Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kovacsl # 2024.01.29. 17:19

Jogilag lenne kérdésem:

2024 január óta munkabér mellett is kapni rehabilitációs ellátást 2024-től: https://akadalyugras.hu/…k-ellatasai/

2023 januártól is lehetett már kapni így, csak a kérelem napjára fizetés nélküli szabadság kellett (én sem tudtam így 2023-ban nem kértem novemberben a komplex igénylésekor arra az 1 napra most meg már nem lehet utólag , bár 2023.05-ra adták meg visszamenőleg lehet akkorra kellett volna de az meg ünnep szóval ez bonyolult). Lehet a 2023-as rokkantsági ellátásom ugrott az egész év?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.29. 05:59

vagy kérelmezni kell külön al hogy valamilyen nyomtatványon?
Szerintem már kérelmezted. Különben miért vizsgáltak volna. Majd jön a határozat. De rákérdezhetsz a kormányhivatalban.

kovacsl # 2024.01.28. 22:42

Köszi. Gondoltam csak tudja valaki.
Tudomást szereztek hisz megadták a papírokat. A hogyan továbbról sehol nem találok nyomtatványt vagy infót

Majordomus # 2024.01.28. 21:33

Menj be a helyi nyugdíjfolyósítóhoz ott elmondják a teendőket.
Valahogyan tudomást kell szerezzenek rólad...

kovacsl # 2024.01.28. 14:28

Sziasztok

Kaptam kérelem alapján c2 komplex minősítési igazolást egy évig érvényes visszamenőleg 6 hónapra. Magát a rokkantsági ellátás összeget ami így elvileg a 2022-és átlagkeresetem 60%-a ha hop értem, hogyan kapom meg? Nem kellett bankszàmlaszámot megadni semmilyen kérelmen. Vagy igényelnem kéne? De magyarorszag.hu-n csak rokkantsági járadék igény nyomtatvány van (ami 70% károsodás feletti). Segítene valaki? Automatikus postás hozza vagy kérelmezni kell külön al hogy valamilyen nyomtatványon? Köszönöm

