Kötelező szakmai gyakorlat - de hogyan?


Impossible # 2008.10.07. 20:57

Szerintem rúgasd ki magad, és csináld meg az érettségid minél előbb!

Bandiiii # 2008.09.21. 18:58

Tisztelt Fórumozók és Mindent tudók!

Egy 18 éves lány nevében írok:

Sajnos nem Sikerült az érettségim, így elkezdtem egy vendéglátó-pincér szakmunkás iskolát. [2 nap iskolai elmélet és 3 nap kihelyezett gyakorlatból áll (egy héten)] Az iskolának van szerződése az én általam megkeresett Hotellel, így havi 10000 Ft ösztöndíjban részesülök. Mivel a Hotel manager-e folyamatosan Csütörtök, Péntek, Szombatra és Vasárnapra ossza be a gyakorlataimat 5:30-tól 13:30-ig.

Kérdéseim:
Lehetséges-e, hogy a tanulót folyamatosan hétvégére és rendes munkaidőbe (8 órára) osszanak be???
Ha igen, akkor külön díjjazás-fizetés jár-e hétvégi napokra?
Ha az iskolában szünet van, akkor beoszthatnak-e gyakorlati munkára?

Köszönettel várom válaszotokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.06. 20:18

Na mit mondtam? :)

Lhotse # 2007.06.06. 20:13

Mi válaszonánk... (bence.halasz@knipl.hu)

sirand # 2007.05.29. 20:22

Nem nekem nem a füzetés a lényeg csak ez a feltétele záróvizsgának. Köszönöm a segitséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.29. 19:02

Közzétéve sehol. Senki nem fog hirdetni, hogy fogadna valakit két hétre gyakorlatra. De nyugodtan érdeklődj az irodákban, szerintem hamar lesz olyan, aki él az ajánlattal. Fizetségre viszont ne nagyon számíts.

sirand # 2007.05.29. 18:35

Nekem elsősorban Budapest és környéke az ami érdekelne. De Siófok is megfelelne. Érdeklődjek ügyvédi irodáknál? Vagy az ilyen jellegű lehetőségek hol vannak közzétéve?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.29. 18:24

Földrajzi lehatárolás?

A nyári szabadságolások miatt szerintem a legtöbb irodában jól jön egy segítő kéz. Már ha valóba segítő. :)

sirand # 2007.05.29. 16:40

Első éves Jogi asszisztens vagyok és szakmai gyakorlatra kell mennem a nyáron csak azt nem tudom ,hogy hova a gyakorlat ideje két hét lenne nem tudna valaki valamit evvel kapcsoltban segíteni?

sarollta # 2007.02.10. 09:35

Hát sajnos nincs, de azért remélem megoldom valahogy.., ismerősök családjában csak van valaki.. :)
Most néztem, hogy az Országgyűlésbe is lehet menni gyakornoknak, bár nem tudom elképzelni, hogy ott milyen mukát adhatnak nekünk...
Volt valaki esetleg gyakorlaton valmelyik minisztériumnál?

subi # 2007.02.09. 06:57

Kedves Sarolta!

Apucinak nincs lehetősége? A családban sincs senki?
Akkor, nem irigyellek! Nehéz lesz!

drpici # 2007.02.08. 12:45

Én bíroságon töltöttem a gyakornoki időmet (sőt jóval tovább maradtam a kötelezőnél) és nagyjából fogalmazói munkát végeztem. Tény, h szerencsém volt a hellyel, de így teljesen bevontak az érdemi munkába, minden tárgyaláson ott lehettem, jegyzőkönyveket írtam, határozatokat szerkesztettem és jónéhány végzést, sőt 1 ítéletet is :) megírtam egyedül. Kávét egyszer sem főztem. ;-) De azért ismétlem, nem biztos, h ez sok helyen van így...

mosolygó :) # 2007.02.08. 12:41

Semmit :)
Munkavégzésre ott a fogalmazó, a titkár és az ügykezelő iroda.
Csendben ülhetsz a tárgyalásokon hallgatóságként (amit bármikor megtehetsz nyilvános tárgyaláson), és ha tényleg normális, jófej bíró mellé kerülsz akkor meghallgathatod ahogy diktál :) (esetleg beszélget is veled :) )

sarollta # 2007.02.08. 12:24

Köszönöm a válaszokat még egy kérdésem lenne: bíróságokon mit engednek csinálni egy gyakornoknak? (feltételezzünk most egy becsületes bírót mentorként)

Eweol # 2007.02.07. 15:11

sarollta, hidd el, nem csak ügyvédi irodában fénymásolnak :) Egészen jó nevü helyen sem kell mást csinálnod. Kivétel mindig akad, vannak irodák, ahol színvonalas munkát kell(ene) végezned gyakornokként is, neveket szándékosan nem említek - de ez inkább a ritkább eset.

mosolygó :) # 2007.02.07. 15:01

Érdeklődj a tanulmányi osztályon, hogy azon az egyetemen ahol tanulsz milyen szokások vannak. Vannak-e szerződött partnerek ahol várják a kötelező gyakorlatosokat. Van ahol csak meghatározott időszakban lehet letölteni a gyakorlatot. Van ahol örömmel elfogdják ha valaki saját magáról gondoskodik. Van ahol III. évtől letehető, akár részletekben is, van ahol csak a záróvizsgák előtt. Amúgy valóban sok helyen (hivatalok, intézmények is) kávétfőzni lehet, vagy rád is szólnak, hogy menj arrébb, hogy ne zavard a munkát. Valóban szükséges lenne egyfajta szakmai gyakorlat megszerzésére, de legalább bepillantásra a jogi munkához. Azonban a jelenlegi rendszer erre, ebben a formájában alkalmatlan. (tisztelet a kivételnek! :) )

sarollta # 2007.02.07. 13:57

Aham, oké, de ha mondjuk nem ügyvédi irodában szeretném tengetni ifjúságom boldog napjait? Tehát mondjuk minisztériumban, bíróságon, ügyészségen, ott nagyobb esélyem van képességeim kibontakoztatására?

Eweol # 2007.02.07. 02:38

Néhány helyen szivesen, pl kávéfözésre vagy fénymásolásra. Vagy a kollégának egész nap semmi dolga, elücsörög egy irodában és várja, hogy leteljen a kötelezö idö.

sarollta # 2007.02.06. 17:51

Úgy láttam a kötelező szakmai gyakorlattal mint olyannal nem sok téma foglalkozik, pedig szerintem jópárunkat érdekelne. Többek között szeretném tudni hova lehet, hova szoktak menni. Hogy lehet pl. AB re minisztériumokhoz, ügyészségekhez, bíróságokhoz menni, mennyire szívesen fogadják a leendő kollégákat?