táppénz alatt felmondás?


Jondoe # 2012.10.03. 09:17

Értem!
Még egy kérdésem lenne.

Október 5.ével mondanak fel,innen indul a 15 nap.
De én elsejétől betegszabadságon vagyok,az orvos szerint két hétig.
A betegszabadságom befolyásolja a felmondási idő kezdetét?
Tehát ha 15.én jelentkezem a munkáltatónál,és aláírom a felmondást,akkor onnan indul a felmondási idő?

Köszönöm!

Jondoe # 2012.10.03. 09:17

Értem!
Még egy kérdésem lenne.

Október 5.ével mondanak fel,innen indul a 15 nap.
De én elsejétől betegszabadságon vagyok,az orvos szerint két hétig.
A betegszabadságom befolyásolja a felmondási idő kezdetét?
Tehát ha 15.én jelentkezem a munkáltatónál,és aláírom a felmondást,akkor onnan indul a felmondási idő?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.03. 09:02

Alig... Akkor épp 15 nap a felmondási idő.

Jondoe # 2012.10.03. 08:56

Kölcsönzött munka erő vagyok!
Ez befolyásolja ezt?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.03. 08:34

A felmondási időt nem lehet rövidebbre venni egyéni munkaszerződéssel. (A felek nem térhetnek el az Mt. 69. §-ától.)
Ha esetleg kölcsönzött munkaerő vagy, azt nem ártana előre közölni, mert igencsak más eset.

Anna Ábel # 2012.10.03. 08:32

Sziasztok!
Kérem valaki lásson el jó tanácsokkal, mert nem tudom hogy mi tévő legyek.
3 hete dolgoztam egy helyen, munkaerő közvetítőn keresztül, amikor felmondtam(szóbeli felmondás volt) még azon a napon baleset ért , eltörtem a lábam. Még az nap kórházba mentem, 6 hétig kel gipszben lennem, de a munkaerő közvetítő nem akar táppénzre venni, illetve munkaügyi központ sem akar felvenni, mert nem vagyok keresőképes. A munkaügyi jogász szerinte nem köteles a munkáltató foglalkoztatni a táppénz alatt sem, most hozták be törvénybe, simán elküldhetnek. De ha egyik se megoldás akkor van harmadik út? Ilyenkor mi a teendő?
Kérem írjon valaki sürgősen.

Jondoe # 2012.10.03. 07:51

Sziasztok!
Fontos volna mihamarabbi válasz,mert úgy érzem bolondnak néznek!
2012 09.28.-án beteg lettem,jeleztem közvetlen vezetőmnek hogy 01.én nem tudok munkába állni.
Majd kiderült,hogy 05.-ével felmondanak nekem.
Mint megtudtam,a hatályos rendelkezések értelmében felmondhatnak betegszabadság alatt is sajnos.
Viszont a szerződésemben 15 nap felmondási idő áll,amit alá is írtam,de egy tanácsadó azt mondta hogy a törvény 30 napot ír elő!Ez a szerződési pont utólag megtámadható?
A betegszabadság halasztó hatályú a felmondási idő tekintetében?
A szerződésem határozatlan idejű,próba időm lejárt.

Köszönöm válaszotok!
Tibi

ObudaFan # 2012.09.29. 21:59

Ha próbaidő alatt történt, akkor nincs értelme, jogszerű a munkaviszony megszüntetése.

rocky1982 # 2012.09.29. 19:32

Közben "megoldódott" a dolog, ma közölte holnaptól nem kell mennem dolgozni indokot konkrétan nem mondott
Mit lehet ilyen esetben tenni ? Érdemes fordulni ügyvédhez ?

anne01 # 2012.09.28. 05:04

rocky1982

Próbaidő alatt nincs felmondási védelem, még akkor sem, ha terhes vagy. A munkáltatót sem értem. Ha eleve ilyen a hozzáállása, miért nem határozott idejű szerződést köt?

rocky1982 # 2012.09.27. 19:14

Tisztelt szakértő!
az lenne a kérdésem,hogy határozatlan munkaszerződéssel rendelkezem 90 nap próbaidővel.Veszélyeztetett terhes vagyok sajnos még próbaidő alatt.Az lenne a kérdésem, hogy a munkáltató elküldhet e,ha esetleg táppénzre kellene mennem.
Jelenleg még dolgozom.A munkáltatóm meg van elégedve a munkámmal(szóban mondta),de tett egy olyan kijelentést mikor közöltem vele a terhességem,hogy azt már most felejtsem el hogy onnan akár gyedre vagy gyesre megyek mert ő nem hajlandó állományban tartani amíg otthon vagyok mert neki ember kell aki dolgozik.
Félek,hogy ha táppénzre megyek próbaidő alatt felmond.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 18:35

Az a kérdés, hogy a munkáltató megszüntetheti-e a munkaviszonyt felmondással?! Ez kérdés?

ilona63 # 2012.09.24. 16:11

Üdvözlöm a Fórumozókat!

