Kölcsönzött munkaerő jogai - felmondás


Judy76 # 2015.01.07. 15:19

Ja és még valami, a vizsgálódás után derült fény a dolgokra, fogalmam sincs mi lett annak az eredménye, kaptak-e és mekkora bírságot... engem az érdekel, hogy mindezek után, amikor hirtelen szóban elküldtek, miért nem kaptam írásbeli felmondást, miért jött helyette a közös megegyezéses papír, utólagosan, visszadátumozva, és egyáltalán mi közöm nekem a 3. céghez, akiknél ténylegesen végeztem a munkát??? A heti pénzeket ennek a cégnek a vezetője adta, nem a munkáltatóm... sok kérdés van itt, így ha valaki tényleg szeretne segíteni nekem, legyen kedves végigolvasni a legelső bejegyzést (12.26.)Azon túlmenően minden kérdésre külön válaszolok, de ami ott le van írva nagyon lényeges!!
NE FUSSUNK FELESLEGES KÖRÖKET, KETYEG AZ IDŐ ÉS NEM TUDOM MIT CSINÁLJAK :(

Judy76 # 2015.01.07. 15:12

Komolyan mondom, nem értem ezt az egészet, írogatok itt hetek óta, senki nem veszi a fáradtságot, hogy elolvassa miről van szó, helyette kioktatást kapok, meg olyan válaszokat, amik még csak meg sem közelítik a kérdés lényegét... Szerinted én nem tudom, hogy felmondani próbaidő alatt azonnali hatállyal, indoklás nélkül lehet? A kérdésem a te előző válaszodra mutatott vissza, mert egyértelmű volt, hogy csak vaktában kapom a sablonos válaszokat a részedről. Ha nem akarod elolvasni és emiatt nem vagy képben, akkor csak úúúúgy feleslegesen ne pazarold rám az idődet, mert az általánosítással nem vagyok előbbre. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 13:02

A próbaidő alatt azonnali hatállyal lehet felmondani.

A munkaügyi szabálytalanságokat a munkaügyi hatóságnak jelentheted be. De azt mondtad, már vizsgálódtak, megbírságolták.

Judy76 # 2015.01.07. 12:39

Felmondási idő, mint kölcsönzött munkavállalónak, jelen esetben is jár? Próbaidő alatt is érvényes az ami a Mt.-ben meg vagyon írva? "Írásban kell felmondania a kölcsönbeadónak "

Judy76 # 2015.01.07. 12:36

Szeretném ezen túlmenően elérni, hogy mások ne kerülhessenek ilyen helyzetbe annál a cégnél, ahol voltaképp a munkavégzés történt. Ezért tudnom kellene, hogyan ránthatom le a leplet, az ottani munkaügyi kilengésekről? Rendszerbe rögzített személyes adatok, kamerafelvételek, telefonbeszélgetések állnak rendelkezésre, melyek mind azt bizonyíthatnák, hogy semmi nem úgy történik, ahogy papíron le van írva... ezek pl. felhasználhatóak (kikérhetőek-e) egy hivatalos eljárás során? Van-e ilyen vizsgálati lehetőség?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 12:35

3. Ragaszkodhatsz hozzá, hogy nincs közös megegyezés. De akkor a munkaviszonyod nem szűnik meg mindaddig, amíg a munkáltató fel nem mond. Munkáltatói felmondás esetén felmondási időd is van, amit elvileg le kell töltened.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 12:33
  1. Tulajdonképpen nem is szűnt meg a munkaviszonyod. (Erre céloztam a legelső kérdésemmel.)
  2. A hátralékos bér iránti igény fizetési meghagyással vagy perrel lehet érvényesíteni. (Munkabérre az utóbbit szoktam javasolni.) Az összes elmaradt bért követelheted - aligha van közte olyan, amely három évnél régebben esedékes.)
Judy76 # 2015.01.07. 12:27

3/ A jelenlegi helyzetre való tekintettel nem kívánok a munkahelyemre visszatérni, de a kilépő papírokra a leendő munkahelyemen szükség lesz, ezért azokat mielőbb szeretném kézhez kapni, de nem a jelenlegi formában. Ha ezzel - a kiküldött verzióval - nem értek egyet, mi a teendőm?

Judy76 # 2015.01.07. 12:22

2/ Milyen módon követelhetem az elmaradt munkabért, és mekkora időintervallumot vehetek figyelembe tekintettel a munkaviszony megszüntetésének körülményeire?

Judy76 # 2015.01.07. 12:18

Legyen kérdezz - felelek!
Mert tudom mit szeretnék!! Válaszokat kapni a kérdéseimre majd a kapott válaszok alapján eldönteni, milyen lépéseket tegyek az ügy lezárása érdekében.
1/ Jogellenes-e a munkaviszony megszüntetése?

Judy76 # 2015.01.07. 12:09

Nem elég, hogy bajban vagyok, nincs munkám, még ki is lettem oktatva ennek tetejében kiderül, hogy hülye is vagyok, mert nem tudom mit akarok... hááát köszönöm, ez sokat lendített az ügyön.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 11:56

Nincs ezen mit kivesézni. Hiszen azt sem tudod, mit szeretnél. Attól tartok, hogy ezt a lenti regényben sem írtad meg.

