Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

mama20 # e-mail 2017.07.20. 21:12

Tisztelt walery!

Mivel Önnek orvosszakmai szempontból tumoros megbetegedés
igazolódott,így rokkantsági ellátás valószínüsíthető.
Általában 1-2 évre adják meg,azután újabb felülvizsgálatkor
figyelembe veszik az időközbeni műtéti beavatkozásokat,annak
eredményét,ill.kemoterápiás kezelések eredményességét is,
erre mindenképp számítson.
A ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS A JOGOSULTSÁGI FELTÉTELEK BEKÖVETKEZÉSÉNEK NAPJÁTÓL, DE LEGKORÁBBAN A KÉRELEM BENYÚJTÁSÁNAK NAPJÁT MEGELŐZŐ HATODIK HÓNAP ELSŐ NAPJÁTÓL állapítható meg.

AMENNYIBEN A ROKKANTSÁGI ELLÁTÁSRA JOGOSULT AZON A NAPON, AMELYTŐL – FENTIEK SZERINT A ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS MEGÁLLAPÍTÁSRA KERÜLNE – RENDSZERES PÉNZELLÁTÁSBAN RÉSZESÜL, az ellátás a rendszeres pénzellátás megszüntetésének napját követő naptól állapítható meg.
Tehát elindíthatja kérelmét.

walery # e-mail 2017.07.20. 18:50

Üdvözlöm.
Kérdésem, rákbeteg lettem, táppénzen vagyok, elindítanám online a rokkantsági ill rehab ellátás iránti kérelmem, de nem tudom, állhatok e még munkaviszonyban? Munka viszonyom még nem szünt meg, de tp-n vagyok a kezelések és egyebek miatt. Fel kell mondanom mielőtt elindítom a kérelmem?

mama20 # e-mail 2017.07.05. 18:19

Tisztelt Gretzki!
Szívesen!

mama20 # e-mail 2017.07.05. 18:17

Kedves Lidi28!
A rokkantsági ellátás összegét,a jogosultság
kezdő napját közvetlenül megelőző naptári
évben elért havi átlagjövedelem alapján
állapítják meg.
D-kategória,az átlagjövedelem 65százaléka.

Gretzki # e-mail 2017.07.05. 18:13

mama20

Köszönöm a választ!

mama20 # e-mail 2017.07.05. 18:01

Tisztelt Greczki!
Ha rokkantsági ellátást kap,a kormányhivatal
fogja értesíteni a felülvizsgálat időpontjáról.
A szakvéleményen feltüntetett felülvizsgálati
időnpont egyébként tájékoztató jellegű,nem
kötelezi a rehabilitációs bizottságot a pontos
behívásra,főleg ilyen súlyos állapotúnak
minősítettnél.

mama20 # e-mail 2017.07.05. 17:52

Tisztelt Jucus33!
Ha rokkantsági ellátást kapsz,a kormányhivatal
fog értesíteni a felülvizsgálat időpontjáról.

Gretzki # e-mail 2017.07.01. 12:40

Sziasztok!

A fiamnak 2015-ben 1 körben 72%-os össz-szervezeti egészségkárosodást állapítottak meg. A határozatban ez szerepelt: "jelen állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges" (Az ezt megelőző különböző szakértői vélemények alapján állapota végleges) Fellebbeztünk, a 2. körben 81%-os egészségkárosodást állapítottak meg, és 2017. áprilisi felülvizsgálatot írtak elő..

Kérdésem: ezt a felülvizsgálatot nekem kell(ett volna) kezdeményeznem, vagy valamikor értesíteni fognak a felülvizsgálat időpontjáról?

