Honnan tudhatom, hogy alkalmas vagyok jogi pályára?


Olcetti # 2013.09.12. 02:24

Egysikeres jogásznak elsősorban higgadtnak és nyugodtnak kell lennie.
Mert sok az olyan pofátlan, aki csak lyukat beszél a hasába a másiknak, erőszakosan, nem hagyja szóhoz jutni, ebben segít a higgadtság, ha nem hagyja magát eltántorítani, hanem továbbra is képes elmondani, amit szeretne.

Az egyik gyakorlatos tanárunk nyilvánvaló anyagi jogi hibákat vétett, ezt még mi is észrevettük, de olyan durván nyomta a szöveget és annyira nyomult, hogy a vizsgaórán nem tudtuk "lenyomni".

Szerintem szükség van arra is, hogy példaértékű életet éljen, korrekt és fair legyen a magánéletben is.

Volt egy fiú, nálunk végzett, ma már ügyvéd, de olyan gátlástalanul hazudik, hogy nincs ember, aki hosszabb ismeretség után a közelében akar maradni, márpedig szerintem ne hazugságra, könyöklésre, és arroganciára alapozzunk egy pályát.


joghallgató

gerbera317 # 2013.08.28. 22:58

Végezd el az oskolát, aztán ha mindenkit lenyomsz, mint a bélyeget, akkor alkalmas vagy, ha pedig téged nyomnak le, akkor...

hunfrakk # 2013.08.28. 18:51

de utálta őket is szinte mindenki nem? (mármint a tahókat) - - szerintem az a jó, ha kedvelik az embert...és nem visszataszító tahó állatnak tartják...

Egyjogász # 2013.08.28. 17:34

"amennyiben jogász akar lenni, akkor ne legyen ilyen tahó, mint ez a "Sherlock" kolléga."

Szerintem a tahóság nem kizáró ok. Erre csak abból következtetek, hogy pályám során már találkoztam számtalan - egyébként sikeresnek mondott - jogásszal, akik egyébként olyan orbitálisan nagy tahók voltak, hogy ihaj....:)))

Chéri # 2013.08.28. 17:11

"Szerintem az igazán jó jogász az lesz, akinek a nyelvi kommunikációs képességei (ha tetszik: magyar nyelv és irodalom) és a logikai képességei (matematikai) egyaránt átlagon felüliek.
Jellemvonásként nem árt a fejlett igazságérzet."

Az előbbivel nincs bajom, sőt.. mindig is az ment a legjobban.
Az igazságtalanság egy azok közül a dolgok közül, melyek a legjobban feldühítenek.
A matematikai értelemben vett logikai képességeim viszont mondhatni, hogy csapnivalóak. Viszont alapjáraton a logikus gondolkodás egész jól megy. Fejleszteni pedig bármikor lehet..
És azt előre megmondhatom, hogy én nem a "tahó" jogászok körét fogom gyarapítani.:) Már ha a bizonytalanságom végérvényesen legyőz és ténylegesen emellett a terület mellett döntök.

Köszönöm a válaszokat! :)

pazs # 2013.08.28. 16:54

Mert akkor sikertelen lesz a jogi pályán?

Dr.Attika # 2013.08.28. 16:44

"Ettől már alkalmatlan lesz a pályára? Egyáltalán, a "lezugügyvédezés" pusztán a korod miatt zavar?"

Nem a korom miatt és nem is zavar. Csupán a leendő kolléga figyelmét szerettem volna felhívni arra, hogy ha és amennyiben jogász akar lenni, akkor ne legyen ilyen tahó, mint ez a "Sherlock" kolléga.

Sherlock # 2013.08.28. 16:06

Jellemvonásként nem árt a fejlett igazságérzet.

Van hogy árt, a fórumon is látni néha, hogy micsoda sértődés van belőle.

Szilvia0801 # 2013.08.28. 15:59

Azért a word sem tévedhetetlen...

Rexor # 2013.08.28. 15:44

Ugyan má' minek a helyesírás. Már senki sem ír kézzel, outlookban és word-ben pedig benne van a helyesírásellenörző program :). Hogy egy klasszikust idézzek (Éretlenek című film): "akkor meg minek koptassam kockásra a seggem".

ius latratus # 2013.08.28. 15:24

"Szerintem az igazán jó jogász az lesz, akinek a nyelvi kommunikációs képességei (ha tetszik: magyar nyelv és irodalom) és a logikai képességei (matematikai) egyaránt átlagon felüliek.
Jellemvonásként nem árt a fejlett igazságérzet."

Igen. Utolsó évben volt olyan csoporttársam, aki nem tudta leírni helyesen -például- még a megyéket sem. (és ez még akkor volt, mikor komplex magyar-töri volt a felvételin, ugyebár...)
Ma már érettségin lehet használni a helyesírási szótárt.
Mi van?!?!

Igazságérzetem az van, de mit érek vele?
Ld.: nem tudtam elindulni a barátaimmal visszafoglalni az őshazát...
:))

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.28. 14:47

De hogy érdemben is válaszoljak. Szerintem az igazán jó jogász az lesz, akinek a nyelvi kommunikációs képességei (ha tetszik: magyar nyelv és irodalom) és a logikai képességei (matematikai) egyaránt átlagon felüliek.
Jellemvonásként nem árt a fejlett igazságérzet.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.28. 14:42

:) "Találta, szembetűnően találta."

pazs # 2013.08.28. 14:30

Ettől már alkalmatlan lesz a pályára? Egyáltalán, a "lezugügyvédezés" pusztán a korod miatt zavar?

Dr.Attika # 2013.08.28. 14:20

Egy-két elvárás azért van. Pl. joghallgatóként nem illik édesapád korabeli ügyvédet "leszerencsétlenzugügyvédezni".

monalisa1 # 2013.08.28. 13:41

Jogi végzettségű: ügyész, bíró, ügyvéd, közjegyző, munkahelyi jogtanácsos, bírósági végrehajtó, önkormányzati jegyző stb.

Javaslom ülj be nyílvános bírósági tárgyalásokra - akár büntetőügyi akár polgári peres eljárások, hasznodra vállhat.

Sherlock # 2013.08.28. 12:46

Nincsenek.

Chéri # 2013.08.27. 16:11

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Tudom, elég naiv kérdés, de egy bizonytalan "hamarosan-érettségiző" vagyok és azt szeretném megtudni, hogy vannak-e főbb tulajdonságok, jellemvonások, amelyekkel rendelkeznem kell, vagy amelyek azt mutatják, hogy jogász lehetek?
A szokásos kérdést, hogy PPKE avagy ELTE, inkább fel sem teszem...

Köszönöm előre is!:)