Bírósági fogalmazók


Jurisdictio # 2010.07.29. 20:54

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, ha sajnos nem sikerült jó minősítésű diplomát szereznem, szerintetek érdemes-e megpróbálni a vizsgát? Ha odateszem magam, sikerülhet, vagy esélytelenül magasak szoktak lenni a ponthatárok többletpont nélkül?

knodelmarta # 2010.05.05. 11:05

Sziasztok!

Volt valaki a múlt héten versenyvizsgán?

Thetys # 2010.03.10. 13:10

Pénzzel, ismerettséggel, anyuci-apuci rásegítésével

Sz.Márton # 2010.03.10. 13:07

petiii!

Csakis egyféleképpen, törvényesen, nyilvános pályázat útján. Amennyiben úgy véled másképp is lehet, vagy egyéb módon szeretnél, akkor annak nyilvánosan érdekes lenne a megválaszolása bárkitől is!
A kérdés is ugye egyértelmű...(..),főleg ha oda készülsz, mert a válasz is csak az lehet és valószínűleg sejthető volt!!!
Valószínűleg nem a hentesüzletek kirakatában és a "mobilos dobozok" oldalán hírdetik, akkor vajon hol lehet ilyet olvasni..na vajon?

peetiii # 2010.03.10. 11:00

..a kérdés nem teljesen idevág, de hirtelen nem találtam megfelelő topicot..szóval, kérdésem a következő, tudna-e valaki abban segíteni, miként lehet bekerülni bíróságra/ügyészségre gyakornokként?

előre is köszönöm a segítséget.

drnagyzs # 2010.02.12. 10:36

Tinuviel, köszönöm, akkor ennek itt kell utánakérdeznem. majd mesélek, mit mondtak. :)

Tinuviel # 2010.02.12. 08:23

drnagyzs-nek

Jogi szakvizsgával (+ pályaalkalmassági vizsgálat) elvileg nem kizárt, hogy azonnal titkári kinevezést lehet szerezni. De az ország különböző területein más és más a gyakorlat. Budapesten és környékén az a gyakorlat, hogy egy idieg még akkor is fogalmazói fizetésért kell kulimunkát végezni. Vidéken simán lehet olyan megyéket találni, ahol az azonnali titkári kinevezésre is lehet esély.

drnagyzs # 2010.02.12. 08:13

Kedves mindenki!
Hirtelen ötletből jött érdeklődéssel kérdezném, 8 év közigazgatási tapasztalattal, jogi szakvizsgával érdemes-e bírósági fogalmazónak pályázni? Ahogy hallottam, fél év a max. ami beszámítható a 3 év gyakorlati időbe, tehát kérdésként merült fel, van-e olyan lehetőség, hogy egyből a titkári pozícióra pályázhasson az ember (ilyesféle pályázatról nem tudok), vagy itt is van egy sorrendiség? A kérdés minden síkon elméleti, s bírósági rendszeren "kívülállótól" származik..:)

jackbauer # 2009.11.11. 17:24

sziasztok

Segítség kellene

Sikerült a szóbelim is. Nem tudjátok véletlen hogy ilyenkor mi sa további menetet?

Menyni idő múlva értesítenek a további teendőkről??

nagyon köszi

bajussz # 2009.11.01. 21:58

nektek kellett a sulival tárgyalásra járni?

Egyjogász # 2009.11.01. 21:56

"Tök mindegy, mi miatt osztotta, nem kellett volna"

Aha..., azért erről megkérdeznék olyanokat is, akiknek pl. a lányát, feleségét, apját, anyját, stb. gyilkolta le bestiális kegyetlenséggel valaki..., lehet, hogy nem lenne ilyen laza ex katedra véleményük a dologról....

