Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.01.17. 23:09

medicalonline.hu: Aki ezek után aláírja a mentességi kérelmet, az elmebeteg
A nyugdíjban levő, az NRSZH-nál szerződéses jogviszonyban dolgozó felülvizsgáló orvosok sorsa sem irigylésre méltó!

kobeka # 2013.01.17. 19:45

Prüsszögi 2013.01.17. 13:28

Ne sértődj meg, de ezen a fórumon nem ez a téma. Csak a saját nevemben megkérdezem:

az „államfő népszerűségéről történt közvélemény kutatás ” engem a rokkantsággal, betegséggel küzdőt -orvosi, egészségi, rehab. megélhetési és jogi, problémákkal- közvetlenül hol érint szerinted? Miért olvastatsz velem ilyesmit?

watkins # 2013.01.17. 17:50

Kedves Sorstársak!
Szeretném szakértői véleményeteket kérni! 54-es születésű vagyok,2009-től 50%-os rokkant. Eddig özvegyi nyugdíjjal együtt 65000 forint ellátásban részesültem.Tavalyjúliusban behívtak soros felülvizsgálatra,de csak a mai nap kaptam kézhez egy határozatot,hogy B1 kategoriáju 44% os egészségkárosodást állapítottak meg,ezért az özvegyi nyugdíjamat márc.1-től megvonják! Természetesen állapotom folyamatosan rosszabbodik,már csak mankóval tudok közlekedni,mindkét térdem tropa! Mit várhatok még,és érdemes-e megfellebeznem a határozatot? Eddig a nyugdíjamat folyósították! Előre is köszönöm a segítséget!

fagyongy55 # 2013.01.17. 13:45

Mikor kell a járási hivatalnál igényelni a szociális ellátást?

Radics Zsuzsanna

2013.01.16., 05:38 Frissítve: 2013.01.16., 05:36 599

Sok esetben nem tudjuk, hogy január 1-jétől hol kell építésügyi, földhivatali, szociális ügyeinket intézni. A probléma oka, hogy a járások kialakítása miatt a hivatalok ügyeinek egy része máshova került. Cikkünkkel abban szeretnénk segíteni, hogy bemutatjuk, milyen szociális ellátások (1993. évi III. törvény) kerültek át a járási hivatalokhoz.

Időskorúak járadéka, ápolási díj:

2012-ben az önkormányzat jegyzőjéhez tartozott az időskorúak járadékának, a foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak, a rendszeres szociális segélynek, lakásfenntartási támogatásnak, valamint a súlyosan fogyatékos személyek, fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékosok, továbbá a tartósan beteg 18 év alattiak ápolási díjának megállapítása.
hirdetés
hirdetés

2013. január 1-jétől a fenti ügyek egy része a járási hivatalokhoz került. A járási hivatalnál kell kérelmezni az időskorúak járadékát, a súlyosan fogyatékos – beleértve a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személyeket is
  • , valamint a tartósan beteg 18 év alatti személyek ápolási díját.

Közgyógyellátás:

Jelentős a változás a közgyógyellátásban is. A közgyógyellátási jogosultság három csoportba sorolható.

  • Alanyi jogon jár a közgyógyellátás például átmeneti és tartós nevelésbe vett kiskorúnak, a rendszeres szociális segélyben részesülő egészségkárosodottnak, a rokkantsági járadékban részesülőnek, valamint annak aki, vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül.
  • Normatív alapon jár annak a személynek, akinek az egészségügyi ellátásra szánt havi kiadásai anyagilag megterhelőek. Ennek keretében normatív alapon jár a közgyógyellátás, ha az érintett személy egészségügyi kiadásai az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 10 százalékát meghaladják, továbbá a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, azaz havi 28 500 forintot (egyedül élő esetében ezen öregségi nyugdíj 150 százalékát).
  • Méltányossági (szociális) alapon is megállapítható a közgyógyellátás. A jogosultsági feltételeket az illetékes települési önkormányzat a rendeletében határozza meg.

2012-ben jogosultságot minden esetben a lakóhely szerinti jegyző állapította meg. 2013. január 1-jétől az alanyi jogon és normatív alapon járó közgyógyellátást a járási hivatal állapítja meg, és csak a harmadik, azaz a méltányossági esetben dönt a jegyző rászorult személy közgyógyellátásáról.