Egy kérdésem lenne jelenleg: Közmunkaprogramban dolgozom, 2012.december 31-ig, határozott idejű munkaszerződéssel. Augusztusban 1,5 hetet voltam táppénzen. A bérünket heti kifizetéssel kapjuk (legalábbis kellene). A mai napig a betegszabadságra járó pénzt nem kaptam meg, hiába jeleztem többször a közvetlen felettesemnek, a vállát vonogatta. Erre én irtam panaszt az illetékes Munkaügyi Központnak. A mai napon tájékoztattak, hogy nagy bajt csináltam, meg a foglalkoztatónak be kell mennie a panasz miatt a munkaügyi Központba. Na de! Napok óta hallom, hogy állítólag a helyemre valakit fel akarnak venni, nekem meg páááááá (ez az info még a panaszbejelentés előtt jött). Kérdésem: felmondhatnak-e nekem, és milyen indokkal? Gyors választ kérek, mert a helyi főnök a magáncselédjének néz e miatt: a szolgálati lakás udvarát (kutyapiszok, tyúkpiszok, stb) kell takarítanom.
Köszönöm a választ.

Dödölle1 # 2010.01.07. 12:15

Fontos kérdésem lenne! Tavaly december közepén helyezkedtem el egy cégnél, határozatlan idejű munkaszerződéssel, de 3 hónapos próbaidőt szabtak ki. El is kezdtem dolgozni, de néhány nap után nagyon beteg lettem(kórházba is voltam!)Még táppénzen voltam, mikor felhívott a munkáltatóm, hogy nem kíván tovább alkalmazni, mert megbízhatatlan vagyok. Küldi a papírjaimat és ennyi volt! Kérdésem az, hogy ez jogszerű volt-e részéről?
Válaszukat előre is köszönöm!

Seriden -----------
Válasz:

Igen, az alább idézett jogszabály 81. §.(3) értelmében a próbaidő alatt a jogviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.

Próbaidő alatt az azonnali hatályú felmondás ellen a keresőképtelenség (táppénz) nem véd.

1992. évi XXII. törvény
a Munka Törvénykönyvéről

Próbaidő

81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.
(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti.

A munkaviszony megszüntetésének több módja van, amelyek közül kizárólag a rendes felmondás ellen nyújt védelmet a betegség miatti keresőképtelenség, azonban ez a szabály esetedben nem alkalmazható.

Erről a Munka Törvénykönyve így rendelkezik:

90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

  1. a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,...

Üdv. :)

Seriden # 2010.01.07. 11:26

Fontos kérdésem lenne! Tavaly december közepén helyezkedtem el egy cégnél, határozatlan idejű munkaszerződéssel, de 3 hónapos próbaidőt szabtak ki. El is kezdtem dolgozni, de néhány nap után nagyon beteg lettem(kórházba is voltam!)Még táppénzen voltam, mikor felhívott a munkáltatóm, hogy nem kíván tovább alkalmazni, mert megbízhatatlan vagyok. Küldi a papírjaimat és ennyi volt! Kérdésem az, hogy ez jogszerű volt-e részéről?
Válaszukat előre is köszönöm!

_Wasp_ # 2009.07.22. 09:37

Akkor tehát közös megegyezéssel megszüntethető.
Ebbe már nem lehet belekötni, ugye??? Vagy inkább célszerű megvárni a határozott idejű szerződés lejártát?

ezt neked kell eldönteni.

hogy ne legyen félreértés: a közös megegyezést kikényszeríteni nem lehet, ha tehát az a másik fél feltétele, hogy bukfencezz, és te nem akarsz, akkor nincs közös megegyezés.

Ha a határozott idő lejár, akkor (általában) egyik fél sem köteles a szerződést meghosszabítani, így ebbe belekötni nem lehet.

De a közös megegyezésbe sem.

hogy melyik a jobb neked, az attól függ, hogy mi kerül be a közös megegyezésbe, mennyi időd van vissza, és milyen okból akarsz elmenni.

matekozd össze.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

hanna1 # 2009.07.22. 09:27

Köszönöm a gyors választ!

Akkor tehát közös megegyezéssel megszüntethető.
Ebbe már nem lehet belekötni, ugye???

Vagy inkább célszerű megvárni a határozott idejű szerződés lejártát?

_Wasp_ # 2009.07.22. 08:31

nem.
semmilyen módon.

(a semmilyenbe bele nem értve a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetését, a rendkívüli felmondást, és azt az esetet, amikor jogszerűtlenül szűnik meg a munkaviszony és be van vállalva ennek az anyagi vonzata.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

hanna1 # 2009.07.22. 08:03

Tisztelt Szakértők!

SOS szeretnék segítséget kérni:
határozott idejű munkaviszony esetén, betegszabadság ideje alatt a munkavállaló felmondhat-e??
Ha igen, milyen módon?
A válaszokat előre is köszönöm!

Hanna

_Wasp_ # 2009.07.20. 12:47

a határozott idejű szerződéseknek előnyei és hátrányai is vannak. Ez pl. az egyik hátránya: a munkáltató általában nem köteles meghosszabítani.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Hanka66 # 2009.07.20. 12:43

ez végülis elég igazságtalan! ha úgy vesszük ugyanúgy dolgoztam mint más..legalább a terhességre lehetnének tekintettel. vagy míg meg nem szülök addig meghosszabbíthatták volna a szerződésem.

mindegy, azért köszönöm a választ!

_Wasp_ # 2009.07.20. 12:35

szerintem semmit,
célszerű.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.20. 12:35

szerintem semmit,
célszerű.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Hanka66 # 2009.07.20. 12:32

akkor ez ellen nem tudok semmit tenni?
bele kell törődnöm?

Egyjogász # 2009.07.20. 12:23

A felmondási tilalmak a határozatlan idejű munkaszerződés munkáltatói rendes felmondással történő megszüntetésére vonatkozik.