SZTE - ÁJK levelező


Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.15. 07:53

Megtisztel.

De előre szólok, hogy a szegediekkel szemben előítéletes vagyok. Megsértettek. :)

MANU89 # 2008.09.15. 07:49

TISZTELT KOVÁCS BÉLA ÚR!

GYARMATI KRISZTINA VAGYOK.ELNÉZÉST KÉREK A ZAVARÁSÉRT, A JOGIFORUMON OLVASTAM SORAIT.ÉRDEKLŐDNI SZERETNÉK, HOGY FORDULHATOK-E ÖNHÖZ NÉMI SEGÍTSÉGÉRT?
NÉHÁNY KÉRDÉSEM LENNE A JOGI KARRAL KAPCSOLATBAN.

VÁLASZÁT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

TISZTELETTEL. KRISZTINA

Hania # 2008.08.11. 15:57

Sziasztok

Vannak olcsón eladó jogi könyveim, a teljes kötelező első évfolyam!
Akit érdekel írjon az emailemre. Továbbiakat ott megbeszéljük.

Köszi

Hania

palcsog # 2008.01.13. 10:31

Nekem van olyan ismerősöm aki 32 évesen kezdte el a jogot NAPPALIN! Én is néztem eggyet amikor mindta!

Nyúlmacska # 2008.01.12. 20:17

Sziasztok.
Én itt végeztem. :) És nagyon örülük neki. :-)

Sulla75 # 2008.01.12. 11:07

Szenna Panzióba ne menjetek mert drága és lepra....

Egyjogász # 2007.09.11. 11:43

Rokon, fizetővendéglátás, panzió, Hotel Royal - lehetőségek és pénztárca szerint.

kreppke # 2007.09.11. 08:48

A levelezősöktől kérdezem (vagy bárkitől aki tudja): hogy oldjátok meg az ottalvást? A kollégium biztosít helyet arra a pár napra amíg tanítás van ill. vizsga?

diakoldal.hu # 2007.09.04. 16:12

Sziasztok!

Ha eladnátok használt tankönyveitek, vagy olcsóbb, használt tankönyvet vásárolnátok, látogassatok el a diakoldal.hu-ra!

Ingyenes használttankönyv-közvetítés.

üdv,
diakoldal.hu

Miss_Annie # 2007.08.31. 21:15

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Le a kalappal, én is csatlakozom Judithoz, valóban szép teljesítmény!:)

Igen , Rexor emiatt aggódom.Jogi asszisztens végzettséggel nem tudtam elhelyezkedni jogi területen így maradt az angol tanítás..
Érdemes megfogadnom a tanácsod és még az egyetem elvégzése előtt kicsit rástartolni a "kapcsolati tőkére" jogi területen.
Nem adom fel , sokat jelent ez nekem:)

Rexor # 2007.08.31. 12:15

Miss Annie szerintem ez csak rajtad múlik, és hogy mennyi kitartásod van hozzá. Arra azért számítani kell, hogy jelentős lépéshátrányod lesz a fiatalabb korosztállyal szemben, hacsak nem kezdesz el jogi területen dolgozni a suli mellett. Sajna nagyon telitett a piac.

Judit_31 # 2007.08.31. 11:34

Gratulálok!
Ha nem is vagy "kivételes", de nagyon közel állsz hozzá! :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 11:13

Az idén avattak.

subi # 2007.08.31. 10:47

Attól, hogy nem tartod magad "kivételesnek", azért még lehetsz az!
Mamár a leírtak nem jellemzőek ! Régen, akkor igen! Ezelőtt 5-6 évvel szinte nem is volt munkanélküli "friss-diplomás"! Most nézzél szét és lehet szörnyülködni!

.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.31. 09:01

Nem tartom magam kivételesnek, az esetem sem rendkívüli. Majdnem negyven voltam, amikor belevágtam, értelemszerűen 44 évesen lett doctor iuris. (Nota bene: azért még ma is sok ismeretlen szólít kapásból "fiatalembernek". :))
A záróvizsgák idejére már kaptam munkát egy ügyvédi irodában, így a diploma osztó után nagyon rövid időn belül jelölt lehettem.
Szóval egyáltalán nem lehetetlen.

