Elte vagy Pázmány jogi kara?


nanten # 2010.06.20. 12:08

Először is üdvözlök mindenkit, új vagyok még itt a fórumon.
Igyekszem a régebbi topikokat is olvasni, azonban nem minden kérdésemre találtam meg a választ, ezért egy új témát nyitok.
Felvételi előtt állok -illetve már végeztem vele-, ezért érdekelne néhány információ:

I. Melyik intézményt tegyem az első helyre?
Összesen 3. intézményt jelöltem meg:
1. ELTE-ÁJk-jog
2. PPKE-ÁJK-jog
3. SZTE-ÁJK-jog.
Érdekelne, hogy ti melyiket tartjátok jónak, esetleg jobbnak? Mindenféleképpen a budapesti egyetemek egyike lenne a legjobb, Szeged nekem picit messze van, ellenben ha oda vesznek fel, az sem nagy tragédia.
Pontügyileg nem állok a legjobban, 433 pontom van, lehet nem lesz elég egyik karra sem, de ez csak utólag fog kiderülni.
Nagyon örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat, mind a jót és a rosszat. Akár az intézményi légkörről, akár a diploma utáni elhelyezkedésről stb.
Egyelőre csak a felvi.hu ranglistáról tudok "objektív" képet kapni az intézményekről, ott az ELTE eléggé hátul szerepelt, azonban mindenhonnan azt hallom, hogy az a jobb.

Lenne még néhány kérdésem:
II. Mennyire életképes egy másoddiploma? Nemzetközi tanulmányokra gondoltam, esetleg még politológiára vagy valami más gazdásai diplomára. Mennyire kerülnék előnyösebb helyzetbe álláskereséskor?
III. Mennyire fontos a nyelv ebben a szakmában? Nyelveket akarok még tanulni, minimum oroszt és németet.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Impossible # 2010.06.20. 15:13

Szia!

"I. Melyik intézményt tegyem az első helyre?"

Rangsorokkal ne törődj, az csak a nagyon sötét fejekben létezik. :D
Szeged szép hely, ha az tetszik jobban, oda menj, ha a büdös Pest tetszik jobban, akkor meg oda menj. Ha Pest, akkor inkább javasolnám az eltét, mivel a Pázmányt ismerem (néhány kiemelkedően kellemetlen vizsgáztató és néhány teljesen felesleges tárgy eléggé keresztbe tehet a Pázmányon). :D

"II. Mennyire életképes egy másoddiploma? Nemzetközi tanulmányokra gondoltam, esetleg még politológiára vagy valami más gazdásai diplomára. Mennyire kerülnék előnyösebb helyzetbe álláskereséskor?"

Időpocsékolás.

"III. Mennyire fontos a nyelv ebben a szakmában? Nyelveket akarok még tanulni, minimum oroszt és németet."

Nagyon fontos. Angol ÉS német főleg. Elég is ez a kettő.

Legislator # 2010.06.20. 16:29

A nemzetközi tanulmányok és a politológia szerintem mellőzhető.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.06.20. 16:30

És ha legkönnyebben akarsz diplomához jutni, akkor válaszd Szegedet.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.06.21. 13:47

Jaja, csatlakozom az előttem szólóhoz. :D Pázmányon negyedjére lett meg a polgári jog álomvizsgám, akik meg átmentek Szegedre, azoknak egyből meglett. Na vajon miért? Mert tanultak? Talán igen. (Talán nem.) :D

Sz.Márton # 2010.06.21. 13:55

Impy!

Akkor jól a szívedbe zárhattad őket!

Impossible # 2010.06.21. 14:41

Jaja, van bőr a képükön jogászképzésnek nevezni, amit ott művelnek. A helyükben nekem nem lenne.

