ME - ÁJK


Kovács_Béla_Sándor # 2008.10.10. 08:13

Khmm... Szerintem töröltesd a hozzászólást, kedves Ágnes. Ugyanis bűncselekmény előkészületét sikerült vele megvalósítani, attól tartok.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.10.10. 07:21

Hogy írja ?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.10.08. 16:05

Az a kivétel - de a körjegyzőre még kivétel sincs.

lewho # 2008.10.08. 15:54

De a lepényhal meg először...

Szóval kisebb településeken én mán láttam olyat, hogy a dicső jegyző épp akkor volt másodéves joghallgató vmi gazdász diplomával...

Azalant szólónak igaza van egyébként:)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.10.08. 14:14

Egészen biztosan nem.

csilla70 # 2008.10.08. 14:13

Üdv. Minden Hozzászólónak!

Olvastam az igazságügyi ügyintéző végzettséggel kapcsolatos hozzászólásokat. Én is ezen a szakon végeztem Pécsen, jelenleg önkormányzatnál dolgozom. Meg tudná mondani valaki, hogy ezzel a végzettséggel lehet-e körjegyzői állásra pályázni? Elvégeztem a jogi asszisztensi képzést is. A 2 év közig.gyakorlatom bőven megvan. Sürgős lenne, mert most kerestek meg egy ajánlattal és holnapra választ kellene adnom, de nem vagyok biztos benne, hogy betölthető ezzel a végzettséggel. Köszönöm a segítséget előre is.

Legislator # 2008.10.08. 11:43

Kedves Attika!

Sajnos valóban nem olyan, mint régen.


Sunshine after the rain.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.10.08. 11:39

Fizet, mint a köles.

Judit_31 # 2008.10.08. 10:59

Én is így ismerem az elterjedt szólás eredetét ahogy „subi”. Igaz, hogy nem jelent semmit, de ezek szerint ketten már biztosan vagyunk akik így hallották.

Dr.Attika # 2008.10.08. 10:10

Legislator, köszönöm örömödet. Szoktam figyelni a fórumot, de nem sok "ingerenciám" van válaszolni. Nem olyan már mint régen.

subi, amit állítasz nem igaz.

subi # 2008.10.08. 09:56

Lehet tovább pontosítani a "fizet mint a katonatisztet".
Régen a szegénynép körében terjedt ez a szólás mivel az akkori tisztek szórták a pénz, kaszinóztak, dáridóztak stb. Volt nekik miből mert olyan körökből származtak, hogy csak megszületni volt nekik
nehéz! :-) Most is vannak ilyenek hála Istennek vagy sajnos!?
A parancsnok pedig nagyon ritkán állt helyt abban, hogy mások helyett fizessen, egyébként másban igen.

Legislator # 2008.10.08. 09:34

OFF

Attika, örülök, hogy néha Téged is látni lehet.

ON


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.10.08. 09:26

Ez az, ami már nincs ma sehol semmiben (biztos állás, hitel, parancsnoki /főnöki/ helytállás).


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2008.10.08. 08:44

Ayber hozzászólásával egyetértve az alábbi pontosítást tenném.
A "fizet mint a katonatiszt" nem azt jelenti, hogy vita nélkül nagy összeget kifizet, elmulatozik stb.
Azt jelenti, hogy a katonatiszteknek annyira biztos volt az állása, hogy bárhol hitelben vásárolhatott, fogyaszthatott, mert a fizetése magas volt és rendszeres és a tartozásaiért a parancsnoka helytállt.

Ayber # 2008.10.07. 15:01

Regálnék erre a bejegyzésre:"A levelezőn bárki lediplomázhat, hiszen fizet érte a hallgató"

Arra még nem gondolt senki, hogy a levelezős diákot "érdemesebb" párszor meghúzni, ismétlésre küldeni, hogy minél tovább bent maradhasson a képzésben? Hiszen nincs számára támogatott félév, nincs max. támogatott utazás, nincs tankönyvjegy, ingyen bérlet (lásd pl Pécs), még az egyetemen töltött évei munkaviszonynak sem számítanak... viszont félévente 100-150 ezer Ft-ot fizet, mint a "katonatiszt"?!

Én nem tennék különbséget nappali és levelező oktatás között. A nappalira általában 18 évesek kerülnek be, vajmi élettapasztalattal, 'átesve' az érettségin, kíváncsi nebulók, de lehet nincs mire ragasztani az ismereteket.

A levelezőre jelentkezők általában már vmilyen szakmával/ képzettséggel a kezükben érkeznek ( rendőrtiszti, ig.üi, jogi asszisztens, stb.), nagyjából elmúltak 20 évesek, de inkább 35-ön túliak, akik család, esetleg több gyermek, de legfőkébb MUNKA mellől érkeznek és SZABADIDEJÜKBEN tanulnak. Nem a buli és az alvás között választanak. ÉS nemmellesleg fizetnek a tanulmányaikért.

Nem hiszem, hogy a körülmények számítanának a vizsgán, hiszen amit meg kell tanulni az ugyanaz, amit követelnek, szintén és aki le akar vizsgázni, az mindenhol és minden körülmény között letud. (lásd. Miskolc, jogász épület,2. emelet (tetőtér) június, "hatvanfok".)