A praktizáló ügyvédek között is számosan vannak, akik maguk is levelezőn végeztek, tőlük furcsa lenne az így szerzett diploma lebecsülése. S szerencsére olyanok is vannak, akik értékelik az élet- és munkatapasztalatot is.

junior jogász # 2007.08.31. 08:53

Kedves Miss_Annie!

Azért jobb, ha egy kicsit "aggodalmaskodsz"!
Annyi a jogász, hogy egyre több "mindent" várnak el a kezdő jogásztól arra a 3 hónapra ameddig esetleg hajlandóak alkalmazni!

Miss_Annie # 2007.08.28. 20:16

Egyjogász erről én is olvastam, ezért is kezdtem aggodalmakodni bár semmi értelme nem volt:)
Hiszen ha nappalin végez az ember elvárják, hogy summa cum laude-val végezzen vagy legalábbis cum laude-val a szerencsétlen " páciens":) Ezzel szemben a legtöbb levelezős hallgató rendelkezik már diplomával vagy pedig munkahelyi tapasztalattal stb..
Persze ez csak az én véleményem.

Üdv: Anna

Egyjogász # 2007.08.28. 12:33

Jól mondod, "jó részét". Volt itt a Fórumon néhány hete egy eszmecsere az olyan álláshirdetések jogszerűségéről (ill. jogszerűtlenségéről), amelyek kötelező elvárásként írják elő a nappalis diplomát.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.08.28. 12:01

rajta se lesz és akkor majd mondhatod, hogy nappalis a diplomád? vagy miért érdekel ez téged? Sztem ha 31 évesen akarsz ügyvédjelölt lenni, akkor sokkal kellemetlenebb lenne a nappalis diploma. Ügyvédek jó részét nem érdekli ez, ha behívnak és szimpatikus vagy akkor felvesz, ha nem akkor nem.

Miss_Annie # 2007.08.28. 11:49

Isten ments dehogy adom fel , nekem ez túl sokat jelent ahhoz:)
Ráadásul ma megkérdeztem a TO-n és nem is lesz rajta a tagozat a diplomán, csak a diplomamellékleten. Állítólag már az sem lesz rajta a későbbiekben.

Egyjogász # 2007.08.28. 07:18

Hát, azért ha végigülöd és jegyzeteled a 2-3 napos konzultációt (több esetben 8-20 óráig), akkor az élmény kevesebb, a fáradtság nagyobb.
Ha viszont megoldod, hogy a jegyzeteket beszerzed valakitől, és inkább a Városban vagytok a kollégákkal, akkor valóban több az élmény :)))

Judit_31 # 2007.08.28. 07:08

Az isten szerelmére! Nehogy lemondj arról, hogy elkezd Szegeden a jogot! Rengeteg élményed lesz az tuti! Az sem probléma, ha esetleg 31 évesen sikerül végezned, főleg ha Téged várnak tárt karokkal valamelyik jogi "munkahelyen".
Egészséget az egyetemi évekhez és főleg óriási kitartást!

Miss_Annie # 2007.08.28. 06:27

Ebben igazd van kismókus. Ha ilyen lenne a hozzáállásom akár most befejezhetném az egészet. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy a klasszkus jogi pályákon milyen lehetősége van a levelezőn vézgzett jogászoknak.
Erre értettem a " körberöhögösdit":)
Mindegy, valószínűleg egyikük sem rendelkezik látnoki képességekkel , így nem tudjuk mileszmajdha...:)
Minden jót és ha még nem végeztél(?) akkor sikeres vizsgákat majd ..decemberben.

kismókus # 2007.08.27. 21:55

"Remélem azért nem fognak majd 5 év múlva körberöhögni ha jelentkezem ügyvédjelöltnek ."

Ha így állsz hozzá, biztosan körbe fognak röhögni - csakhogy a Te szóhasználatoddal éljek.

Miss_Annie # 2007.08.27. 16:33

heheh kedves hozzászólásokat kaptam:)
Köszönöm.
Remélem azért nem fognak majd 5 év múlva körberöhögni ha jelentkezem ügyvédjelöltnek .Mindig is úgy éreztem, hogy a jog tanulásához be kell egy kicsit érni..hogy később ne csak a vizsgáktól való rettegés maradjon meg.
Van olyan nappalis emberke aki szerint a levelező tagozatot el kellene törölni !! ( ilyenkor teljesen belelovalja magát a mondókájába) " mertháthogy" az orvosin sincs levelező:D Érdekes figura...:D