Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

Amaria # e-mail 2014.11.21. 17:03

,,,,,

mamamacoka #   2014.11.20. 10:24

.

packym # e-mail 2014.11.19. 10:05

mamamacoka, nagyon köszönöm, így fogok tenni.

mamamacoka #   2014.11.18. 20:41

packym,

én a helyedben nem beszélnék a munkahelyemen arról, hogy készülök nyugdíjba, készülj csendesen, mindig van jóakaró :D
Más az a közalkalmazottnál, ahol hosszú felmentési idő van, ott muszáj előre szólni, a két hónap nem probléma :)

Lyonee #   2014.11.18. 17:17

packym
Az a 2 hónap-felmentési idő-gyorsan elmegy a 40 évhez képest. Addig ne kérd a felmentésedet, amíg nem leszel a 40 éves jubileumi jutalomra jogosult. A 40 éves nyugdíjra való jogosultságod előbb meglesz, 2016.06.23., mint a jubi. Manapság minden előfordulhat. A felmentési idő 1. hónapja alatt kiadhatják a szabadságodat is.
Ha még van egészséged dolgozni, 2017. aug 24-én 44 év szolgálati időd lesz, ez 2%-kal magasabb nyugdíjat jelent. Ekkor már túl leszel jóval a 40 év jogosultságon, a 40 éves jubileumi jutalmon is. Így kérheted a köztisztviselői jogviszonyod alóli felmentést 2017. július. 1-től, szept. 1-től pedig a nyugdíjazásodat.
Nem írtad, hogy mikor születtél. Ha közben betöltöd a rád érvényes nyugdíjkorhatárt, akkor indoklás nélkül felmondhatnak, és akkor hiába számolgattunk.

packym # e-mail 2014.11.18. 13:07

mamamacoka köszönöm a gyors választ. Két gyerekem van, és egy évig voltam gyesen. Szeretném a kormánytisztviselői 40 éves jutalmat felvenni. Félek ha két hónappal előbb kérem a felmentésemet, közben felmondhatnak.

mamamacoka #   2014.11.18. 12:35

packym, azt nem írtad,van e gyereked, voltál- gyesen, mert ez nem mindegy a keresőtevékenységgel eltöltött napok szempontjából, de természetesen akkor amikor amikor a jogosultsági napok száma 14 600 lesz, és ha van 1 gyermeked, akkor rendben lesz azzal az időponttal, de ha nincs, akkor a keresőtevékenységgel eltöltött időnek is 40 évnek kell lennie, mert ez csak a gyesekkel rövidülhet;

A 40 év = 14 600 nap

packym # e-mail 2014.11.17. 18:09

Segítséget szeretnék kérni.
1969.06.01-től 2014.07.31-ig
Figyelembe vehető szolgálati idő: 40 év 341 nap
A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 38 év 37 nap
ebből kereső tev. járó jogviszonyban szerzett idő: 37 év 23 nap
figyelembe nem vehető idő: 2 év 304 nap (főiskola)
Köztisztviselőként 2017.01.15-én érem el a 40 évet.
Mikor szüntessem meg a munkaviszonyomat?
Köszönöm, ha válaszoltok.

YAMAHA28 # e-mail 2014.11.12. 19:04

Knémagdi57! Ha megengeded, szeretnék veled beszélni, e-mail is szóba jöhet. Címem: iri54@freemail.hu.Kérlek jelentkezz, előre is köszönöm. Üdv.

mamamacoka #   2014.11.12. 17:17

macóka, biztonságosan számold ki, és hagyjál rá minimum 5! napot, hogy menjen a levesbe, néz Yamahának a 8 nap hiánya 2%-ába kerül, ő is szerencsésebb lett volna, ha rátesz még 10 napot, szóval, ezzel nem szabad spórolni mert minden számításba csúszhat hiba, sehol nem fogsz tudni szerezni 1 hetes munkaviszonyt, ha elszámoltad magad, - nekem 27 napom ment a levesbe, és nem sajnálom, mert mindig a biztosabb megoldásra törekedtem !