Kacsa1111 # 2010.06.21. 18:52

Kedves Impossible,

mit látok??? a végén még szót emelsz az anyaszentegyház ellen is!?:)))


Kacsa11

Thetys # 2010.06.22. 07:58

Akik a Károlira mentek át, azoknak is rögtön meglett... Amúgy meg, valószínű azért, mert a Pázmányon a tételes joganyagot jobban meg kell(ett) tanulni, vagy hogy úgy fogalmazzak pázmányos elvárások szerint kellett megtanulni. Ami ott 1-es, Károli-Szegeden 4-5ös.
Nekem sokat adott azzal, hogy pl. egészségügyi jogot tananyag volt, és azzal foglalkozom.
Amúgy a társaság sznob, nincs közösségi élet, a tanárok pofára osztályoznak (az eleve hátránnyal indul, akinek dolgozni KELL, nem csak lébecol x évig). A sok kis biz-basz tantárgy és vizsga miatt nem marad kapacitás a lényegi tantárgyakra. A kredit rendszer meg zülleszti ezt az egészet... akit benyomnak, eltartanak, az 8-10 évig "egyetemistáskodhat".
Nanteen kérdésére. A nyelv igenis nagyon fontos, papiron. Ha van egy angol v. német felsőfokú + másik középfok, akkor talán be is hívnak intejúzni (még ha soha nem is használod a munka során). Az orosz nagyon jó ötlet. Nem egy helyet tudok, ahol lenne rá igény. De ilyen a szlovák, horvát, szerb, román etc.

orangeman # 2010.06.22. 08:55

Na akkor én is leírom a véleményem:
pro-ELTE

  • Az ELTE számít a legjobb hírű egyetemnek. 2-3 éve az anyukám egik barátnőjének a fia végzett a pázmányon, anyukám megpróbálta beajánlani valahová, de ott hallani sem akartak róla, mert csak ELTÉ-s kellett. Ez elég gáz, meg nyilván nem ez kellene a fő szempotnak lennie, de ez van.
  • Rengeteg választható óra. Sok ügyvédnek ad arcot, hogy ő az ELTÉ-n taníthat, ezért rengeteg fakultatívot tartanak gyakorló ügyvédek. Ezek egy része nagyon vacak, viszont a legjobb óráimat innen fogtam ki. Ja és nagy választék minden területen. Ha komolyan érdelkel valami, épp ezért baromi könnyű valamui értelmes konzulenst találni hozzá.
  • Erasmus csomó helyre.
  • Ja, és régi fórumlátogatóknak. Grád András is az ELTÉ-n tanít. :)

contra ELTE

  • sok barom sznob az egyetemen
  • jövő évtől egy döbbenetesen szörnyű tanterv eájt szigorlattal HARMADÉVEN!!!!!
  • Néhány kiszámíthatatlan barom tanár, akinek az a küldetése, hogy az egyetem jó(?) hírnevét a te megbuktatásoddal védje meg.

Az egyetemi rangsorokat annyiban kell megnézni, hogy attól te nem leszel királyabb gyerek, ha ki van írva a tanszék ajtajára, hogy XY akadémikus is itt tanít, ameddig demostrátorok tartják az órákat, és az OTDK eredményekkel sem viheted sokra, ameddig nem a te eredményeid.
Azt sem állítom, hogy a felvételi pontok egyenes arányban állnak az intelliganciával, de azért valami korreláció csak van.
Ja: "És a veréb is énekesmadár csak a Károlin végezte." (Ezt nem tudtam megállni.)


For God and Ulster

nanten # 2010.06.22. 09:02

Köszönöm a válaszokat.
Most már tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. :)
Az ELTE-nek örülnék, de szerintem oda nem lesz elég a pontom.
A Pázmány és Szeged tűnik esélyesnek, de az utóbbi nagyon messze van.
Mennyire számít, hogy hol végzem el az egyetemet? Gondolom egy ELTE-s nagyobb eséllyel indul...

nanten # 2010.06.22. 09:05

Orangeman válaszolt is arra a kérdésemre, amit picit későn küldtem el. :)
Mindenesetre érdekes ez is.

Kacsa1111 # 2010.06.22. 09:41

Kedves Orangeman,

ez megint a melyik szar a barnább tipusú kérdés...
tök mindegy melyik egyetemen végzel, mert ugyanazok az arcok, lényegében ugyanabból a könyvből tanítanak.

és amit tanítanak, az is nagyrészt hasznavehetetlen...


Kacsa11

orangeman # 2010.06.22. 10:57

Kedves Kacsa!

mert ugyanazok az arcok, lényegében ugyanabból a könyvből tanítanak.

Ezt próbálta sugallni a második része a hozzászólásnak.
De mivel nanten értelmes hozzászólásokat kért, ezért próbáltam néhány szempontot adni.

Szerintem a szempontjaim azért megállják a helyüket, és nyilván Lusta Józsinak tök mindegy, hogy melyik egyetemre jár, de azért vannak különbségek.


