Elte vagy Pázmány jogi kara?


Legislator # 2010.07.29. 15:22

Kedves Naina!

Őt személyesen is ismerem, még nem híres korából, és megalapozottnak mondható a tudása, vagy legalábbis volt akkor, amikor mi jogi kérdésekről beszéltünk.


Sunshine after the rain.

Naina # 2010.07.29. 15:05

Leg, a Völgyesi Gabi miért kivétel?
Zimány Linda is jogot tanul......bár , hogy mióta próbál nekifeszülni a rómának azt nem tudni. Lehet , hogy még csak pár éve. :D

Legislator # 2010.07.29. 14:56

Marci írta: "Amikor azok azok az „ország legszebb női“,közül a kiválasztott és jelentős hölgyek vizsgáznak, azért néha egyeseknek tényleg nincs bekötve a szeme, de lehet, hogy a füle az igen…, (a pozitív értékelés a lényeg!)"

Én nem tudom, mert személyesen ilyet nem láttam, de a szépségkirálynők, időjárásjelentők, énekelgetők, tévés akárkik szerencsére nem lesznek jogtudósok. De ha esetleg gyakorló jogászok lennének, netán pont ügyvédek, a macskámat sem bíznám rájuk. (Tisztelet a kivételnek pl. Völgyesi Gabi).

Mosza írta: "Akkor én most nő lettem?....... :)"

De te már nem is jársz oda, meg én sem:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.07.29. 14:48

A jogászakadémikusok közül a kedvenceim ábécésorrendben: Hamza Gábor, Lamm Vanda, Lőrincz Lajos.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2010.07.29. 11:03

Leg!

Kik a kedvenceid az általad ismert akadémikusok közül?

Sherlock # 2010.07.29. 10:26

Nekem az, hogy át tudják e adni, érteni fogom e az "anyagot". Eddig ezzel nem volt baj.

Legislator # 2010.07.29. 09:30

Nekem az számít, hogy ki akadémikus. Mert azt nem adják a semmire.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2010.07.28. 11:53

Lewho!

Van akinek mind a négy kimaradt és ugyanott!

Egyjogász # 2010.07.28. 11:42

"/Bragyovánál valahogy véletlenül Pozsgay Imrére találtam azt mondani, hogy kommunista volt – iuventus ventus – na, azért mit kaptam:)/"

Ha 1957-58 táján mondod ezt, szerintem csillagos ötöst...:)))))

lewho # 2010.07.28. 10:45

Miskolcon vizsgáztam Bragyovánál, Lévainál, Kovácsnál. Holló valahogy kimaradt. Ez 4 alkotmánybíró, én nyertem:)

/Bragyovánál valahogy véletlenül Pozsgay Imrére találtam azt mondani, hogy kommunista volt - iuventus ventus - na, azért mit kaptam:)/

Egyjogász # 2010.07.28. 10:43

"mire államvizsgáig eljutsz......á­talakulsz… :)"
Kérdés, mivé....?:)))

"akik tanítottak:.... egyik vallási felekezet oszlopos tagja,"
Gyakran nézed vasárnap délelőtt az ATV-t?:)))

bandeeraz # 2010.07.28. 10:13

Egyértelműen Szeged a legjobb egyetem, mert:

3 alkotmánybíró is tanított engem (köztük az elnök)
Szép város
Jó csajok
Jó bulik, és...

...tökmindegy honnan szerzed a diplomát, bárhová be lehet kerülni (még top irodákba és top cégekhez is:)))

Egyébként pedig Szegeden valóban nem az államvizsga a bukó (ott csak egy-két rémprofesszor van), de államvizsgáig eljutni "nemzetközi összehasonlításban" is ott a legnehezebb:))))

Sz.Márton # 2010.07.28. 08:39

Leg!

Amikor azok azok az "ország legszebb női",közül a kiválasztott és jelentős hölgyek vizsgáznak, azért néha egyeseknek tényleg nincs bekötve a szeme, de lehet, hogy a füle az igen...., (a pozitív értékelés a lényeg!)

