Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

harcsa85 # e-mail 2018.08.09. 15:18

Hello

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2015.09 hónapban papírok alapján 51% OEK-vel, C2 kategoriába sorolt személynél rokkantsági ellátást állapítottak meg ami mellet özvegyi nyugdíjat is kap. Felülvizsgálat 2018.09 hónapban. Tehát 3 évvel később. Igen csakhogy 2017.10.14 betöltötte a 60. életévét ami után kb 1 hét múlva jött is egy levél a megyei kormányhivataltól hogy mivel 5 éven belül eléri a öregségi nyugdíj korhatárt így nem lesz felülvizsgálat. Viszont most érkezett egy levél a nyufigtol, hogy mivel özvegyi nyugdíjat kap így szükséges a 2018.09 kiirt felülvizsgál nála és ezért felkéri a megyei kormányhivatalt hogy végezze azt el aki értesíteni fog a vizsgálatról.

Volt már valaki hasonló helyzetben és mire lehet ilyenkor számítani? Illetve ha a felülvizsgálat csak később 2018.09 után történik meg, akkor az érintheti ez idő alatt a özvegyi nyugdíjat pl felfügeszthettík addig amíg nincs meg az eredmény? Oké mondjuk mikkor 2011-ben beadtuk a felülvizsgálati kérelmet amiből lett 2015.09 akkor is kapta közben, de kitudja most mi a helyzet ilyenkor. Válaszokat előre is köszönöm.

Andi1975 # e-mail 2018.08.08. 16:33

Üdv!
Én 10 éve vagyok leszázalékolva a gerincemmel. Eddig Kiskunhalasra kellett felülvizsgálatra menem, de most Kecskeméten kell megjelenem. Esetleg megtudja valaki mondani, most miért máshová hívtak be, mi lehet az oka? Kicsit aggaszt a dolog! Esetleg veletek is történt ilyen? Ha igen kedvezőben alakultak a dolgok vagy rosszabbul? Amúgy C2 kategóriában vagyok 38% megmaradt egészségi állapottal 2 éve voltam utolsó felülvizsgálaton. Állandó fájdalmaim vannak ellátásban segítségre szorulok.

vicki78 # e-mail 2018.08.06. 12:35

Köszönönöm szépen ajsaMK!!

AZ 1095 nap munkaviszonynak feltétlen meg kell lennie 3 év alatt?
Ha nincs meg, akkor érdemes benyújtani az igénylést?

Köszönöm!

ajsaMK #   2018.08.04. 12:29

vicki78!

Nem a betegség típusától függ, hanem hogy mennyi össz-szervezeti egészségkárosodást (ÖEK) állapít meg a bizottság. Ha ez eléri a 40 %-ot, akkor jogosult vagy a rehabilitációs vagy a rokkantsági ellátásra.

www.orvosszakerto.eoldal.hu

vicki78 # e-mail 2018.08.04. 11:09

Kedves Mindenki!

Az érdekelne, hogy pszichiátriai betegség esetén megadják-e a rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást?
Van tapasztalatuk ezzel kapcsolatban?

Illetve az 5 év alatt valóban meg kell lennie az 1095 nap biztosított jogviszonynak?

Köszönöm szépen!!!

malta9 # e-mail 2018.06.21. 09:29

Kedves Mindenki!

Múltkor valahol azt olvastam, hogy a felülvizsgálat idejére is meg kell szüntetni a munkaviszonyt. Én úgy tudtam, hogy az ellátás kezdő napján kell megszüntetni vagy fizetés nélküli szabit kivenni, ez az információ teljesen meglepett? Ugye jól tudom, hogy a felülvizsgálat idejére nem kell?

köszönöm szépen!

malta9 # e-mail 2018.06.21. 09:29

Kedves Mindenki!

