Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2016.02.07. 18:48

Szafika, mindenkinek rátettek, legelőször az

52-es férfiak itt még a férfiak csak: betöltött 62 és fél évesen mehettek nyugdíjba;

53-as férfiak és nők is! 63 évesen (ebben az évben )

54 es férfiak és nők i: 63 és fél (jövőre, ha az év első felében született, ha a második felében akkor 2018 első felében)

55 as ffi és nők: 64 évesen ((2019 -ben))

56-osok ffi és nők 64 és fél évesen 8 2020-ban ha első felében született, ha a másodikban akkor 2021-ben ))

57 ben születettek 65 évesen! ((2022-ben))

tehát félévekkel nő a betöltendő év 65 éves korig!

Lyonee #   2016.02.07. 11:59

"rozsika101
2012.10.05. 16:08
Köszönöm a választ igen 1954 ben születtem,és 2017 ben mehetnék el nyugdijba,kértem már kimutatást a nyugdijfolyósitótól és onnan tudom.Most58.5 éves vagyok ,és legelöbb 63,5 évesen mehetek el és a nök 40 évével is sajnos 63.5 évesen."

Rózsika, mint már kb. 1 éve is írtam, félévente bedobja, hogy mit hallott, mit olvasott, stb. holott tisztában kell lennie a lehetőségeivel.
Most kormányhivatalra, nyugdíjfolyósítóra hivatkozva próbálkozik újra itt a fórumon.
Egyébként is a nyugdíjbiztosító foglalkozik ilyen üggyel.

Lyonee #   2016.02.07. 11:23

Én is ezt írtam.
"2017-ben (ha 1954 első hat hónapjában születtél) a nyugdíjkorhatárod betöltésekor elmehetsz nyugdíjba, akkor csak az a fontos, hogy min. 20 év szolgálati időd meglegyen. Az pedig bőven meglesz."

munkásnő # e-mail 2016.02.07. 10:43

Szia szafika,hogy vagy? Bocsika,hogy én is válaszolok,mert sok ismerősöm született ekkor és ők is így mennek el,ha nem tudtak a '40 -évesbe elmenni...De igen akik 1954 Január és Június 30 között születtek,azok ..2017-ben aki utána az 2018 -ban.

szafika # e-mail 2016.02.07. 09:50

Mamamacóka , az 54-ben születettek nem a szülinapjuk után fél évvel lesznek nyugdíjasok ? az 53-asoknak nem tettek rá fél évet , de az 54-eseknek már igen . / ha nem jön össze nekik az akciós /

mamamacoka #   2016.02.06. 12:24

én már nem merek Rózsikának tanácsot adni, mert mindig ír valami újat, valami mást mint előbb, - és nem szeretném "félretájékoztatni" - mindazonáltal Rózsika, sajnálom, hogy ebben az élethelyzetben vagy, - igen, az ápolási díj természetesen nem tesz jót a nyugdíj összegének, de ezen már nem tudsz változtatni, és ha betöltöd a nyugdíjkorhatárodat, akkor a munkáltatónak joga van felmondania neked - akkor már nem te döntesz magadról;

Lyonee #   2016.02.06. 10:04

Rózsika!
Akkor, hogy is van?
Először azt írtad, hogy: "2011-ben 21 év 200 nap" a kereső tevékenység. Azóta már 2 másik adatot írtál. Melyik a jó?
A munkavégzésnek meg kell lenni a 30 évnek, ez 2017-re sehogy sem jön ki.
2017-ben (ha 1954 első hat hónapjában születtél) a nyugdíjkorhatárod betöltésekor elmehetsz nyugdíjba, akkor csak az a fontos, hogy min. 20 év szolgálati időd meglegyen. Az pedig bőven meglesz.