Szociálisan rászorultak egészségügyi ellátása:

Amíg korábban a jegyző döntött a rászorult személyek egészségügyi szolgáltatásra jogosultságáról, addig ez a döntés is átkerült a járási hivatalhoz. A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt állít ki, amelynek alapján a bizonyítványban foglalt, rászoruló személy legalább egy évig kaphat orvosi-, ápolási ellátást, támogatottan gyógyszert, gyógyászati segédeszközt és gyógyászati ellátást.

fagyongy55 # 2013.01.17. 13:26
megrokkant # 2013.01.17. 12:47

Nem mindent kell elhinni a közvélemény kutató intézeteknek. Nem is értem, kb: 10 millió magyarországon élő magyar államporgárból hogy számitsák ki azt a pár ezret aki nyilatkozik eme téren?

Fényharcos # 2013.01.17. 11:38

Az utolsó levelet dec. 14.-ei keltezéssel kaptam tőlük, melyet csak 27.-én kaptam kézhez. (Gondolom a posta kicsit belassult a karácsony miatt.) Még aznap elsőbbségivel elküldtem, amit kértek. Ezt persze már a november végén kiküldött papírral is bekérhették volna, mivel akkor is kértek papírokat, szerintem ez csak szándékos időhúzás.
Mindenesetre ha dec. 14-től számoljuk a 60 napot, akkor legkésőbb február 12-én meg kell kapjam a pénzt.
...és akkor még szerencsés vagyok, mert nálam látszólag betegebb embereket elutasítanak és ellátás nélkül hagynak.

doli # 2013.01.17. 11:13
kitakat # 2013.01.17. 10:33

Sajnos Ednut teljesen igazad van.Én 30 napja kapott határozatokra sem kapok semmit. Iren55 adj ne méltányosságit,hiszen a Nyugfi.-tól kapsz ellátást Az emeléseket is úgy adják.

kitakat # 2013.01.17. 10:33

Sajnos Ednut teljesen igazad van.Én 30 napja kapott határozatokra sem kapok semmit. Iren55 adj ne méltányosságit,hiszen a Nyugfi.-tól kapsz ellátást Az emeléseket is úgy adják.

Ednut # 2013.01.17. 10:18

Fényharcos!
Na itt van az átverés szerintem a te ügyedben, igaz, hogy 60 nap az ügyintézés, de írtad, hogy azóta bekértek pár papírt. Na most ez meghosszabbítja az ügyintézést, mert valószínű attól a naptól, amikor kérték az újabb papírokat újra indul a 60 nap.
De az kívánom, ne legyen igazam!

Fényharcos # 2013.01.17. 09:32

Mikor kapom meg végre a járandóságomat és miért nem elérhető az nrszh?

Tavaly augusztus 16.-án tettem meg ígénybejelentésemet megváltozott munkaképességűek ellátása ügyében.
A komplex, orvosi felülvizsgálatom november 15.-én volt. Erről december elején kaptam egy értesítést, hogy egészségi állapotom 42% és rokkant ellátásra válhatok jogosulttá.
Azóta még bekértek pár papírt, de pénzt és határozatot még mindig nem kaptam.
Telefonon többszöri próbálkozásomra sem sikerült elérnem az ügyintézőt, ezért ma írtam egy e-mailt.
Tudtommal az ügyintézési határidő 60 nap, ezért múlt pénteken, lévén nyugdíjfizetési nap volt, már nagyon számítottam a pénzre.

Mit tehetek, meddig várjak még?

megrokkant # 2013.01.17. 08:54

Majd az AB. Január 21-i határozatot is átfogják tenni Február végére. Mert akkor már az orsós emberei lesznek többségbe. Sok jót ne várjatok akkor.

iren55 # 2013.01.17. 08:44

Sziasztok! Már nem emlékszem, ki, de valaki itt a fórumról írta , hogy lehet beadni kérvényt egyszeri segélyre a nyugdíj biztosítóhoz. Nos én beadtam. Ma jött meg a válasz! Mivel rehabilitációs ellátást kapok, ami ugye már nem nyugdíj, így a segély sem jár! Indoklás: Egyszeri segély annak adható, aki nyugellátásban részesül! Ezt a kicsi lehetőséget is elvették tőlünk!

hettigful # 2013.01.17. 08:30

Ez szörnyű, hogy ilyet meg lehet tenni!