csillafekete # 2023.12.27. 05:56

Fiam rehabilitációs ellátása 2022. évi megszüntetése következtében indult közigazgatási per meghatalmazottjaként próbáltam képviuselni ügyét a Fővárosi Törvényszéken., melynek során még azt sem sikerült elérnem, hogy a perben bizonyítást nyerjen alperes ellátást megszüntető közigazgatási határozata indoklási részében szereplő alábbi állítás "egészségi állapotában olyan tartós javulás következett be, hogy már nem minősül megváltozott munkaképességű személynek", mint ahogy nem sikerült elérnem azt sem, hogy a perben kirendelt szakértő egyértelmű választ adjon felperes 2003. óta fennálló szemészeti szövődményéről, a retinopathiáról, melyet a hivatkozott NEFMI rendelet 9.8. táblázata alján szereplők értelmében 10 % ponttal kellett volna értékelnie, s mely szemészeti szövődmény 2009-ben és 2019-ben is közrejátszott egészségkárosodása megitélésében. Keresetünket a komplex felülvizsgálatot végző orvosi bizottság hiányos orvosi szakvéleményére alapoztuk, mert esetünkben csupán az alábbiakat tartalmazta: insulindependens cukorbetegség szövődmények nélkül, nem meghatározott szorongás, egészségkárosodás 28 %. A perben kirendelt igazságügyi orvosszakértő a beteg három olyan részegészségkárosodását igazolta, melyet az iratok alapján döntést hozó orvosi bizottság teljes mértékben figyelmen kívül hagyott. (szív- és érrendszeri 18 %, depressió 9 %, bőrgyógyászati 5 %), de mindegyikük figyelmen kívül hagyta a beteg szemészeti szövődményét, a retinopathiát, melyet vélhetően legfrissebb orvosi dokumentációja is igazol, hisz ez áll rajta. Dg: IDDM RPD incip lu., angiopathia hypertonica) ALPERES KÖZIGAZGATÁSI HATÁROZATÁBAN SZEREPLŐ ÁLLÍTÁSÁT A PERBEN IGAZOLNI NEM TUDTA! Felperes már 2009-ben is megváltozott munkaképességű személynek minősült 45 % egészségkárosodással, melynek okán 2012. júniusáig havi 28.500.-Ft pénzbeli ellátásban részesült. Soros felülvizsgálatára abban az évben került sor amikor a 7/2012 NEFMI rendelet bevezetésre került és jogszabályváltozás történt. A 2009. évi 45 %-os egészségkárosodása 22 %-ra esett vissza, melynek okán ellátása megszüntetésre került. 2018. októberéig betegsége kapcsán pénzbeli ellátásban nem részesült. 2012-ben is közigazgatási pert kezdeményeztünk, melynek során a perben kirendelt igazságügyi orvosszakértő a 22 % fenntartása mellett a 2009. és 2012. évi szakvélemények közti különbséget szakvéleménye utolsó oldalán csupán a jogszabályokban bekövetkezett változással tudta indokolni. ÍGY KIJELENTHETŐ, HOGY FELPERES EGYIKE VOLT ANNAK A SOK EZER BETEGNEK, AKINEK KORÁBBAN MEGÁLLAPÍTOTT ELLÁTÁSÁT CSUPÁN A JOGSZABÁLYVÁLTOZÁS OKÁN SZÜNTETTÉK MEG, AKI A 21/2018. ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGI HATÁROZAT KÖVETKEZTÉBEN SZÜLETETT DÖNTÉS ÉRTELMÉBEN SEM AZ EGYSZERI, KÁRPÓTLÁS, SEM A KORÁBBI ÉVEK ÚJRASZÁMOLÁSA LEHETŐSÉGÉVEL NEM ÉLHETETT HÍSZ A DÖNTÉSHOZÓ FIGYELMEN KÍVÜL HAGYTA ŐKET! Felperest 2018. októberétől egy rendkívüli jogorvoslati eljárás ismét megváltozott munkaképességűnek minősítette, melynek következtében 2022. július 31-ig rehabilitációs ellátásban részesült. Jelen perben feltettük a kérdést a kirendelt igazságügyi szakértőnek hivatkozva a 21/2018. Alkotmánybírósági Határozatban foglaltakra. Igazolja orvosszakmai szempontból miben következett be tartós javulás felperes esetében 2009., illetve 2019. óta amikoris megváltozott munkaképességűnek minősítették. Idézzük a szakértő 2023. szeptember 12-i 2. sz. kiegészítő szakvéleményében adott válaszát. "amennyiben felperes választ szeretne kapni erre a kérdésre úgy keresse a 2022. évi közigazgatási határozat alapját képező vizsgálatot végző szakértői csoportot és kérdezze meg őket.........." Természetesen a Törvényszék felhívásának eleget téve határidőben megtettük észrevételünket a szakértő 2. sz. kiegészítő szakvéleményére. A Törvényszék azonban vélhetően további tájékoztatást nem tartott indokoltnak, nem adott helyt a szakértő személyes meghallgatását , illetve új szakértő kirendelését indítványozó felperesi kérésnek sem. Ami pedig a november 22-i tárgyalási napon szóban kihírdetett ítéletét illeti, mely szerint felperes keresetét elutasítja, mondván számára meggyőződéssel szolgált a perben előterjesztett, felperesi vélemény szerint még mindig aggályos szakvélemény, melyet felperesi részről nem fogadunk el, mert minket akkor tudott volna meggyőzni ha orvosszakmai szempontból igazolást nyer felperes egészségi állapotában bekövetkezett valós javulás ténye! De nem nyert igazolást. A történtek ismeretében csupán arra keressük a választ, hogy a perben éríntett orvosi bizottságok orvosai, igazságügyi szakértői orvosi eskűjük mely részére alapozták döntéseiket?! Egy édesanya, aki felvette a harcot az orvosi összetartás határtalanságával szemben.