rozsika101 # e-mail 2016.02.06. 09:40

T. munkásnő.A 2016 -ot elirtam , az 2015.Én közalkalmott voltam tavaly oktober 1-ig.10 évet dolgoztam közalkalmazottként, kiszerveztek kft.-be és az ott eltoltott idót is elismerik jogfolytonos.Ez a kft a bme leánycége.Lehetséges ,hogy adnak sétáló időt,ez majd most dől el.Mindenképp ezt az évet kell márcsak ledolgoznom,ha nem kapok felmetést akkor valamivel többet.Annak is utánanéztem,hogy tulajdonképpen nekem összesen 43 évem lessz,és a+ éveket rászámolják a nyugdijamra.A nyugdijj össszege agaszt emiatt a sok áplási dij miatt,erre van mod ,hogy ezt elóre megmondanák az összegét?Rózsika 101

munkásnő # e-mail 2016.02.03. 08:34

' Rózsika...ne haragudj,de írjad le egyszerűbben,mert már összezavarodtam az olvasásában is ! Van egyszer a teljes Szolgálati idő és van a Jogosultsági idő..Illetve valóban 2016.December 31-ig számolták ki már /?/ vagy elírtad és 2015-December 31-ig ! A felmentéshez nem értek,mert én kereskedelmi végzettséggel a kereskedelemben,az utolsó percig dolgoztam,egyik nap munka,a másik nap nyugdíj,semmi felmentés meg hasonlók! Üdv.

rozsika101 # e-mail 2016.02.02. 16:38

T munkasno.Kereso tevekenyseggel 2016 dec 31._ig 28 ev314 apom van.+ a 13 ev apolasi fogyatekos gyermek utan,ebbol a 40 evhez 10 evet szamolnak be.2 honap felmentesi ido'.A felmentesi idot az gondolom a nyugdijjogosultsag elott ki lehet venni,ha megadjak, akkor igencsak ebben az evben kell dolgoznom.Kerdesem volna meg osszesen 43 evem lessz.Ilyenkor a 43 ev utan szamoljak a nyugdijjat,vagy azt az oregsegi nyugdijkorhatar betoltesekor szamoljak at.A + 2 % -ra gondolok evenkent.A valaszt elore is koszonom rozsika 101

munkásnő # e-mail 2016.01.29. 17:05
munkásnő # e-mail 2016.01.29. 17:04

Nyugdíjba menekülnek a magyar nőkhttp://szakszervezetek.hu/hirek/3204-nyugdijba-menekulnek-a-magyar-nok

munkásnő # e-mail 2016.01.29. 16:34

Ez a beszéd Rozsika és írd meg,hogy most mi is van ebben a történetben. Szép hétvégét kívánok neked és mindenkinek valamint jó pihenést,üdv.

rozsika101 # e-mail 2016.01.29. 16:12

T. fórum.Összesen volt 36 év 270 nap,ebből kereső tevékenység a 21 év 200 nap ,és volt még 13 év ápolási dijj fogyatékos gyermek áplásáért,ebböl 10 -et számolnak a negyven évhez , a teljes nyugdijba mind a 13 évet beszámolják,ehez jön még az azóta eltelt 5 év,42 évem van ha mindent beleszámolok.Én sem hiszem el valószinüleg elnézett valamit , de kedden bemegyek a nyugdijfolyósitóba és megmodják a pontos időt üdv Rózsika 101

munkásnő # e-mail 2016.01.29. 16:00
' Rózsika '....Itt valaki nagyon elnézett valamit.....és lehet,hogy Te magad...
  • Meglepő figyelmetlenség lenne az ONYF. Ügyintézőjétől,ha közel 20 évet tevédet volna ,de lehet hogy ő is "kapkodott" ,kívánom,hogy igazad legyen és meglegyenek az éveid ! Üdv.
szafika # e-mail 2016.01.29. 09:20

.....a 2011-ben 21 év + 200 naphoz hozzáadva 5 év , hogy a manóba lett 40 év ?! pláne 42 év ?!

