DE - ÁJK LEVELEZŐRE JOGHALLGATÓNAK MEGY VKI???


Linda77 (törölt felhasználó) # 2009.08.05. 09:53

Sziasztok!

Keresem azokat, akik 2009/2010-ben kezdik Debrecenben a jogot levelezőn:)

Impossible # 2009.08.07. 14:20

Dearanyos! :)

Dr.Attika # 2009.08.07. 15:01

Beiratkozáskor megismerheted őket. Javaslom a beiratkozás után beszéljétek meg, hogy az előadásokon mindenki visel egy névtáblát. Ezáltal eljuttok oda, hogy a doktoravatón nem kell memorizálni a neveket és öt év alatt nem kell azon gondolkozni, hogy "téged hogy hívnak?

Előismerkedés helyett javaslom, hogy a nyarat a rómaijogi, egyetemesjogtörténeti, magyar alkotmány-és jogtörténeti tankönyvek szimpla elolvasásával töltsd. Nekem bejött. Mindegyiket "csontnélkül vittem". Nem Debrecenbe jártam, de ott a miskolciak tanítanak, tehát a "rendszer" ugyanaz.

bajussz # 2009.08.07. 15:14

miskolciak, mint pl?

Papiniana # 2009.08.07. 16:51

Debrecenben debreceniek tanítanak és nem ugyanaz a rendszer.

Kedves Linda!
Én idén végeztem Debrecenben. :) Sajnos ezt a portált kevés debreceni látogatja. De azért reméljük, "benéz" majd valaki, aki most nyert felvételt.


Papiniana

Impossible # 2009.08.07. 17:10

Szia Papinini! :)

Derég láttalak!
Hogy vagy?

Linda77 (törölt felhasználó) # 2009.08.08. 09:29

Kedves Dr.Attika!

Köszönöm bölcs tanácsaidat, ígérem, fontolóra veszem!
Pont erre voltam kíváncsi!

Lillácska # 2009.08.09. 10:15

Szia Linda!
Én biztosan ott leszek a beiratkozáson. Debrecen jogász levelező 2009/2010.

zsoleszreg # 2009.08.10. 20:04

Én is csatlakozom! ;)
Beszereztem néhány jegyzetet, izgalmas a téma!

lacirek # 2009.08.12. 12:20

Sziasztok

Örülök, hogy beindul valami DE Ájk-val kapcsolatban, nagy szükség van rá, mert tényleg keveset lehetett eddig találni róla. Én is ott leszek az OLK-s beiratkozáson,bár nem vagyok már fiatal ember. Az a lényeg, hogy felvettek!Jó volna tudni, mik a kötelezően beszerzendő könyvek, jegyzetek.Ha valaki tud listát, köszönettel venném(szerintem más is).
üdv
L

Brigi78 # 2009.08.13. 09:25

Sziasztok!
Én is most kezdem Debrecenben a jogot levelezőn. A beiratkozáson ott leszek. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Üdv
Brigi

Papiniana # 2009.08.13. 09:52

Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy ilyen sok debreceni látogatja a forumot. Mint már írtam, idén végeztem a DE ÁJK-n, és szívesen segítek leendő kollégáimnak.
Kedves lacirek!
Ha szeretnél előre "felkészülni", szerintem érdemes megnézned a kar honlapját. www.law.klte.hu
Első évben a főtárgyaitok döntő többsége jogtörténeti jellegű lesz, így elsősorban a Jogtörténeti Tanszéken keresgélj. Az egyes tantárgyak tematikái tartalmazzák a kötelező irodalmat is.


Papiniana

lacirek # 2009.08.13. 11:03

Üdvözlet mindenkinek!
Papiniana!
Köszi az infót, nézegettem én, de még sem tanmenet, sem konkrét információ nincs az általam eddig látottak között, ezért ez most nagy, és főleg igazi segítség.
Végre valakit nem az érdekel, hogy miért akar valaki jogász lenni, már nem is fiatalon!?
köszönöm még egyszer
Sziasztok

Linda77 (törölt felhasználó) # 2009.08.13. 12:06

Sziasztok!