Üdv, Ayber

Papiniana # 2008.09.26. 11:49

Sziasztok!
Egy kicsit megkésve, a 2007-es Loss Sándor-előadós témához szólnék hozzá. Megvalósult ez a kezdeményezés Miskolcon? Lett/van előadó elnevezve az Amabilissimus-unkról? Én debreceni vagyok, és úgy tudom, hogy a DE-ÁJK-n is volt egy hasonló gondolat, mely végül (sajnos) nem valósult meg. Egyébként a debreceniek is saját halottjuknak tekintették és tekintik a megboldogult Sanyit. Halálának egy éves évfordulóján egy kis fácskát ültettünk a Kar épülete elé egy emléktáblával. Így azok a hallgatók is adózhatnak Sanyi tanár úr emlékének, akik sajnos már nem ismerhették. Az eltelt évek alatt a fa szépen megerősödött, jó érzés elsétálni mellette.


Papiniana

MANU89 # 2008.09.15. 10:05

IGEN A RENDŐRTISZTI NAGYON JÓ LENNE.A BAJ CSAK AZ, HOGY ÉN NYÍREGYHÁZI VAGYOK,ÉS NEM TUDOK BUDAPESTRE MENNI.VAN EGY BETEG ÉDESANYÁM,AKIT NEM HAGYHATOK EGYEDÜL OTTHON.EZÉRT AKAROK LEVELEZŐRE JÁRNI MINDENKÉPP.MIVEL A RENDŐRTISZTI NEM VÉGEZHETŐ EL LEVELEZŐN.SAJNOS :(

moby # 2008.09.15. 09:41

Hivatalosan nem tesznek kkülönbséget a diplomák között. Nem hivatalosan sok helyen igen. Én viszont azt mondanám, ha a cél a rendőri szakma, akkor jobb lenne közvetlenül a Rendőrtiszti Főiskolára jelentkezni. (És utána még mindig el lehet végezni a jogot - több egyetemen is van rendőröknek szóló diplomás levelező képzés.)

MANU89 # 2008.09.15. 07:54

TISZTELT DR.MOHOS GÁBOR ÚR!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, HOGY VÁLASZOLT NEKEM.
NEM HOBBI SZINTEN SZERETNÉK FOGLALKOZNI VELE.A NYELVVIZSGA MEGLESZ HOZZÁ,ÉPP FOLYAMATBAN VAN.
ÉS ABBAN ESETLEG TUDNA MÉG NEKEM SEGÍTENI, HOGY TESZNEK-E KÜLÖMBSÉGET LEVEZŐ, ILLETVE NAPPALI SZAKON VÉGZETT JOGI VÉGZETTSÉG KÖZÖTT?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.15. 07:44

Ha hobbiból akar jogász lenni, akkor nyugodtan jelentkezzen. Diplomát csak akkor kap, ha van nyelvvizsga. A levelezőn bárki lediplomázhat, hiszen fizet érte a hallgató.

MANU89 # 2008.09.15. 07:25

SZIASZTOK!

KRISZTA VAGYOK.SEGÍTSÉGÉRT FORDULNÉK HOZZÁTOK, JOGHALLGATÓKHOZ.
SZERETNÉK MOST FEBRUÁRBAN JELENTKEZNI A MISKOLCI EGYETEM,VAGY A DEBRECENI EGYETEM JOGI SZAKÁRA.
NAGYON SZERETNÉM,MERT ÁTKÉPZÉSSEL RENDŐR SZERETNÉK LENNI,ÉS TALÁN AHHOZ EZ A LEGJOBB SZAK.MÁSRÉSZT ÉRDEKEL IS.
A PROBLÉMÁM AZ, HOGY LEVELEZŐN SZERETNÉM VÉGEZNI.SOKAN VISZONT AZT ÁLLÍTJÁK, HOGY EZT NEM ISMERIK EL SOK HELYEN JOGI VÉGZETTSÉGNEK, CSAK HA NAPPALIN VÉGZEM.IGAZ EZ?
MÁSRÉSZT MENNYIRE KEMÉNY?ÉN NEM VOLTAM SOHA EGY KITÜNŐ TANULÓ,CSAK EGY 4-ESKE.EZ ELÉG HOZZÁ?
CSAK MERT HALLJA AZ EMBER, HOGY CSUPA EMINENS DIÁK JELENTKEZIK ODA.ILYEN NYELVVIZSGA MEG OLYAN.SZÓVAL ÉRTITEK MIRE GONDOLOK.
NEKEM MÉG NINCS NYELVVIZSGÁM,ÉS EGY SIMA ÉRETTSÉGIM VAN.

MONDANÁTOK PÁR DOLGOT A JOGIVAL KAPCSOLATBAN.MIRE SZÁMÍTHAT AZ EMBER, HA ELKEZDI?

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

limma # 2008.09.12. 13:26

Sziasztok!

Tudtok valami, most mi a helyzet az igazságügyi ügyintéző diplomával?
Elfogadják-e hivatalosan vagy nem?

Ayber # 2008.01.30. 15:08

"Néhány héten belül nyújtják be jelentkezési lapjaikat a felsőoktatási intézménybe jelentkezők - ennek érdekében a potenciális érdeklődőket igyekszünk minél alaposabban tájékoztatni a Miskolci Egyetem által kínált képzési programokról.
Ennek egy hatékony, korszerű új lehetőségeként fejlesztettük ki a
VIRTUÁLIS 0. ÉVFOLYAM
rövid bemutató anyagait és kóstoló-kurzusait, amelyek a

http://virtualis.uni-miskolc.hu
web-portálról érhetők el."

Ayber # 2008.01.30. 14:46

Mindenki amilyen feladat előtt áll, mindig az tűnik a legnehezebbnek:)

Dr. Attikának igaza van, Netbandita tán csak nem elémeti jogásznak készülsz?;-)

Dr.Attika # 2008.01.27. 18:01

Nos itt kell döntened, hogy elméleti, vagy gyakorlati jogász akarsz lenni.