Munkabaleset utáni ismételt bordatörés


Chilly # 2024.02.13. 22:08

2023. októberében munkahelyi baleset következtében eltört 3 bordám. A munkáltató részéről nem is volt kérdéses, hogy munkahelyi balesetnek minősíti és 100 %-ban téríti a táppénzt.
Január 6. óta ismét dolgozom. A munkám elég megerőltető és többször is panaszkodtam a feletteseimnek, hogy furcsa érzésem van a gyógyult bordám körül, de mivel nem volt konkrét fájdalom, ezért nem foglalkoztam vele.
Kb három hete folyamatos gerinc- és könyökfájdalmam van (reptér: poggyászok emelgetése, konténerek tologatása), ami miatt kértem egy röntgen beutalót a háziorvosomtól. A röntgenasszisztens csak a bordatöréssel korábban érintett területet volt hajlandó megröntgenezni, a gerinc és könyökfájdalmam miatt reumatológust javasolt.
A röntgen kimutatta, hogy a korábban eltört és a - betegállomány alatt összeforrt - egyik bordám, újra eltört.
A háziorvosom nem akar betegállományba felvenni, hanem ahhoz a traumatológushoz irányított, aki legelőször diagnosztizálta a bordatörést.
Most, túl azon, hogy ismét visszamehetek a traumatológiára, a munkahelyem felé hogyan kellene jeleznem a korábbi sérülés kiújulását?
Egyértelműen a munkavégzés következményeként alakult ki ez a törés, de ezt hogyan kellene bizonyítanom?

Segítségüket előre is köszönöm!