Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

luck-666 # e-mail 2014.04.21. 09:47

Ezért szép a magyar nyelv , a vesszőnek van bizonyos jelentése,akár a magánhangzó tetején,akár a szavak között! :)

Az intelligenciának roppant kínos tulajdonsága, hogy nehéz leplezni...

Egyjogász #   2014.04.20. 20:57

Tolnamegye nevű városról eddig még nem hallottam....:)

aperten # e-mail 2014.04.20. 16:43

Hofi annak idején, ezt úgy fogalmazta meg, hogy nem mindegy, hogy valaki okos, de hülyéskedik, vagy hülye, de okoskodik.

# aperten

aperten # e-mail 2014.04.20. 16:40

luck-666!

Szerintem az intelligenciát egész kiválóan lehet leplezni, de a hiányát már sokkal kevésbé. :-)

# aperten

luck-666 # e-mail 2014.04.18. 15:23

Tolna megye,a trafikmutyi kiinduló városa

éhes # e-mail 2014.04.18. 12:24

Luck-666!Levendula7
Mely részén vagytok kishazánknak?

éhes # e-mail 2014.04.18. 12:22

Levendula7!
Azóta már 2014.dec.31-re változott.Most a választás után már a "csillagos ég"a határidő! Sajnos.....

luck-666 # e-mail 2014.04.18. 12:06

nekem 2013 januárban lett volna aktuális a soros felülvizsgálat,azóta is "várom",úgy hogy türelmesen várj te is

george2 # e-mail 2014.04.18. 08:37

Nem aggódj hivni fognak.Nekem pl. tavaly 8 hónapot csúszott,addig örülj amig nem hivnak.....

Levendula7 #   2014.04.17. 23:49

Arról volt szó, hogy 2013 dec. végéig behívják a véglegeseket, de engem még nem. Lehet meguszom?

nico56 # e-mail 2014.04.17. 23:04

Dánesz!
Akkor,nem!
Lentebb 13:43-nál keresd B.Júliát írj neki,ott részletes választ kapsz.

szafika # e-mail 2014.04.17. 10:24

Rasmanov ! v a kedves családjuk is ennyire szolidáris velük , akkor + mi várható a hatalomtól ?!
Ha megnézed mennyi azok száma , akikbe az elmúlt 4 év alatt belerúgtak : magánnyugdíjpénztári tagok , rendvédelmisek , tűzoltók , devizahitelesek , trafikosok , földművelők , állattartók .... biztosan van ez tovább is ! de a lényeg a fenyegetés : folytatjuk !!!!!

Rasmanov # e-mail 2014.04.17. 10:10

Létezik ilyen, hogy ellátatlanná teszik az ilyen jobb sorsra érdemes embereket? Nem hiszem, hogy ez igaz volna.Választás eredménye is ezt tükrözi, hogy minden rendben, hiszen több százezer rokkant van. Én azt hittem, hogy a rokkantak romba döntik a Fideszt, de nem, sőt él és virul a két harmaddal.

Rasmanov # e-mail 2014.04.17. 09:50

Nem vagyok érintett,csak a logika mentén gondolva írom a véleményem. Ha valakit egyszer véglegesítettek az állapota nem javult, behívják felülvizsgálatra,milyen kifogással vehetik el az ellátását? Kinőtt a keze, lába? Gondolom, hogy a súlyosabb betegeket véglegesítenek, így ennek ellenére kidobják őket a szociális rendszerből?

george2 # e-mail 2014.04.17. 08:44

Igen.

Levendula7 #   2014.04.16. 11:34

Üdvözletem!
A kérdésem az lenne, hogy a véglegesített rokkantnyugdíjasokat is felülvizsgálják?

Dánesz # e-mail 2014.04.15. 09:57

Üdv!

Rehab járadékos vagyok 6 órában tudok dolgozni rehabos munkahelyen,most megyek komplex felülvizsgálatra,kizáró ok,hogy van munkám,ök ugy nézik,hogy rehabilitáltak?de 8 órában nem tudnék dolgozni .Ha jelenleg dolgozol és ugy mész komplexre akkor van esélyem,hogy kaphassak valamilyen ellátást? Köszönöm

éhes # e-mail 2014.04.14. 14:17

Csak szövetségikapitány kell.Tippetek van??:-)))

éhes # e-mail 2014.04.14. 14:15

Ez az új rehabilitációs központ:-)))))
http://444.hu/…astadionrol/

segal001 # e-mail 2014.04.13. 23:19

Népirtással vádolják a magyar kormányt és a bankokat Hágában! – Itt a beadvány…
A Hágai Büntető Bíróság kérte Kásler Árpádot, hogy a BÁÉSZ feljelentését fordítsák le angol nyelvre. Kásler Árpád most rendelkezésre bocs
tudnodkell.info
Nekünk is rokkantaknak hasonló beadványt kellene eljuttatni.