Csak összejön itt a kis csapat :-)))
De jó!!!

zsoleszreg # 2009.08.13. 12:32

:D

Ancsi18 # 2009.08.13. 16:24

Sziasztok!Szeptembertől énis De-ÁJK jog levelezőn :)Anita

Linda77 (törölt felhasználó) # 2009.08.14. 09:25

Anita, üdv. közöttünk:)

Sz.Márton # 2009.08.14. 09:28

Szegények, nehogy Nyilas Misi legendás mondását emlegessétek majd vizsgák közben és az átjelentkezések megfontolása alatt.

Egyjogász # 2009.08.14. 10:57

Sajnos az, hogy manapság már lassan minden nagyobb város egyeteme szükségét érzi, hogy jogi kart működtessen, mostanra oda vezetett, hogy hatalmas a jogász túltermelés, és friss jogi diplomával nem lehet elhelyezkedni, vagy csak olyan munkakörökben, amelyeket 5-10 éve még érettségivel töltöttek be.
(Vagy jelöltnek "csak tapasztalat"-ért...)

Az adott egyetem diplomájának értékét meg a piac dönti el. Bár nálunk jelenleg még nincsenek olyan különbségek, mint pl. a Harvard és az Alaszkai Állami Egyetem Jéghűtő Kara között, de azért már van egy bizonyos rangsor (ezt általában azok vitatják, akik a rangsorban hátrébb álló egyetemeken végeztek).

A DE ÁJK színvonalát nem tudom megítélni, az viszont tény, hogy amikor - szintén egy vidéki város - egyetemére jártam, az évfolyamon a hallgatók 30-40 %-a debreceni ill. Debrecen környéki volt. (És ez nekik oda-vissza 6 órás vonatutat jelentett, úgyhogy nem Miskolc:) )

Sz.Márton # 2009.08.14. 11:09

Szegény mai hallgatóknak épp elég bajuk lesz azon kívül is, hogy ilyen problémákon mérgelődjenek, de az arány amit leírtál most is maradhat - (akár Pécsen is) ugyanaz...

lacirek # 2009.08.14. 11:13

Sziasztok

"Egyjogász"-nak,de akár "Sz.Mártonnak" is!

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de nem azért írtam a fórumba, hogy sajnáltassam magam!Az én képzésemet én fizetem, az előnyeit, ha lesznek én élvezem. Tudom, hogy nem egy "lekvárfőző tanfolyam", de azt is tudom, hogy sokan elég sokat tettek azért, hogy bejussanak,gondolok most azokra akik nem "hátszéllel"(ha volna ilyen) jutottak be.
Az "Egyjogász" néven beíró társunk véleményére annyit mondanék,hogy szerintem Debrecen nem szimplán egy a vidéki városok közül, ahol szükségét érzik jogászképzést fenntartani, hanem ha jól tudom igen régi hagyományai vannak!?
Mondom ezt úgy is, hogy nem ott lakom, sőt nem is régen élek a közelében.
Az is kétségtelen, hogy nem könnyű elhelyezkedni ma jogi diplomával, de hagyjuk meg a lehetőséget a fiataloknak, tanuljanak, amit akarnak, előttük az élet. Azért köszönöm a véleményeket a többiek nevében is.
lacirek

Sz.Márton # 2009.08.14. 11:39

Lacirek!

Őszintén sok sikert kívánok és örülök mindig ha a jövőben a reménybeli többséghez tartozó, de hátszél nélküli hallgatók sikerei vannak kilátásban. Legyen sok szerencsés találkozásod azokkal is, akik oktatóként vannak jelen a képzésben.

Üdv: Sz.Márton

lacirek # 2009.08.14. 12:22

Kedves Sz.Márton!

Magam és fórumozó, illetve ÁJK-n tanuló társaim nevében köszönöm a biztatást.
Üdvözlettel
lacirek

Ancsi18 # 2009.08.14. 13:15

Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan jegyzeteket mondani, amiket könyvesboltban meg lehet venni és hasznosak?köszi előre is

Dr.Attika # 2009.08.14. 13:42

Római jog: Földi-Hamza
Egyetemes jogtörténet: Gönczi-Horváth-Stipta-Zlinszky
E kettőt már most célszerű megvenni és elolvasni. Az első előadásokon már lesz valami rálátásotok a dologra. Nem árt a egyetemes történelmi kronológiát is beszerezni és átfutni.