Szakkönyvajánló


Legislator # 2009.03.26. 06:48

Én inkább közigjogban utazom.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.03.25. 21:29

Leg, köszönöm szépen! Igen, talán úgy is lehet mondani hogy agrárjog fan vagyok. :) Érdekel egyébként a közigjog, alkotmányjog is, de főként minden, ami "zöld" (környezet, agrár...).

Legislator # 2009.03.25. 20:20

Kevés ilyen tárgyú könyvet olvastam. Kicsit régi amit ajánlok (inkább háttérirodalom, történeti-elméleti adalék) ugyanis megritkultak az e tárgykörrel foglalkozó munkák:
Földes Iván-Molnár Imre-Seres Imre-Veres József: Földjog. Budapest, 1974. Tankönyvkiadó. Az ideológiát figyelmen kívül hagyva több olyan érdekesség, ma is aktuális kérdés van a könyvben, amely továbbgondolásra késztet. Te agrárjog fan vagy?


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.03.24. 21:50

Ha tudtok ajánlani természetvédelmi vagy agrárjogi területről bármit, azt szívesen veszem. A könyvtáramból nem hiányozhat e szakterületekről semmi.

Legislator # 2009.03.18. 17:04

Ja, már látom, hogy odaírtad.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.18. 16:51

Kedves Wasp,

Dezső Gyulának rengeteg kisebb-nagyobb kártérítési jogba tartozó különlenyomata van, majd holnap megnézem itthon. Biztos a Marton-könyvben is van erről (Les fondements de la résponsabilité civile), magyar címét most nem tudom, miként fordították, talán A polgári jogi felelősség rendje a címe.


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.03.18. 13:48

Sz.Márton,

nekünk polgár államvizsgára meg is követelték azt a könyvet, de én is nagyon jó könyvnek tartom, fűszerezve rengeteg érdekes példával az adott jogintézménnyel kapcsolatban.


Iwikó

_Wasp_ # 2009.03.18. 12:24

kártérítés - nem vagyoni kár (sérelemdíj) témában néhány mű (ha valaki ezzel foglalkozna, de nincs ötlete, hova nyúljon):

Marton Géza: Kártérítés (1941), A polgári jogi felelősség (Triorg - 1992),

dr. Petrik Ferenc: A személyiség jogi védelme (1992)

Lábady Tamás: Az eszmei és büntető kártérítés a common law-ban (In: Állam- és Jogtudomány 1-2/1994)

Lábady Tamás: Alkotmányjogi hatások a készül> Ptk. szabályaira. in: Polgári Jogi Kodifikáció 2000/2

Dezső Gyula: Az objektív kártérítés tana. Az erkölcsi kár. Budapest, 1917

Dr. Asztalos László, Dr. Gönczöl Katalin: Felelősség és szankció a jogban. Budapest, 1980.

Tör> Károly: A nem vagyoni kártérítés gyakorlati kérdései. in: Magyar Jog 1992/8


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.18. 11:58

Moór Gyula: Jogbölcselet című könyvét ajánlom.

Sz.Márton # 2009.03.18. 11:56

Kedves Kollégák, fórumozók!

Mindenkinek ajánlom LÁBADY TAMÁS -a magyar magánjog (polgári jog)általános része - című művét, főleg az apróbetűs részek utólagos elemzését. Egyszerű tankönyvnek tűnik, de ha valaki rendesen átolvassa fantasztikus leírásokat tartalmaz Jheringtől egészen Márai munkásságáig. Érdenes mindig újra beletekingetni! Köszönet a szerzőnek, több más vizsgán is hasznosítottam az abban rejlő kincseket.

Üdv:

Legislator # 2009.03.18. 11:23

Kedves Kollegák!

Az "Olvasni jó" című topikhoz hasonlóan leírhatná mindenki röviden az ismertetésre érdemes szakkönyvekről szerzett élményeit pár mondatban, beazonosítható szerző-és címadatok feltüntetése mellett.


Sunshine after the rain.