BJúlia # 2022.03.06. 10:45

kaktzsz,
a kárpótlással kapcsolatban a rehabosok kimaradnak a vonatkozó törvény szerint. Ezért szakmai anyagot adtam és eseteket a következő népszava cikkhez, ennyit tudtam tenni (ha más kormány lesz, más törvények lesznek), naygon tanulságos és közérthető: Rokkantnyugdíjasok: Kárpótlásból kárvallottak: https://versenykepesseg.eu/hirek-2/

Csepi,
segítek, várom hpgy megcsörgessen:
Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás:
Bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyekben.

Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a kereseti kérelmet és nem koordinálja, tájékoztatja időben az ügyfelet az ügymenetről, mi mit jelent, mikor mit tehet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi / jogszabályi elvárások miatt. Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit szem előtt tartó hozzáértő, ha szükséges.

Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett kérésre, és az általam adott jogi -, szakmai információk alapján.
Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismerni hogy a kirendelt szakértő véleménye hol aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani.
Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehab. jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.

Keressen telefonon, ahol pár perc alatt, megismerve a tényállást, szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen, visszahívom, ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

csepi37 # 2022.01.26. 18:49

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem,hogy januárban lenne aktuális,a felülvizsgálatom,de semmmi papírt nem kaptam,sőt,annyi volt benne,hogy 15.-ével megszűnt a rehabilitációs ellátásom,és magamnak kell fizetnem a tb-t.Mi alapján állapították meg,,hisz 1998-óta vagyok leszázalékolva.Hova forduljak?28840ft-ot kapok.

kaktusz # 2022.01.09. 10:05

Üdvözlöm
Tanácsot szeretnék kérni.2003tól vagyok benne a csökkent munkaképességűek csoportjában.2012.01.01 előtt az öek52%+üzemi baleseti öek 16%volt,amit a következő felülvizsgálat után 2012 februárban 50% C1 csoportra visszaminősítettek így a kiadott tájékoztató szerint nem vagyok jogosult kártalanításra,pedig ez nekem és nagyon nagyon sok sorstársamnak igen nagy csapás volt nekem ez 50ezer forintot jelent havonta. Azóta is rokkant vagyok az állapotom sokat romlott, de kénytelen vagyok dolgozni mert ebből a pénzből nem lehet normálisan megélni.
Tisztelettel kaktusz.

BJúlia # 2021.12.08. 17:47

bimbus,
ismernem kéne a határozatot, a tényeket. Kérem keressen mobilon, díjmentesen a tények tisztázását követően meg tudom mondani, van-e jogalapja a jogorvoslatnak, lehet megoldás. Jelentkezzen kérem, h segíthessek: https://versenykepesseg.eu/
.

bimbus # 2021.10.07. 18:08

Tisztelt Szakértők!
Ismerősömnek szeretnék segíteni. 2012-ben vesetranszplantációs műtéten esett át. Azóta csökkent munkaképességű. Egészségkárosodása 70 %-os. 2012-ben az azt megelőző 10 évben megvolt az egészségbiztosítási napok száma, ami rokkant ellátásra jogosítaná. A műtétje óta nem tudott munkát vállalni. Most rokkant ellátásért folyamodott. Kérelmét elutasították, mert az elmúlt 5 vagy 10 évben nincs meg az ellátáshoz szükséges biztosítási napja. Megjegyzem, hogy csak 4 órában vállalhat munkát. Így sem 5, sem 10 év alatt nem tudja megszerezni a szükséges biztosítási napokat. Van-e esély rá, hogy a fentiekre hivatkozva eredményes lehet-e a fellebbezés? Vagy van-e valami lehetősége, hogy rokkant ellátásban részesüljön?

BJúlia # 2021.07.05. 07:25

csabesz,
jelentkezzen kérem mobilon nálam, van lehetőség visszaszerezni és a krt rendezni, kérdés hogy megvan-e a jogalapja, ezt tisztázzuk. Itt hosszú, aztán a díjmentesen adott indok alapján eldönti, merre tovább. Támogatom szakmai tudásommal.
Megtalálja honlapomon elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/
Megtisztel

BJúlia # 2021.06.17. 07:17

Judit61,
Sajnálom helyzetét, együttérzek. Sajnos igen, rehab jogi szakértőként tájékoztatom, nem végzi el a hivatal a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos (kérelmekre) felülvizsgálatot a vészhelyzet alatt.

