jogi szakvizsga A rész


hunfrakk # 2011.05.06. 10:54

kbs, oda is besorolható

de alapvetően a hibás teljesítés témakörénél szokás tárgyalni a kötelmi jog általános részben

dr.beata.beres # 2011.05.06. 09:19

gyerekek ezt nem hiszem el, utolsó vizsgán buktatni egy tantárgyból... és semmi jóindulat.

Én eddig polgárin és büntetőn is rendes, korrekt bizottságot fogtam ki
3 hét múlva megyek a C részből és rettegek

És csak reménykedni tudok hogy megint egy rendes, jóindulatú bizottságot fogok ki.

Mert mindenki tudja, hogy akármennyit is tanul, a bizottságon nagyon sok múlik.

Beáta

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.06. 08:22

A termékfelelősség ezek szerint nem tartozik a felelősségtanba?

hunfrakk # 2011.05.06. 06:06

lehet, hogy mégis igaz a hír, mi szerint az ügyészek "gonoszak"

ennyire fontos lenne a termékfelelősség?....

se dologi jog, se felelősségtan, se családjog, csak termékfelelősség...

Textilhal # 2011.05.06. 04:29

Done...sajnálom. Azért ez így nem ér, hogy utolsó vizsga, másik kettő 5-ös az ügyész meg keresztülhúz...

Ez egy újonnan létrehozott fórum, a régin is biztosan várják a beszámolódat mások is, majd dobd át oda is.

És fel a fejjel!

Én ma megyek, jövök majd beszámolni...

Done # 2011.05.05. 22:02

Sziasztok
Fővárosi Bíróságon, egy ügyész volt az elnök, egy bírónő és azt hiszem egy ügyvéd volt még. Kedves, hangulatos vizsga volt, az eredményeim Pp.5, Gazd.5, anyagi 1
Az ügyész kérdezte az anyagit.(!)
Megtalálta a gyenge pontom, segítő kérdést is onnan szedte,(ami persze nem segített) aztán "kibelezett"... Csak apró részleteket kérdeztek mind a hárman, egymás után, rövid "velős" válaszokkal kellett válaszolni. Amin "elvéreztem" az a termékfelelősség egészen apró részletei voltak. Más kérdést nem kaptam, ezen rugóztunk. Az utolsó vizsgacsomagom lett volna, de igy még van egy anyagim majd talán junius végén.
Kitartás, nem minden bizottságban van ügyész. :)

Impossible # 2009.09.17. 13:52

Én is anyagit választanám. Jó az anyag. :D

Csipke # 2009.09.17. 13:19

Szia!

Bár én egy éve írtam, de hátha segít:

A polgári jogi részen belül meg kell jelölnöd a jelentkezésnél, hogy anyagi jogból, eljárásjogból, vagy gazdasági jogból akarsz-e írni. Azon belül viszont majd az írásbelin húzol példát.

Én anyagi jogból írtam, és a megtámadás volt a téma. Nyilván olyat érdemes választanod, amiben otthon vagy.

Vihetsz jogszabályt, iratmintatárat (ez utóbbit én kölcsönkértem, asszem kerszöv-ös volt, de jó) is.

Üdvözlettel,


Csipke

beaber # 2009.09.17. 11:35

Sziasztok!

Aki mostanában írt Polgáriból tudna esgíteni,hogy elmondana néhány példát, mik lehetnek írásbelin?

Melyikből érdemesebb írni anyagi jogból vagy eljárásból? Vagy nem is lehet választani,és húzni kell ?
A törvényen ( pl: Ptk) kivül milyen más " segédeszközt" lehet használni,gondolok pl : kinyomttott iratmintákra?

Előre is köszi a segítséget

Beáta