Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2014.12.19. 22:01

Joe bácsi, mindamellett, hogy lényegében érthető az elkeseredésed, és a dühöd is, egy bizonyos szintig, sőt igazságtalanság érte korosztályod férfi tagjait, a rengeteg gyűlöletet, ami jellemzi a beírásaidat, az bizony ijesztő, könnyen lehet, hogy csinálod magadnak az infarktust, mivel akárhogy dühöngsz, ettől nem változik semmi, csak az egészségednek ártasz vele, - gondolom nehéz lehet a párodnak...

Sajnállak, és a többit is akit érint, és azokat a nőket is sajnálom, akik benne vannak a korban, és munkanélküli segély miatt, vagy egynéhány év leszázalékolás miatt a közelébe sem kerülnek az akciós lehetőségnek és ugyanúgy mint ti a megnövelt korhatárukig kell dolgozzanak, - senki nem gondolta volna régen, hogy emiatt hátrányba kerülnek, - tudod milyen sokan vannak ? én jó néhányat ismerek, - és még sem írt ide gyűlöletbeszédet egy sem, egy volt kolléganőm 1 évvel fiatalabb mint én volt kétszer munkanélküli, és volt leszázalékolva is, és 57-esként 65 évesen 2022-ben mehet nyugdíjba, HA! addig nem változik a korhatár, hiszen az olyan messze van, - és nem gyűlölködik, pedig nem könnyű gerincműtötten dolgozni, hidd el....

próbálj már egy kicsit visszavenni a haragodból, tönkreteszed magad idegileg, és mi fog változni ? kinek lesz az jó ?

munkásnő # e-mail 2014.12.19. 19:38
'joe bácsi',még mielőtt azt írnák itt,jogosan,hogy ez a '40-éves' Fórum és nem politikai,azt azért megjegyzem,hogy lám,készülődik már a Nép,megint csak "jobboldalra",mert a Jobbik mindent megígér ami az embereknek szimpatikus...
  • Olyanokat is,amiket egyáltalán nem tudnak teljesíteni,de ez a választásoknál nem számít,a lényeg a győzelem.....!--Üdv!
joe bácsi # e-mail 2014.12.19. 12:16

Jobbik: a férfiak is mehessenek el 40 év munkaviszony után nyugdíjba

Sneider Tamás (Jobbik) arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarországon minden második férfi meghal 65 éves kora előtt, miközben a kormány úgy döntött, hogy a veszélyes munkakörben dolgozóktól elveszik a megérdemelt nyugdíjas éveket. Egy bankárnak, egy vájárnak, vagy egy mentősnek ugyanúgy 65 évesen mehet nyugdíjba - mutatott rá.

Szorgalmazta azt is, hogy át kell gondolni a nyugdíjrendszert, annak fontos elemének kellene lennie a korkedvezményes nyugdíjnak, valamint hogy a férfiak is elmehessenek 40 év munkaviszony után nyugdíjba. Sajnos,ez csak hiú remény,mert én és sorstársaim már 46 éve dolgozunk,és fizetjük a nyugdíjjárulékot,még 3 évet rám sóztak,ha meg nem halok.Ez a rohadék banda,meg ki akar minket nyírni,hogy ne kelljen fizetniük egy fillért se.Remélem,a jóisten meghálálja a jóságukat,úgy ahogy én gondolom

munkásnő # e-mail 2014.12.19. 09:21

Kedves 'mamamacoka' ! Én is azt teszem és nem értem,vagyis értem,de mégsem.....! Főleg azért,mert ugye van az ügyintéző és van a revizor,van szolgálati idő és van a "40-év" esetében a jogosultsági idő,ami nem ugyan az ! És ahogyan írod,hogy ...." ha a munkával töltött idő 37 év, és nincs gyermek, akkor, szerintem annak is 40 évnek kellene lenni,"....ez is igaz lehet,valami nagyon nincs rendben,na és a "tévedések utólagos korrigálása" ügyében sem...! Én is azt kérem,hogy írja meg,hogy mit intézet,mi a végső döntés,mert a végső szót úgy is a szerv mondja ki...! Üdv. és Kellemes Ünnepeket kívánok a családnak !

