PTE - ÁJK államvizsga


ErősPista # 2008.09.02. 16:06

Tisztelt Fórumozók,

kérdezem, van-e valakinek PTE-ÁJK -s kidolgozott alkotmány - közig tételsora?

Réka78 # 2008.09.11. 17:31

Szia!
Nekem van, tavaly és tavaly előtt vizsgáztak belőle, én most még csak polgárra tanulok, így nem néztem még bele, de valószínű, hogy közigben javítani kell, mert nem az új Ket.-et dolgozták fel benne.
De ha érdekel szívesen elküldöm, csak írj egy mail címet.

korjegyzo65 # 2008.09.12. 08:55

Szia Réka78!

Ha tudod légyszíves küld el a korjegyzo65@gmail.com e-mail címre is. Köszönettel: Csilla

Bandi2008 # 2008.09.15. 08:23

Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha én is megkaphatnám e-mailben a tételeket. Nagy segítség lenne, mert nagy kínszenvedés nekem ez az Alkotmány-Közig államviszgára készülés.

e-mail:

bandi2008@freemail.hu

Előre is köszönöm.

Bandi

Impossible # 2008.09.18. 22:59

Sziasztok Pécsiek!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy a pécsi jogon PhD-képzésre feltétel-e a legalább cum laude (jó rendű) minősítésű jogi diploma vagy sem? Az egyetem honlapja erről mélyen hallgat (az ország összes többi jogi karnán feltétel).
Köszönöm. :)

Egyébként ha megengedtek egy rövid megjegyzést - bár én nem vagyok pécsi - általános tapasztalat, hogy mások által kidolgozott tételekből általában nem célszerű tanulni, mert az esetek többségében - hiányosságok és pontatlanságok miatt - bukáshoz vezet a vizsgán.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.19. 07:06

Kérdezd meg Ordert a PTE ÁJK rovatban. Ő most végzi.

szvircsa # 2008.09.30. 17:09

sziasztok

Most államvizsgázom polgári jogból és az egyik tételhez nem tudom hogy mit kell megtanulni. tavaly ez még nem volt tétel és ninc shozzá anyagom

a tétel cime: az állami kárfelelősség

a válaszokat előre is köszönöm

Impossible # 2008.10.11. 03:06

vircsa,

írd be gógléba :D jobb ötletem nincs :D Nálatok hány tétel van? Nálunk 90.

Lmonika # 2009.02.20. 12:10

Sziasztok!

Most fogok az ELTE jogi karán államvizsgázni.
Nem tudna nekem valami kidolgozott államvizsga tételeket küldeni polgári jog illetve bűntetőjogból küldeni.

Előre is megköszönöm.
e-mail cím: agerbau@freemail.hu

Üdv:

Lmonika

Ildikóka82 # 2009.02.20. 12:43

szia Lmonika!

Nekem mintha lenne a gépemen polgárból kidolgozott cucc, kikutatom Neked és elküldöm (bár én pécsi jogos vagyok, ettől függetlenül még Neked is jól jöhet).
Csatlakozom Imp hozzászólásához, azaz nem érdemes közigből kidolgozottból tanulni, nálunk egyből kiszúrják plusz elég sokszor bejönnek új dolgok, muszáj folyamatosan az aktuális joganyagot, KET-et hozzánézni.


Iwikó

Impossible # 2009.02.20. 15:53

Lmonika,

semmi esetre sem ajánlom a kidolgozottból készülést, ha szarul csinálták meg, akkor szarul készülsz fel, és nagy az esély arra, hogy szarul csinálták meg. Nagyon ritka a tényleg pontos, hatályos, érthető jegyzet (rövidítmény). A tankönyvek sem tökéletesek, de a lényeget legalább leírják eléggé helyesen. A lényegnél többet meg nem kérdeznek vizsgán. Én mindenképpen a Ptk.-t+tankönyveket ajánlom polgári jogra készüléshez, úgy nem lehet baj. A jegyzetek megbízhatatlanok!

