Ügyvédjelölt/Ügyvéd

Budapest XIII. kerületi székhelyű, polgári jogi területen működő, jelenleg 10 fős ügyvédi iroda hosszú távra

 Ügyvédjelölt/Ügyvéd,

munkatársat keres.

Irodánk szakterületei a polgári jog legtöbb területét lefedik. Kiemelt területeink, amelyek irodánk életében napi szinten előfordulnak, így ezek legalább egy részével kapcsolatos stabil szakmai tapasztalat elvárás: közbeszerzési jogban való jártasság, cégjog (változásbejegyzések), ingatlanjog (adásvételi, bérleti szerződések, társasházi jog), építőipari vállalkozási szerződésekkel (véleményezés, okiratszerkesztés, üzleti-jogi tárgyalások), adatvédelem, munkajogi (jogviták megelőzése, kezelése, okiratszerkesztés, tanácsadás), szerzői jogi (jogviták kezelése), elektronikus szolgáltatásokkal kapcsolatos jogi kérdések. Ügyvédjelölt esetében minimum 6 hónapos irodai tapasztalat szükséges.

Főbb feladatok, munkák :

  • okiratszerkesztés, előkészítés, véleményezés,
  • tapasztalattól és munkakörtől függően más kollégák munkájának segítése
  • beadványkészítés (polgári és hatósági ügyekben), peres és hatóság előtti képviselet,
  • konzultáció ügyfelekkel tapasztalattól függően személyesen, telefonon, e-mailben,
  • jogszabálykutatás,
  • megfelelő tapasztalat esetén rendszeres külső irodahelyszíneken való munkavégzés,
  • jogi brainstormingokon való részvétel

Az álláshoz tartozó elvárások :

  • megbízhatóság,
  • szakmai és stilisztikai igényesség,
  • önálló, pontos munkavégzés,
  • csapatmunkára való képesség,
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek,
  • a jelölteknél a legalább 1 éves ügyvédi irodai tapasztalat elvárt

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  •  idegen nyelv ismerete (főként az angol),
  •  jogosítvány és járművezetési tapasztalat megléte,
  •  magasabb szintű számítástechnikai ismeretek,
  • ügyvédi irodában, gazdasági társaságnál vagy közigazgatásban szerzett szakmai tapasztalat;
  • közbeszerzési jogi ismeretek,
  • építőipari jogban jártasság, vállalati tapasztalat

Amit kínálunk:

  • versenyképes jövedelem
  • igényes munkakörnyezet, fiatalos, csapat, barátságos munkahelyi légkör,
  • komoly ügyek megismerése, szakmai fejlődés lehetősége,
  • hosszú távú állás, rugalmas hozzáállás

Munkavégzés helye:

XIII. kerület, irodaház jó tömegközlekedési kapcsolattal

A rövid bemutatkozást tartalmazó motivációs levelet és fényképes önéletrajzokat várunk, fizetési igény megjelölésével az allas@redei-pal.hu e-mail címre.

Jelentkezés: allas@redei-pal.hu

Erre az álláshirdetésre a Jogi Fórumra feltöltött önéletrajzod elküldésével is jelentkezhetsz.
Miért érdemes feltöltened az önéletrajzodat a Jogi Fórumra?
Feltöltött önéletrajzzal egyszerűen, egy kattintással jelentkezhetsz a meghirdetett pozíciókra. Kattints az alábbi linkre, hozd létre online önéletrajzodat és jelentkezz a pozícióra annak segítségével!