mamamacoka #   2014.12.18. 10:49

bocs, még rágódom rajta :

Az Ön által kérdezett eset abban tér el a fentiektől, hogy a nyugdíjbiztosító jogerős határozatában szereplő szolgálati idő tartama tekintetében nem lehet az ügyfél terhére eltérni még a felülvizsgálatot követően sem - minden más elemben viszont igen, amely befolyásolja a nyugdíj összegét (átlagkereset összege, stb.)".

még mindig a kisördög, mivel nem a szolgálati idő időtartama a gond,az stimmel, hanem a jogosultsági évekre számított munkában eltöltött évek, és a "minden más elemben " értelmezésében, ez beletartozhat, szkeptikus vagyok, és kérlek feltétlen írd meg, mi lesz veled - köszi

mamamacoka #   2014.12.18. 10:31

Gabina, reméljük a legjobbakat ! szurkolok neked, hogy ne legyen problémád jövő februárban, és ha túl vagy mindenen, és a nyugdíjad is ott van a számládon már, akkor kérlek írd meg, mert kíváncsiak vagyunk ám ! és a jó pap holtig tanul, hát még a papné ! :D

((bennem ott mocorog a kisördög, ha a munkával töltött idő 37 év, és nincs gyermek, akkor, szerintem annak is 40 évnek kellene lenni, de ez csak mint laikus írom, a törvények értelmezése nagyon kemény dió az ilyen esetekben, - nem csodálom, hogy a biztonságra törekednél, mindenki azt teszi, de ha a munkahelyeden nem probléma, hogy visszavegyenek még 3 évre, akkor nagyot nem kockáztatsz, és hátha jól jársz ! ))

őszintén kívánom neked a legjobbakat ! és várjuk mi lett veled !

munkásnő # e-mail 2014.12.18. 06:19

Köszönöm 'gabiana',hát nem tudom,de gondolom,hogy mások jobban tudják ezt........!!! Üdv.

gabiana #   2014.12.17. 19:10

Ugyanez részletesen, hátha van, aki még érintett ilyen kényes ügyben. Beidéztem Nyugdíj Guru válaszát:
"Az idézett rendelkezés a nyugdíjigénylő érdekeit védi. Nézzük először a hivatkozást, amely az (5) bekezdés rendelkezéseire utal. Eszerint ha a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv kérelemre vagy hivatalból megállapítja, hogy a fellebbezési vagy felügyeleti eljárás keretében, illetve a bíróság által el nem bírált döntése jogszabályt sért, döntését

1. az ügyfél javára korlátozás nélkül,
  2. az ügyfél terhére egy ízben, a határozat közlésétől számított öt éven belül