A veszélyhelyzetet a kormány a járvány tavalyi, első hullámában vezette be, majd június 18-án szüntette meg. A második hullámban
2020. november 4-étől állította vissza a kormány a rendkívüli jogrendet, amelynek hatályát az Országgyűlés november 10-én
meghosszabbította a járvány második hulláma elleni védekezésről szóló törvény elfogadásával.
Jelenleg érvényes a Magyar Közlöny 2021. évi 108. számában (2021. június 10.) megjelent a Kormány 331/2021. (VI. 10.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet
ideje alatt teendő, egyes szociális és gyermekvédelmi ellátásokkal kapcsolatos intézkedésekről, valamint a szociális és
gyermekvédelmi szolgáltatásoknak a veszélyhelyzet ideje alatt elrendelt működési rendjéről szóló 556/2020. (XII. 4.) Korm. rendelet
módosításáról.

B2 rokkantsági ellátásban részesül, emellett más ellátásban nem részesülhet pl. Nyes, amit említett.

Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen,
visszahívom, ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

BJúlia # 2021.06.17. 07:04

Jurisz,
Felhívom figyelmed, hogy a rágalmazás Büntető törvénykönyv szerinti tényállása Btk.226.§
(1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

  1. aljas indokból
  2. nagy nyilvánosság előtt, vagy
  3. jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.

A rágalmazás védett jogi tárgya a sértett emberi méltósága és becsülete, azaz a róla a környezetében, illetve a társadalomban kialakult kedvező értékítélet.

Fejezd be javaslom. Nem folytatom itt ezt a témát.

Judit61 # 2021.06.04. 17:06

Tisztelt Jogifórum!
2017-ben leszázalékoltak, ekkor rehabilitációs ellátást kaptam (B1 kategória).
Rokkantsági járadékban részesülök 2019 augusztusa óta (B2 kategória). Előtte 30 évig tanítottam, és ez a jövedelem messze alulmaradt az addigi jövedelmemhez képest, ezért kénytelen vagyok munkát vállalni, de a munkáltatók csak egészséges munkavállalót keresnek, megváltozott munkaképességűek számára szinte kizárólag betanított munkát ajánl városunkban a rehabilitációs foglalkoztatási kormánytisztviselő. Így most napi 4 órában dolgozom a minimálbér feléért. Felülvizsgálatom rendes időpontja idén augusztusban lenne. Közben az egészségi állapotom sajnos durván romlott, február 15. óta mindössze 2 munkanapot dolgoztam: a lábam addig is rossz állapota tovább romlott, kezelést kaptam, de nem használt. Aztán Covidos lettem, kórházba kerültem súlyos tüdőgyulladással. Amikor a kórházból hazaengedtek, nem írtak fel részemre vérhígítót, így néhány nap múlva trombózis keletkezett előbb az egyik lábamban, majd a másikban, amelynél orbánccal is küzdök. Mindez természetesen az egyéb, nem elhanyagolható egészségügyi problémáim mellett tovább terheli nemcsak a szervezetemet, de a pénztárcámat is. Havi gyógyszerkiadásom immár közelíti a 20 ezer forintot, mindezt úgy, hogy a szerény rokkantsági járadék mellett csak táppénzt kapok hónapok óta. Áprilisban kértem a Bizottságot, hogy hívjanak be állapotromlásom miatt rendkívüli felülvizsgálatra, de azt a választ kaptam, hogy az eljárást megindították és azonnal megszüntették, mivel veszélyhelyzet van, és csak annak lejárta után foglalkoznak kérésemmel.

