Pázmányról Eltére


Impossible # 2009.02.06. 11:12

Nem tanulás kell a szakvizsgáig, hanem munkaviszony, ami úgy is megoldható, ha nem dolgozol, csak be vagy jelentve valakihez. 3 év "munka" kell, utána megkezdheted a szakvizsgázást.

LLM-ekhez pedig Kacsa ért a legjobban az egész fórumon.

Avelina # 2009.02.06. 10:50

Kacsa maximálisan igazad van.Csak honvágyós vagyok voltam, de többet megtudva a képzésről valóban jobb ötletnek tűnik az LLM .Az 5 év után még 3 vagy 4 év tanulás kell a szakvizsgáig ezt nem tudtam. Ilyet már semmiképpen nem vállalnék.Köszönöm az értékes hozzászólásod ,segítettél.
Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.02.06. 10:50

Faces írta: "Akik most vizsgáznak, azoknak azt üzenem:
a legjobb fegyver a vizsgán a határtalan magabiztosság a pókerarcukkal szemben."

Ebben a hozzászólásban foglaltakra írtam a válasz, és nem Neked, Impifiú:-).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.02.06. 09:13

Kedves Avelina,

ha van egy angol LLB-d, akkor mi a szöszért nem csinálsz egy LLM-et hollandiában, belgiumban, az USA-ban vagy angliában
vagy bármely más nálunk boldogabb országban???

biztos van rá jó okod, de ha nekem LLB-m lenne, nem fárasztanám magam egy 5 éves, egységes, magyar jogászképzéssel, amivel aztán tényleg csak Magyarországon kaphatsz munkát...
inkább csinálnék egy egy-kétéves LLM-et valamelyik nívósabb európai egyetemen, utána még mindig lenne esélyem itthon dolgozni (igaz csakis a versenyszférában) viszont cserébe szinte bárhol kaphatnék állást, ha tudom az adott ország nyelvét.

szerintem ezt gondold át...óriási lehetőség, hogy külföldön diplomázhattál, használd ki.


Kacsa11

Avelina # 2009.02.06. 08:58

Nem keresném itthon a lehetőségeimet és gondolkoznék egy 5 éves egyetemen bevállalásán ha nem itthon akarnék maradni.


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.02.06. 08:14

A jogot M.O.-n csak akkor végezd el, ha itt akarsz jogászként dolgozni. Egyébként felesleges.

Avelina # 2009.02.06. 07:53

Kedves Fórumozók!

Egy másik topicban már tanácsot kértem és részben kaptam is arra a problémára, hogy hogyan tudnék érvényesülni itthon LLB angol jogi diplomával( nincs szakvizsgám, sem MA)Wasp-nak köszönöm a tájékoztatást. Sajnos azt hiszem az már szakvizsgázott ügyvédekre vonatkozik, én csak jogvégzett vagyok .Kb.6 mo-i jogi egyetem megkérdezése után az volt a válasz, hogy sehol sincs átképzés ilyen 2-3 éves mint pl: Németországban ahol másik Eu tagállamból származó jogi diplomával rendelkezőknek van ilyen kurzus.Érdemes szerintetek elvégeznem itthon (is) a jogi egyetemet?Biztos vagyok benne, hogy több az elméleti oktatást itthon és nem annyira gyakorlatorientált mint amit eddig tapasztaltam.Összefoglalva:
1:Érdemes-e elvégeznem itthon a jogot?
2:PPKE vagy ELTE a levelezős konzultáción mennyire szigorú a jelenlét ?(nem tervezem már a lógást de nem tudnék ott lenni mindegyiken)
3:Aktív oktatókat kérdezem, hogy elképzelhető-e krdeitelimerés eu-i jogi tárgyakból?

Nagyon érdekelne a válaszotok, véleményetek.

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.02.05. 20:28

Kedves Impossible,

azért nem érted, mert nem neked írta...:)
Legislator nem neked válaszolt, olvass vissza!


Kacsa11

Impossible # 2009.02.05. 18:54

Még mindig nem értem mi a francról beszélsz. :D

Legislator # 2009.02.05. 18:07

Impi,

Bizonyos (jobb) egyetemeken nagyon gyorsan be tudják bizonyítani a "magabiztos" hallgatóknak, hogy nagyon alapszintű a tudásuk. A szerénység nyerőbb. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem kell kiállni az igazunkért.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.05. 17:44

faces,

"Érdeklődöm a 80-as és 90-es évek bankrablásai iránt. HOl tudnék még több infot összegyűjteni"

Szerintem a börtönben. :D

Impossible # 2009.02.05. 17:24

Leg,

mivan???

Csipke # 2009.02.04. 13:32

... mindenki a saját lelkiismeretével kell, hogy elszámoljon...