Ne kapkodd el!

A többit pedig úgy csináld, hogy te tudod milyen viszonyban vagy a főnökkel, ha nincs probléma felmondhatsz úgy, hogy a felmondási idővel kimész a rendszerből, de ha nem békések a viszonyok, akkor, csak akkor add be, amikortól már akár a nyugdíjazásodat kérhetnéd, igaz, akkor lehet, hogy 2 hónappal túlszaladsz, viszont ne adj senkinek lehetőséget arra, hogy pusztán irigységből kitoljon veled, hogy gondot okozzon, honnan szerzel 2 hónapnyi munkaviszonyt, - nem vagy védett korban, az csak a saját nyugdíjkorhatárod előtti 5 évvel lép életbe, de az sem véd meg senkit az emberi rosszindulatoktól, - te tudod, ha nálatok jó a kollektíva, akkor ez nem érvényes :)

stelax # e-mail 2014.11.12. 14:03

macoka11
Ezek szerint 15-18 év közötti a munkáltatódnál ledolgozott időd. Mitől félsz ? A 60 nap törvényesen jár, legfeljebb azt mondja, hogy dolgozd végig, akkor viszont ki kell fizetnie.
Ha február 10-től akarsz nyugdíjba menni, akkor 9-én ki kell lépned, tehát innen számold vissza a 60 napot.
Legkésőbb december elején szólnod kell, hogy kiszámolják a kiszámolni valót. Ez nem segítőkészség kérdése, a munkaügyis- bérelszámolónak ez a kötelessége. Ne légy nyuszi, nem adományt kapsz, hanem a megérdemelt nyugdíjadat, azt sem a munkáltatódtól, hanem az államtól.

stelax # e-mail 2014.11.12. 13:50

szafika
Én meg úgy jártam szakmunkásképzőbe, hogy négy nap meló, rendesen, mint a felnőttek, és 2 nap suli, mert akkor még nem volt szabad szombat. És valóban a nagy ígérgetésnek az lett a vége, hogy egy csomó mindent kivettek a 40 évből, de még így is hálásak lehetünk.

macoka11

Miért is kéne beleírnod a 40 éves akciós nyugdíjat a felmondásodba ? Egyszerűen, ha úgy gondolod, hogy meg kell indokolnod / egyébként régen nem kell / a felmondásodat, akkor leírhatod, hogy nyugdíjba vonulsz.De miért baj az, hogy a 40 évessel mész el? Jogod van hozzá, ebbe a munkáltató nem szólhat bele.
Vidd be a kiszámolt munkaidődet, amit a NYUFIG-tól kaptál.
De nem kerülheted meg a munkáltatót, mert ők intézik a továbbiakat. Tehát a felmondással járó dolgokat, például, hogy mikor lesz az utolsó munkanapod..., a szabadságodat ki veszed, vagy kifizetik, időarányosan persze.
Nekem mondjuk a nyugdíjjal kapcsolatos dolgokat is ők intézték.

KnéMagdi57 #   2014.11.12. 11:06

Szép napot kívánok!
Segítséget szeretnék kérni. 2013.12.31-ig megállapított szolgálati időm 38 éve 214 nap. A nők kedvezményes jogosultsági idő 38 éve 149 nap, kereső tev. járó idő 31 év 182 nap volt. (2014.04.25).
Egészségügyi Szakközép iskolába jártam. A rendelkezésemre álló adatok alapján, 1974-ben a kötelező nyári szakmai gyakorlat ideje (30 nap) nem szerepelt, ezért két tanúval ezt érvényesíteni is tudtam, már benne van a szolgálati időmbe.A határozatot elfogadtam,nem fellebbeztem. A napokba jelezte az egyik osztálytársam, hogy az 1972-73-as évi kötelező nyári szakmai gyakorlat ideje sem szerepel. Valóban, amire én azt hittem, hogy az-az, a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság Kivonata alapján nyári szünidős munka volt.
Most mit tehetek? Meg kell várnom a 2015-ös évet ?
(és újra, indítanom az egész tanú meghallgatást?
Seteségeteket nagyon köszönöm.

