Határozott időnél felmondás


drbjozsef # 2023.10.04. 09:46

creed913,

Ha simán az Mt. alá tartozol, akkor :

Mt. 67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

Azért határozott, mert ki kell tölteni, és ettől eltérni csak nagyon nyomós okkal lehet. Eddig is ingáztál? Eddig megoldottad? Akkor nem megfelelő indok.

creed913 # 2023.10.04. 08:44

Tisztelt fòrumozòk!

Pályakezdőként pénzügyi területen dolgozom egy vállalatnál.
Korábban egy másik területen dolgoztam vállalaton belül, gyakornokként, majd határozott idejű szerződéssel (távollétes munkatárs helyén). A munkatárs visszatért távollétről, nekem pedig lejárt a szerződésem. Ìgy kaptam ezt a lehetőséget, oktòbertől GYES-en lévő kolléganő helyére érkeztem.
Bár, még az elején járok, ha mégsem felelne meg a terület, lehetőségem van-e felmondásra?
Pròbaidőm, a korábban itt töltött időm miatt nincs. Egy felmondásnál vagy közös megegyezésnél lehet-e indok, hogy ingázom Budapest és vidék között heti minimum 4 napot és ezt a továbbiakban nem tudom megoldani vagy problémát okoz? Keletkezne-e emiatt bármi kötelezettségem a munkáltatò felé?

A vàlaszokat előre is köszönöm!