mamamacoka #   2016.01.28. 23:04

Rózsika101, - csak annyit fűznék hozzá, hogy nagyon nem ritka, hogy az ügyintéző nem figyel minden részletre, csak mondja felelőtlenül, - és a kliensé a kockázat, a revizor úgyis megtalálja, ha egy ilyen "szakember"-en keresztül is menne a munkában eltöltött időd nem elég, és ő a revizori felülvizsgálat után legfeljebb annyit mondana : "sajnálom"

rozsika101 # e-mail 2016.01.28. 21:21

Igen tisztában voltam ezzel.Bementem mint irtam a kormányhivatalba,hogy pontosan mondják meg mikortól mehetek nyugdijba,és vitatkoztam ,hogy Én most még nem mehetek,és mint irtam felhivott egy ügyintézöt ott elöttem és elővetette a nyugdijfolyositóban a határozatot amit kaptam,és az azt mondta mehetek most.Én sem hittem el, gondoltam megkérdezem változott -e valami.A jövö héten bemegyek,és kérem pontosan mondják meg a napját,mikortól mehetek nyugdijba.Elnézést ezért kérdeztem meg a választ köszönöm

Lyonee #   2016.01.28. 20:54

Kedves rozsika101!
2012 óta többször is megírtuk neked, hogy csak az öregségi nyugdíjkorhatárod betöltésekor tudsz legkorábban nyugdíjba menni. Neked 30 év munkában töltött időnek kell meglenni a 40 év jogosultsági időből, és az később (2020)lenne meg, mint a nyugdíjkorhatárod betöltésének ideje. De te ezzel tisztában voltál még 2012-ben. A nyugdíjtörvény pedig azóta sem változott.

rozsika101 # e-mail 2016.01.28. 20:24
  • kedves lionne.Egy kérdésem lenne,1954- ben születtem öszeszámoltattam a szolgálati éveimet.2011 -ig szó szerint idézem amit irtak a határozatban.a nyugdijjjogosultság megállapitásához figyelembe vehető szolgálati idő 36 év 270 nap, a nök kedvezményes öregségi teljes nyugdijjához figyelembe vehető jogosultsági idő 36 év 240 nap,ebből keresőtevékenységgel járó vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyban szerzett jogosultsági idő tem korhatárral 2017-ben tudnék elmenni nyugdijba.A nök 40 éves nyugdijjával is ugytudtam 2017-ben tudnék elmenni.Bementem a kormányablakba ,mert 2011-ben 21 év 200 nap,ezekhez hozzá kell adni azóta eltelt 5 évet amikor közalkalmazott voltam, igy 42 évem van jelenleg.Ebből 13 évet voltam ápolási dijjon fogyatékos gyermekkel.A kormányablakban felhivta az ügyintéző a nyugdijfolyósitót,és ahol megnézte a tb szám alapján a határozatot és azt mondta elmehetek nyugdijba, mert rám a nök kedvezményes öregségi teljes nyugdijjához nyugdijba?A választ előre is köszönöm rózsika 1figyeleembevehető jogosultsági idő vonatkozik ami 36 év 240 nap 3 az azóta eltelt 5 év.tényleg elmehetek 01
rozsika101 # e-mail 2016.01.28. 17:49
  • kedves lionne.Egy kérdésem lenne,1954-ben születtem korhatárral 2017-ben tudnék elmenni nyugdijba.A nök 40 éves nyugdijjával is ugytudtam 2017-ben tudnék elmenni.Bementem a kormányablakba ,mert 2011-ben öszeszámoltattam a szolgálati éveimet.2011 -ig szó szerint idézem amit irtak a határozatban.a nyugdijjjogosultság megállapitásához figyelembe vehető szolgálati idő 36 év 270 nap, a nök kedvezményes öregségi teljes nyugdijjához figyelembe vehető jogosultsági idő 36 év 240 nap,ebből keresőtevékenységgel járó vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyban szerzett jogosultsági idő 21 év 200 nap,ezekhez hozzá kell adni azóta eltelt 5 évet amikor közalkalmazott voltam, igy 42 évem van jelenleg.Ebből 13 évet voltam ápolási dijjon fogyatékos gyermekkel.A kormányablakban felhivta az ügyintéző a nyugdijfolyósitót,és ahol megnézte a tb szám alapján a határozatot és azt mondta elmehetek nyugdijba, mert rám a nök kedvezményes öregségi teljes nyugdijjához figyeleembevehető jogosultsági idő vonatkozik ami 36 év 240 nap 3 az azóta eltelt 5 év.tényleg elmehetek nyugdijba?A választ előre is köszönöm rózsika 101
mamamacoka #   2016.01.27. 17:15

