Ügyvédi pályára való átlépés


Dr.Attika # 2006.08.24. 07:47

Ez így igaz. Egyébként az ügyészből ügyvédnek átmenet a legjobb. Ugyanis az ügyésznek fel kell tárni a terheltet mentő körülményeket is ( bár ezt sok ügyész elfelejti ) és így bizonyos tekintetben ügyész, ügyvéd tevékenysége bizonyos fokig ugyanaz.

HE0222 # 2006.08.24. 07:30

Sz. J. valóban katonai ügyész volt, de én speciel Z.P.-re gondoltam.

Dr.Attika # 2006.08.23. 16:51

A többi se. A média. Győzike sem énekesi, szinészi kvalitása miatt "sztár". Média csinálta meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.23. 15:14

:)
Bizonyára nyer is. Csak arra akartam utalni, hogy Szőgyényi úr nem feltétlenül az eredményei miatt "sztár".

Dr.Attika # 2006.08.23. 15:00

Régen fizettek a 0 találatos toto szelvényre is. Legalább olyan ügyesség kell a 0 találat eléréséhez, mint a 13-hoz. Ebből a logikából kiindulva aki egy pert sen nyer legalább olyan ügyes, mint aki mindegyiket megnyeri.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.23. 14:29

Méghozzá katonai ügyész. :))
És olyan remekül ért a "szakterületéhez", hogy minden nagyobb nyilvánosságot kapott ügyében elítélték a védencét. De sztárnak azért sztár.

HE0222 # 2006.08.23. 13:49

Van olyan ismert sztárügyvéd, aki azelőtt ügyész volt. Nyilván remekül ért a saját területéhez.

HE0222 # 2006.08.23. 13:48

Aki nem jelöltként töltötte a gyakorlati idejét, és szakvizsga után mégis ügyvéd szeretne lenni, a kamarába többet kell befizetnie+ kell tennie egy ügyvédi vizsgát is.

Lhotse # 2006.08.23. 13:32

Magam ugyan fiatal vagyok a pályán és eleve az ügyvédségben gondolkodtam, de azért van véleményem a jelenségről.

"Klasszikus" ügyvédi pályához véleményem szerint elengedhetetlen az a tapasztalat, amit csak ügyvédjelöltként lehet megszerezni. Ugyanakkor ha pl. egy volt rendőr kezd büntetős ügyvédi prakszist, jó eredményekre számíthat. De mondjuk akár egy Kft. üzletrész-átruházással nem őt keresném meg. (Akkor sem, ha ez szándékoltan egy "rutin" példa.) Ugyanígy pl. egy minisztériumi tisztségviselő mondjuk nagyon sikeres lehet pl. közbeszerzésekkel foglalkozó ügyvédként, de nem irígylem azt, akit büntetőeljárásban véd...

Tudni kell, mik a korlátaink. Nem lehetünk otthon valamennyi területen, egy "mindenevő" ügyvédnek is vannak "kedvenc" területei. De aki 20 évig egy területen dolgozott, annak csak egy van. És ha az adott területre nincs kereslet, bizony felkophat az álla...

vanda24 # 2006.08.23. 12:15

Sziasztok!

Ezen topickban olyan példákra lennék kiváncsi, hogy pl.valaki közigben vagy rendőrségen dolgozott majd idősebb korban lépett át az ügyvédi pályára.
Egyáltalán ez mennyire járható út, továbbá kiváncsi lennék esetleg statisztikai adatokra,hogy hány jelöltből lesz végülis ügyvéd, és esetleg hányan lesznek úgy ügyvédek, hogy előtte egyáltalán nem voltak jelöltek.
Szakvizsgázott fiatal jogászok számára mennyire alternatíva az ügyvédi pálya?(főleg megélhetés szempontjából)
Tudom ezek a kérdések a legtöbb esetben nagyon szubjektív dolgok, de azért kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára.
Köszi:)