz, hogy ha az adós írásban megígéri, hogy átadja az ingatlant neked, akkor te nem fogod kérni a végrehajtói birtokbaadást? Kérd végrehajtótól a birtokbaadást, aztán ha időközben adós mégis elhagyja az ingatlant és átadja neked, akkor majd lemondod.

Bármilyen beadványt adott be az adós, azt külön, a visszavonásról szóló írásos nyilatkozattal kell visszavonnia.

Csórika # 2017.05.08. 07:35

Tegyük fel ha az adós a végrehajtónál aláírja az átadási jegyzökönyvet az automatikusan törli(felűírja a bírósági baedványt) vagy külön visza kell vonnia az ügyvédi megbízással együtt?

gerbera317 # 2017.05.08. 06:14

minden kérdést jegyzőkönyveztetni fogok

Arra azért ügyelj, hogy a végrehajtó nem a titkárnőd, úgyhogy még véletlenül se tollba mondani akard a kis rózsaszín gondolataidat, különben pillanatok alatt az utcán találod magadat azzal, hogy "takarodj haza, írd meg magad, aztán add be".

Csórika # 2017.05.07. 00:50

Azt holnap fogom megtudni pontosan végrehajtónál mikor kérni fogom a a végrehajtói átadást,minden kérdést jegyzőkönyveztetni fogok.azt mondta végrehajtó hogy pótbeadványt adtak be,nem hogy a jegyzőkönyv megtámadása volt az.holnap du-n részletesen ki tudom kérdezni végrehejtót.pontosan mikre kellene választ kapnom?kérhetek segítséget?

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2017.05.06. 20:15

Kedves Csórika!

Megtámadta az árverést elszenvedő adós végrehajtási kifogással az árverést (a részére is kézbesített árverési jegyzőkönyvet) vagy sem?

Csórika # 2017.05.05. 17:15

Tehát április 6.-án nyertük meg az árverést,március 25.-én adtak be bíróságra valami papírokat aminek nincs jelentősége mert max a becsérték tájékoztatása után 15 napig tudott volna az árverés ellen fellebezni,akor bármit adott be és egészítette ki pótbeadvánnyal április 15.-én a bíróságnak el kell utasítania.jól értelmezem?csak időt tud húzni vele meg az ügyvédje zsebét tömni?

gerbera317 # 2017.05.05. 12:10

Licitnaplót? Nojszen. Nem kéne jobban elolvasni azt az iratot, amit aláírtatok? Árverési jegyzőkönyv lesz az alakszerű megnevezése.
Jó, az egy dolog, hogy a végrehajtó nem volt ott, de akkor ki írta alá helyette? Végül is mindegy, mert már jogerős az árverés.
Ugye nem gond, hogy korábban emlegettem a Vht. 154-154/A. §-okat? Mert látom, azóta sem olvastad el őket. Pedig akkor már tudnád, hogyan vannak az ingatlanátadás határidejei:
Főszabály szerint árverés + 30 napon túl
Ugyaneddig kell az adósnak önként kiköltöznie.
Ha nem teszi, + 8 nap a kilakoltatási kérelem haárideje.
A végrehajtó erről a kérelemről tájékoztatja az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőt. Ennek a tájékoztatásnak a beérkezésétől számított 60 nap elteltével intézkedhet a végrehajtó a kilakoltatás iránt.

Csórika # 2017.05.05. 11:07

Munkatársánál írtuk alá licitnaplót!feltettük ezeket a kérdéseket ott is,azt mondták hogy máj.6. A kiköltözési határidő az adósnak,mi május 08.-án beleszünk jegyezve tulajdonosként és ha addig nem adta át az ingatlan kérjük a végrehajtási birtokba adást ami 15 nap múlva lesz,ezt mondták de nagyon nem ez látszik sajnos!panaszoljam be a végrehajtót mert félre informált a kollegája?

gerbera317 # 2017.05.05. 06:29

Itt is felvetem, amit a szomszédos topikban megírtam:
Az árverési jegyzőkönyv aláírásakor (ami egy személyes jelenlétet megkívánó aktus) már csak puszta emberi kíváncsiságból is fel kéne tenni a kérdést, hogy "és hogyan fogom tudni birtokba venni az ingatlant?". Nincs az a végrehajtó, aki erre ne vázolná fel legalább nagy vonalakban a 154-154/B. § szerinti variációkat. Nem látom be, hogy az árverési vevők miért itt érdeklődnek, hogy most akkor hogyan tovább. A jegyzőkönyv aláírásakor ott ült veled szemben a végrehajtó. Nem a helyettese vagy vagy valamelyik alkalmazottja, hanem ő maga, a végrehajtó. Nem jutott eszedbe megkérdezni???

Grave7 # 2017.05.04. 21:55

@Csórika: Kérdésedre a választ votinka helyesen megírta.
Azóta újabb információmorzsát adtál, hogy valamilyen adósi beadvány van bíróságon. Mi nem tudjuk mi az, miről szól, így azt sem tudjuk milyen hatása lehet az eljárásra; tippelgetni meg nem akarok látatlanban.

Azt tudod tenni, hogy bemész félfogadási időben a végrehajtóhoz és írásos választ kérsz a kérdésedre, hiszen pontosan a végrehajtó tudja, hogy mikor, minek a függvényében tudja majd birtokbaadni az ingatlant.

Csórika # 2017.05.04. 18:47

Valaki tudna valami információt adni támpontnak hogy mire tudunk számolni?v3telárat ugye kifizetették mi pedig költöznénk egy 8 hónapos picivel.

Csórika # 2017.05.04. 13:56

Hívtam a végrehajtót van-e birósági döntés az adós beadványára azt mondták nincs,hívtam a bíróságot ott azt mondták május 25.-e amit látnak dátumot,ha jól rakom ösze akkor árverés vége ápr.06 volt és elötte adtak be valami kérelmet az lehetett márc 25.-e és bíróságnak döntést máj 25.-ig kell mrghoznia?árverést nem fügesztette fel a bíróság,máj 08-án kérem a végrehajtói bitokbaadást akkor idöbe mikor kaphatom meg ingatlant?illetve mi esély van hogy bíróság az adósmellett dönt?2014 óta van végrehajtónál 20500000ft banki jelzálogos követelés.

votinka # 2017.05.02. 10:04

Csórika!
Birtokba adási kérelmed után, ha jól tudom 8 napja van a végrehajtónak,hogy értesítse a jegyzőt.
Értesítés után még kell várni 60 napot. Ezután írják ki az átadás időpontját.
Ha valamit nem jól írtam,majd kijavítják a szakértők.

gerbera317 # 2017.05.02. 05:56

Több, legalább 8 hét.

Csórika # 2017.05.01. 19:46

Vettem árverésen házat,ha felszólításra nem adják át és kérek birtokbaadást a végrehajtótól, maximum mennyi idő ameddig át kell adnia?pár hét vagy több?