Erről egy ismerős halálbüntetés-ellenes kolléga jut az eszembe, aki amikor ellopták a vadiúj kocsiját, magából kikelve adta elő, hogy ő holnaptól visszaállítaná a kézlevágás büntetést a tolvajoknak...
Erre valaki megkérdezte, hogyha ennyire fáj a kocsija ellopása, milyen büntetés járna annak, aki pl. megerőszakolná és megölné a kislányát.
Nem válaszolt, csak fülig vörösödött, de azóta nem hallottuk agitálni....

hunfrakk # 2009.11.01. 20:44

hát igen, 1000-szer többet érnek azok az oktatók, akik a joggyakorlatot ismerik és hirdetik...
akik dolgoztak, dolgoznak az Életben is (egyetemen kívül)
akik meg tudják mutatni az ifjúságnak az élő jogot
akik minden egyes tv.szakaszra tudnak példát - ellenpéldát mondani...
és nem csupán szobatudósként tengetik napjaikat

(ezek az oktatók pozitív jelleggel maradnak meg a hallgatók emlékezetében - mert vmit adtak nekünk...)

janoo # 2009.11.01. 20:36

Zsiga szava járása: "egy konkért ügyben az történt..." gyakorlatonként kb. 10szer mondta ezt...

hunfrakk # 2009.11.01. 20:32

igen, igen Zsiga is tudott jó történeteket mesélni...

Szent Tamás azért nem lehetett egy buta alak...voltak jó gondolatai

a társadalom ellenségeitől meg kell szabadulni, nem veszélyeztethetik a békés többséget...
aki mindig elkövet nemi erkölcs elleni bcs-ket, azt hiába zárod be öt évre börtönbe - csak a kiherélés segít

az önmegtartóztatást nem ismerte szegény Tamás
több mint 150 kg-ot nyomott...
csak evett és írt...

janoo # 2009.11.01. 20:20

Hunfrakk, a buzikat Kiss Zsiga sem szereti :) ő is mindig ki volt akadva, hogy anno bcs. volt, meg reklámozzák őket...Még mondta is,h ő a 14.kerben volt bíró és ugye oda tartozott a fürdő is, ahol elég sok ilyen ügy volt:)
Imp, Szt. Tamást én sem tartom sokra,sőt senkit, aki az életét a filozófiának szánta.Ezt egyszer egy jogelmélet vizsga előtt ki is fejtettem. Sajnos hallotta a vizsgáztató:)

Impossible # 2009.11.01. 20:07

Szegény Aquinói Szt. Tomi sok hülyeséget mondott (szerintem legalábbis). Nem a nagy esze miatt lett szent ő sem. :D

hunfrakk # 2009.11.01. 20:04

én 2002-ben kezdtem a PPKE-n,
ekkor még javában tartott büntetőjog gyakorlatot Gyuri bácsi,
több évfolyamtárs járt hozzá,
mindenki szerint nagyon jó fej volt az öreg,
vizsgán azért nem mindig...
(Csemegi kódexet jobban kellett tudni,
mint hatályos Btk.-t)

szegény körülmények között élt,
egy panel-lakásban, lakótelepen...

vezetői engedélye tényleg nem volt,
de közlekedési tanácselnök volt

és igen, ő csak jóváhagyta a halálos ítéleteket...
politikai ügyben nem járt el
utálta az mszmp-s alakokat...

a buzikat nagyon nem kedvelte Gyuri bácsi
mondogatta is, na mindjárt itt van a Habeas Corpus...
(egy buzi-jogvédő csoport)

az erőszakos közösülés tényállásása úgy szól, hogy "aki mást" stb. - vagyis nő is elkövethei ffival...
mondta is Gyuri bácsi: bárcsak egyszer ő lenne a sértettje eme bcs-nek...

a gyermekgyilkosoknak pedig kötél jár minden felvilágosult országban, nem rántotthús és heroin...
vagy inkább csonkítás?

janoo # 2009.11.01. 19:50

KBs amputálós hozzászólésa azért érdekes, mert ha jól emlékszem akkor a Summa Thelogie vmelyik fejezetében írja Szent Tamás, hogy a halálbüntetés olyan a társadalomban, mint levágni egy üszkös lábat. Vagy vmi hasonló,de ez volt a lényege.

