Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék

csabesz666 # e-mail 2014.04.22. 21:03

.... elnézést, a helyesírási hibákért :)

csabesz666 # e-mail 2014.04.22. 21:02

...Érdekes, az "Új jogszabályban"....pici bibi belecsúszott.... de hálistennek ez nekünk kedvez.... persze, csak addig, amíg nem módosítják.... Gyakorlatilag, annakidelyén, a volt rokkantnyugdílyasoknak, törvényt alkottak, hogy az új komplex minősítés után, ha ugyanannyi, vagy rosszabb az álapota, abban az esetben továbbrais, a megállapított rokknyugdílya összegét folyósítják továbbra is (új ellátása rokkant ellátott lett....) ha "javult" az álapota , akkor rehabellátást kap, ami új számítást jelent, merőben rosszabbúl jár.... Igenám, de annakidelyén (2011 vége)amikor ezt megalkották, a REHABJÁRADÉKOSOKRÓL nem rendelkeztek.... ezt tették meg most ebben az "új jogszabályban" . Tehát aki 2011ben is rehabjáradékosvolt, és az új komplex minúsítése szerint rokkant ellátott (tehát vagy stagnál, vagy romlott az állapota) illetve itt a bibi, hogy a rehab ellátott is ide tartozik, mivel a törvény "megváltozott munkaképességű személyt említ"... egyszó mint száz ők visszakapják, gyakorlatilag a rehabjáradékos összeget, vagy ahoz nagyon közeli értéket..... az én rehabjáradékom 98E volt új minősítés után rokkantellátott lettem, Újbelépőnek számítottak, és mindent a minimálbérből számoltak.... most 66E az ellátásom..... várom már a kompenzációt..... persze nem kapkodják el.....

labesco # e-mail 2014.04.22. 16:43

Szép napot!

Azután érdeklődöm,hogy van-e valakinek alvási apnoéja,és arra hány százalékot kapott a felülvizsgálaton.Próbáltam utánajárni,de sehol nem találtam erre vonatkozó adatot.

labesco # e-mail 2014.04.22. 09:57

Richiki!

Amit bemásolt ÚJ jogszabály az CSAK azokra vonatkozik akik 2011.dec.31.-én rehabilitációs JÁRADÉKBAN(!!!!) részesültek.A rehab JÁRADÉK egy "kifutó termék",már csak azért is mert az a volt rokkantnyugdíjasoknak jobban "fizetett" és ezt a mostani kormány nem engedi meg senkinek.A beteg az beteg,és maradjon otthon a négy fal között és a (mostani)kormány által adott kegyelmi pénzből szép lassan haljon meg,hiába fizette a TB.-t + nyugdíjjárulékot 30-40 évig......Ez van sajnos.

Richiki # e-mail 2014.04.21. 18:34

A kérdésem arra irányul, hogy egyébként mikortól létezik a rehabilitációs járadék???
Én baleseti rokkantból lettem rehab ellátott.. akkor ez rám semmiféleképp nem vonatkozik?

10. § Az Mmtv. 34. §-a a következő (5) és (6) bekezdéssel egészül ki:
"(5) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb, havi átlagjövedelemként a megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadékösszegének 140 százalékát kell figyelembe venni.
(6) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét megelőzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került megállapításra, a rehabilitációs hatóság az ellátás összegét, ha az számára kedvezőbb, az (5) bekezdésben foglaltak figyelembevételével 2014. május 31-éig - 2014. január 1-jére visszamenő hatállyal - hivatalból módosítja."

luck-666 # e-mail 2014.04.21. 09:47

Ezért szép a magyar nyelv , a vesszőnek van bizonyos jelentése,akár a magánhangzó tetején,akár a szavak között! :)

Az intelligenciának roppant kínos tulajdonsága, hogy nehéz leplezni...

Egyjogász #   2014.04.20. 20:57

Tolnamegye nevű városról eddig még nem hallottam....:)

aperten # e-mail 2014.04.20. 16:43

Hofi annak idején, ezt úgy fogalmazta meg, hogy nem mindegy, hogy valaki okos, de hülyéskedik, vagy hülye, de okoskodik.

# aperten

aperten # e-mail 2014.04.20. 16:40

luck-666!