Mivel a veszélyhelyzetet azóta meghosszabbították szeptemberig, ezért - a hivatal válasza alapján - nem számíthatok érdemi felülvizsgálatra, és anyagi helyzetem sem fog javulni, mert a munkahelyemre immár majd ha egyáltalán munkaképes leszek, tömegközlekedéssel sem tudok bejárni, az pedig, hogy a férjem autóval vigyen-hozzon, túlságosan drága lenne ehhez a fizetéshez képest.
Szeretném Önöktől megkérdezni, valóban nem várható-e a felülvizsgálatok megindítása a veszélyhelyzet lejárta előtt (és ha szeptemberben újra meghosszabbítják, akkor mire számíthatok)?

Mivel évek óta a minimálbér feléért dolgozom, ezért - ismerőseim tájékoztatása szerint - a nyugdíj előtti segély sem opció számomra, mert csak kb. 30 ezer forintot kapnék. Ezzel kapcsolatban kérdezném Önöket, hogy ez valóban így van-e.
Segítségüket megköszönöm!

BJúlia # 2021.05.26. 14:32

csabesz666, és mások:

A jogosultak választhatnak az 500 ezer forintos kompenzáció vagy az állapot felülvizsgálata alapján az ellátás újraszámítása között
a 2021.07.01-től hatályos Mmtv.módosítás következtében:
https://versenykepesseg.eu/…sairol-2020/

Fentiekben is szükséges lehet szakmai támogatásom.
Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás:
Bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyekben.

Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a keresetet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi / jogszabályi elvárások miatt. Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit képviselő hozzáértő, ha szükséges.

Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett, és az általam adott jogi,-szakmai információk alapján.

Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismeri hogy a kirendelt szakértő véleménye mely pontokon aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani.

Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehabilitációs jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.

Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen, visszahívom, ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/

R. Kiss Kornélia # 2021.05.18. 06:26

Kedves Fórumozók, R. Kiss Kornélia vagyok, újságíró, a Magyar Hang hetilapnak írok cikket a rokkantsági ellátásokról - mint bizonyára tudják, nemrég elfogadták a korábbi rokkantsági nyugdíjasok kártalanításáról szóló törvényt. Ennek kapcsán keresek olyan érintetteket, akiknek tíz éve a felülvizsgálaton jelentősen csökkent az ellátása, vagy csak rehabilitációs járadékban részesültek a felülvizsgálat után. Az érdekelne, hogy mi történt velük az elmúlt tíz évben, hogyan tudtak boldogulni. Ha valaki kész lenne beszélni erről, kérem, hogy írjon e-mailt!(r.kiss.kornelia@gmail.com vagy rkk@hang.hu) Köszönöm!

csabesz666 # 2021.04.28. 20:22

Sziasztok! 2010-ben lettem leszázalékolva a szememmel (rehabjáradékos lettem). Ellátásom összege 92.000 ft ban állapították meg. 2011 végén adtam be állapotromlás miatt , az egyikszememen teljesen megvakultam, a másikon is kb 15% látásmaradvány lett az állapotom, viszont ugye 2012 januártol megváltoztattták a rendszert, új vizsgálat stb, a 92. 000 ft bol, egyik naprol a másikra, 60.000 ft lett, gyakorlatilag új belépőnek minősítettek, az ellátás összegét, az akkori minimálbér alapján számolták ki. telt mult az idő 2016 májusában rájöttek, hogy jogtalanul cselekedtek, és 2016 januárig visszamenőleg kifizették, az elvett ellátás összeget. Viszont 4 éven át, a jogtalanul elvett összeget folyosították...... ezt a külömbözetet , hogyan kaphatnám vissza?
A segítséget előre is köszönöm!

Timi529 # 2021.04.15. 16:42

Kedves BJúlia!