Csipke

_Wasp_ # 2009.02.04. 11:27

...meg ha csontot viszel a professzor kutyájának.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Csipke # 2009.02.04. 11:18

A vizsgán a legjobb fegyver, ha felkészülsz...


Csipke

Legislator # 2009.02.04. 09:41

Azért megnézném én azt a nagy magabiztosságot mondjuk egy Pp., Be., vagy pénzügyi jog szigorlaton. Ja, és azt az oktatót is, aki ilyen kamu dolgokat még bevesz...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.02. 10:46

Igen, ezt már Konfuche is megmondta: amit nagyon érzékletesen el tudunk képzelni, az meg is történik.

faces2,

szerintem érdeklődj felkapottabb topic-okban is (ahova gyakran írnak), lehet, hogy ide a kutya se fog benézni.

faces2 # 2009.02.01. 21:14

Sziasztok Mindenki!

Érdeklődöm a 80-as és 90-es évek bankrablásai iránt. HOl tudnék még több infot összegyűjteni Pl. személyek nevei, elkövetési magatartása, bírósági határozatok. Vagy ezek titkosak?
Ha van bármilyen gondolat, adat, tipp!
Nagyon megköszönöm nektek!
Akik most vizsgáznak, azoknak azt üzenem:
a legjobb fegyver a vizsgán a határtalan magabiztosság a pókerarcukkal szemben.
Mielőtt elmentek képzeljétek el a célotokat ahogy megvalósul és erősen koncentráljatok rá.
Próbáljátok ki nem csak ebben az esetben, bármi másban. Semmit nem veszíthettek csak nyerhettek!
Sok sikert!
b

Impossible # 2008.12.19. 12:16

Kacsa,

nézz már be alkotmányjogba az eutanáziához!

Csipke,

szerintem nincs baj a vizsgáztatási módszerével, leszámítva azt a problémát, hogy néha nem lehet tudni, mire gondolhat egy kérdéssel, és ha nem találtad el azt a választ, amire ő gondolt (mivel nem értetted a kérdést), akkor kapsz egy X-et az amőbatáblán, amiből ha asszem 6 összegyűlik, akkor ki vagy rúgva. Meg az ajtóra ki lehetne írni, hogy nyílt láng használata szigorúan tilos és életveszélyes, mivel a párolgó alkohol berobbanhat, nade kinek jutna eszébe rágyújtani vizsga közben? - egyes vélemények szerint az sem tűnne fel neki, mert alszik. De ez nyilvánvaló rágalom, és tényleg jó ember, csak nem kellene annyit inni.

Kacsa1111 # 2008.12.19. 12:05

Kedves Csipke,

ha úgy nézzük, hogy az USA-ban kb. 220 jogi kar van, és 300 millió lakos, akkor a 8 jogi kar a 10 millió lakoshoz nem is olyan sok...:)))

persze ilyenkor nem tekintünk olyan dolgokra, mint különbség

  • életszínvonalban
  • általános jogi kultúrában (kb. annyira normális, hogy egy amerikainak van ügyvédje, mint hogy neked van házi orvosod...)

és azt se felejtsük el, hogy ők is sokallják a jogi karok számát...:)))


Kacsa11

Csipke # 2008.12.19. 11:07

Impossible,

mire eljutottam idáig, addigra látom, revideáltad az álláspontodat az egyetemek számát illetően... :) De pontosság ide vagy oda, akár nyolc, akár kilenc, akár hét... szerintem az is sok... :)

Hogy prof vagy docens volt-e akkoriban... lehet, hogy docens, lehet, hogy prof... a vizsgáztatási módszere szempontjából lényegtelen, de a feles, na, az nem volt lényegtelen... :)


Csipke

Impossible # 2008.12.19. 05:20

Én a kecskemétit vettem 9.-nek, de ezekszerint tévedtem abban, hogy az önálló kar. Tehát akkor 8 jogi kar van Magyarországon - a pontosság kedvéért. :)

hunfrakk # 2008.12.18. 18:46

JOGI KAROK MAGYARORSZÁGON

  1. ELTE (Bp.)
  2. PÁZMÁNY (Bp.)
  3. KÁROLI (Bp.) - levelező képzés: KECSKEMÉT
  4. PÉCS
  5. SZEGED - levelező képzés: KECSKEMÉT
  6. GYŐR (Széchenyi István Egyetem)
  7. MISKOLC
  8. DEBRECEN
Impossible # 2008.12.18. 17:27

torkoska,

szerintem is szorongásos (az alkoholtól) lol

Impossible # 2008.12.18. 17:25

Csipke,

9 jogi kar van Magyarországon.
A "hatott-e már a feles"-tanár pedig most már prof. de akkoriban szerintem docens volt.
Ezeket csak a pontosság kedvéért. :D