Lidi28 # e-mail 2017.06.30. 11:18

Szisztok!
Megítélték számomra a "D"  kategóriás rokkantsági ellátást, 48.005 Ft-ot. Mivel későn adtam be az igénylést ezért kaptam a minimum összeget.
2016. június 07.- 2017. június 06.- ig  táppénzen voltam.
2017. június 07. szabadság és ezen a napon megszűnt a munkaviszonyom szabadság megváltással, végkielégítéssel.
2017. június 08. jelentkeztem a kormányablaknál a kérelem benyújtására " A munkaviszony megszüntetéséről szóló megállapodással" és az ellátást kérő adatlappal, de az ügyintéző, azt mondta, hogy akkor jöjjek vissza,  a munkáltatomtól  megkaptam a papírokat.
Azt szeretném megtudni ha június 08.-án elfogadják a kérelmet, akkor mi alapján állapították volna meg az ellátást.
Esetleg érdemes-e fellebbeznem?
Előre is köszönöm a segítséget

jucus.33 # e-mail 2017.06.29. 10:31

Szeretném kérdezni hogy 2017 07-ig van rokkant nyugdijjam befognak kérni vagy nekem kelljelentkezni.most csak egy évet kaptam és hamarosan le jár .válasz elöre is köszönöm

exrokki? # e-mail 2017.06.27. 12:57

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy,ha valki a C2-rokkant ellátást kapná,akkor is igényelhet rehab .kártyát,mert ezt olvasom:
Alcoa Inc.
Székesfehérvár önkormányzat
Civil Centrum Közhasznú Alapítvány
Nemzeti Együttműködési Alap
Norway Grants
Fővárosi RSZSZ Tájékoztatók – Rehabilitációs Kártyát igénylők részére

Tájékoztatónk azt a célt szolgálja, hogy a megváltozott munkaképességű személyek információt kapjanak arról, hogy közülük kik jogosultak rehabilitációs kártya kiváltására, milyen adatokkal kell a kérelmet benyújtani, illetve milyen kedvezménnyel segíti elő a rehabilitációs kártya az elhelyezkedésüket.

Fővárosi RSZSZ Tájékoztatók – Rehabilitációs Kártyát igénylők részére

Tájékoztatónk azt a célt szolgálja, hogy a megváltozott munkaképességű személyek információt kapjanak arról, hogy közülük kik jogosultak rehabilitációs kártya kiváltására, milyen adatokkal kell a kérelmet benyújtani, illetve milyen kedvezménnyel segíti elő a rehabilitációs kártya az elhelyezkedésüket.

Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve

tájékoztatója a rehabilitációs kártyát igénylők részére 2013.

Kik jogosultak Rehabilitációs kártyára?

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) 26. §-ban foglaltak alapján:

Rehabilitációs kártyára az a megváltozott munkaképességű személy jogosult,

a.) akinek a komplex minősítés (orvosi, foglalkozási rehabilitációs és szociális helyzete) alapján foglalkoztathatósága

• rehabilitációval helyreállítható (B1 kategória), vagy
  • tartós foglalkozási rehabilitációt igényel (C1 kategória).

b.) aki 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesült vagy

• rehabilitációs járadékban részesül.

Tehát pl.én már 2005-től 3. csop.rokkant nyugdíjas voltam és most került rám a sor a komplex felülvizsgálatra és ha ott C2 kapnék,akkor is igényelhetnék rehab. kártyát????????Ha valaki tudna biztos informácíót erről,megköszönöm,ha megírná.Üdv.:Exrokki

Sziasztok!

jutka1953 # e-mail 2017.06.19. 15:27

Kedves fórumozók! Segítségeteket szeretném kérni.Férjem 63 évesen jött öregségi nyugdíjba.1984 óta mozgáskorlátozott,először 67%-os,majd 50%-os lett.(A régi számítás szerint). Közben dolgozott.42 év munka viszonya lett volna,ha elszámolják,de sajnos nem így történt.37év lett,mivel volt 5 év, amikor nem vontak tőle nyugdíj járulékot.(1992-1977.-ig akkor az volt a szabály). Most 44.000ft nyugdíjat állapítottak meg neki.Lenne értelme az összeg miatt fellebbezni? Mások is jártak már így? Válaszotokat előre is köszönöm.Üdv, Jutka

Mariann45 # e-mail 2017.06.17. 18:37

Sziasztok ! A fiam rokkantsági járadék igényét elutasitották, mert az össz.egészségkárosodás csak 51% , mig 69 % kellett volna. Olvastam a neten, hogy 49 % "egészségi állapot" mellett lehet igényelni a rokkantsági ellátást.