Én volt áttétes rákos vagyok. Pajzsmirigy, 2004 ben műtöttek. Na most lett volna munkám sok hónap után, borzasztó helyzetben vagyok egyedülállóként. 2 nap 12 óra, 2 nap szabadnap, éjjel. Egy asztalnál ültem volna. Az üzemorvos viszont elkaszált, hogy ő szerinte nem dolgozhatok éjjel, mondtam neki, hogy 2 éve éjjel dolgozom, azt mondta, hogy ez őt nem érdekli, és csak 8 órát dolgozhatok. Plusz egyébként is csak 3 hónapig, majd utána ő meglátja. Teljesen el vagyok képedve. Ezek után, biztos vagyok benne, hogy nem is vesznek fel, de a kérdésem az lenne, hogy van ehhez joga egy üzemorvosnak? Nekem nincs jogom akkor dolgozni amikor én akarok? Válaszát előre is köszönöm. Timi

drbjozsef # 2021.03.21. 20:23

Egyébként meg, ha együttműködőnek akarod magad mutatni, mert gondolom az nem célod, hogy kirúgjanak, akkor fénymásold le azt a határozatot úgy, hogy kitakarsz belőle minden olyat, ami szerinted nem tartozik a munkáltatódra, és add oda nekik úgy.

Ha kérdezősködnek, mondd azt, hogy az ügyvéded tanácsára csináltad ilyenre, mert nem akartátok, hogy a cégnek meg kelljen sértenie a GDPR-t, meg az adatvédelmi törvényt.

drbjozsef # 2021.03.21. 17:53

Rick123,

Ja, hát ha csak kérik, akkor jó.

"Bocs, most csak pont nem találom."

Ha van paragrafusuk, hogy neked KELL azt bemutatni, akkor mondják meg, ha nincs, akkor te meg most nem akarod elhozni.

Rick123 # 2021.03.21. 08:11

Koszonom a hozzaszolast!

En kerdeztem toluk.
A valasz: 'Csak hogy meglegyen'!
Ez szerintem gyenge valasz volt!
(szerintem)

drbjozsef # 2021.03.20. 17:06

Együttműködési kötelezettséged van, de persze bármit nem kell bemutatnod.

Mi, innen, nyilván nem tudhatjuk, hogy miért kéri a munkáltatód. Mi lenne, ha megkérdeznéd tőle?

Rick123 # 2021.03.20. 12:18

Üdvözlöm a fórumozókat!

Az erdekelne hogy a rokkantsagi ellatast megallapito hatarozatot a munkaltato kerheti e...?
(Fenymasolni akarjak.)
A gondom ezzel az hogy a hatarozat tartalmazza a reszemre megallapitott rokkantsagi ellatas osszeget is ami velemenyem szerint nem tartozik a munkaltatora.
A komplex minosittesrol keszitett igazolast par honapja mar bemutattam. Masolatot keszitette.
Ez renben van.
Most eszukbe jutott hogy ez is kellene.
Tehat a kerdesem hogy koteles vagyok e egy olyan dokumentumot atadni masolasra a munkaltatonak amely tartalmazza azt az osszeget amelyet a rokkantsagi ellatasnak megallapitottak.
En furcsanak rartom (serelmezem) mivel...ha valaki masodallast vallal attol sem kerik el az ottani munkaszemunkaszerzodest......
Kerem segitsenek ez ugybem!
Elore is koszonom!

BJúlia # 2021.03.15. 05:50

Igen Lisacica előfordulhat, hogy nem hív hivatal az előírt felülvizsgálati időpontban felülvizsgálatra és továbbfolyósítják addig ellátását, amíg újabb döntés nem születik, ami persze csakis az eljárást követően lehetséges. Addig hatályos a szakvéleménye, amíg másik nem születik. De minden eset más, mindenkinek más-más lehet a komplex minősítés időbeli hatálya vagyis érvényessége.
Személyre szólóan díjmentesen tájékoztatok mobilon, készséggel visszahívom ha kell, bárkit, akinek ellátások, felülvizsgálat, jogorvoslat, foglalkozási rehabilitáció, munka-, Tb jogban kérdése van.

