Rendes felmondás


norecko # 2011.10.12. 13:42

Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan kérdésem lenne, ha a munkavállaló mond fel a munkahelyén, abban az esetben is köteles a munkáltató a felmondási idő felétől mentesíteni a munkavállalót?
Köszi a választ?

nandy # 2010.07.09. 12:32

végrehajtó:

Menj elötte táppénzre akkor nem tud felmondani.

Ezt az opciót azért nem illik egy jogi fórumon javasolni... bomlasztod a közmorált. :)

Egyjogász # 2010.07.09. 11:29

Már miért ne lehetne?

Minden munkáltatói munkaviszonyt megszüntető jognyilatkozatot meg lehet támadni bíróság előtt(más kérdés, hogy igazából akkor érdemes ha jogellenes).

erika77 # 2010.07.09. 11:03

Egyjogász!
Az átszervezés miatti rendes felmondást nem is lehet megtámadni?

Egyjogász # 2010.07.08. 23:08

Azt meg, hogy ez a hozzászólásom miért jelent meg háromszor, nem tudom...:))))

Egyjogász # 2010.07.08. 23:06

Az Mt. 89. § (5) bekezdésében van ez a rendelkezés, amire gondolsz, de ezt csak akkor kell(ene) biztosítani, ha a munkáltató a munkavégzésed hiányosságaival, magatartásoddal indokolja a rendes felmondást. (Az meg azért igen ritka, ha fel lehet mondani leépítésre hivatkozással is.)

Egyrészről azonban ez alól maga a hivatkozott bekezdés utolsó mondatrésze is enged kibúvót, másrészről, ha a munkáltató már eldöntötte, hogy felmond, én még nem találkoztam olyan esettel, hogy ilyenkor a munkavállalói védekezés meghatotta volna.

Ha a munkáltató működésével összefüggő okkal indokolják a felmondást (átszervezés, leépítés, munkakör megszüntetés, stb.) akkor a munkáltatónak értelemszerűen nincs ilyen kötelezettsége.

Egyjogász # 2010.07.08. 23:06

Az Mt. 89. § (5) bekezdésében van ez a rendelkezés, amire gondolsz, de ezt csak akkor kell(ene) biztosítani, ha a munkáltató a munkavégzésed hiányosságaival, magatartásoddal indokolja a rendes felmondást. (Az meg azért igen ritka, ha fel lehet mondani leépítésre hivatkozással is.)

Egyrészről azonban ez alól maga a hivatkozott bekezdés utolsó mondatrésze is enged kibúvót, másrészről, ha a munkáltató már eldöntötte, hogy felmond, én még nem találkoztam olyan esettel, hogy ilyenkor a munkavállalói védekezés meghatotta volna.

Ha a munkáltató működésével összefüggő okkal indokolják a felmondást (átszervezés, leépítés, munkakör megszüntetés, stb.) akkor a munkáltatónak értelemszerűen nincs ilyen kötelezettsége.

Egyjogász # 2010.07.08. 23:06

Az Mt. 89. § (5) bekezdésében van ez a rendelkezés, amire gondolsz, de ezt csak akkor kell(ene) biztosítani, ha a munkáltató a munkavégzésed hiányosságaival, magatartásoddal indokolja a rendes felmondást. (Az meg azért igen ritka, ha fel lehet mondani leépítésre hivatkozással is.)

Egyrészről azonban ez alól maga a hivatkozott bekezdés utolsó mondatrésze is enged kibúvót, másrészről, ha a munkáltató már eldöntötte, hogy felmond, én még nem találkoztam olyan esettel, hogy ilyenkor a munkavállalói védekezés meghatotta volna.

Ha a munkáltató működésével összefüggő okkal indokolják a felmondást (átszervezés, leépítés, munkakör megszüntetés, stb.) akkor a munkáltatónak értelemszerűen nincs ilyen kötelezettsége.

Boróka1 # 2010.07.08. 20:14

Akkor nem értem, hogy mi lehet az amiről olvastam

Úgy tudom, utána is el lehet menni táppénzre, 3 nappal a felmondás után. De ez a három nap munkanap?

végrehajtó1 # 2010.07.08. 19:26

Rendes felmondásnál nincs kifogás.Ha nem értesz vele egyett akkor 30napon belül irány a bíróság.
Menj elötte táppénzre akkor nem tud felmondani.

Boróka1 # 2010.07.08. 18:37

Segítségeteket kérném!

A munkáltatóm rendes felmondással akarja a munkaviszonyomat megszüntetni.Valahol azt olvastam, hogy : A munkáltatói felmondás előtt lehetőséget kell adni a vele szemben felhozott kifogások elleni védekezésre

ezt hogy kell elképzelni? mielőtt az orrom alá dugják a felmondást előtte még egy papírt kapok , benne tartalmazva a majd későbbiekben hivatkozási alapul szolgáló felmondásrra? mennyi idővel előbb kell ezt átadniuk?

a másik kérdésem, ha már a felmondás a kezemben van, átvettem, mennyi ideig van lehetőségem táppénzre menni?

Köszi a válaszokat!