ba) ha a nyugellátás jogalap nélküli megállapításáért a nyugellátásban részesülőt felelősség nem terheli, a módosítást vagy visszavonást elrendelő határozat keltét követő hónap első napjától,
bb) ha a nyugellátás jogalap nélküli megállapításáért a nyugellátásban részesülőt felelősség terheli, az ellátás megállapításának kezdő időpontjáig visszamenőlegesen
módosítja vagy visszavonja. E rendelkezések lényege, hogy ha jogszabálysértés történt a nyugdíj megállapítása során, és ezt a jogszabálysértést - még nem a fellebbezési vagy bírósági szakaszban - a nyugdíjbiztosító megállapítja, akkor kétféle eredményre vezethet a vizsgálat: 1.) több nyugdíjra jogosult a már nyugdíjban lévő, mint amennyit kap - ez esetben minden korlátozás nélkül, a nyugdíj kezdőnapjára visszamenőleg újraszámítják a nyugdíját, amely így nyilván magasabb lehet, mint az eredetileg megállapított összeg, vagy abban az esetben, ha korábban a nyugdíjigényt elutasították, akkor újra kiszámítják, hogy a helyes adatok alapján jár-e a nyugdíj, vagy 2.) kevesebb nyugdíjra szerzett jogosultságot a nyugdíjas, mint amennyit kap, ez esetben szintén kétféle döntés közül kell választani (de csak akkor, ha még nem telt el öt év a nyugdíjbiztosító határozatának közlésétől számítva, mert ha eltelt, akkor már nem lehet a nyugdíjas kárára eltérni az eredeti határozattól): a) ha ebben a jogszabálysértésben nem volt vétkes a nyugdíjigénylő, akkor a módosítást elrendelő határozat hónapját követő hónap első napjától az új, helyes adatok alapján kiszámított (kevesebb) nyugdíjat folyósítják, illetve b) ha vétkes volt a nyugdíjigénylő (pl. helytelen adatokat közölt, megtévesztette a hatóságot, stb.), akkor visszamenőlegesen, az eredeti nyugdíj kezdőnapjától az újraszámított - és nyilván alacsonyabb összegű - nyugdíjra lesz csak jogosult a nyugdíjas, a különbözetet pedig meg kell térítenie. Az Ön által kérdezett eset abban tér el a fentiektől, hogy a nyugdíjbiztosító jogerős határozatában szereplő szolgálati idő tartama tekintetében nem lehet az ügyfél terhére eltérni még a felülvizsgálatot követően sem - minden más elemben viszont igen, amely befolyásolja a nyugdíj összegét (átlagkereset összege, stb.)".

gabiana #   2014.12.17. 18:55

Jó estét mindenkinek! Köszönöm az érdeklődést
mamamacoka és munkásnő

A válasz lényegében az volt, hogy igen, miután jogerőre emelkedett a törvényt sértő határozat, az már kőbe van vésve, azt az ügyfél terhére az onyf nem módosítja, vagyis nettó 37 év szolgálati és jogosultsági idővel (ebből munkával töltött idő 37 év) az "A" ügyfél igénybe veheti a nők 40-et. (Ez már önmagában anomália, de hát a törvény az törvény.) Ám de majd ha a nyugdíj összegét fogják kiszámolni, akkor a 37 évet veszik alapul, mert már tudnak arról, hogy 3 évet nem vehetnek számításba ... Eszembe jut azért, hogy valóban mi lesz akkor jövő februárban, ha mégis azt mondják az onyf-nél, hogy nagyon jó, hogy tetszett jönni, de még három évet tessék dolgozni. És akkor az lesz, amit mamamacoka mondott, hogy két szék között a földre...
És még az is az eszembe jut, hogy az alaptörvény szerint a törvény előtt mindenki egyenlő, vagy nem? Vagy nem. :(

munkásnő # e-mail 2014.12.17. 18:53

mamamacoka,na igen......!

mamamacoka #   2014.12.17. 13:45

munkásnő! :) én csak annyit mondhatok, a Nyugdíj Guru is tévedett már, sőt !

munkásnő # e-mail 2014.12.17. 06:59

.........és mi volt a válasz.......?

gabiana #   2014.12.16. 16:48

Kedves Fórumozók,
Nyugdíj Gurutól kaptam választ a kérdésemre. Köszönöm a figyelmet. További szép estét kívánok mindenkinek! Gabiana

mamamacoka #   2014.12.16. 10:31

hűűűha, - ne haragudj, a félinformációid alapján írtam a válaszaimat, és amint látom értelmezed te ezt a törvényt, általában ugyanazt a törvényt két ügyvéd sem értelmezi legtöbbször egyformán, hogy a te értelmezésed, vagy a nyugfi értelmezése a helyes, ezt én nem tudom eldönteni - nem is akarom, ....

gabiana #   2014.12.15. 18:46

Kedves Mamamacoka,

a Tny. 95. (8) bek. szerint: A jogerős határozattal megállapított szolgálati idő tartamát a nyugellátás megállapítása során - az (5) bekezdés b) pontjában foglaltaktól eltérően - a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv az ügyfél terhére nem módosíthatja.