BJúlia # e-mail 2014.04.13. 13:43

Friderikusz: Békesi László közgazdász: Orbán Viktor konszolidációt létrehozhat-e:

Még nincs egy hónapja, hogy műsorunkban Békesi László egyetemi tanárral a maffiaállam gazdaságpolitikájáról beszélgettünk. Azt a nyugati világban eléggé példátlan jelenséget írta le és elemezte, ahogyan egy politikai vállalkozás üzleti vállalkozássá, az Orbán-kormány gazdaságpolitikája a maffiacsalád üzleti tervévé alakul át. Vasárnap szabad szemmel is jól látható fölénnyel győzött az az üzleti vállalkozás, amelynek az áldozatai megszámlálhatatlanok. Újra meghívtuk hát Békesi Lászlót.
http://frissvideok.hu/…z-2014-04-08?…

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak, fellebbezést, keresetet is írok, ha van jogalapja, a tények ismeretében, tájékoztatom, mi mit jelent, mit tehet, vagy nem, mik az alternatívák, rehabilitációs gazdasági szakértőként, díjmentesen (Munkaadók kivételével), aki megtisztel hozzám fordulásával felülvizsgálat, ellátások, rehabilitáció, foglalkoztatás.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.
Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.
http://www.versenykepesseg.eu/
Szép hétvégét

zöldségleves # e-mail 2014.04.12. 17:50

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, és jó útbaigazítást kaptam a kérdésemre. További szép napot mindenkinek.

nico56 # e-mail 2014.04.12. 10:49

fater66
A rokkantellátás összegének kiszámításához szükséges stb nem részletezem, ezen a linken megfelelő szaktanácsot kapsz ingyen:http://versenykepesseg.eu/

fater66 # e-mail 2014.04.11. 17:41

Jó napot kívánok. Én 52 éves vagyok, 11 éve vagyok leszázalékolva, először 50 %, utána 41 %-os lettem. Sajnos tavaly súlyos betegségen estem át, 10 és fél hónapig táppénzen voltam. Ez év február 01.-én álltam munkába. Még a tavalyi év során állapotrosszabbodási kérelmet adtam be a Rehabilitációs bizottsághoz. Ma kaptam kézhez a határozatot, melyben 30 %-ban vagyok egészséges, tehát 70 %-os egészségkárosodott vagyok. Jelenleg is munkaviszonyban állok napi 4 órában. Amit megértettem a levélből, hogy nyilatkoznom kell, hogy kérem-e a rokkantsági ellátást. Közben vannak olyan dolgok is amiket nem értek. Először le kell mondanom a már meglévő 40 %-ról és meg kell igényelni a rokkant ellátást. Ezt még értem is, de kérnek olyan iratokat is, hogy utolsó munkahelyemről való elszámolást, stb. de én most is dolgozok. Ilyenkor mi a teendő ? Ezt nem értem. Amennyiben lehet, legyen szíves válaszoljon nekem minél hamarabb. Előre is köszönöm !

Terike # e-mail 2014.04.11. 16:49

Kedves Monalisa1!
Köszönöm a válaszodat.
Lehet meg sem érem azt, hogy 8 év múlva rendes nyugdíjas legyek. De olyan ember vagyok aki nem adja fel könnyen. Vannak még előttem célok, van még dolgom ezen a világon.
Nem örlöm már magam, nem azt mondom hogy bele nyugodtam a sorsomba, de nem hisztizek, és sírok, hanem beveszem a gyógyszereket és teszem a dolgom már amit tudok és bírok.
Amikor ez az alap betegség rám támadott, 8 hónapig kórházban voltam egyhuzamban. Volt időm átértékelni az életemet, és csak az járt az eszemben, hogy ez csak egy átmeneti állapot, majd jobb lesz és megyógyulok. Meg az orvostudomány is előre halad, csak kitalálnak valamit arra , hogy kiűzzék a szervezetemből ezt a vírust vagy minek nevezzem betegséget.
Sosem gondoltam volna hogy nem jobb hanem napról napra rosszabb lesz.
Amikor 2012-ben neki ment a tüdőmnek is, akkor volt kisérlet alatt egy gyógyszer amit először rajtam próbáltak ki, mivel haldokoltam.
Amikor az elsőt bevettem már éreztem jobb, és másnap,harmadnap egyre jobban lettem.
3 hét és 2 napot voltam kórházba, abból 2 hetet lélegeztető gépen élet-halál között mert addig nem tudtak segiteni haza akartak küldeni. Én ennek a teszt gyógyszernek köszönhetem hogy ma is élek, vagyok.
Azóta már szabadalmaztatták ezt a gyógyszert, már gondolom nagyon sokan szedik, én viszont a tüdőmet már nem kapom vissza, sem a veséimet.
Igen azt mondták a vese dializis központban, hogy most III stádiumban vannak a veséim, utánna már csak a dializis jöhet.
Az alap betegségem miatt még vese átültetésre sincs esélyem sajnos, nem lehetek műthető.
Nálam egy évben egy hónap amikor jól vagyok, az az augusztus. A többi fájdalmakkal,görcsökkel teli élet, de még sem adom fel.