szafika # e-mail 2014.11.12. 09:52

Anna58 , a szakmunkás iskolát végzetteknek sem számolják bele az iskolai időszakot , pedig egyik héten iskola , másik héten munka , és fizették is a járulékokat utánuk , mégis csak a nyári gyakorlat ideje számít munkaviszonynak , az iskolai nem !

Anna58 # e-mail 2014.11.12. 07:55

Segítséget szeretnék kérni. 58-as születésű vagyok, egyetemet végeztem, de úgy, hogy megyei ösztöndíjas voltam, és az ösztöndíjamból vonták a nyugdíjjáradékot. Az ösztöndíjat egy nyomdaipari vállalattól kaptam, ami azóta megszűnt.A nyugdíj intézetnél összeszámoltattam az éveimet, és szomorúan tapasztaltam, hogy az 5 év nem számít bele, mert azt mondták, passzív állományban voltam. Ráadásul, a SZET rendszeren belül kerültem egyetemre, és én úgy emlékszem vissza, hogy az 5 év munkaidőnek számít.Segítségüket előre is köszönöm

macóka11 # e-mail 2014.11.12. 07:32

Kedves stelax és mamamacoka! Kösz a válaszokat.Nem vagyok közalkalmazott, soha nem is voltam Egy kft-nél dolgozom, most 17 éve hogy itt vagyok, tehát ha jól számolom mostanában már be kellene adnom a felmondásomat, ami ezek szerint 60 nap.(Megmondom őszintén kicsit félek ettől)Azt hallottam, hogy a felmondásba bele kell írni, hogy a nők 40 miatt mondok fel-mit tudtok erről?

mamamacoka #   2014.11.11. 22:10

Yamaha, ez tényleg bosszantó ...

YAMAHA28 # e-mail 2014.11.11. 21:48

Köszönöm mamamacoka a válaszodat.A 40év elérése után még dolgoztam hogy a nyári gyakorlattal együtt meglegyen bőven a 41év. Márciusban változott a jogszabály amely egyértelműen belevette a nyári gyakorlat elismerését. Külön bosszant, hogy az elismert idő 40év 357 nap.Gondolkodom, hogy mit csináljak, még egyszer köszönöm a válaszodat.

mamamacoka #   2014.11.11. 20:35

macóka közalkalmazott vagy ?

stelax # e-mail 2014.11.11. 20:04

Kedves macóka11 !

Valóban neked kell beadni a felmondásod, elég egy mondatban kérni a munkaviszonyod megszüntetését.
A felmentési idő tartalma a munkáltatódnál ledolgozott évektől függ.
Tehát a felmondási időd 30 nap, ami a munkáltatónál munkaviszonyban töltött :
3 év után 5 nappal
5 év után 15 nappal
8 év után 20 nappal
10 év után 25 nappal
15 év után 30 nappal
18 év után 40 nappal
20 év után 60 nappal meghosszabodik.
Tehát ha nem segítőkész a munkaügy, akkor te visszaszámolod ennek megfelelően, hogy mikor kezded a felmentési idődet letölteni, és az előtt pár nappal adod be a felmondásodat.

A munkáltató, ha jóindulatú, a felmentési időd felét elengedheti, tehát nem kell ledolgoznod, de kifizeti.

