Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

Anyarigó # e-mail 2014.09.14. 15:36

Tisztelt B. Júlia!

Beszélek az érintettel, de a döntés az övé.
Amennyiben hozzájárul küldöm Önnek a határozatot.
Elolvastam a 9. pontot, elég világosan fogalmaz.
Nagyon köszönöm az eddigi segítségét.

BJúlia # e-mail 2014.09.14. 14:53

Anyarigó kedves

itt nincs helye ennek, sem hosszában, sem annak, hogy Ön a határozatból idemásoljon.
Az Isten áldja meg, a határozatot kell nekem megnéznem, nem az Ön által esetleg idemásolt, önkényesen kiválasztott részt, sem a törvényből részletet nem kell idemásolni, mert ismerem, mindenki olvashatja, ha rákeres.

Kérem, tiszteljen meg a határozat elküldésével pdf-ben email címemre, majd én értelmezem a HATÁROZATOT, és a törvény értelmében tájékoztatom, mit kell tennie, mi vonatkozik az érintettre. Szakmai honlapomon megtalálhatja elérhetőségem, mindenről tájékoztatom, ami érintett a határozat értelmében.

Egyébként magasabb összegű csp esetében itt találja szakmai honlapomon az ott olvasható jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett a 9) pontban a kereső tevékenység esetén a korlátozást:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Várom a határozatot, amely ismeretében korrekt tájékoztatást nyújtok önzetlenül. Ennyit tudok tenni Önért, ha megtisztel.

Anyarigó # e-mail 2014.09.13. 16:37

Tisztelt B. Júlia!

Nagyon köszönöm a gyors választ.
Átnéztem a törvényt de nem lettem okosabb. Ezért ha megengedi bemásolom a MÁK által küldött levelet.

MÁK az alábbi egyszerűsített határozatot hozza:
Az igazgatóság megállapítja, hogy az ügyfél 2013. 09.01 időponttól kezdődően nevelési ellátásra jogosult.
A nevelési ellátás havi összege egyenlő a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. tv. (Cst) 11.§ (1) bekezdésében meghatározott összeggel.
Az ügyfél tartós betegségét, súlyos fogyatékosságát vizsgáló megyei kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szervének szakhatósági állásfoglalása szerint: : egészségkár 50%.
A szakhatósági állásfoglalás értelmében az ügyfél felülvizsgálata 2015.03.31 napján esedékes.
Az ellátás folyósítására utólag kerül sor.
Az Igazgatóság a jelen határozatban mellékelten megküldi a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007. (IV. 25.)felhasználható hatósági igazolványt.
Az Igazgatóság felhívja az ügyfél figyelmét arra, hogy 15 napon belül írásban köteles a folyósító szervhez bejelenteni minden olyan tényt, adatot, amely az ellátásra való jogosultságot érinti. A bejelentés elmulasztásából eredő jogalap nélkül kifizetett összeget az ügyfél köteles visszafizetni.
Tájékoztatja az Igazgatóság az ügyfelet arról, hogy a Cst. 49§-a alapján a kincstár a jogosultsági feltételek fennállását ellenőrizheti.
Jelen határozat - mivel az igazgatóság a kérelemnek teljes egészében helyt adott - a KET szabályairól szóló2004. évi CXL tv. 72.§ (4) bekezdése szerint egyszerűsített határozat. Az eljárás a Cst. 40.§-a értelmében illeték - és költségmentes. 2014.02.20
”.

Továbbra sem derül ki, hogy vállalhat-e munkát vagy nem. Annyit tud, hogy maximum heti 20 órát dolgozhat majd.
De ebből a határozatból nem derül ki, hogy a csp. illetve nevelési ellátás 2015. márciusig jár? Eddig még kapta folyamatosan. Esetleg ha talál munkát átváltoztatják-e rehab vagy rokkantsági járadékra? Mit kéne tennie?
Elnézést kérek a hosszú levélért de próbálok segíteni neki, hogy merre kéne elindulnia ha esetleg sikerül munkát szereznie.
Előre is köszönöm a válaszát.