ármi # 2013.01.17. 08:23

Meglátogattunk két olyan asszonyt, akiknek már nem jár a rokkantsági nyugdíj, mert papíron egészségesek, tehát kiestek a szociális ellátó rendszerből.
http://www.rtl2.hu/…ideok/193677

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.17. 08:06
megrokkant # 2013.01.17. 07:47

Tegnap 23óra 06kor a Leszázalékoltak fórumán SZ16-ol van egy videó feltéve az RTL klubi adásból. Nézzétek meg amikor a kikent felügyelői ribanc megint nyilatkozik. Jobban tette volna ha kussolt volna és nem állt volna nyilatkozni a riporternek. Egyszerűen nevetséges, hogy az "atyauristent" mindent megmagyaráz. Az egyik riport alany meg a betegségébe alig tud közlekedni és beszélni a házába. És elvettek tőle mindent. Mert az új orvosi komplex barpmságra csak 36százalékot adtak neki. De azt a kibaszott épitész mérnők soltésznak meg azt kivánom, hogy betegedjen le. Úgy mint a riport alany volt. És ő is csak 36százalékot kapjon akkor.

kitakat # 2013.01.17. 05:49

vaer!Erről beszélek!Köszönöm,ha lehet,a facebokra is tedd fel,hogy osztható legyen.Ez nem siránkozás,tényekkel alátámasztott valóság!Sajnos nekem mind két szereplőnél található betegségek meg vannak,csak nem a tüdő,hanem a méh rákot volt képem túl élni.Nekem a családom a most már 16 éves lányom akiről özvegyen kellene gondoskodnom.2 és 1/2 évig 65000 Ft volt az összes jövedelmünk.(azóta harcolok a % mértékével kapcsolatosan)2012 májusától ebből az összegből szüntették meg a 13600 Ft szoc. járadékomat is.Bár szeptemberben bírói ítélet,november 5. komplex felülvizsgálat,december 11. 3 határozat,(komplex minősítés,2012 júliustól járó ellátás összege,2010 májustól járó rokkant nyugdíj összege)pénzt a mai napig nem kaptam.A 2012 évtől szólóban rehabilitálható vagyok munka szempontjából is,a 2010-től szólóban,orvosilag további rehabilitáció szükséges,munka végzése,vállalása nem ajánlott.Mind ezt ugyan arra a komplex minősítési véleményre alapozva hozták.(igaz,1 a Rehab.,1 a Nyugfi. intézet.)A százalék mind 2 esetben ugyan az, az ellátási összeg közötti különbség 20000 Ft.!Csatlakozom a jogi úton harcolókhoz.(36 év szolgálati időm van elismerve,,ellette 6 gyermeket neveltem,iskoláztattam.Bizony rengeteget kellett dolgozni,hogy öten diplomát szerezhessenek."Sajnos pedagógusit,így az Ő keresetükből nem igazán tudnak támogatni,vagy saját családjuk megélhetése kerül veszélybe.Nem tudják felvállalni az éveken át tartó eltartásomat a kiskorú testvérükkel együtt.Nem segélyt kunyerálok,hanem a befizetett járulékok(a munkáltatóim is fizették,nem is keveset)után megillető (elvárható)ellátást,megélhetés biztosítását kérem,várom.

vaer # 2013.01.16. 21:20
oz-oz # 2013.01.16. 20:51

hettigful:

Soros, vagy végleges vagy? Mert ha soros vagy, akkor megértem a lépésedet.

szuicid # 2013.01.16. 17:35

Prüsszögi

egyet értek


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2013.01.16. 17:34

sorstárs 55

bocsika elnéztem


a Beteg ember nem selejtes árú

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.16. 17:25

szuicid,

"Holnap tárgyalják az ügyünket!"

Nem holnap, hanem hétfőn (21-én, tárgyalják az ügyünket!

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2013.01.16. 17:10

SM-betegekért alapítvány: nem elég az éves rokkantsági ellátás összege!

A Magyar Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány (MSMBA) szerint az éves rokkantsági ellátás összege nem elegendő a szklerózis multiplexes betegek ellátására.

szklerózis multiplex, SM, rokkantsági ellátás | MTI Hírek10
2013-01-16 15:21:39 |

A szervezet szerdán az MTI-nek megküldött közleményében azt írta, évente több mint 2,5 millió forint egy szklerózis multiplexes beteg (SM-beteg) átlagos kiadása.

Arra figyelmeztettek, hogy a rehabilitációs járadék vagy rokkantsági ellátás sok esetben mélyszegénységbe kényszeríti a betegeket, és megváltozott munkaképességük miatt kiesnek az aktív keresők csoportjából, ezért csökken jövedelmük.

Idéztek egy kutatást is, amely szerint a szklerózis multiplex betegség számos plusz kiadással jár, ezek között például szállítási vagy lakásátalakítási költségekkel.

Arra hívták fel a figyelmet, hogy az SM-betegséggel küzdők több mint 60 százalékának szüksége van valamilyen otthoni segítségre, kevesebb, mint 20 százalékuk tud fizetett segítséget igénybe venni, és kevesebb mint 10 százalékuknak van lehetőségük arra, hogy házi szakápolót alkalmazzanak.