janoo # 2009.11.01. 19:46

Pálinkásról anno olyan pletykát hallottam, hogy vizsgán megkérdezték tőle,h hány halálos ítéletet hozott, amire a válasz egy a következő olt: egyet sem, de 19et jóváhagytam:) mondjuk ez a szám nekem kicist magasnak tűnik, bár lehet,h nem lett mind végrehajtva.
Imp, egyébként nem tudom mikor jártál ppke-re, de mikor én elsős voltam,akkor még tartott előadást a közelmúlt híres perei speckolon a Sós Lajos ügyről. (többek közt rendőrt is ölt az "úriember"). Az ilyenekkel szted mit kéne csinálni, eltartani még vagy 30évig? Egyébként Sós Lajos az egyik Ganxta Zolee számban is szerepel:)
Viszont mikor meghalt volt róla egy előadás a Pázmányon és levetítettek egy vele készült riportfilmet. Meg kéne szerezni, érdekes lenne kicist komolyabb gondolkodással is végignézni.

Impossible # 2009.11.01. 19:00

Tök mindegy, mi miatt osztotta, nem kellett volna. Persze ok, ne kezdjünk vitát a halálbüntetésről, már az eutanáziáról volt egy, ott se jutottunk semmire. :D

Egyjogász # 2009.11.01. 17:56

Pálinkás György emlékeim szerint nem politikai koncepciós ügyekben osztotta a kötelet (mint pl. Vida (?) bíró 1956 után), nem a társadalom jelentős része által ártatlannak tartott emberek kerültek az ellenérdekű politikai oldal megrendelésére/utasítására ítéletei alapján kivégzésre.

Abba meg ne menjünk bele, hogy bizonyos bűncselekményeket indokolt-e vagy nem halálbüntetéssel sújtani. Régebben ez a legkeresztényebb országokban is "természetes" volt, de 90 óta is történtek nálunk olyan bűncselekmények, amelyeket ha az USA bizonyos államaiban követnek el, simán gázkamrába küldik az elkövetőt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.01. 17:07

de szerintem meg mégdurvább dolog embereket halálra ítélni,
Lábat amputálni is elég durva dolog. Viszont adott esetben szükséges és hasznos.

Impossible # 2009.11.01. 16:33

A tanítványai szerették, azt tudom. Nálunk még egy termet is elneveztek róla. Lehet, hogy nem szívesen szabott ki halálos ítéleteket, de kiszabta. Szóval én nem tudnám kedvelni, emiatt. Egyébként azt hallottam még róla, hogy ő mások által halálra ítéltek kivégzéseire járt el, cserébe pedig mások elmentek az általa halálra ítéltek kivégzéseire, mert rossz érzés volt neki látni, hogy kivégzik azt, akit ő elítélt...Nade nem volt kötelező bíróvá válni...Sem mint emberre, sem mint tanárra nem tudnék felnézni rá emiatt, még az a szerencse, hogy nem tanított. Durván hangzik ez, lehet, de szerintem meg mégdurvább dolog embereket halálra ítélni, még akkor is, ha elvileg "csak a munkáját végzi", meg a törvény így szól...nem kötelező végrehajtani.

bajussz # 2009.11.01. 09:43

ha jól értelmezzük, akkor nem mérgezés volt, hanem elszaporodtak benne a méreganyagok

http://www.origo.hu/…ugyeben.html

Legislator # 2009.11.01. 09:09

Impi,

Ez szép urban legend, de amennyire ismerem a Kádár-korszak ilyen jellegű gyakorlatát, a bíró megjelenhetett a kivégzésen, de hogy egy kocsiban utazzon az elítélttel, azt elfelejtheted. Pálinkás egyébként is a másodfokon szabta ki a halálos ítéleteit.


Sunshine after the rain.