Bírósági fogalmazók


Egyjogász # 2012.03.16. 14:16

Csak kellene Pest Megyének egy önálló megyeszékhely, megoldódnának ezek a gondok.:))

De ha már Budapesten a Fővárosi Munkaügyi Bíróság működik, akkor legalább lett volna Főváros Környéki Munkaügyi Bíróság, vagy a Fővárosi Budapesti Munkaügyi Bíróság (csak hogy egy kis logika legyen a dologban:))

Szerintem Pp. szigorlaton az egyik bukókérdés lesz a bíróságok aktuális elnevezése.:))

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.14. 23:37

Korábban Pest Megyei Munkaügyi Bíróság volt? De hiszen akkor az is kilógott a nomenklaturából.

hunfrakk # 2012.03.14. 19:58

teljesen egyetértek
szörnyű ez a "Bp. Környéki" megnevezés...

nekem az sem tetszik, hogy megyék helyett városok vannak megjelölve,
mint pl. Fejér Megyei Bíróság helyett Székesfehérvári Törvényszék

"a Magyar K. nevében történő kihirdetést" nem is említem

Egyjogász # 2012.03.14. 19:31

Szerintem fel kellene terjeszteni valami díjra azt aki kitalálta a Pest Megyei Bíróság helyett ezt a Budapest Környéki Bíróság nevet.

Amellett, hogy teljesen pontatlan (Pest Megyének van olyan települése, amelyik közelebb van Békés vagy Bács-Kiskun Megyéhez, mint Budapesthez, így nem teljesen érthető, hogy egy Budapesttől 100 km-re lévő település mitől "Budapest környéke"), ezek szerint a laikusoknak - érthetően - teljesen megtévesztő is.

Józsi bácsi Nagykőrösön biztos nem fogja érteni, hogy ő miért kap egy idézést a "Budapest Környéki" bíróságtól, amikor ő soha életében nem lakott Budapest környékén...:)

Egyjogász # 2012.03.14. 19:31

Szerintem fel kellene terjeszteni valami díjra azt aki kitalálta a Pest Megyei Bíróság helyett ezt a Budapest Környéki Bíróság nevet.

Amellett, hogy teljesen pontatlan (Pest Megyének van olyan települése, amelyik közelebb van Békés vagy Bács-Kiskun Megyéhez, mint Budapesthez, így nem teljesen érthető, hogy egy Budapesttől 100 km-re lévő település mitől "Budapest környéke"), ezek szerint a laikusoknak - érthetően - teljesen megtévesztő is.

Józsi bácsi Nagykőrösön biztos nem fogja érteni, hogy ő miért kap egy idézést a "Budapest Környéki" bíróságtól, amikor ő soha életében nem lakott Budapest környékén...:)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.14. 18:22

Természetesen nem rakták át az ügyet menet közben más bíróságra, és nem is költöztek el. (Csak a név új.)

hunfrakk # 2012.03.14. 18:20

itt nem találod a bíródat?

http://www.birosag.hu/engine.aspx?…

vacsi # 2012.03.14. 16:07

Tud valaki segíteni, hogy hol van a Munkaügyi Bíróság?
Munkaügyi perben az első tárgyalás Pest megyei Munkaügyi Bíróságon, a Hungária körúton volt. Most visszajött a tértivevény Budapest Környéki Munkaügyi Bíróság, Bácskai utca címmel. Ez ugyanaz. A bírók között sem találom azt, akinél az első tárgyalás volt. Akkor hol lesz a második tárgyalás? Azt mondták, hogy külön meghívót nem küldenek, csak az időpontot mondták meg.

Dr.Attika # 2011.01.24. 20:38

Igy van Kedves dr.juci!
A közigazgatási kollégium ott székel a Siemens házban. Bélának igaza van, ezért a Pest Megyei Bíróság a Hungária krt-on van közigazgatásilag, első, másod fokú bíróságként büntető bíróságilag a Thököly úton, másod fokú polgári bíróságilag a Thököly úton feljebb, de hol van a Pest Megyei Munkaügyi Bíróság? Talán a Bácskai utcában?

hunfrakk # 2011.01.24. 19:06
dr. Juci # 2011.01.24. 08:16

Na, akkor igazságot teszek a kolléga urak között: a Thököly-Hungária sarkán álló csúnya kockaház, amely a Thököly útra van számozva, a Budakörnyéki Bíróság és a Pest Megyei Bíróság épülete, ott tárgyalnak polgárit és büntetőt is, de figyelem, a Hungária krt-on található ún. Siemens-házban is vannak helyiségei a Pest Megyei Bíróságnak, tudomásom szerint ott található ugyanis az egész közigazgatási részlegük kezelőirodától tárgyalókig, voltam is már ott közig.tárgyaláson, tehát mindkét cím jó.

Dr.Attika # 2011.01.24. 06:25

Te írtad Béla, hogy konkrétan a hungárián van. Hát konkrétan nem ott van. Ilyen alapon lehetne a Francia úton is, mert a másik oldalról az határolja. Bár a kettő közül a Hungária szimpatikusabb, mert mégis csak magyar és nem francia.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.23. 20:47

Egy bazi nagy épülettömb a sarkon. Úgy hogy aki kijavítja azt, hogy a Hungária körúton van, az vagy csak a netről ismeri a címet, de nem tudja, hol is van, vagy szőrszálat hasogat.