Tehát értelmezésemben ez a nyugellátás megállapítására vonatkozik, a pénzösszeg kiszámításakor, nem p. a szolgálati időre és a jogosultsági időre.
Valamit elrontottak a 3., revizor által aláírt határozatban is? Kihez kellene még fordulni a tuti válaszért.
Köszönöm a türelmet, és a segítőkészséget, szép estét kívánok! Gabiana

gabiana #   2014.12.15. 18:32

Kedves Mamamacoka,
köszönöm a választ. Picit talán félreérthető volt, amit első indulatomban írtam, próbálom egyértelműbbé tenni.
"A" ügyfél először két éve számoltatta össze a szolg. idejét, határozatot kapott arról, hogy a szolg. ideje 2015. februárban lesz 40 év. Ez a határozat jogerőre emelkedett.
Másodszor idén februárban számoltatta össze, amikor is más nem történt, mint hogy a meglévő határozathoz hozzáadtak két évet, és leírták, hogy a 40 év szolgálati időt betölti 2015. februárban. Ez a határozat is jogerőre emelkedett. (Gyerek nincs, és a 3 évnyi rk.nyugdíjon kívül más módosító tényező sincs.)

Amikor "A" megtudta, hogy hiba kerülhetett a számításba, hiszen a rk. nyugdíj melletti dolgozást is beszámították, harmadszor is kérte az onyf-től az összeszámolást, és egy pontos határozatot. Ebben megírták neki, hogy tényleg rk. nyugdíjban volt, azaz a szolgálati ideje nem 40 év csak 37, a nők 40-hez szükséges időt pedig eléri 2015. februárban. E - harmadik - határozat végén, külön kiemelve és feketén aláhúzva szerepel, hogy az ügyfél terhére a jogerőre emelkedett határozat nem változtatható.

Találtam erről egy magyarázatot itt: http://vezinfoklub.hu/…anuar_1jetol

A szolgálati idő megállapítására irányuló kérelem másik nagy előnye, hogy az így megállapított szolgálati időt utóbb, a nyugellátás igénylésénél már nem kell igazolni, azaz a nyugellátás megállapítását rendkívüli mértékben meggyorsítja, illetőleg megkönnyíti. Ráadásul a megállapított szolgálati időt az ügyfél terhére legfeljebb egy alkalommal, öt éven belül lehet módosítani. Azaz öt év elteltével a szolgálati idő-határozatban megállapított szolgálati időt akkor is valósnak kell elfogadni, ha az az ügyfél javára korábban tévesen került beszámításra.

Az volt a kérdésem lényege, h. ez a törvényhely nem a pénz megállapítására vonatkozik? Mert tényleg mi van akkor, ha 2015 februárban - miután a munkahelyen is fel lett mondva - visszaadják az egész cuccot, hogy tessék még három évet dolgozni! Vagy valóban lehetséges, hogy ha az onyf. törvénysértő határozatot hoz kétszer, de az jogerőre emelkedik, az onnantól kezdve kőtáblába van vésve? Hány ilyen eset van? Ez azért nagyon ijesztő, mert nem kevesebbről, mint emberi sorsokról szólnak ezek a döntések. Az pedig, ha az onyf. tudomására hozta az 'A' ügyfél, hogy tévedtek, akkor is életbe lép ez az onyf-t felmentő paragrafus. Azt egyszerűen nem hiszem el, hogy Magyarországon létezhet olyan törvény, amelyben deklarálják a kettős mércét.