Múltkor valahol azt olvastam, hogy a felülvizsgálat idejére is meg kell szüntetni a munkaviszonyt. Én úgy tudtam, hogy az ellátás kezdő napján kell megszüntetni vagy fizetés nélküli szabit kivenni, ez az információ teljesen meglepett? Ugye jól tudom, hogy a felülvizsgálat idejére nem kell?

köszönöm szépen!

lmlmlm # e-mail 2018.06.17. 00:16

Tisztelt Rokki és mama20 és mindenki!
Rokkihoz hasonlóan 2015-ben az és komplex felülvizsgálatomban is ez szerepelt:
"Egészségi állapot véleményezhető : folyamatosan
Felülvizsgálat : felülvizsgálata nem javasolt"
C1 és 50%
Mivel most áprilisban járt le a 36 hónap újra kéretem a felülvizsgálatomat a rehabilitációs ügyintéző javaslatára.
Jól értelmezem nem is kellet volna kérnem a komplex felülvizsgálatot?
És ennek eredménye képen maradt a C1, 50% csak az éllátásom csökkent kb 18.000 Ft-al.
Amúgy 2003 óta vagyok leszázalékolva balesetből származó combamputációval.
Akkor most mi a helyzet félre tájékoztattak???
2003-2012 között nem kellett felülvizsgálatra mennem végleges voltam /állapotrosszabbodás néven kérhettem volna,de nem kértem./
De akkor mit jelent az,hogy a Rehabilitáció 36 hónap?

Válaszokat előre is köszönöm.

Rokki # e-mail 2018.06.14. 12:35

T.mama20 !
Természetesen nem Önnek szólt a kritika,hanem a jogalkotóknak.
Nem értem miért nem tudnak közérthetően,egyértelműen fogalmazni.

Rokki # e-mail 2018.06.14. 11:51

T.mama20 !
Köszi.
Mindenesetre fogalmazhatnának egyértelműbben.
Mert a "nem javasolt" nem egyértelműen jelenti a véglegest és a "Egészségi állapot véleményezhető : folyamatosan" pedig főleg arra utal,hogy nem végleges.

Remélem ,most már 8 felülvizsgálat után VALÓBAN nem citálnak be többet.
Még egyszer köszönöm.

Rokki # e-mail 2018.06.14. 10:32

T.mama20 !
Tudom,hogy dolgozhatnék,de sajnos nálam az nem megy.

Visszatérve a kérdésemre,az "Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan" akkor nem azt jelenti,hogy gondolnak egyet és berendelnek ?

Rokki # e-mail 2018.06.13. 16:15

Amúgy C2-t kaptam.

Rokki # e-mail 2018.06.13. 16:14

T.mama20 !
Köszönöm.
A"felülvizsgálata nem javasolt" mondatból ilyesmire gondoltam,de az "Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan" mondat bezavart kicsit.Mivel ha többet nem rendelnek be felülvizsgálatra akkor nem értem mit véleményeznek folyamatosan az egészségi állapotomon.

Rokki # e-mail 2018.06.13. 15:15

T.mama20 !
Látom Ön képben van és megkérdezném,hogy az alábbi mondatok pontosan mit jelentenek a határozatomban.

"Egészségi állapot véleményezhető : folymatosan
Felülvizsgálat : felülvizsgálata nem javasolt"

Köszönöm előre is a válaszát.

fox1965 # e-mail 2018.06.12. 23:23

mama20: Írtam Önnek email-t.Megtisztelne, ha válaszolna.( szerelő12, mnj?) Köszönöm

chevike # e-mail 2018.06.07. 12:21

Üdvözletem!

Rokkantsági ellátás után is jár az özvegyi nyugdíj?

Előre is köszönöm!

tass56 #   2018.05.23. 19:22

Szerintem majd írnak egy levelet ,hogy minden marad úgy ahogy volt.

Arana # e-mail 2018.05.22. 13:10

Szép napot!
Betöltve a 61. évemet és már 24 éve leszázalékolva érdeklődnék,hogy várható még a behívás? Bár tény,hogy a 3 évvel ezelőtti vizsgálat után kapott C/2 és rajta a következő vizsgálat időpont 2018. Sajnos a reuma artrosis, diabétes,magas vérnyomás stb nem fogok kigyógyulni. :( Köszönöm a választ!

mokusmakci # e-mail 2018.05.19. 08:53

Üdvözlök mindenkit!
Most május 25-én kéne papír szerint mennem a felülvizsgálatra,de még semmit nem kaptam. Eddig mindig legalább 3 héttel előtte ,kiküldték a behívót! Talán megint csúszás lesz?

flydomi # e-mail 2018.05.16. 16:02

Sziasztok.

