táppénz alatt felmondás?


monalisa1 # 2013.07.30. 12:57

Kedves wers,

8-án lett beteg - állítása szerint - de csak 17-én ment orvoshoz. A bejelentett (?) sms-ek akár le is tagadhatók.

wers # 2013.07.30. 10:31

ha 17-én voltál orvosnál, valószínüleg 18-ra írt keresőképesnek, 18-án el kell fogadniuk a táppénzes papírt

Ezért szoktam javasolni, hogy a táppénre vételről az igazolást juttassa el a munkavállaló mihamarabb a munkáltatónak két okból is, mert ezzel igazolja távollétét (van olyan munkahely, ahol 3 nap igazolatlan után megy a felmondás postán), valamint hamarabb kapja táppénzt.

De ha kórházba kerültél volna, arról az igazolást csak a zárójelentéssel együtt állítják ki normál esetben.

Arra nem lehet senkit kötelezni, hogy amíg nem nyílvánítják keresőképesnek, megjelenjen a munkahelyén.

mariann44 # 2013.07.30. 08:14

Üdvözlöm!

Az lenne a problémám hogy próba idő alatt voltam egy cégnél július 8 án beteg lettem ezt jeleztem is a munkaadómnak mivel a telefont nem vette fel ezért sms ben. írtam mag neki ő erre válaszolt is. közben tájékoztattam hogy hogy is áll az állapotom. július 15 írtam neki hogy 17 én megyek vissza az orvoshoz erre a válasza az volt hogy 17 -én vigyem be a táppénzes pappírt 17 én már nem értem be a munkahelyemre ezért 18 án vittem erre közölte hogy 18 nyolcadikával megszüntették a munkaviszonyomat és 8-tol 18 ig ki írtak szabadságra amit a béremből vissza is vontak mivel nem jár ennyi nap szabadság.Nem hajlandóak a táppénzemet kifizetni arra hivatkozva hogy nem adtam le 3 nap után az első táppénzes pappírt én csak 17 én kaptam meg az orvostól és én ezt le is adtam 18-án telefonon fenyegetőznek hogy még én fogok vissza fizetni és hogy mit képzelek, Mikor nem is voltam beteg, Ők ezt alapították meg. Minden sms megvan a telefonomba. Forduljak Munkaügyi bírósághoz? Hiszen az ügyvédeikkel fenyegetnek.

Fix79 # 2013.05.01. 14:16

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát,cselekedni fogunk!

További szép napot!

Fix 79

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.01. 14:10

Lehet nyilvántartott álláskereső és álláskeresési támogatást is kaphat.

Fix79 # 2013.05.01. 14:08

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Ezt pillanatnyilag értem,de nem tudjuk,hogy mit tegyünk,mert az orvos nem írhatja ki dolgozni, még beteg.A táppénz nem jár,mert nincs munkaviszonya.Munkanélküli nem lehet,mert nem dolgozhat a munkaképtelensége miatt.Ezek után mit lehet tenni,hová lehet fordulni?

Köszönöm válaszát:Fix 79

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.01. 14:00

Na és? A munkaviszony a határozott idő lejártával megszűnt.

Fix79 # 2013.05.01. 13:59

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

A szerződés lejárta előtt már táppénzen volt.
Ilyenkor mi a teendő?

Köszönettel:Fix 79

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.01. 13:30

Akkor megszűnt a munkaviszonya, a többi kérdésnek így értelme sincs.

Fix79 # 2013.05.01. 13:26

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Egy vállalkozónál határozott idejű munkaszerződése volt,ami a napokban járt le.

Köszönöm a válaszát!

Fix 79

Kovács_Béla_Sándor # 2013.05.01. 10:55

De jó lenne tudni, mit értesz "szerződéses munkaviszony" alatt. Ami lejárt.

Fix79 # 2013.05.01. 10:36

Tisztelt Jogi Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne,hogy az egyik családtagomnak szerződéses munkaviszonya van.A szerződése lejárt,de a munkaviszonyát betegség miatt a jövőben nem fogja tudni felvenni.Elbocsájthatja-e a vállalkozó míg beteg? Ha igen,akkor mi a további teendő?
Köszönöm mielőbbi válaszukat!

Fix 79

lukóczki # 2013.04.26. 16:42

Üdvözlet!