For God and Ulster

Kacsa1111 # 2010.06.22. 11:33

Kedves orangeman,

a lustának és a szorgalmasnak is tök mindegy...:)


Kacsa11

Impossible # 2010.06.22. 12:59

"mit látok??? a végén még szót emelsz az anyaszentegyház ellen is!?:)))"

A hibákra érdemes felhívni a figyelmet, a magunk módján meg igyekezni javítani rajtuk (szerintem), az Egyház esetében is; szóval ha valamit szóvá teszek, az nem ellene van, hanem érte. Mondjuk a Pázmány nem azért rossz, mert katolikus, és nem is azért katolikus, mert rossz, hanem kb. ugyanazért rossz, mint az összes többi (de ezt már párszor kifejtettük :) ).

Sz.Márton # 2010.06.22. 13:07

Impy!

Elégtételként...

Egy "idealizált, de kellőképpen megelégedett Pázmányos" tanár nyugtalan álma a kirúgásaid után, majd ébredése a valóságra:

Impossible # 2010.06.22. 13:12

Marci,

te mit szívsz?

Sz.Márton # 2010.06.22. 13:13

Ez meg a hallgatók őszinte véleménynyílvánításának hatása, egy oktatási intézmény életében:

Sz.Márton # 2010.06.22. 13:18

Impy mit is...

hát amit az ország, az 1949 utáni 40 év maradványait!
De remélem mostmár tényleg nagyrészt véget ér..!

Legislator # 2010.06.22. 13:51

Egy ásító panda életszerűbb lett volna:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.06.22. 13:53

Impi,

Bármit is szív Marci, jó anyag lehet, vagy lehet, hogy annyira szénné gyúrta magát mostanság, hogy az izomlázat szellemi sziporkákkal vezeti le.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2010.06.22. 14:02

Csak a tan-"anyag" miatt szívhatott egy normális ember, egyéb "olyan" anyag legyen más "modern" emberek és celebek dolga....!

orangeman # 2010.06.22. 14:52

@Kacsa: Nem mindegy.


For God and Ulster

Kacsa1111 # 2010.06.22. 16:34

Kedves orangeman,

kifejtenéd, hogy miért nem mindegy?

Az ELTE számít a legjobb hírű egyetemnek. 2–3 éve az anyukám egik barátnőjének a fia végzett a pázmányon, anyukám megpróbálta beajánlani valahová, de ott hallani sem akartak róla, mert csak ELTÉ-s kellett. Ez elég gáz, meg nyilván nem ez kellene a fő szempotnak lennie, de ez van.

máshol meg mást preferálnak...a legtöbb helyen meg egyiket sem. ahol azzal foglalkoznak, hogy melyik egyetemen végeztél, ott magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt...
jobb, ha nem is jelentkezel ilyen helyre.

Rengeteg választható óra. Sok ügyvédnek ad arcot, hogy ő az ELTÉ-n taníthat, ezért rengeteg fakultatívot tartanak gyakorló ügyvédek. Ezek egy része nagyon vacak, viszont a legjobb óráimat innen fogtam ki. Ja és nagy választék minden területen. Ha komolyan érdelkel valami, épp ezért baromi könnyű valamui értelmes konzulenst találni hozzá.

a választható órák száma irgalmatlanul megduzzadt minden egyetemen...a legtöbbnek - mint magad is írod - semmi értelme.
ezt nem a pozítivum oldalra tenném.

Erasmus csomó helyre.

ma már hol nincs???

Ja, és régi fórumlátogatóknak. Grád András is az ELTÉ-n tanít. :)

na, jó...ezért jár a pont.:)))

sok barom sznob az egyetemen

mindegyiken.

jövő évtől egy döbbenetesen szörnyű tanterv eájt szigorlattal HARMADÉVEN!!!!!

a tanterv mindenhol kukába való...nem emiatt. ez nem oszt, nem szoroz.

Néhány kiszámíthatatlan barom tanár, akinek az a küldetése, hogy az egyetem jó(?) hírnevét a te megbuktatásoddal védje meg.

szintén mindenhol megtalálható ez az állatfaj...már csak azért is, amit már sok helyen leírtam: 3-4 karra való tanár tanít 9 karon...you do the math!:)))


Kacsa11