mamamacoka #   2014.12.15. 13:59

gabiana, nem az van a határozatodban, hogy a 40 évet szolgálati időnek ismerték el ? és akkor kellene lenni ott még egy meghatározásnak, hogy a nők 40 évi kedvezményes öregségi nyugdíjához a jogosultsági idő ami már nem azonos a szolgálati évekkel, valamint az effektíve munkával töltött évek számának, ami a gyerekeid számától függően szintén más;

Nézd át ennek megfelelően, a szolgálati idő és a jogosultsági idő nem feltétlen ugyanaz, ha nálad mégis egyforma, és te tudod, hogy voltál rokkant nyugdíjban, akkor feltétlen még most jelezd először az ügyintéződnek, mert könnyen két szék közül a pad alá kerülhetsz, ha kevered a fogalmakat, - jelentősége van annak mi mennyi a jogosultsági időnek kell 40 évnek lenni a szolgálati időd ha több, az a nyugdíj összegének kiszámolásánál lényeges, de a 40 éves női akcióshoz 40 év jogosultsági idő kell.

ha kétségeid vannak írd be ide, pontosan:

Szolgálati idő ? év

Jogosultsági idő a nők kedvezményeséhez ? év

Ténylegesen a munkával töltött évek száma ?

ha beírod, akkor tudunk segíteni, egyélbként meg először telefonálj és úgy döntsd el mit csinálsz, tény, hogy a revizorok a nyugdíj megállapításakor is ellenőrzik, hogy minden jó-e, és ha valami nem stimmel, és te felmondtál, senki nem fog tudni segíteni;

mamamacoka #   2014.12.15. 13:48
  • esetemben a nyár a felmentési idő nem dolgozós részének minősült;8 hónap felmentési idő járt nekem mert végig közalkalmazottinak számított a 40 év, a fele a ledolgozós része ápr.30-ig tartott ha kivettem volna a szabimnat, akkor már március közepétől nem dolgoztam volna;
  • a felmentési időre járó szabadság kifizetését felajánlotta a főnök, mivel így dolgoztam máj:1-ig ahonnan kezdődött a felmentési idő nem munkával töltött része, és akkor már nem is dolgozhattam volna, a szabadságot a felmentési idő munkában töltött idejében kell kivenni, vagy kikérni, kiadni a dolgozó kérésének megfelelően, de! esetemben a munkahelyemnek jobb volt, ha kifizetik, mert tudtuk, ápr. végével visszajön egy kolléganő gyesről és így nem kellett a kieső időt túlórákkal terhelni;

kérheted, hogy inkább fizessék ki, de nem kötelező elfogadniuk, azt is mondhatják töltsd le;
Ne ragaszkodj hozzá, csak egyezkedjetek;

ujiannaszabo # e-mail 2014.12.13. 15:50

Kedves Mamamacoka! Köszönöm gyors válaszodat, és kedves szavaidat. Szeretném még a következőket megkérdezni: Azt írtad, hogy január 1-től augusztus 31-ig töltötted a felmentési idődet. Ez esetben a nyári szünet minek minősül? (Felmentési idő, szabadság?)
Azt írod, hogy a felmentési időre járó szabadságot kifizették. Ezt törvény írja-e elő, vagy csak kifizethető? Azt hallottam, hogy a szabadságot a felmentési idő azon részében szokták kiadni amikor dolgoznom kell. Ragaszkodhatok-e hozzá, hogy nekem fizessék ki, mert én ezt szeretném?
Válaszodat köszönöm előre is! Sz. Julianna

1976 augusztus 1. óta dolgozom pedagógusként. A N?K 40 évével szeretnék nyugdíjba menni.Felmentési id??, szabadság, mikortól, mennyi? Mi a legkedvez

mamamacoka #   2014.12.12. 23:26

mcica, de jó! úgy örülök az írásodnak! gratulálok ügyes vagy,és további tartalmas nyugdíjas éveket kívánok neked - mert megérdemeljük!

