külföldi joganyag


Impossible # 2009.02.19. 11:58

A rablók tanyáján legalább megveszik...csak persze sajnálom nekik odaadni. (Egyébként pedig bunkók is. De ez ma már nem újdonság.)

Legislator # 2009.02.19. 07:48

Csak a rám tartozókat, lol. Itthon van vagy 3.000 kötetem.

Igazán jó antikvárium szerintem egy van, a Borda Antikvárium Zebegényben, de ők művészettel nem annyira foglalkoznak. Sokan jónak tartják az Alexandra Antikvárium három (négy?)üzletét, én csúnyán összevesztem velük, pedig elég sok pénzt költöttem el náluk. A Múzeum körút rablók tanyája, oda ne is vidd a könyveket. A Legenda Antikváriumba sem érdemes. Sósék a Váci utcában vesznek sok külföldi könyvet, de jobb, ha előtte telefonálsz, érdekli-e őket. (Nagy dolgokra ne számíts). Átlagban az antikváriumok fele annyit fizetnek az eladónak, mint amennyiért ők eladják, néha csak a harmadát.

Ha nagyon gáz a helyzet, elcserélem veled diplomáciatörténetre, úgyis az a kedvenced:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.18. 20:05

És azokat már kiolvastad? lol

Mondhatnál nekem jó antikváriumot. Esetleg ha érdekelnek német nyelvű, művészettel foglalkozó könyvek, eladom Neked. :D
Én eddig nem találtam olyat (antikváriumot sem), akit érdekelt volna (pár száz Ft-okért meg azért nem adok el százéves könyveket, még a papír is többet ér önmagában, amire nyomták.)

Legislator # 2009.02.18. 18:49

Új Ket. ugye van, ez a (re)kodifikációs láz. Az ált. rész tkp. kész is van, ha jól tudom. Érdemes esetleg elolvasni visszamenőleg is a Büntetőjogi Kodifikáció c. Orac-os lap számait. (Amelyik könyvtárba én járok ott "csak" 40.000 jogi kötet és folyóirat van, de ez nincs köztük, vagy csak én nem láttam, így nekem is szól a dolog:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.18. 18:26

na nemá!

nemcsak új ptk hanem új btk is lesz?

Legislator # 2009.02.18. 18:15

Az IRM-ben most kodifikálják az új Btk.-t, nekik biztos minden megvan, bár aligha gondolnám, hogy csak úgy odaadják bárkinek is.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.02.18. 18:11

Beszélgethetnél Péteri Zoltánnal (Pázmányon tanít), ő híres jogösszehasonlítós professzor, ill. az Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetemen van jogesszehasonlítós szak, esetleg ott is lehetne érdeklődni. Ezek a tippjeim vannak.

DDD. # 2008.12.10. 15:42

Sziasztok!!

Egy dolgozathoz keresek anyagot!

  1. elsősorban az Európai Unió országainak büntető törvénykönyveit
  2. más külföldi országok büntető törvénykönyvei, törvényei

Elsősorban az általános rész érdekel, jogösszehasonlítást végzek.

Nem tudom, ezek elérhetőek-e magyar nyelven? Ha nem, akkor érdekelne angol vagy német fordításuk is.

Van valami ötletetek, honnan lehet ezeket letölteni?

Előre is köszönöm a segítséget!!

DDD