Bandi4 # 2009.03.25. 19:19

Egy kis segítséget szeretnék kérni?

Hallottam a Ket. átfogó módosításáról, ez kb mikorra várható, mert most államvizsgázom majd Alk-Közigből, és ha elszúrnám akkor elég nagy szivacs lenne, mert újra kéne tanulnom egy vadiúj Ket-et.

Másik: a legjelentősebb változások mik voltak a ketben mostanában? Sajnos nem tudom megnézni rendesen, mert csak olyan jogszabályom van, ami nem tünteti fel a változást illetve régi a tankönyv.

thx.

Sz.Márton # 2009.03.25. 20:26

Át kell tekinteni a Magyar Közlöny online 2008. decemberi számait. Egyébként főleg a regionális államigazgatási név változtatás a közigazgatási hivatalokról ami lényeges és a jogkörök csökkenése a kirendeltségvezetők jogaiban. Nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a helyi, volt megyei most államigazgatási Hivatal v.milyen kirendeltségével és ott is segítenek. Ma is várat magára a Ket. vonatkozásában az egyeztetés, de a közlönyöket a neten nézd át, mert ingyenes és hozzáférhető, valamint azért mert több eljárási részben is van változtatás. Más jogi egyetemek tanszéki honlapjain is lehet utalás erre. Az átfogó, jövőbeli módosítás nem lehet még sehol tananyag, legfeljebb nem nyilvános tervezet!

Bandi4 # 2009.03.25. 21:35

Köszi az infót.

Legislator # 2009.03.26. 06:55

Kedves Bandi!

Érdemes a Közigazgatási Szemle 2008/3-4. számát is beszerezni, itt Kilényi ír a Ket. átfogó módosításáról (érdemes hozzánézni az MK alapján, hogy mi valósult meg), illetve a közighivatalok előtt álló változásokról van cikk (azóta tudjuk, hogy Államigazgatási Hivatal lett a név, illetve véleményem szerint súlyosan törvénysértő, hogy a helyi önkormányzatok feletti törvényességi ellenőrzés helyett valamiféle tanácsadásszerű tevékenységkifejtést vállalnak, ha a helyi önkormányzat ezt kívánja, magyarul: ez a nagy semmi.


Sunshine after the rain.

Bandi4 # 2009.03.26. 09:36

Köszi, beszerzem még ezen a héten, megnéztem a 3. évesek tételsorát közigből, nekik éppen e cikk alapján már vizsgatétel is van a Ket. módosításáról.

Legislator # 2009.03.26. 11:49

És van egy kormányrendelet közighivatal-témában, az is kellene, majd megnézem a potos adatokat.


Sunshine after the rain.

Bandi4 # 2009.03.26. 12:56

Szerintem ez lenne az, elvlieg hatályos, de alkotmányellenes?

318/2008. (XII. 23.) Korm. rendelet

a Kormány általános hatáskörű területi államigazgatási szervéről

Legislator # 2009.03.26. 13:06

Úgy ám!


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.04.05. 06:38

Bandi4 majd számolj be az államvizsgádról! köszi!


Iwikó

Csillagos # 2009.04.05. 09:36

Bandi4, a módosítások 2009. október 1. napjától lesznek hatályosak, úgyhogy sztem ez még most nem kell.

Bandi4 # 2009.04.08. 12:59

Köszi, tudom.

Bandi4 # 2009.04.08. 13:00

Ildikóka!

Feltétlenül beszámolok. A végén megyek majd.

Impossible # 2009.04.08. 13:29

A végén már idegesek a vizsgáztatók, nem? Meg jobb túllenni rajta minél előbb. Szerintem menj az elején. Mármint a vizsganap elején.

Törpi123 # 2009.04.08. 13:40

Sziasztok!
A Ket módosítás 2009.október 1-jén lép hatályba.
A közig.hivatalokat január 1-től áll.ig hivataloknak hívják, és a 318/2008. Korm.rendelet vonatkozik rájuk! Ez pedig nem alkotmányellenes.