mcica # e-mail 2014.12.12. 21:32

Mamamacóka, nagyon jó olvasni, amit írsz.Olvastam az írásodat akkor is, amikor kicsit leült a fórum, és felvetődött az ötlet, hogy nosza, akkor ki-ki írja le a saját történetét, hogy érzi magát az új "beosztásában", csak mire megfogalmaztam volna a sajátomat - ami nagyon hasonló a Tiédhez - más irányt vett a fórum témája, el is ment a kedvem attól, hogy örömködjek itt, hogy milyen jó nyugdíjasnak lenni, stb.
Én már korábban, szinte az elsők között (2011.május) jöttem el, 43 év munkaviszony (ami mind jogosító idő is volt egyben) után, amiből 39-et én is közalkalmazottként dolgoztam a rendőrségen. Már 2008-ban megkaptam a 40 évest, mivel áthelyezéssel kerültem a rendőrségre, és az akkori jogszabályok alapján azt a 4 évet is beszámították.A nyugdíjam összege megegyezett az akkori illetményem összegével (még dolgozó kollégáim azóta sem kaptak emelést), így most jobban állok mint ők.
Én közös megegyezéssel jöttem el, egy hónap alatt le lett rendezve minden. A volt munkatársakkal a kapcsolatom azóta is jó, időnként belátogatok hozzájuk, telefon, e-mail kapcsolatban vagyunk. De kialakítottam az "új" életem, amit nagyon élvezek. Van időm sok mindenre, olvasok, kézimunkázok, tagja vagyok egy nyugdíjas klubnak, egy kézimunka csoportnak, könyvtárba, jógázni járok, ahol sok-sok új ismerőst, barátot szereztem. Mivel a férjem is nyugdíjas, így járogatunk fürdeni, kirándulni, üdülni. Tudom gardírozni 80 éves Mamámat, sok időt töltök két gyönyörű unokámmal, akik 200 km-re laknak tőlünk, de már nem gond, ha 1-2 hetet is náluk töltök, ha szükséges. Mindenkinek kívánom, hogy érje meg, és élje meg a nyugdíjas kort, viszonylagos egészségben (nekünk is vannak eü. problémáink), békességben kis családja körében.

gabiana #   2014.12.12. 17:54

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni nálam tapasztaltabbtól. Lehetséges-e, hogy ha az ONYF rosszul számolta össze a szolgálati időt (40 évet állapított meg, és ez jogerőre emelkedett, de később kiderült, hogy a rk. nyugdíj mellett dolgozott éveket is beszámította, p. azt a tv. nem engedélyezi), elmehetek-e a nők 40 évesével 36 év 310 nap nettó szolgálati (és jogosultsági) idővel.
A tévedésüket magyarázhatják azzal, hogy az ügyfél terhére nem módosíthatják a már jogerőre emelkedett? Nem vagyok nyugodt, pedig számomra "kedvezően" alakulna az ügy. Mert mi van akkor, ha kiderül, hogy több évet ismertek el, mint amennyit a tv. enged? Köszönném a segítséget.

mamamacoka #   2014.12.12. 17:30

köszi Szafika, aranyos vagy, - én tényleg így vagyok, mindig addig takaróztunk csak, amíg a takarónk ért és sosem érdekelt, másnak több van-e, most sem érdekel, és sosem értettem az emberek miért süllyednek el az adósság ingoványába, - én tudom, hogy igazságtalan amit a bankok művelnek az emberekkel, de azért mindig ott mocorog bennem az a kisördög, hogy ők csinálták a saját erejükön felül ezt magukkal, és berzenkedik bennem, hogy ha őket a kormány kihúzza a csávából, akkor minket akik nem voltunk felelőtlenek, meg kellene jutalmazni, - mert nehogy azt higgye senki, hogy nem lett volna pillanatnyilag könnyebb - mert nehéz volt három gyereket itthonról az első diplomáig nappalin taníttatni, mindent megvontunk magunktól ami csak létezik

