Gyerektartásdíj levonása munkabérből


gerbera317 # 2024.03.11. 08:20

@feri
Ez egyelőre csak elméleti
Hát, elég gyenge elmélet. A helyes út az lett volna, ha azt az egyezséget bíróság előtt kötitek, utána pedig a jogosult kéri a közvetlen bírói letiltást. Azzal 1) a munkáltató eleve nem állt volna le vitatkozni, és 2) most te sem vitatkoznál, hogy a munkáltató miért vitatkozott, azután pedig miért nem.
Most, hogy a bíróságot végre megtalálva új alapokra helyeztétek a jogviszonyotokat, egy gyors beszámításos matekot követően tényleg közvetlen bírói letiltást kérne kérnie, és akkor a továbbiakban nem lesz vita. De ha te a beszámításos matekot az általad kitalált rosszhiszemű követelőzéssel akarod helyettesíteni, akkor előbb-utóbb nagyon rá fogsz baxxni.

Szomorú örökös # 2024.03.11. 03:55

Majordomus

Feri67 most azt szeretné, hogy amit eddig a munkáltató jófejségből levont, azt adja neki vissza.
Igaz az már a gyerek anyjához jutott, de ez őt nem érdekli. Sőt az sem, hogy ezért el is küldhetik.
Pedig utána azt a pénzt is újból és a későbbi gyerektartást egyszer kérni fogják tőle...
(Virág elvtárs után szabadon)

Majordomus # 2024.03.10. 20:42

Beadtál egy kérést a munkáltatónak amit az teljesitett néhány héttel később. Akkor mi a gondod?

Szomorú örökös # 2024.03.10. 16:03

Feri67

Az már nem az én problémám.

Hogyne lenne az! Kereshetsz utána új munkahelyet.
És hidd el, találnak okot rá, hogy elküldjenek jogszerűen!

Feri67 # 2024.03.10. 15:51

Ez egyelőre csak elméleti. A munkáltató lesz...ja. Külső cég végzi a bérszámfejtést. Ha ők tévedtek, vállalják a felelősséget. A tévedés helyreigazítása nem rosszhiszeműség.

gerbera317 # 2024.03.10. 15:10

Ferenc! Lehet, hogy a munkáltatód gyökér volt, aztán pedig jobb belátásra tért, de amit te itt előadsz, az egymerő rosszhiszeműség. Ha elkezdesz hőzöngeni meg követelőzni, ne adj' isten, pereskedni, hamar rá kell majd ébredned, hogy a bíróság nagyon nehéz szívvel dönt a rosszhiszemű fél javára. Arról nem is szólva, hogy így hamar az utcán fogod találni magadat.

Feri67 # 2024.03.10. 12:23

Az már nem az én problémám.

Szomorú örökös # 2024.03.10. 10:11

Feri67

ha a munkáltató elutasítása volt jogos, és a későbbi levonás és utalás volt jogtalan,
az így levont gyerektartásdíjat, a jogtalanságra hivatkozva visszakövetelhetem-e a munkáltatótol?

És azt hogy? Szerinted követeljék vissza a volt párodtól, a gyereked anyjától? Mert hogy az már ott van.

Feri67 # 2024.03.10. 08:01

A jogosult ragaszkodott hozzá, hogy a munkáltató utaljon. A megállapodásnak nem volt bírósági jóváhagyása.
A munkáltató később, a jogosult kérésére, meggondolta magát és elkezdte utalni a gyerektartásdíjat. Ehhez nem kérték a hozzájárulásom. Most egy újabb megállapodást kötöttünk bizonyos túlfizetés beszámítására, bírósági jóváhagyással, azzal a feltétellel, hogy én fizetem.

Kérdés, ha a munkáltató elutasítása volt jogos, és a későbbi levonás és utalás volt jogtalan, az így levont gyerektartásdíjat, a jogtalanságra hivatkozva visszakövetelhetem-e a munkáltatótol?

Szomorú örökös # 2024.03.10. 05:12

Feri67

Kérdésem, hogy jogszerű volt-e a munkáltatóm elutasítása?

Szerintem jogszerű. Tehát ők vonják le és még a havi utalás költségét is mindig a munkáltató viselje?
Ekkora feladat lenne, ha mindezt te teszed meg minden hónapban, amikor megjön a fizetés?

Feri67 # 2024.03.10. 04:46

Tisztelt Fórum!

Állásfoglalást kérnék az alábbiakra.
Gyerekeim anyjával megállapodást kötöttem tartásdíj fizetésre azzal a feltétellel hogy a munkáltatóm vonja le és utalja a tartásdíjat. Kérésemet a munkáltatóm a mt. 161. §-ra hivatkozva utasította el azzal, hogy munkabérből csak bírósági vagy végrehajtói letiltás esetén vonhatnak le illetve ha a munkáltató felé van tartozásom, a hozzájárulásom is csak erre vonatkozhat.
Kérdésem, hogy jogszerű volt-e a munkáltatóm elutasítása?