Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

Hajni7 # e-mail 2018.03.18. 18:34

2.
Elnézést, még annyi kimaradt előző hozzászólásomból, hogy utazási kedvezményt már évek óta nem kapok.
A másik kérdésem az miért nem véglegesítenek? Az egészség károsodásom balesetből származik, majd 1 évig - akkor 67 % volt - egy agyvérzés és ezt követő komoly koponya műtét volt, mely után 1 évre visszahívtak és visszavettek a százalékomból. A titánium azóta is a fejemben van, és a mai napig vannak hátrányai és korlátaim a műtét óta, melyek szép lassan rosszabbodnak.
Köszönöm még egyszer a segítségét!

Hajni7 # e-mail 2018.03.18. 18:25

Üdvözlöm!
2001 óta vagyok megváltozott munkaképességű. Az utolsó felülvizsgálatom 2014-ben volt, ez már a komplex felülvizsgálat volt. Akkor megkaptam a hatósági igazolást és a C2-es kategóriát 54 %-os egészségkárosodással, nem rehabilitálható kiegészítéssel. A következő vizsgálat időpontját ill. a hatósági igazolás érvényességét 2015. áprilsra írták, napot nem jelölve.
Azt szeretném kérdezni érhet-e ez miatt engem bármilyen veszteség? Mivel sem pontos dátum nem szerepelt a határozaton, sem újabb behívót nem kaptam, egészség károsodást nem kívánok bejelenteni, meddig folyósítják így még a rokkantsági ellátásom? Minden soros emelést és Erzsébet utalványt megkaptam, ez alapján a rendszerükben szerepelek.
Az ellátásom kevesebb, mint a 4 órás havi átlag jövedelmem 60 %-a és kevesebb a minimálbér 45 %-ánál is.
6 éve ugyanott dolgozom 4 órában, most munkahelyet szerettem volna váltani, de nem tudom most mit csináljak.
A fentebbi kérdéseimre előre is köszönöm a válaszát!
Köszönettel!

mama20 # e-mail 2018.03.14. 12:31

malta9!

Nem írta jelenleg milyen ellátást kap.

Rokkantsági ellátás esetén,a Rehabilitációs és Szakértői
Osztály fogja értesíteni,teendője nincs.

malta9 # e-mail 2018.03.14. 09:35

Kedves Mindenki!

Elvileg májusban kell mennem felülvizsgáltra. Ők fognak értesíteni vagy nekem kell jelentkezni. köszönettel

Zolee72 # e-mail 2018.03.13. 13:39

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. B2-es minősítést kaptam, de ellátásra nem vagyok jogosult, mivel csak 3400 nappal rendelkezem. Az a kérdésem ilyenkor egyáltalán milyen ellátásra vagyok jogosult? A válaszokat előre is köszönöm!

Jasko10 # e-mail 2018.03.13. 01:25

Na megjött a másodfok,emeltek kemény 2%-ot,igy most az öek 62%.Megyünk tovább az után,irány a munkaügyi biróság.

Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

mama20 # e-mail 2018.03.07. 08:45

Tisztelt Ria65!
2018.01.01-től:
A törvénycsomag 75-79. paragrafusaiban szereplő módosítás ezen túlmenően egységes alapokon nyugvó kivételes rokkantságiellátás-megállapítási rendszert teremt meg, amely olyan súlyosan egészségkárosodott emberek részére biztosít ellátást hosszú ideje tartó betegségük miatt, vagy más méltányolható okból nem tudták megszerezni az ellátáshoz szükséges előzetes biztosítási időt, de rendelkeznek az előírt biztosítási idő legalább felével.

Kivételes rokkantsági ellátásra jogosult lehet az, aki a legfeljebb 50 százalékos egészségi állapota mellett rendelkezik a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló törvény 2. paragrafusának (1) bekezdése szerinti biztosítási idő legalább felével, keresőtevékenységet nem folytat, rendszeres pénzellátásban nem részesül, akinek a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján a rehabilitációja nem javasolt, vagy rehabilitálható, de a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg,

Az ellátás havi összege a jogosultra irányadó minősítési kategória minimumösszegének 65 százaléka.

A kivételes rokkantsági ellátás bevezetésével kapcsolatos átmeneti szabály a kérelem benyújtására biztosít lehetőséget azok számára is, akiknek 2018. január 1-jét megelőzően utasították el a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti kérelmét.

A kivételes rokkantsági ellátás megállapítása során előnyben kell részesíteni azt a megváltozott munkaképességű személyt, aki a meghatározott biztosítási idő legalább 90 százalékával rendelkezik.

A kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelem a (1) bekezdés c) pontja szerinti döntés véglegessé válásától számított 6 hónapon belül nyújtható be. Ha a kivételes rokkantsági ellátás iránti kérelmet kizárólag arra tekintettel utasították el, hogy a keretösszeg kimerült, a kérelem az elutasító döntés véglegessé válását követő naptári évben ismételten benyújtható.

A kivételes rokkantsági ellátás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtásának napjától állapítható meg.

Kivételes rokkantsági ellátás esetén a felülvizsgálat során megállapított ellátási összeg állapotjavulást követően sem lehet kevesebb a felülvizsgálatot megelőző hónapra járó ellátás összegénél. Állapotrosszabbodás esetén a kivételes rokkantsági ellátás összegét a 13/A paragrafus (5) bekezdése alapján, az új minősítési kategóriának megfelelő összegben kell megállapítani.

Az előfizetéssel elérhető tartalmak között további cikkeket olvashat a

Ria65 # e-mail 2018.03.06. 17:14

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!