• én nem engedtem a gyerekeimnek felvenni a diákhitelt sem, azt mondtam : amíg apádnak, anyádnak van állása, addig nem, ha mégis felveszed, akkor annyival kevesebbet adok egy hónapra, mert akkor nem vonjuk meg erőn felül magunktól sem, - ezt megértették, és nem kezdték az életet adóssággal, mint sok fiatal, - és ha valamelyikőnk elvesztette volna az állását, akkor ez a lehetőség még mindig nyitva állt volna, hogy be tudják fejezni a tanulmányaikat - szerencsére jól tanultak, és nem voltak tandíjasok,

aztán önállóak lettek mindháromnak jó állása van, és azt dolgozza amit tanult, és mi elkezdtük bepótolni a restanciánkat : minden elmaradt felújítást lassanként megcsinálunk, és egy kicsit könnyebben élünk, - de nem nagy lábon, most is csak addig amíg a takarónk ér, remélem ez a nyugalom sokáig megadatik nekünk a nyugdíjas éveinkre,

és kívánok mindenkinek hasonló szép és jó éveket nyugdíjasként !

szafika # e-mail 2014.12.12. 16:34

Mamamacoka ez nagyon aranyos volt !!!! elolvastam a végét , onnantól , h elégedett ....

mamamacoka #   2014.12.12. 10:53

Ujiannaszabó visszakerestem, mert a kérdésedre már többször válaszoltunk többeknek;

A 40 éves nyugdíjnál csak akkor 8 hónap a felmentési idő ha a közalkalmazott ebből legalább 30 évet közalkalmazottként töltött. Egyéb esetben 2 hónap mely a közalkalmazottként töltött évek után az alábbiak szerint növekszik:
A közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény („Kjt.”) az alábbiak szerint rendelkezik:
a. A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésőbb a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi.
b. Ha hosszabb felmentési időben a felek nem állapodnak meg és a kollektív szerződés sem ír elő ilyet, a hatvannapos felmentési idő a közalkalmazotti jogviszonyban töltött
öt év után egy hónappal;
tíz év után két hónappal;
tizenöt év után három hónappal;
húsz év után négy hónappal;
huszonöt év után öt hónappal;
harminc év után hat hónappal
meghosszabbodik. Kollektív szerződés 8 hónapnál hosszabb felmentési időt nem állapíthat meg.

Ez a saját felmentési kérelmem, én szeptember 1-től terveztem az idénre a nyugdíjazásomat, és így adtam be, ha te aug 1-től, akkor számolj vissza még egy hónapot és ha mind a 40 évet közalkalmazott voltál akkor a többi neked is így aktuális :
((én karácsony előtti időpontban adtam be, neked, akkor kb ott valahol Erzsébet nap környékén kell a jövő évben ))

XXXXXXX Munkahely
Város
Pontos cím
Tisztelt Intézményvezető!
Alulírott: Mamamacóka (19..; Xhónap XX, anyja neve: X.Y. ), bejelentem, hogy a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel megállapításához szükséges jogosultságával fogok rendelkezni a X-X-Megyei Kormányhivatal Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság határozata alapján 2014. augusztusi időponttal.
Ez a törvény pedig kimondja a következőket:
„(2a) Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki
legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és
azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)–b) és e)–g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.”
A Kjt. 30. §-a a következõ (4) és (5) bekezdése pedig kimondja:
„(4) A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló
1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésõbb a felmentési idõ leteltekor teljesítõ közalkalmazott kérelmezi.
(5) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel megállapításához szükséges jogosultsági idõt a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozatával kell igazolni.”
Ennek alapján a következő módon kérem a felmentésemet:
2014.szeptember 1.-től szeretnék nyugdíjas lenni, tehát a felmentési időmet 2014 január 1-től 2014. augusztus 31-ig szeretném letölteni, a munkával töltött részét 2014. április 30. –ával, az utolsó munkaviszonyban töltött napot pedig 2014. augusztus 31-ével szeretném meghatározni.
Kérem felmentési kérelmem elfogadását.
A Nyugdíjbiztosítási Igazgatási szerv határozatát mellékelem.
Város, 201X. X hónap XXnap. Mamamacóka :D Mamamacóka :D