Dr.Attika # 2011.01.23. 20:41

Liza!
Elkezdesz begépelnivalamit, de nem látod az egyidőben elküldött más hozzászólást hozzászólást. Ha még közben bejön egy telefon- mint most- akkor elképzelhető, hogy két azonos tartalmú szöveg kerül fel egymás után.
Béla!
Nem kell térkép, már többször tárgyaltam ott. A bejárat a Thökölyről van, így a címe is az. Egyébként a polgári másod fok még feljebb van a Thökölyn egy külön épületben .

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.23. 19:10

Keríts egy térképet DrAttia.

Izaliza # 2011.01.23. 18:15

Dr. Attika!

Bocs, hogy megkérdezem, de te olvasod amúgy a fórumot, vagy mindig csak az utolsó bejegyzést? :-)

Mert esküszöm, hogy nem értem, hogy ezt mire fel másoltad ide.

Üdv,

Liza

Dr.Attika # 2011.01.23. 18:08

A PM-i Bíróság konkrétan a Thököly úton van.

Pest Megyei Bíróság
Cím: 1146 Budapest, Thököly út 97-101.
Postacím: 1443 Budapest, Pf. 175.
Telefon: 467-6200

Izaliza # 2011.01.23. 17:57

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Köszönöm az információt :-)

Ennyire sötét azért nem vagyok, hogy a Hungária körutat vidéknek gondoljam (egyébként a pontos cím Thököly út 97-101), de azért kösz a bizalmat ;-)

Azt írtam, ha figyelmesen elolvasod, hogy Pest Megyében fogok próbálkozni.
Ide tizenvalahány bíróság tartozik, pl. Gödöllő, stb.

És nem egy volt évfolyamtársam dolgozik pest megyei bíróságon pl. Gödöllőn,stb.

De nem tartom magam tévedhetetlennek, ha rosszul tudom szívesen veszek minden új infót.

Szép estét!

Üdv,

Liza

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.23. 15:59

A Pest Megyei Bíróság konkrétan a Hungária körúton van.

Izaliza # 2011.01.22. 18:05

Kedves Naina!

Köszönöm a pozitív szavakat!

Egyébként az igazi témára visszatérve, most azt találtam ki, hogy Pest Megyében próbálkozom, nemcsak a Fővárosi Bíróságon, hátha "vidéken" könnyebb, és olyan távolra mégsem kell utazni, ennyi plusz áldozat nekem még belefér.

Ha nem sikerül, akkor majd a szakvizsga után még próbálkozom majd egy bírósági titkár pályázattal, bár nem hiszem, hogy kívülről könnyebb lenne bekerülni.

Volt már esetleg ilyesmire példa a történelemben? :-)

További szép estét!

Üdv,

Liza

Izaliza # 2011.01.22. 17:58

Kedves Hunfrakk!

Nem tudom, hogy kijelentésedet milyen szintű tájékozottságra alapoztad, de téves, mindenesetre. Kicsit nézz jobban utána, azt javasolnám.

A Magyarországon szerzett jogi diploma igen könnyen honosítható pl. Szerbiában is.
Nem tudom, hogy esetleg olvastál-e már szerb polgári törvénykönyvet, vagy büntető törvénykönyvet, én igen, és ugyanazok az elvek alapján készült, persze szó szerint nem egyezik meg, dehát Magyarországon is folyamatosan változnak a jogszabályok, ez egy ilyen szakma :-)

Nemrégiben írtam egy cikket arról, hogy hogyan lehet valaki ügyvéd Zágrábban, Szabadkán...ha érdekel a téma bővebben itt pl. utána tudsz olvasni (Ügyvédek Lapja 2010. 3. szám)

Ami a többi szakmát illeti, ahhoz én nem tudok hozzászólni érdemben, hogy pl. informatikusok hogyan tudják honosíttatni a diplomájukat.

Üdv,

Liza

Legislator # 2011.01.22. 17:50

Hunfrakk: attól még utazhatsz az állam pénzén...


Sunshine after the rain.

Naina # 2011.01.22. 17:46

Szia Izaliza!

Ne törődj azokkal, akik erősítik a negatív érzéseidet.Magadnak ártasz vele.
Mindennek meg van a maga oka és az ideje is, úgyhogy no para, aki kitartó és talpraesett az előbb-utóbb talál magának olyan munkát amiben örömét leli és ami a leginkább testhez álló a számára.
Lehet, hogy ez túl idealisztikusnak hangzik, de mutass egy olyan embert aki igazán életre való, talpra esett,jég hátán is megélek típus, magasan képzett és a Burger King-ben süti a hambit? Az élet azt igazolja, hogy az ilyen emberek megtalálják a helyüket.

hunfrakk # 2011.01.22. 16:51

egy Magyarországon szerzett jogász diplomát külhonban nem lehet hasznosítani érdemben
ez nem informatika, fizika stb.
itt magyar állig.rendszer, magyar Ptk., magyar Btk. tudorait képezik...

Legislator # 2011.01.22. 16:07

A geológus nem jó, annak külföldön is dolgoznia kell:-).


Sunshine after the rain.