judyblack, ezt a lapot olvasd át figyelmesen, benne van minden amiről kérdezel, tájékozódj, és többit próbáld a munkáltatóddal megoldani, vagyis, hogy melyik időponttal legyél nyugdíjas, eltekintenek -e a közalkalmazotti állásodról való lemondással járó két hónapból az egyiket le kellene dolgozni, ez lehetne a szabadságod is, - felmentéssel nem tudsz elmenni táppénzről, mert a felét le kellene dolgozni, az esetedben sok, - de ott a pont, idézem a cikkből:

"Lényeges, hogy csak akkor jár a jubileumi jutalom, ha felmentéssel szűnik meg a jogviszony, így például a közalkalmazott rendkívüli lemondása esetén nem kell kifizetni."
Itt a teljes cikk:

http://szmdsz.blog.hu/…i_jutalomrol

ha hozzá akarsz jutni a jubidhoz akkor kénytelen vagy visszamenni a táppénzről, kérni a felmentésedet, ennyi közalkalmazotti munkaviszony esetében az 8 hónap, a felét le kell dolgozni, de a szabadságaid ebben a munkában eltöltött 4 hónapban adhatóak ki, tehát kevesebb időre mennél vissza dolgozni és 8 hónapig kapnád az illetményedet, és utána nyugdíj;

mielőtt ezt megteszed, a nyugdíjazásod időpontjától számold vissza a felmentési időt, és a kezdete előtt kell beadni napokkal, a felmentésedet írásban kell benyújtanod, és arra írásbeli választ kell kapnod a munkáltatótól,- tehát az időpontot te döntöd el;

mamamacoka #   2016.01.27. 16:41

Lastia, "hova tud menni 1 ilyen korú hölgy dolgozni"

• igen, igazad van sajnos sehová ! DE!

az egészséged szempontjából gondold végig, - májusban lejár az 1 év táppénzed, utána alapból beindul a leszázalékolás, - ha nem vagy alkalmas, hogy még két évet dolgozzál, akkor az is jobb, mert ha gyógyulásodat kockáztatod, a két év miatt, lehet, hogy két év múlva nem éled meg a nyugdíjadat, - tudom ez így durva, bocs, a te döntésed ,,, - egyébként a munkaviszony tartama alatti táppénz jogosultsági viszony, azon ne aggódj;

munkásnő # e-mail 2016.01.27. 16:39

' lastia...Nők 40-éves Nyugdíja...Ez Jogviszonya és nem munkaviszony....ezt így hívják...a nyugdíj összegét számolják ki az összes munkaviszonyból és az összes munkában eltöltött időt hívják Munkaviszonynak !...De ebbe is és a munkaviszonyba is beleszámít a bejelentett munkaviszonyban töltött betegállomány / táppénz/ !...Ha a munkaadó bejelentett,mert manapság már az sem biztos,még akkor sem,ha azt állítja ! A többit intézd úgy,hogy neked jó legyen,táppénzből is ellehet menni nyugdíjba....! Üdv.

lastia # e-mail 2016.01.27. 14:01

Kedves fórumozók.

Kérdésem az lenne ,hogy a 40 éves munkaviszonyba a hosszan tartó táppénz beleszámít-e?Mivel 2015 májusában infarktusom volt majd novemberben megkellet műteni ,Azóta táppénzen vagyok ,a 40 évemhez még 2 év kellene.Ha valaki tud kérem írjon választ nagyon fontos lenne.Mivel javasolták hogy százalékoltassam le magam,de én 58 éves vagyok attól félek vissza tesznek a munkavilágába leszázalékolás után.2-3 év múlva hova tud menni 1 ilyen korú hölgy dolgozni.

H A né