A 40 éves jubinál nem kell megvárni, pontosan az időpont betöltését, 40 éves akciósnál kifizetik az utolsó munkában eltöltött napon, ha legalább 35 évig közalkalmazott volt a dolgozó;

És egyszer kérdeztek itt milyenek voltak a nyugdíjazásom körülményei, azt is ide teszem :

Akkor kezdem :
elégedett ember vagyok
nyugdíjam összege megegyezik a pedagógus béremelés előtti fizetésem nettójával, akkor megéltünk belőle, most is
még nem volt nap, hogy hiányzott volna az óvoda, pedig nem hittem, hogy van élet nélküle, de úgy látszik, a 40 év pont úgy volt elég, mint a jóllakott napközisnek az evés - nem kér többet :D
nem panaszkodhatom, mindent megkaptam ami jár, a jubit, a felmentési időt, és a felmentési időre járó szabadságot teljes egészében kifizették, mind a 8 hónap tartamára nézve alap és pótszabival
kaptam kitüntetést nyugdíjba vonulásom alkalmából, nyilvánosan a pedagógus napon,
egyetlen egy dolgot nem kaptam meg az élettől: szerettem volna rég nem látott, - de telefonon kapcsolatban voltunk - kolléganőmet, akitől tanultam a szakmát, aki elviselte késő kamaszkori hülyeségemet, meghívni a nyugdíjas búcsúztatómra, sajnos két hónappal hamarabb elhunyt, - annyi mindent köszönhetek neki, ez hiányérzet, de emberileg nem lehet beleavatkozni :(
nem bántam meg, hogy elmentem nyugdíjba, pedig a felmentési idővel együtt féléve itthon vagyok, mindent akkor csinálok, amikor kedvem van hozzá, ha meghagyom másnapra, akkor sem szorít az idő,
járok könyvtárba, olvasok, nyugdíjas tornára, internetezek, tv-zek,zenét hallgatok és hangos könyveket, miközben takarítok, mosok kényelmesen, és mindennap főzök - elegem volt ((mint kötelező étkezőnek ))az óvodai kajából 40 év alatt már azt is tudtuk mi lesz a kaja előre a hét mindennapján, mert kb kéthetente ismétlődött, itthon egy átlagos krumplileves is sokkal finomabb ((ne értsetek félre, jól főztek ott, de 40 év mindenből sok!)
szerdán viharra ébredtem, és szakadt az eső, hét előtt, és hálát adtam a jó Istennek, hogy az ágyból hallgathatom, mert pont abban az időben áztam volna xarrá, ha dolgozni járnék,
és a családom bármely tagjának bármit elintézek munkaidőben, mert most is agilis vagyok, nem hagyom magam lerázni, mert ismerem a jogaimat és a kötelességeimet,tudom, mit hol, és hogy kell intézni,
Jutalomként élem meg, a 40 év munkáért, a három gyerek felneveléséért, mert a legbüszkébb nem a munka mellett megszerzett három diplomámra vagyok, hanem a három szép és okos most már felnőtt gyermekemre,
a tervem az elkövetkező évekre: hogy jó nagyszülők legyünk és várom azt is, hogy a férjem is nyugdíjas legyen, - mindennap sajnálom érte, hogy mennie kell 61 évesen, bizony nehéz munkája van, és már 45 év szolgálati ideje van, elhihetitek, hogy elfáradt,;
ennyi, imádom, hogy így élhetek :)

KÍVÁNOM, HOGY NEKED ISMINDEN ÍGY SIKERÜLJÖN!!!