Étel - és italbár


Impossible # 2009.05.02. 17:26

Nils,

a hegyközséges polgáros. Nem akarok rá egyértelműen utalni, hogy ki lehet, ez mégiscsak fórum, és sokan látják. A hegyközségből asszociálhatsz olyan dologra, amiről beugrik, kiről lehet szó. :D

Legislator # 2009.05.02. 17:22

Ez nagyon durva téma, ha szépen megírod, még akár publikáció is lehet belőle.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.02. 17:20

Végülis már túl vagyok rajta, igazad van, környezetjogból írtam. :) De nem rossz ötlet, esetleg szakdolgoztanak megfontolom. :)

Legislator # 2009.05.02. 17:18

Írj a legelőtársulatokról, talán még vannak ilyenek
:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.02. 17:16

Kedves Nils,

Végülis környezetjog fan vagy:-))).


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.02. 17:14

Impi,
a személyes tapasztalat fontosságával én is így vagyok. A sokak által agyon szidott tanárunktól kaptam eddig a legjobb jegyet polgárból. Nagyon kellemes csalódás volt.

A hegyközséges tanár polgáros vagy köziges? Mindkét tanszéken van tippem, hogy ki lehetett. :)

Az erdőbirtokossági társulat sem egy rossz téma. Annak idején gondolkoztam ezekben is, mint évfolyamdolgozat...

Bajussz, így utólag is jó étvágyat!

Impossible # 2009.05.02. 17:07

Sose buktatott meg, pedig sose tudtam normálisan. Ehhez képest az a hír járja, hogy 1 rossz szóra buktat, meg stopperrel nézik a felelő hallgatók, hogy hány másodpercig ültek előtte felelet címén, mert olyan gyorsan kivág, hogy az ember még fel se fogja, hogy már meg is van buktatva...Na hát ott voltam több alkalommal is, és én ebből semmit sem tapasztaltam. Sőt, nekem kimondottan tetszik a stílusa. Párszor rámförmedt, mert állítólag nem voltam tisztában az illemmel, de van neki egy sajátos, fanyar humora, ami nekem bejön. Hát ízlések...:D

Legislator # 2009.05.02. 16:48

bajussz: irigyellek.
Imp: sejtem, ki. Biztos tetszett neki a kiállásod.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.05.02. 13:36

Nálam olyan volt polgáron, hogy a tétel címe kb. 2 mondatból állt, és a feleletet a második mondatra fókuszálva kezdtem el...közbevágott a vizsgáztató, hogy nade uram, olvassa el a tétel címét, nem így kezdődik, találkozunk legközelebb, elégtelen. Mondtam, hogy de én már legközelebb nem fogok tudni jönni, mert nincs több vizsgaidőpont, mire ő: akkor majd felveszi a tárgyat újra. Mire én: nem gondolhatnám át esetleg mégegyszer? Mire ő: gondolja! Végigvártam az egész vizsgát, minden egyes felelő után odanézett rám, hogy na akkor jövök-e, én meg mindig mondtam, hogy még előreengedem ezt is, azt is...szóval mindenkit egymás után, és így maradtam a legvégére. Kb. ugyanazt elmondtam, mint annakelőtte, talán 1-2 mondattal többet, mire azt mondta: menjünk a következő tételre! Mondtam megkönnyebbülten: köszönöm. Végigmondtam, mire azt mondta: uram, a második tétele már jogászias volt, elégséges. Azzal kisatírozta a már beírt 1-esemet, és beírta a 2-est. Az egyetemünk sokak által agyon szidott tanára ilyen rendes, emberi ember. Ezért mondom, hogy a látszatok csalnak, a híresztelések hazudnak, a személyes tapasztalat pedig döntő.

bajussz # 2009.05.02. 13:35

én indulok bográcsozni, viszek magammal egy kis buborékos nedűt is, hogy teljen is az idő főzés közben.

bár én csak kukta leszek:)

Legislator # 2009.05.02. 13:13

1945 (1949?) után már nem voltak, így volt ok miért nem tudni:-). Egyébként nüanszokon is meg lehet bukni; vagy pl. két jegyet rontani. Pl. volt olyan, hogy más volt a tétel címe a kiadott tételsorban, és más a vizsgán kihúzott tételen... (érdemi eltérés).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.05.02. 13:06

Ja, akkor már 400 évvel ezelőtt is tudnunk kellett volna....ennyi idő alatt nem tanultuk meg, hát meg is érdemeljük a karót. :D

Legislator # 2009.05.02. 12:53

Egy másik egyetem másik oktatójánál az erdőbirtokossági társulat a vesszőparipa:-). Hegyközségek már a 17. században is voltak.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.05.02. 12:38

Volt nálunk egy tanár, akinek a hegyközség volt a mániája, arról kérdezett vizsgán. Általában azt sem tudták, ezsik vagy isszák (hát inkább isszák :D ), nem ilyen kérdésre számítottunk. :D

Legislator # 2009.05.01. 12:36

Köszönöm Imp a jelentőségteljes megjegyzésedet:-).


Sunshine after the rain.

monalisa1 # 2009.05.01. 12:04

Balatonfelvidéki Borok Fesztiválja ma és holnap a Feneketlen tónál. Ne menjetek haza néhány palack jófajta bor nélkül.

Impossible # 2009.05.01. 11:48

"Hol van a hegybíró?"

hát gondolom, a hegyen...

Legislator # 2009.05.01. 09:22

A tokaji aszú attól (volt) az ami, mert a világ legkiválóbb TERMÉSZETES csemegebora. Egy Sauternes-nel ilyen barbárság nem fordulhatna elő.


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.05.01. 09:08

a pincészet nincs ráírva tényleg, de amilyen borokat én eddig itta, nekem biztos finom lesz:)

ha cukros, akkor pedig megsózom, ilyenen nem akarok fenn

Avelina-Vivien # 2009.05.01. 09:03

kösui:lewho, akkor holnap nem nézelődök én sem:)


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.05.01. 08:01

Kedves lewho és mindenki!

A tokajis dologhoz: ilyen lehet a XXI. században? Hol van a hegybíró? Hol van a fogyasztóvédelem? Ekkora lejáratást!


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.05.01. 07:53

lewho

akkor jó, hogy nem mentem el venni, amikor a városban császkáltam...


Iwikó

Ildikóka82 # 2009.05.01. 07:52

Mi történt Imp? Kicsit sok(k) volt a tegnapi dáridó? :D


Iwikó

Impossible # 2009.05.01. 07:22

Most nemazér, de a jogász/joghallgató ivás nélkül olyan, mint a hajó víz nélkül, szóval simán illik a fórumra a topic. Viszont ma nekem ne beszéljetek borról, mert idehányok. :DDD

Peace # 2009.05.01. 07:07

"az olcsóbb mindig drágább"

/sajnos/