Melyik egyetemen nem "szivás" a polgári jog?


bokros # 2013.07.22. 09:45

Nekem nem volt vele gondom, mert nála írtam a diplomamunkát, de a többieknél borzalom volt.
Persze, ha nem nála írok, nem tudom mi lett volna velem
:-))


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Egyjogász # 2013.07.22. 07:28

"ötödévet ugyanúgy megfelezte (Nagy Károly prof.)"

Én nála mentem át, igaz másodjára...:)))

Egyébként meg a prof. halála után az utódai tudomásom szerint megtartották ezt a szép "évfolyamfelező" hagyományt, hallottam olyanról is, hogy már Nagy Károlyt sírták vissza sokan.....:)))

bokros # 2013.07.22. 07:14

Én értem a kérdést, noha soha nem éltem a lehetőséggel.
Annak idején, pár évtizede, bizony volt ilyen értékelés és ahogy az intercity professzorok jártak előadást tartani egyetemről-egyetemre, akként mentek az átjelentkezések is.
Pp. miatt állítólag az ELTE-ről mentek máshova, a JATE-ről viszont a nemzetközi jog miatt, ami az ötödévet ugyanúgy megfelezte (Nagy Károly prof.) mint az elsőt a római jog ( Jakab Éva akkor tanársegéd, most tanszékvezető)
Voltak ilyenek, de tömeges nem és én is talán csak 4-5
ilyen esettel találkoztam.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Angelicasol # 2013.07.16. 14:08

Mert Te hova is jársz?
Egyébként Miskolcon pl. nem volt "szívás", mert velem korrektek voltak a tanerők :) De, hogy ez mázli volt-e és másnak eltérő erről a véleménye az lehet...Szerintem nincs olyan egyetem, ahol ne lenne esetenként nagy szívatás a vizsgákon és olyan sincs, ahol minden tanár remek hangulatban jó jegyeket oszt az egyébként remekül felkészült hallgatóknak...
Tulajdonképpen már maga a kérdés is marhaság :)

barrerra # 2013.06.26. 19:01

Nálunk pl. nem szívás, viszont csak úgy tudnám megoldani, hogy ne csússzak egy évet, hogy vendéghallgatóként csinálom meg a polgári jogot vmlyik másik egyetemen. Ennyi az egész. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mennyire valósak ezek az urban legendek, hogy csak szimpla élvezetből buktatják meg a joghallgatókat más egyetemen. Mennyire igaz ez?

barrerra # 2013.06.26. 18:58

Na, várjatok, ti szerintem valamit nagyon félreértettetek... Nincsen semmi bajom a tantárggyal, szeretem a polgári jogot, de kérlek, olvassátok el az első hozzászólásomat. Ez egy "technikai" megoldás lenne, mivel egészségügyi okok miatt csúsztam az első évfolyamban, de ezt már leírtam, többször nem szeretném. Azért kérdezem, mert hallottam rémhíreket, hogy más iskolában szinte hobbiként, élvezettel buktatják meg a joghallgatókat. Hol értettétek félre a témát? Szerintem ti csak a címet olvastátok el...

Egyjogász # 2013.06.26. 16:32

"Melyik egyetemen nem "szivás" a polgári jog?"

Szerintem pl. az állatorvostudományin....persze ott meg lehet, hogy a tehénelletés az...:))))

Filamér # 2013.06.26. 15:10

Ha bármelyik tantárgyhoz úgy állsz hozzá, hogy "szívás", akkor miért akarsz jogot tanulni?

Vagy bármi mást?

Miért lenne a polgár és a pp nagyobb "szívás" a többinél?

barrerra # 2013.06.26. 14:28

Hogy indulok neki? Megy a tanulás, nincs ezzel gond, csak pl. nálunk vannak olyan tanárok, akik azt várják el, hogy úgy tanuld meg a Ptk.-t, mint a verset, magyarán magold be, ami teljesen hülyeség szerintem, mert attól még nem biztos érti valaki a polgári jogot, ha bemagolja.. Mindegy, nem értem, honnét vontatok le milyen konzekvenciát.

Ki is emeltem, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogy hol vannak jószívű tanárok és hol lehet könnyen átmenni, hanem hogy hol vannak zömmel korrekt vizsgáztatók, . A korrekt alatt nem azt értem, hogy nulla tudású embereket is átengedi... Ezt fejtsétek már ki, hogy mit vontatok le az egészből, mert nem értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.26. 14:17

:) Már a rovat címe alapján is pont ezt akartam mondani.

Rexor # 2013.06.26. 14:01

Háát ha így indulsz neki, akkor szerintem stornózd a jogot, mert nem neked való. Válassz valami "testhezilőbb" szakmát.

barrerra # 2013.06.26. 13:44

Szegeden csak ő az egyetlen "inkorrekt" tanár polgári jogból? Ha csak egy ilyen van, az jó! :D

Sherlock # 2013.06.26. 13:06

Hiába mész Szegedre, ha aztán vizsgán Bucsokhoz kerülsz... Mindenhol vannak kevésbé korrekt tanárok, kár ezen mazsolázni.

barrerra # 2013.06.26. 12:30

Még első évfolyamos koromban volt egy elég komoly eü.-i problémám, ami miatt nem tudtam levizsgázni elég sok tantárgyból, így viszont beletörődtem, hogy csúszok egy évet, de nemrég hallottam egy olyan lehetőségről, hogy vendéghallgatóként is lehet teljesíteni egyes tantárgyakat, előfeltétel nélkül, ha élnék ezzel a lehetőséggel, akkor nem csúsznék egy évet a diplomázással. Én csak a polgári joggal/ pp-vel csúsznék (a római jog miatt), ezeket szeretném megcsinálni egy másik egyetemen; ezeket hol lenne érdemes megcsinálni? Nem olyanra vagyok elsősorban kíváncsi, ahol egyszerű levizsgázni belőlük, hanem olyanokra, ahol korrektek a tanárok. Pécs? Szeged? A válaszokat előre is köszönöm! :)