Remélem ez még nem változott, és nem írtam valótlanságot.

macóka11 # e-mail 2014.11.11. 15:18

Kedves Fórumozók! Segítséget kérek- kértem szolgálati idő megállapítást a nyufigtól, megjött a határozat, ami 2013.12.31-ig dátummal megállapították a nők 40-hez 38 év 333 napot.Ha hozzáadom az idei évet, akkor számításom szerint 2015.február 1-én van meg a 40 éves munkaviszonyom.Mikor kell-illik szólni a főnökömnek, hogy február kb.10-től elmennék nyugdíjba, mit kell beleírnom a felmondásomba? Merthogy állítólag nekem kell felmondani Kell-e ilyenkor felmondási időt ledolgozni - vagy hogy is működik ez? Kérem aki-k mostanában végigcsinálta-k adjanak tanácsot, mi ilyenkor a teendő.
Sajnos nálunk az illetékes pénzügyes-személyzetis kolléganő nem túl segítőkész, bármikor próbálok segítséget kérni mindig csak arra tér ki, hogy mennyire irigyel amiért ilyen közel vagyok a nők 40 éves nyugdíjhoz.(az eszébe sem jut, hogy annyival idősebb is vagyok,) de érdemi segítséget nem nyújt.
Előre is köszönöm a segítségeket!

mamamacoka #   2014.11.11. 14:39

nem tudom, szerintem nem szüneteltetik, ha már van határozatod, de biztosra nem mondhatom, viszont, az, hogy neked mennyit számít az ki tudod számítani, most a 40 év után 80% amit kaptál a nyugdíj megkeresett összegéből,a 41 év akkor 82 % -ról van szó, osszál, szorozzál, mennyi az a + 2% , kb annyival lenne több, ha sikerül, kb ennyit kap jövő januárban a nyugdíjas réteg nyugdíjemelésként, akkor csak számít, mert te már a 82% után kapnád a 2% emelést.

De ne lepődj meg, ha meg is kapod, mert ez lehet csalóka is : csak kb.-i levezetése a dolgoknak, és nem biztos, hogy úgy számolnak mint mi laikusok.

Elmondom a példámat:
A kolléganőmmel egyszerre mentünk nyugdíjba, a 40 évvel, ő 2 évvel idősebb nálam, és nappali fősuli után 41 évet számoltak szolgálati időként, a negyvenkettedikhez még kellett volna dolgoznia kb 4 hónapot, ki volt nagyon, nem vállalta,tehát 41 év után számolták ki neki 82%-ot.

Én 40 évvel lettem nyugdíjas tehát 80 százalékkal.

Egyformán kerestünk, néhány dolog különbözött, de nagyjából egyformán, és neki 700ft-al több a nyugdíja, mint az enyém, ez nem 2%, tehát a laikus számítással ilyen kis összegnél nem lehet meghatározni, hogy megéri -e, de egy próbát megér, neked kell döntened! :)

YAMAHA28 # e-mail 2014.11.10. 17:25

Kedves Fórumozók!Szept-től vagyok nyugdíjas. Ma kaptam meg a határozatomat. Mivel szakközépiskolában végeztem, 36 nap nyári gyakorlatom is volt,ezt azonban nem fogadják el, mert nincs bejelentett adat. Az erről szóló igazolást benyújtottam. Az onyf honlapján ez olvasható: Bejelentési adat hiányában a szakmunkástanuló, illetőleg a szakközépiskolai tanuló kötelező nyári gyakorlatának időtartama egyéb hitelt érdemlő bizonyíték, esetleg tanúbizonyítási eljárás lefolytatása alapján is elismerhető. Nekem ez azért fontos, mert ha elismerik, egy év szolgálati időm még összejön.Felsőfokú tanulmány volt a 40év jogosultsági időn felül, a nyári gyakorlattal együtt lenne meg a plusz egy év. Érdemes-e fellebbeznem, és a fellebbezés idejére szünetel-e a nyugdíj folyósítása? Válaszotokat előre is köszönöm.

komjut # e-mail 2014.11.09. 18:04

mamamacoka!
Köszönöm a választ,ha idén nem kapok papírt januárban intézkedek.

ikotak # e-mail 2014.11.08. 05:23

Mamamacoka !

Köszönöm szépen !