2021.12.31-ig a rokkantsági és rehabilitációs ellátások összegének felülvizsgálatát (újraszámítását) kérhetik a jogosultak a 2021.01.01-jétől hatályos havi átlagjövedelem új meghatározása alapján, és hivatal megállapítja azt 2016.05.01-jét követően visszamenőleg is, ha az számukra kedvezőbb. https://versenykepesseg.eu/…altozott.../

2021.01.01-jétől módosult a 2011. évi CXCI. törvény (Mmtv.) havi átlagjövedelem számítására vonatkozó szabályozása. Ezért kérhető az újraszámítása felülvizsgálata a rokkantsági vagy rehab ellátás összegének, akinek az ellátását 2016. május 1. után – átlagjövedelem hiánya miatt – az alapösszeg figyelembevételével állapították meg.

A jogszabályváltozás azt jelenti, hogyha az igénylőnek a referencia időszak (az ellátás iránti kérelem benyújtását megelőző naptári év) kezdő napja és az ellátás iránti kérelem benyújtása közötti időszakban bármikor van 180 napra jövedelme, akkor az ellátás alapját képező havi átlagjövedelmet ennek figyelembe vételével és nem az alapösszeg alapján kell kiszámítani. E változást megelőzően mindazoknak az ellátását a 2016-ban bevezetett alapösszeg figyelembe vételével kellett kiszámítani, akik akár a referencia időszakban, akár közvetlenül a kérelem benyújtása előtt nem rendelkeztek legalább 180 naptári napi jövedelemmel.

Ha ennek eredménye az lesz, hogy az érintettet a korábban figyelmen kívül hagyott jövedelme alapján magasabb összegű ellátás illeti meg annál, mint amit részére eredetileg megállapítottak, akkor erre a kedvezőbb összegű ellátásra válik jogosulttá. A két ellátás közötti különbözetet ebben az esetben 2021. január 1-jére visszamenőlegesen is kifizetik a jogosultak számára.Nincs ehhez kérelmi adatlap.

Keressen, akinek ezzel kapcsolatban kérdése van, díjmentesen tájékoztatom. A kérelmet is megírom helyetted rehab jogi szakértőként nem díjmentesen hanem számlát adok, a joganyag átvizsgálása (határozat) után megfizethető áron (mert sorstárs rehab jogi szakértő vagyok) jogszabállyal alátámasztva indoklással. Mobilon hívj visszahívom ha kell: itt szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/…altozott.../

Emellett:Rehabilitációs jogi szakértőként tájékoztatás:
Bizonyára tudják, hogy megszűnt a közigazgatási határozat elleni fellebbezés lehetősége 2020.03.31-ével és a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok. Utóbbiak helyét az országban összesen 8 Törvényszék vette át, többek között megváltozott munkaképességű személyek ellátásai ügyekben.Szerencsére képviselheti magát a Törvényszék előtt ez ügyben az ügyfél továbbra is, ám ha nem hozzáértő fogalmazza meg a keresetet, akkor könnyen lehet, hogy elbukja ügyét, vagy talán még az eljárás elindításáig sem jut el a komplikált tartalmi / jogszabályi elvárások miatt.

Továbbá az ügy pozitív lezárását számos más buktató akadályozza, leggyakrabban a kirendelt szakértőnek aggályos véleményét nem tudja az ügyfél érdemben vitatni, csak az ő érdekeit képviselő hozzáértő, ha szükséges.
Rehabilitációs szakértőként végig segítem a pert útmutatásaimmal, okirat szerkesztéssel Ön helyett, és az általam adott jogi,-szakmai információk alapján. Ahhoz hogy megnyerje a pert, elengedhetetlen felismeri hogy a kirendelt szakértő véleménye hol aggályos, érvelését képesnek kell lennie pontosan megfogalmazni írásban, azt megindokolni, valamint állításait jogszabályokkal, bizonyítékokkal alá kell tudni támasztani. Ebben a témában nyújtok személyre szóló konzultációt, rehab. jogi szakértőként, felkészítem, és lépésről lépésre támogatom Önt, hogy növelje az esélyét az ügy sikeres végkimenetelére és magabiztosan, félelem, kétségek nélkül képviselhesse önmagát.

Keressen telefonon, ahol pár perc alatt megismerve a tényállást szakértői tájékoztatást nyújtok sorstársként ingyenesen, visszahívom, ha szükséges, szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem: https://versenykepesseg.eu/