Ha tudna vlaki segiteni, az lenne a kérdésem, hogy a fiam még mindig tanul nappali speciális középiskolában. A rokkant ellátás igénylésének ez akadálya lehet?

köszönöm a választ.

Mariann45 # e-mail 2017.06.15. 21:46

köszönöm szépen a választ . amint megkapjuk a határozatot , le fogom írni , mert már én is nagyon kiváncsi vagyok rá. Bár fogalmam nincs, hogy mikor fogják küldeni a határozatot. Reméljük, hogy nem ülnek rá.

ajsaMK #   2017.06.15. 11:41

A 49 % egészségi állapot megváltozott munkaképességet jelent. Az, hogy milyen ellátást fog kapni, a minősítési kategóriától függ.

www.orvosszakerto.eoldal.hu

Mariann45 # e-mail 2017.06.14. 20:19

Az összegészségkárosodási százalék 51 % , egészségi állapot 49 %.

Valamint fel van sorolva, hogy pszichiátriai : 40 %, érrendszeri : 20%

A rokkantsági járadékhoz 69 % kell , ezt mondták a kormányhivatalban. Ezért mostmár fogalmam nincs, hogy ez hogy van számolva. És rokknt.járadéknál van -e besorolás meg ilyesmi. hanem egész egyszerüen ott nemcsak fekete és fehér van? megkapta a fiam, vagy nem. Fix összeg 35000,-Ft körül van.

De mint emlitettem , többen is mondták nekem, hogy ha a szakértői véleményen nincs leirva, hgoy elutasitottak, és lehet fellebbezni, hanem egyenesen már a nyugdijfolyósitó fogja küldeni a határozatot , meg hogy kaptunk időpontot 1 év múlva felülvizsgálatra , szóval ezért mondják mások, hogy rendben van a dolog.

ajsaMK #   2017.06.14. 08:49

Kedves Mariann45! Hány százalék össz-szervezeti egészségkárosodást állapítottak meg (illetve mennyi az "egészségi állapot százalék")? Ez fogja eldönteni, hogy megváltozott munkaképességűnek minősül-e? Illetve ha igen, akkor be kell, hogy sorolják az un. minősítési kategóriákba, ami eldönti, milyen fajta és összegű járadékot kaphat.

www.orvosszakerto.eoldal.hu

Mariann45 # e-mail 2017.06.13. 21:06

Köszönöm a választ.

Újabb fejlemények vannak. Ma megkaptuk a szakértői véleményt . Többen is azt mondták nekem, hogy ha elutasitják a kérelmet, akkor ebben a véleményben le lenne irva, hogy elutasitva, és hogy hová küldjük a fellebbezést. De ebben a véleényben ez nincs leirva ,hanem , hogy a Nyugdijfolyósitó fogja küldeni a határozatot a kérelem elbirálásáról, és még ráadásul meg is kapta a fiam a következő felülvizsgálatra az időpotnot egy év múlva. Akkor ez mit jelent. El vagyunk utasitva, vagy nem ? tud valaki segiteni nekem ebben?

Burn Out # e-mail 2017.06.10. 18:53

az elsőfokú döntésben majd benne lesz, hogy hova kell beadni a fellebbezést. szerintem kizárt, hogy debrecen járna majd el benne. most éppen nem vagyok ebben biztos, de szerintem a szabolcs-szatmár-bereg megyei kormányhivatal jár majd el, ha első fokon a nyíregyházi járási hivatal volt. (ha ezt rosszul írtam, akkor majd más pontosít.) amúgy se biztos, hogy debrecennel jobban járnál.