Legislator # 2010.07.28. 08:33

Valamit kellett írni:-).


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.07.28. 08:28

Biztos, hogy láttad már az ELTÉS felhozatalt? ;)

Legislator # 2010.07.28. 08:20

Az eltés joghallgató ars poeticája

Nincs bekötve a szemem. Nem hordok magammal se mérleget, se pallost. A világ egyik legszebb és legátfogóbb tudományát tanulom, és rengetegen megértenek, amikor azt mondom: naturalis obligatio. A dr. megelőzi majd a vezetéknevemet, és nem örülök neki, amikor az emberek összetévesztik a bűnszervezetet a bűnszövetséggel. Büszkén gondolok Ulpianusra, Savignyre, Magyary Zoltánra, Csemegi Károlyra, Grosschmid Bénire. Szeretem a 375 éves Universitast, és a jogászhimnuszt. Itt élünk a főváros szívében. Jogászképzésben mi vagyunk a császárok, és igenis hozzánk járnak az ország legszebb női! ELTE-ÁJK, én így szeretlek!


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.07.22. 22:09

grat, biztos találsz

ha itt nem, akkor az egyetemen

nanten # 2010.07.22. 20:25

Nagyon köszönöm a válaszokat.
Felvettek az ELTE-re, igazából nem gondoltam volna, hogy a tavalyi ponthatár marad.
Keresnék embereket, akik szintén ide jönnek. :)
Tudom, ez nem egy chat szoba,de hátha találok azért embereket. :)

Legislator # 2010.07.18. 11:38

Szia Kacsa, visszatértem, majd keressük egymást.
Kedves András, teljesen egyetértek.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.07.17. 20:35

Kedves Legislator,

visszatértél?:)

Kedves Gárd András,

én is reméltem, hogy a nyár uborkaszezon lesz...de nem így lett.:)

az ítélkezési szünet sem segít:)))


Kacsa11

Grád András # 2010.07.17. 19:51

Hali!

Elég sok hét kimaradt, napi 12 órákat dolgoztam, de beköszöntött az áldott ítélkezési szünet, üdv a fedélzeten! :-)

"„Ja, és régi fórumlátogatóknak. Grád András is az ELTÉ-n tanít. :)”

na, jó…ezért jár a pont.:)))"

Ez nagyon kedves volt tőletek, ezért érdemes tanítani, tényleg, kivételesen semmi irónia! :-) Amúgy meg nem védeném a mundér becsületét, az ELTE messze nem egy tökéletes hely, de megkockáztatom, hogy még így is kicsit jobb a többinél (És félreértések elkerülése miatt nem miattam!) :-) Másfelől meg magam is úgy gondolom, és ekként is tapasztaltam, hogy nem azon múlik alapvetően, hogy kiből milyen jó jogász lesz, hogy hol végzett, láttam már rémisztően hülye eltést, és ragyogó károlist is. Legfeljebb az ELTE átlaga jobb. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Legislator # 2010.07.17. 17:17

Sherlock: azt az egyetemes jogtörténészek nem biztos, hogy tudják:-D.


Sunshine after the rain.

Sherlock # 2010.07.17. 17:11

Én azt szoktam mondani, hogy lengyel-litván jogfejlődés helyett megmutathatnák hogy ki hol ül a tárgyalóteremben. Hasznosabb lenne.

Az a dániás dolog nekem valamelyik "Ítéletből" rémlik.

Legislator # 2010.07.17. 15:45

Tegyük már a szívünkre a kezünket: hány összehasonlító jogtörténész van ma Magyarországon? (Nem olyan, aki kinevezte magát annak, hanem aki tényleg az is).


Sunshine after the rain.

lusor amorum # 2010.07.17. 14:21

Kedves Kacsa1111, ahhoz képest, hogy orangeman "döbbenetesen szörnyű tantervnek" nevezte, bocs, Te ezt csak idézted.