Szerintem az intelligenciát egész kiválóan lehet leplezni, de a hiányát már sokkal kevésbé. :-)

# aperten

luck-666 # e-mail 2014.04.18. 15:23

Tolna megye,a trafikmutyi kiinduló városa

éhes # e-mail 2014.04.18. 12:24

Luck-666!Levendula7
Mely részén vagytok kishazánknak?

éhes # e-mail 2014.04.18. 12:22

Levendula7!
Azóta már 2014.dec.31-re változott.Most a választás után már a "csillagos ég"a határidő! Sajnos.....

luck-666 # e-mail 2014.04.18. 12:06

nekem 2013 januárban lett volna aktuális a soros felülvizsgálat,azóta is "várom",úgy hogy türelmesen várj te is

george2 # e-mail 2014.04.18. 08:37

Nem aggódj hivni fognak.Nekem pl. tavaly 8 hónapot csúszott,addig örülj amig nem hivnak.....

Levendula7 #   2014.04.17. 23:49

Arról volt szó, hogy 2013 dec. végéig behívják a véglegeseket, de engem még nem. Lehet meguszom?

nico56 # e-mail 2014.04.17. 23:04

Dánesz!
Akkor,nem!
Lentebb 13:43-nál keresd B.Júliát írj neki,ott részletes választ kapsz.

szafika # e-mail 2014.04.17. 10:24

Rasmanov ! v a kedves családjuk is ennyire szolidáris velük , akkor + mi várható a hatalomtól ?!
Ha megnézed mennyi azok száma , akikbe az elmúlt 4 év alatt belerúgtak : magánnyugdíjpénztári tagok , rendvédelmisek , tűzoltók , devizahitelesek , trafikosok , földművelők , állattartók .... biztosan van ez tovább is ! de a lényeg a fenyegetés : folytatjuk !!!!!

Rasmanov # e-mail 2014.04.17. 10:10

Létezik ilyen, hogy ellátatlanná teszik az ilyen jobb sorsra érdemes embereket? Nem hiszem, hogy ez igaz volna.Választás eredménye is ezt tükrözi, hogy minden rendben, hiszen több százezer rokkant van. Én azt hittem, hogy a rokkantak romba döntik a Fideszt, de nem, sőt él és virul a két harmaddal.

Rasmanov # e-mail 2014.04.17. 09:50

Nem vagyok érintett,csak a logika mentén gondolva írom a véleményem. Ha valakit egyszer véglegesítettek az állapota nem javult, behívják felülvizsgálatra,milyen kifogással vehetik el az ellátását? Kinőtt a keze, lába? Gondolom, hogy a súlyosabb betegeket véglegesítenek, így ennek ellenére kidobják őket a szociális rendszerből?

george2 # e-mail 2014.04.17. 08:44

Igen.

Levendula7 #   2014.04.16. 11:34

Üdvözletem!
A kérdésem az lenne, hogy a véglegesített rokkantnyugdíjasokat is felülvizsgálják?

Dánesz # e-mail 2014.04.15. 09:57

Üdv!

Rehab járadékos vagyok 6 órában tudok dolgozni rehabos munkahelyen,most megyek komplex felülvizsgálatra,kizáró ok,hogy van munkám,ök ugy nézik,hogy rehabilitáltak?de 8 órában nem tudnék dolgozni .Ha jelenleg dolgozol és ugy mész komplexre akkor van esélyem,hogy kaphassak valamilyen ellátást? Köszönöm

éhes # e-mail 2014.04.14. 14:17

Csak szövetségikapitány kell.Tippetek van??:-)))

éhes # e-mail 2014.04.14. 14:15

Ez az új rehabilitációs központ:-)))))
http://444.hu/…astadionrol/

segal001 # e-mail 2014.04.13. 23:19

Népirtással vádolják a magyar kormányt és a bankokat Hágában! – Itt a beadvány…
A Hágai Büntető Bíróság kérte Kásler Árpádot, hogy a BÁÉSZ feljelentését fordítsák le angol nyelvre. Kásler Árpád most rendelkezésre bocs
tudnodkell.info
Nekünk is rokkantaknak hasonló beadványt kellene eljuttatni.