Mariann45 # e-mail 2017.06.10. 18:39

Köszönöm a gyors választ. Azért ez elég durva , hogy csak mert valakinek "hatalom" van a kezében megteheti ....

mivel Nyiregyházán élünk beadhatom majd Debrecenbe a fellebbezést esetleg ezt nem lehet tudni ?

(mint irtam még nem kaptuk meg a határozatot , de ahogy viselkedett , szóval szeretnék felkészülni)

Burn Out # e-mail 2017.06.10. 18:29

Igen, megteheti. Fellebbezhetsz a másodfokú hatósághoz. A másodfokú hatóság döntése ellen, ha az nem tetszik, akkor bírósághoz lehet fordulni közigazgatási határozat felülvizsgálata iránt. A bírósági eljárás tárgyi költségmentes. A bíróság szakértőt rendel ki az eljárásban. Ha a közigazgatási határozat megtámadásához ügyvédre van szükség, akkor a járási hivatal jogi segítségnyújtó szolgálatához tudsz fordulni. Ott vagy ingyenesen vagy fizetős kategóriában kaphatsz ügyvédet rászorultság alapján.

Mariann45 # e-mail 2017.06.10. 18:02

Nagyon szeretnék segitséget, tanácsot kérni. Van egy 20 éves autista fiam. Nem is tudtam róla, de javasolták, hogy saját jogon igényelhet rokkantsági járadékot ,emellett ő tanulhat is. Még nem volt 5 éves, amikor az autizmust diagnosztázlták nála , természetesen szakember , pszichiáter. Azóta számtalan orvosi papir, szakértői vélemény is igazolja ezt. ÉS hát természetesen én (aki talán legjobban tudja ezt ). El kellett mennünk két hete az orvosi bizottsághoz Nyiregyházán , mert ez kellett a rokkantsági járadék igényléséhez. Hosszú lenne leirni azt a megaláztatást , földbe döngölést, amelyet ott az egy személyes "orvosi bizottság".-i hölgy lerendezett velünk. Hiába volt ott 16 év!! orvosi papirja , szakértői vélemények , majdnem hogy ki nem mondta, hogy a gyerekemnek semmi baja, a diagnózius nem diagnózis . Megjegyzem sajnos ránézésre is látszik, hogy a gyermekem sérült fiatal. Teljesen felülirt több orvosi szakvéleményt kb. 3 perc alatt. Még nem kaptuk meg a határozatot. A hozzáállását elnézve gondolom, hogy elutasitásban lesz részünk. Pedig a Pszichiátrián is megmondta a főorvos-kezelő orvosunk, hogy a fiamnak attól függetlenül hogy tanul állandó segitség kell (öltözködés-evés-utazás,szóval minden téren ) , meg hosszú lenne leirni az autizmus tüneteit.

Megteheti ezt ez a hölgy, hogy felrugva az orvosi szakvéleményeket elutasit?

és ha igen , fellebbezhetek -e Nyiregyházán Debrecenbe? mert ide nem igazán lenne jó újra jönni !

Nagyon köszönöm, ha kapok választ !

B.-né Mariann

malta9 # e-mail 2017.05.25. 17:42

köszönöm! közben telefonon már megkaptam a választ.

malta9 # e-mail 2017.05.25. 16:47

Kedves Mindenki! Segítséget szeretnék kérni. Rokkant ellátáson vagyok és dolgozok egy cégnél napi 2 órában és egy másiknál napi 4 órában. Tavaly meghalt a nagymamám és az egyik munkáltató folyósított közeli hozzátartozó révén temetési segélyt. Ez is beleszámít a jövedelemkorlátba vagy sem? köszönöm szépen előre is!

beteg62 # e-mail 2017.05.13. 12:53

Üdv. zarabácsi !
Szerintem már tuti nem fognak hívni. Mivel ha 3 évet kaptál C2-t akkor nyugdíj korhatár előtt 5 évben bőven belül leszel és tovább fogod kapni eddigi ellátásodat.