BJúlia # e-mail 2014.09.13. 08:31

Kedves Anyarigó
A csp -tól-ig szokták megállapítani, meg kell nézni a határozatot, mit takar, és akkor a megadott időponttól nem folyósítjákcsp-jét érintettnek akkor sem, ha hivatal még nem hívta felülvizsgálatra. Ilyenkor vagy már a lejárat előtt a folyamatosság érdekében MÁK-hoz fordul kérelemmel csp megállaíptása ügyében, vagy vár és vár a hivatal intézkedésére, fognak intézkedni, sokszor később (javaslom előbbi alternatívát, de mindenki maga dönt). Újabb jogerős határozatig azonban nem folyósítják csp-jét, viszont a megállapítás után visszamenőleg is megjapja az összeget időközi utalásként egy összegben.
(Hivatkozás: 1998.évi LXXXIV.tv. )

Bízom benne, segítettem az eligazodásban.

inzulinos # e-mail 2014.09.13. 08:11

Tisztelt Luck-666!
Köszönöm a gyors válaszod, jobbulást, és sok sikert kívánok!

Tisztelt mama20!
Köszönöm a válaszod, szép napot kívánok!

Üdv:inzulinos

inzulinos # e-mail 2014.09.13. 08:09

Tisztelt Luck-666!
Köszönöm a gyors válaszod, jobbulást, és sok sikert kívánok!

Tisztelt mama20!
Köszönöm a válaszod, szép napot kívánok!

Üdv:inzulinos

Anyarigó # e-mail 2014.09.12. 19:51

Tisztelt B. Júlia!

Kérdéssel fordulnék Önhöz: Adva van egy lány, ez év márciusban volt az ORSZI előtt, 21 évesen, saját jogú csp. miatt, mivel még nappali tagozaton tanult. Meg is állapították az 50%-os egészségkárosodást, visszamenőleg meg is kapta 2013 szeptemberig az elmaradt csp-t, ( előtte emelt szintűt kapott az édesanyja) és 2015 márciusában kell ismét felülvizsgálatra mennie. Utazási kártyát is kapott újból.
A kérdés: saját jogú csp mellett vállalhat-e 4 órás munkát vagy sem? ( az iskolát befejezte, levizsgázott) Gondolom be kell jelenteni ha munkát vállal de ilyenkor mi történik? Elveszi a MÁK vagy átváltoztatják az ellátás nevét?
A másik kérdés: olvasom itt, hogy több hónappal is csúszik a behívás ideje. Akkor mi a teendője? Jogosult továbbra is a saját jogú csp-re amíg nem kell menni felülvizsgálatra?
Sajnos nem találok semmilyen ide vonatkozó jogszabályt, így nem tudtam megnyugtató választ adni. A MÁK kérdésemre nem tudott érdemben válaszolni.
Előre is köszönöm a válaszát.

mama20 # e-mail 2014.09.12. 19:11

Tisztelt Inzulinos!

A soros felülvizsgálat időpontja,márcsak
tájékoztató jellegű,az NRSZH-számára,nem
kötelezi őket a pontosan megjelölt időpont
arra,hogy akkor hívjanak.Ezt korábban Dr.Székely
Ildikó /NRSZH/-tól nyilatkozta.

A fiamnak 2012.01-hóban lett volna a soros felülvizsgálat,
de csak 2014.01-hóban került rá sor.

Sok a beteg,kevés az orvos,csúszások vannak.

Közgyógy.ellátásod 2-évre kapod ,mivel jelenleg is D-kat
ellátást kapsz,így alanyi jogon adják.
1-évre csak szociális rászorultsági alapon adják.
Nyugodj meg!

luck-666 # e-mail 2014.09.12. 16:55

47év, de én még 2010-ben voltam utoljára soroson,(eddig 3 évente hívtak vissza),már azt is komlexnek hívták a határozat szerint, csak akkor még nem betűztek,jövő hét pénteken megyek

Az intelligenciának roppant kínos tulajdonsága, hogy nehéz leplezni...