Olyan problémával fordulok Önökhöz, hogy állapotos vagyok, március 12-e óta van munkaviszonyom. Múlt héten az orvosom szigorú táppénzre utalt, problémák miatt. Közöltem a munkáltatómmal állapotomat, és a táppénz szükségességét szerdai napon, majd pénteken hívtak, hogy megszüntetik a munkaviszonyom az terhesség miatt. Azóta kaptam is postán egy azonnali hatállyal megszüntető felmondást próbaidő alatt. Tudom, hogy ezt megtehetik, mert nem kell indokolniuk, de bizonyítható, hogy a terhesség miatt szüntették meg a szerződést, ilyen esetben lehet e tenni valamit? A másik kérdésem az lenne, hogy a táppénz meddig jár? A megszüntetés napjáig vagy ameddig szükséges és csak utána szűnik meg a munkaviszony? És ez jogos e, hogy táppénz alatt megszüntetik a munkaviszonyt?

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.12. 16:17
Marcianyu # 2013.04.12. 09:59

Sziasztok!
Problémám a következő. Próba idő alatt derült ki, hogy terhes vagyok és elmentem táppénzre. Bejelentettem írásban, szóban, e-mailben, hogy terhes vagyok. 5 napra rá írásban, postai úton megküldték a felmondásomat. Tudom, hogy jelen törvények szerint sajnos a munkáltató ezt megteheti, de tényleg nincs semmi apró kis törvény, ami engem is véd? Olyat is olvastam, hogy a felmondás akkor lép hatályba, amikor lejár a táppénzem, illetve amikor átveszem a levelet. Mivel veszélyeztetett terhes vagyok, szülésig táppénzen tudok maradni. Vagy ez sem véd? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv, Bea

hellokitty82 # 2013.04.09. 12:06

Nem egyszerű eset, ezért ha meggondolná magát, utána tenne róla, hogy felmondjak és mielőtt bármi szerződés módosítást aláíratna velem, felmondok, terveztem amúgy is.

hellokitty82 # 2013.04.09. 10:56

Szép napot, olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg már lassan két hónapja gerinc műtét miatt táppénzen vagyok. A mi nap behívtak a munkahelyemre, hogy kirúgnak ha nem megyek vissza stb. Már most úgy vagyok vele, legyen, de amíg táppénzen vagyok, nem tud velem mit kezdeni, jól tudom? Ha táppénz után első napomon beadom a felmondásom, lehetséges e, hogy olyan felmondással álljon a munkáltatom elő, hogy ne kaphassak munkanélkülit vagy bármi hasonló?

anne01 # 2013.04.08. 17:34

Az, hogy jár -e neki táppénz vagy sem leginkább attól függ, milyen ellátásban részesül. Egy rehabilitációs járadékosnak a 15 nap betegszabadságon túl tényleg nem jár táppénz, de egy rehabilitációs ellátásban részesülőnek igen. Igaz akkor szüneteltetnie kell az ellátását.

wers # 2013.04.08. 12:26

szerintem az nem hivatkozási alap, hogy amúgy sem tudna neki munkát adni, a munkavállaló nincs munkaképes állapotban függetlenül a munkáltató helyzetétől (nem túl munkavállaló barát, tudom)

pazs # 2013.04.08. 12:05

Sajnos paranoiás vagyok:
A munkahelyéről már értesítették, hogy elküldik és azt
javasolták neki, hogy ő írja meg a felmondását.

Ha a munkáltató így is, úgy is elküldi, miért kéri a munkavállalót, hogy mondjon fel ő?

wers # 2013.04.08. 11:52

Mert nekik jár valamilyen járulék, ha nem tud dolgozni, akkor csak ennyi jár az államtól.

pazs # 2013.04.08. 11:51

Köszönöm és elnézést, ezt nem tudtam. Ettől függetlenül én nem mondanék fel.

pazs # 2013.04.08. 11:45

A 15 nap betegszabadságot a munkáltató fizeti, utána a táppénzt pedig az állam. Megváltozott munkaképességűeknél ez máshogy van?

wers # 2013.04.08. 11:36

besszerritával értek egyet, ha én lennék a munkáltató én sem mondanék fel

pazs # 2013.04.08. 11:11

És még egy: amennyiben nincs munkaviszonya, táppénz sem jár!