Férjemnél 50 %-os egészségkárosodást állapították meg, C2-be sorolták. Sajnos a törvény által előírt biztosítási időkkel nem rendelkezik, ezért a kérelmét elutasították. Ilyenkor semmi folyósításban nem részesülhet, mert nincs meg a biztosítási ideje? Vagy ilyenkor mi a teendő???
Köszönöm, ha valaki segítene!!!
Üdvözlet!

Jasko10 # e-mail 2018.03.04. 14:13

Igen kapsz de hogy mennyit arról fogalmam sincs.

Kérdésem a következ? volna kedves fórumozók,valakit?l vették már el a 70%-os rokkantsági ellátást,amit másfél évvel elötte ök állapitottak meg

csemma78 # e-mail 2018.03.04. 08:34

Bocsanat, 59.000 ft ot kapok jelenleg.
tehat ha mondjuk atkerulnek b2-be, ott is adnak penzt, ugye? csak kevesebbet

csemma78 # e-mail 2018.03.04. 08:33

Ismet en vagyok!

Eddig 56 szazalekos volt az ossz-szervi karosodasom, jelenleg kapok 89.000 ftot. tehat c2.

Mi tortenik akkor,ha valamilyen oknal fogva leminositenek es azt mondjuk csak mondjuk 44% a karosodasom merteke es attesznek mondjuk b2 kategoriaba?
Etool fuggetlenul még kapok majd penzt, csak kevesebbet?

Rehabilitalhatosag (b1) szerintem kizarva.

Jasko10 # e-mail 2018.03.03. 09:11

Engem a pont az elözöleg megadott idöpontban hivtak.Borsodi vagyok,legyenek ujabb papirok és lehetöleg a kardiológusi véleményen szerepeljen hogy érdemi változás nem várható.

csemma78 # e-mail 2018.03.02. 13:43

Kedves sorstarsak!

Nekem iden kell mennem feluvizsgalatra, egy fontos kerdesem lenne,mivel papirokat kell beszerezzek foleg a kardiologusomtol es eleg hosszu a varolista a rendelesre.

En 2015. aprilis 10 en voltam felulvizsgalaton, 3 evre kaptam meg (korabban vegleges voltam)
engem az erdekelne, hogy mi a tapasztalat a betegeknel- kivarjak az ujabb behivasnal a 3evet vagy akar par nappal hamarabb is hivhatnak, mint 2018. aprilis 10-

nagyon fontos, elsosorban nograd megyeiek valaszat varom, de barki tapasztalaltat meghallgatom.

Koszonom szepen.

Szep napot.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 16:32

Azt kellet volna válaszolnod hogy focizol a Felcsut Puskás FC-ben.Szabadidődben meg stadionokat épitessz.Na erre tuti vevő lett volna a szakértő.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 15:53

Ebben nagy igazságod van,sok sikert.Tiszta szégyen ez a szociális meg foglalkoztatási vizsgálat is.Mi köze az egésznek a betegségemhez?

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 15:48

Akkor megy a munkaügyi biróság.

mama20 # e-mail 2018.02.23. 15:46

Jasko10!
Nehogy félre értsen,de ha vizsgálat után továbbküldték,
nem állapítottak meg önnél 70%-öeket,sajnos.

mama20 # e-mail 2018.02.23. 15:43

Wacak!

Nem akarom elkeseríteni,bár véglegesítenék.
De van olyan súlyosan mentális,és járásképtelen,gyámolt beteg,aki szinte saját magáról se tud,gyámolt 58-éves nő.
Személyesen,fekvőbetegként 2-évente citálják bizottság elé.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 15:41

Hát nemismerik.Én is végleges voltam 67%-os.Majd behivtak 2015-ben,jobban mondva csak a papirokat küldtem be,erre adot 70%-ot d kategóriát két évre,az orvosi papirjaimon szerepelt hogy állapotában érdemi javulás nem várható.Szakorvos,háziorvos,munkahelyi orvos mind azt mondta hogy maga az akitől nem lehet elvenni az ellátást.Erre januárban a vizsgálaton levettek valami oknál fogva 10%-ot,pedig semmi betegségem nem tünt el,sőt egyre súlyosabb a szivelégtelenségem.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 15:06

Amugy ha minden igaz kb neked is ennyire emelik,nekem mindig 141000ft-ból állapitották meg a 65%-ot meg most a 60%-ot.Feltéve ha megvan a kötelező bistositási napod azthiszem.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 14:52

Köszi a felvilágositást.

Jasko10 # e-mail 2018.02.23. 13:27

Na megvolt a másodfok,itt már megvizsgáltak felületesen.Dr Biczó Erzsébet föorvosnál voltam.Megnéztem a vizsgálat előtt a neten,valamikor régebben kdnp szineiben indult választáson is.Ebből azt a következtetést vontam le hogy nem sok jóra számithatok.Vizsgálat után kiküldtek és ujra mennem kellett a szociális és a foglalkoztatási szakértőhöz.Négy hat hét mulva kapok eredményt.Nem sok jóra számitok,úgyhogy marad a munkaügyi biróság.

kie913 # e-mail 2018.02.20. 19:08

Tanszéki mérnökként dolgozom (egyetemen), H12-ben vagyok besorolva. Tavaly PhD fokozatot szereztem, és azt vártam, hogy ezután a J12-be kerülök. Érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy csak a J1-be lehetne átsorolni (amivel rosszabbul járnék), mert a fizetési fokozatok a képesítés megszerzésétől számítódnak, amit eléggé furcsállok. Ez valóban így van?

mama20 # e-mail 2018.02.20. 16:59

Bocsánat,emelni fogják,C2-kategória besorolása
szerint.

Jasko10 # e-mail 2018.02.20. 12:13

Én is c2 vagyok jelenleg és nekem 87000ft a rokkantsági ellátásom.