Alkalmazott tulajdonos ki dobása a Kft-ből..... - Rendes felmondás a Kft tulajdonosnak


Istvan # 2002.01.21. 22:43

Köszi
Egy társaságot szerintem azért alapítanak a tagok hogy a megélhetőségüket szolgálja.
Az aktív közreműködés formája munka viszony szerintem legtöbb cégnél úgy is dolgoznak a tulajdonosok.
Ez a legnyilván valóbb TB Nyugdíj stb
Még az ügyvezető is alkalmazott a társaság alkalmazottja.Tehát az én alkalmazottam is 18%-ban.
Én nem utasíthatom az ügyvezetőt de a tagyülés igen.
Az ügyvezető a társaság jogi megtestesítője és köteles azt maradéktalanul képviselni.Azzal hogy nem rá szavaztam és nem tetszünk egymásnak és ezért felmond önhatalmúlag járt el.Ki merné igy szavazatát ki nyilvánítani bármelyik más Kft-nél.
A demokráciában ezt nem lehet megtenni..
Sokan emlegetik az osztalékot ez renben is volna de nincs mivel a 68%-ot képviselő többségi tulajdonos az ügyvezető fia.Nekik nem kell az osztalék
leszavazzák és annyit lopnak amennyit akarnak.A harmadik tagot aki 14%-al rendelkezik kiidegeték és ön maga távozott.Most a cég ellenőrizetlenül felügyelő bizottság nélkül működik.
Kicsit furcsa hogy a magyarjog ezt egyáltalán engedi.


mezõgazdaság

Franciska # 2002.01.21. 08:42

Kedves Istvan,
nem szabad összekeverni a tulajdonosi minőségedet a munkavállalói minőségeddel. Az ügyvezető a munkaviszonyodat szüntette meg, és nem a tulajdonosi viszonyodat, tehát továbbra is kisebbségi tulajdonos vagy a kft.-ben, ez nem változott, nem igaz ?

Ha sérelmesnek tartod a felmondást, akkor a munkajogi szabályok szerint kell megnéz(et)ned, hogy valós és okszerű indokkal mondtak-e fel neked, kifizették-e minden járandóságodat, az arra jogosult írta-e alá a felmondást, van-e jogorvoslatra való utalás benne stb. Ha a munkáltatói jogokat feletted az ügyvezető gyakorolja, és nem a taggyűlés, akkor természetesen nem kell összehívni a taggyűlést a felmondásod tárgyában.

Istvan # 2002.01.19. 19:42

Egy Kft-ben 18%-os tulajdonos vagyok ugyanakkor alkalmazotti viszonyban ott is dolgozom.
Az ügyvezető megbizatása lejárt és a taggyűlésen a szavazatommal nem támogattam az ügyvezető újra választását.
A 68%-al rendelkező fia megválasztotta az ügyvezetőt.A munkaügyi jogokat az ügyvezető gyakorolja.Mivel a támogatásomban nem részesült az ügyvezető és több törvénytelenségre is felhívtam a taggyülés figyelmét ezért most nekem és a feleségemnek rendes felmondással felmondott amiben létszám leépítésre hívatkozott.
Kérdem én hogy tulajdonos esetébne nem kell előtte összehívni a taggyűést?
Mi lenne ha minden ügy vezető ki dobálná a tulajdonosokat?
Úgy érzem hogy ezzel egy alapvető jogom sérűl amely a tulajdonhoz fűződik.
Nincs itt valami jog hézag amit az ügyvezető kihasznált?


mezõgazdaság