Meglep az a tény,ahogy másokat is,hogy egyes felülvizsgálatoknál elég a beküldött orvosi papírok,ami alapján meghozzák a határozatot.Épp ideje volt a 21 században így kezelni a dolgot kedves kis hazánkban is.Mellesleg a "rendszerben" ténylegesen látnak mindent(munka,ha valaki esetleg dolgozik,patikákból való gyógyszerkiváltást,mikor voltunk dokinál,stb,stb),ami alapján szintúgy meg tudják hozni a döntést.Másrészt lehet,hogy ez számukra költség hatékonyabb.így "olcsóbb" a felülvizsgálat.Remélem,hogy sok betegtársunk részesül ilyen vizsgálatban,ami jóval "emberséges",mert sok esetben nem kell konfrontálodni egyes szakértőkel,akik nem a beteg érdekeit nézik.

csemma78 # e-mail 2018.05.15. 21:32

Hello Mindenki!

Elegge meglep,hogy ennyi ember van.akiket csak siman papirok alapjan biralnak el.
Nekem veleszuletett betegsegem van, ami soha nem lesz jobb, max. ha megoperaljak a szivem ujra, kicsit javulhat de pl. a szivkateterezes miatt kapott transzfuzio miatt 3 evesen megfertoztek hepatitos c virussal, ami mindig is bennem marad.

Nekem szemelyesen kellett megjelennem.

De szerencsere ugyanahhoz a csapathoz kerultem, ugyanaz volt az orvosszakerto es a masik ket rehab es szoc szakerto is.

Az orvosszakerto nagyon ki volt akadva, felt,hogy mivel korabban 56 szazalek OEK volt es bar egyik oldalrol vlt allapotromlas ,de a masik oldalrol min, javulas, igy elegge kiakadt , na nem ram, hanem a rendszerre. csapkodta is a szazalekokat ado koyvet, latta, rajta,hogy nagyon meg akarja adni...

Ugy jottem el,hogy mivel volt szoc es rehab szakerto is,akik egyertelmuen elutasitottak, hogy lehet,hogy csak siman b2be sorolnak vissza, de a doktornom hatartalanué kitart a betegei mellett.

Bevittem kb 100 leletet, egyesevel vegignezte es minden olyat kivalogatott,amire alapzhatta a c-s minositest.

Alapos orvos, ugy kezelt,mintha egy kezelo orvos lenne es addig nem adta fel meg ossze nem jott 52 szazalek OEK, ig ismet meglett a c2.

Szoval vannak emberseges orvosszakertok is, le a kalappal elottuk.

malta9 # e-mail 2018.05.11. 17:20

beteg62

43 éves vagyokés 2015-ben voltam először, akkor 29% a megmaradt eg. állapot,most lenne soros, de egyenlőre csak papírokat kértek. sajnos az állapotom nem lett jobb. csak meglepetzt, hogy nem hívtak.

beteg62 # e-mail 2018.05.11. 12:15

Üdv. malta9 !
Nekem 2015 novemberben volt hasonlóan, vagyis beküldött papírok alapján bíráltak el. Előtte rehab ellátott voltam.
Nem hívtak be és leletek alapján maradtam C2-ben rokkant ellátásban. még 1%-ot romlott is egészség állapotom.
Most év végén telik le a 3 év. Akkor újra fognak elbírálni. Én 56 éves vagyok. Te hány éves. Életkortól is függ azt mondják, hogy be hívnak vagy sem .

malta9 # e-mail 2018.05.09. 12:23

KÜÖSZÖNÖM A VÁLASZT! ÉN IS ÍGY ÉRTELMEZEM, CSAK ARRA LETTEM VOLNA KÍVÁNCSI, HOGY EBBEN AZ ESETBEN MIK A TAPASZTALATOK. ELFOGADJÁK A BEKÜLDÖTT DOKUMENTUMOKAT VAGY EZEK UTÁN VOLT OLYAN AKIT BEHÍVTAK.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) #   2018.05.09. 09:06

Tapasztalatom nincs, de én ezt úgy értelmezem, hogy a legutolsó fv. óta eltelt időtől kellenek új friss leletek az állapotáról és azokat küldje be. Ha elégségesek lesznek a leletek,akkor azok alapján újra minősítik, amennyiben kevés lesz, akkor gondolom behívják személyes fv-ra.