inzulinos # e-mail 2014.09.12. 16:00

Szia.
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
Azért nem nyugodtam meg, és sajnos nem is fogok, már a pscihiátriára is mennem kell. Van miért idegeskednem, az OSZI már 2012-ben kicseszett velem, mint nagyon sok sors társunkkal. A c1-es csoportba soroltak. Akkor nem fellebeztem, mert elegem lett az egészből belefáradtam. Utána kaptam infarktust, és más nyavalyáim is vannak. Állapot rosszabbodást jelentetem be, így lettem rokkant ellátott, és d csoportba soroltak. Ha nem titok, meg kérdezném, te hány éves vagy illetve te melyik csoportba vagy? Ha megkapod az OSZI határozatát, meg írnád, hogy milyen minősítést kaptál? Köszi a válaszod. Kellemes hétvégét, és jó egészséget kívánok! Üdv: inzulinos

luck-666 # e-mail 2014.09.12. 14:23

a "behivóra" várj nyugodtan,én most kaptam meg 2013 jan helyett,a közgyógy ig. már én is 2 évre kapom

inzulinos # e-mail 2014.09.12. 11:59

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. 2013 augusztus 23-án voltam a szakértői bizottság előtt. Az OSZI 23%-os egészségi állapotot véleményezett. Vagyis 77% az egészség károsodásom. D csoportba soroltak, rokkantsági ellátást állapított meg. A határozatomon az áll, hogy ismételt felülvizsgálata 2014 augusztusában szükséges. Már szeptember közepén járunk, de még ez idáig be hívót nem kaptam. A rokkant ellátást, azt jelenleg is folyósítsák. Tegnap előtt kaptam meg a közgyógy ellátásra jogosító igazolványt. Ami furcsa számomra, hogy 2 évre adták meg. Ez év augusztus 20-én töltöttem be az 57-ik életévemet. Nagyon nyugtalan vagyok, mert nem tudom, hogy be hívnak, vagy nem hívnak, mivel hogy 57 éves el múltam. Szeretném ki kérni a véleményeteket, hogy most mire számíthatok, hogy be hívnak, vagy nem hívnak? Ha igen, akkor mikorra várható? Azt sem értem, hogy ez idáig mindig csak 1 évre kaptam közgyógy ellátásra jogosító igazolványt. Most 2 évre adták. Ez nagyon meglepő számomra, talán ők tudnak valamit, amit én nem???
Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm.
Üdv: Inzulinos

BJúlia # e-mail 2014.09.12. 09:38

yenifer
rehab gazd szakértőként tájékoztatom, azért történik a foglalkozás és szociális szakértői vizsgálatra, mert KOMPLEX minősítésre van szükség, hiszen az orvosszakértő az egészségi állapotáról nyilatkozik a bizottságban, de a munkaképesség vizsgálatának a rehabilitálhatóságot, annak mértékét is meg kell állapítsa, amiről az egyéb szakértők tudnak szakérteni, hiszen az egészségi állsapot mellett a komplex minősítésű (B1,B2, C1, C2, D, E) munkaképesség vizsgálata szempontjai: életkor, szakmai munkaképesség, végzettség, képzettség, képezhetőség, motiváció,....és más körülmények, amely a munkaerő-piaci helyzetet befolyásolják. Ezt vizsgálják majd még Önnél.

Ha valaki elakad, bizonytalan, megerősítésre van szüksége, információra, vagy határozata pontos értelmezésére, mit tehet, mit nem, milyen alternatívái vannak, esetleg jogszerű-e határozat, stb., email elérhetőségem megtalálja szakmai honlapomon, önzetlenül tájékoztatom, ha van jogalapja, fellebbezést, keresetet is írok a tények ismeretében.
http://www.versenykepesseg.eu/

yenifer # e-mail 2014.09.10. 15:18

Tisztelt Ügyvéd Úr! Nekem az lenne a kérdésem önhöz,segítsen nekem,mert már semmit sem értek.Rokkant nyugdíjas voltam65% amit kaptam 3 évig.Ezt elvették,majd 40% amit kaptam,voltam 1 fokon,majd 2 fokon,végül Bíróságra adtam.Juliúsban voltam kirendelt orvosszakértői vizsgálaton,a tárgyalásom a következő héten lenne,de erre fel kaptam 1 levelet hogy jelenjek meg szintén a következő héten szakértői vizsgálatra.A szakértői vélemény előterjesztéséhez foglalkoztatási és szociális szempontú vizsgálatra is szükség van.Igaz ez nem tudom mit takar.A vélemény 1 nap alatt bíztos nincs kész,de a tárgyalást megtartják.Az lenne a kérdésem hogy lehetséges hogy azért hívnak újra mert elvették a 40%-ot is? Válaszát előre is köszönöm!