Judy76 # 2015.01.07. 11:33

Épp az általad felsoroltakat szeretném kivesézni... nekem ebben a helyzetben ezek közüli mi járhat, milyen lépéseket kell tennem és így tovább... pl. mit kezdjek a kiküldött papírokkal, amik nem a valódi tényállás szerint készültek el... Nem tudom egy mondatban összegezni, hiszen rengeteg pontot érint.

Judy76 # 2015.01.07. 11:30

Na látod? Sajnálom, hogy szerinted túl hosszú volt a leírás... most jönnek a visszakérdezések, pedig mindent leírtam pont ezért! Ha most azt kéred mindent írjak le újból egy kérdezz-felelekben... akkor inkább hagyom az egész fórumot :(
Köszönöm.

Judy76 # 2015.01.07. 11:24

Milyen "jogi" lehetőségeim vannak, mint kölcsönzött munkaerőnek, aki minden hivatalos iratot határidőn túl kapott meg és jövedelmet - a bejelentett időszakban - sem számlára utalással sem bérjegyzéken készpénzeben nem kaptam...?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 11:19

Akarsz-e tovább ennél a munkáltatónál dolgozni? Ha nem, akkor milyen követelésed van? Elmaradt munkabér, kilépő papírok? Esetleg valami kártérítés? Valami más igény?

(Ezeket mi nem találhatjuk ki helyetted. Hogy úgy mondjam, "segítő útmutatást" annak lehet adni, akinek van valami úticélja.)

Judy76 # 2015.01.07. 10:56

Mit szeretnék???? Segítő útmutatást kapni... nem értem a kérdésedet, kifejtenéd bővebben?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 10:25

Te mit szeretnél?

Judy76 # 2015.01.07. 08:47

Annyi idő alatt, míg ezeket a segítő hozzászólásokat megírtátok, ... nos hagyjuk is ezt.
Rövidebben: El kezdtem dolgozni, örültem, fizetés heti - csak papíron egy excel táblában vezetve az adatokkal - 2 hónap után munkaügyi ellenőrzés, bejelentettek, fizetés továbbra is így, 1 hónap múlva ne gyere, majd szólunk, várakozás, TB lekérdezés, bizt. jogviszony utolsó munkanapon megszüntetve, papírok kiküldve bő 2 héttel később, visszadátumozva, munkaviszony közös megegyezéssel megszüntetve, írjam alá hogy minden oké és "nem követelek" semmit, jogi úton sem.
Kérdés: Mi legyen most a következő lépés?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.07. 08:21

Elsőre is, most is jószándékkal mondom: próbáld tíz mondatban összefoglalni a tényállást, és egy kérdésbe sűríteni a probléma lényegét. Aztán majd meglátjuk.

Sherlock # 2015.01.07. 08:03

De, annyira hosszú. Meg nem is tudja az ember, hogy melyik hozzászólásodat kellene elolvasni.

Judy76 # 2015.01.07. 07:57

Kedves Fórumozók!
Nagyon szeretném, ha valaki elolvasná a korábbi hozzászólásaimat, szerintem annyira nem hosszú, mint amelyre hivatkozva kedves K.B.S. reagált az előzményeket említve...
A lényeg, hogy azért írtam ide, mert segítségre van szükségem a következő lépéshez.
Előre is szívből köszönöm!

Judy76 # 2015.01.06. 17:22

Köszönöm, elolvastam... azonban ha mindazt, amit leírtam rövidebben is össze lehet foglalni úgy, hogy arra érdemben válasz is érkezzen ne csak különböző részletek iránti visszakérdezések, nos ez esetben igazat kellene adjak neked. Sajnos 2 hét eltelt mire egyáltalán nyilvánosságot kapott a bejegyzésem (2014.12.26. óta) és most is csak kiokosítást kaptam. Nem baj, ... :( Majd csak lesz valaki, akinek nem olyan hosszú az "esetleírásom" és talán segít rajtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.06. 16:19

Nézd csak, mit írtam az első postod előtt...

Judy76 # 2015.01.06. 15:48

folyt. köv.

A történetem folytatódik, 12.29.-i feladási dátummal, tértivevényesen, elsőbbséggel megkaptam a papírjaimat.
Ám kicsit érdekesek ezek az iratok.
1/ Munkaviszony megszüntetése, KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL !! ???
(én nem akartam kilépni, tehát???)
2/ Csatolva a november havi bérpapír, alul üresen - kitöltésre várva - átvettem a pénzt is, dátum aláírás
(semmit nem vettem át..)
3/ Csatolva a decemberi bérpapír 12.10.-ig szintúgy aláírásra várva, de már 12.11.-i dátummal ellátva.
4/ A "megállapodásba", melyet 12.11.-re dátumoztak természetesen belefogalmazták, hogy semmilyen követelésem nincs a munkáltató felé..

Mindezt írjam alá 12.11.-i dátummal és küldjem vissza???
Ez már vicc !!!!
Most hogyan tovább?