BJúlia # e-mail 2014.09.08. 20:06

M.Regina
Rasmanov jól írta, kérem, tiszteljen meg email címemre határozatot elküldeni pdf, mert a tények ismeretében és a jogszabályok szerint rehab gazd szakértőként tájékoztatom, mit tehet, mit nem, jogalapja van-e a fellebbezésnek, egyáltalán jogszerű-e a határozat, stb.

Szakmai honlapomon megtalálható email címem is: http://www.versenykepesseg.eu/index.php

mama20 # e-mail 2014.09.08. 14:21

regina 1989!

Az RSZSZ végzésében nézd meg hogy az indokolásban
mire hivatkoznak.Valamelyik jogi feltételnek nem felel
meg.
Orvosszakmai szempontból súlyos minősítésü,E-kategóriás
besorolásra gondolok.
Segíteni próbálok.

regina1989 # e-mail 2014.09.08. 12:26

Köszönöm!Rendben mindenképp írni fogok!!!!

Rasmanov # e-mail 2014.09.08. 12:03

döbbenet! Ennyit ér egy beteg Magyarországon???

Írjon neki majd biztosan segíteni fog.

regina1989 # e-mail 2014.09.08. 07:10

Jó napot!
Olyan gonddal fordulok Önhöz hogy édesanyám 3 éve méhdaganatos beteg.Áttétes lett neki ez év áprilisában beadtuk a kérelmet a rehabhoz neki de azóta sajnos újjabb próblémái/betegsége ilettek.Múlt héten megjött a válasz!84%-ban eg.károsodott 16%-ban egészséges de elutasították!Nem tudom miért, lehet hogy nincs meg a bedolgozott éve vagy mert szociális ellátásban részesül?!?A kérdésem az lenne hogy ezt most megfellebezzük vagy hallottam olyat hogy belehet adni újra a kérvényt,mert újabb betegsége lett azóta vagy egyáltalán merre-hova tovább!?!Válaszát előre is kösözönöm!Tistelettel M.Regina

BJúlia # e-mail 2014.09.04. 20:13

Anikó
sajnos a 85/2007.Korm.r. szerint Ön nem jogosult B2inősítettként rokkantsági ellátottként utazási kedvezményre, csak akik egészségi állapota 30% rokkantsági ellátásban részesülők.
Bővebben szakmai honlapomon itt a weblapomon végé a III.11) pontban az ott lévő jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett:

sgabne # e-mail 2014.09.04. 14:51

Rehab járadékos voltam, de mindkét csípőmbe protézist ültettek,/bal 2013.december, jobb 2014.július./ Időközben kértem a felülvizsgálatomat és 40%-ot állapítottak meg B2 kategória. 41 ezer forintot kapok. Ebből lehetetlen megélni. Kérdésem, hogy miért nem kapok nyugdíjas utazási utalványt?Nagyon nehezen közlekedek. Valami itthonról végezhető munkát szeretnék csinálni. 54 éves vagyok. Diplomás ápolói végzettségem van, értek elég jól a számítógéphez. Nem tudna valaki ajánlani valamit? Köszönettel. Solymosiné Anikó

BJúlia # e-mail 2014.09.04. 10:01

Csabesz666 és Mindenki

elmondása alapján nem lenne pontos, hiteles, személyre szóló a válaszadásom, csakis a TÉNYEK ismeretében (határozat).
Kérem, iszteljen meg (ha gondolja) és email címemre elküldeni pdf határozatát, hogy annak ismeretében és a jogszabályok szerint korrektül értelmezzem Önnek határozatát, leírhassam, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem tehet,...jogszerű-e a határozat, ha nem, akkor miért, ha van időm és jogalapja, akkor Ön helyett fellebbezést, keresetet is írok önzetlenül.

Szakmai honlapomon megtalálható email címem is: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?…

Szép napot

luck-666 # e-mail 2014.09.02. 11:37

majd értesítenek,addig is kapod az ellátást
nekem 2013 januárban kellett volna mennem sorosra és a múlt héten jött a "behívó"

mama20 # e-mail 2014.09.02. 11:32

Az RSZSZ fog majd behivni,soros f.v-ra,mivel D-kat.vagy.

csabesz666 # e-mail 2014.09.02. 11:02

2015 januárban lejár az ellátásom. Most d kategóriás rokkantsági ellátásban részesülök. A kérdésem az lenne, hogy nekem kell jelentkeznem, vagy autómatikusan kiértesítenek a soros felülvizsgálatra.