Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

munkásnő # e-mail 2016.05.04. 06:40

Nagyon jó írás,érdemes elolvasni,ez a mai helyzet.....http://24.hu/…ncs-rendben/

szafika # e-mail 2016.05.03. 14:46

....hát , akinek van olyan mázlija , h megéri a 65-öt ?! az is igaz , h sokan 80 éves korukra se fognak összevakarni 40 évnyi munkát :) ezért aztán én ragaszkodom :( h nyögdíjas lehessen akinek összejött :) a 40 év ! / messzire nem jutok a ragaszkodásommal :(

munkásnő # e-mail 2016.05.03. 14:25

....na mindegy,azért jó,hogy nem kell még 5-6-7-8 évet dolgozni,magyarul a 65 éves korunkig! Ez a lényeg,a többi nem számít ! Igaz....?

mamamacoka #   2016.04.30. 19:24
szafika # e-mail 2016.04.30. 09:09

....erről az oldalról már könnyű..... lehet ! fütyülök a politikusokra / tehetetlenül úúúúúútálom őket / nekem egyedül az bacca a csőrömet , h miért nem elég a 40akárhány ledolgozott év ?! akármelyik részről ? akár nő , akár pasi ? amikor ennek töredékével is kapható......volt régen....mi ratkósok , sokan voltunk , ma már töredéke ! ha jó volt az a sok év befizetése , akkor hadd legyen jó a nyd is , amit ki kéne fizetni 40valahány év járulékfizetése után ! de , ezzel együtt is örülök , h egyáltalán megértem a nyd-at ! mert rengetegen vannak , akik soha nem tudnak majd ennyi évet összevakarni , sajnálom őket :(

munkásnő # e-mail 2016.04.30. 07:12

Sajnos a legtöbb irigylő, a női társadalomban van,igen a ők irigylik a női 40 évest....,a nők ! A férfiak egy kicsit más oldalról közelítik meg ezt a kérdést ! A baloldal,meg megint más oldalról! De azért jó,hogy már benne vagyunk,igaz ? Mert most őszintén,ha közülünk nem tudott volna elmenni valaki,akkor nem az irigylők között lenne? Na igen,erről az oldalról,már könnyű hozzászólni ! A politikusok meg nem érdekelnek! 2018 tól is, ugyan ezek a sokak által emlegetett " Korrupciók - lopások és más kedvezmények " lesznek / és voltak mindig is / a politikusok részére ! Üdv.

szafika # e-mail 2016.04.30. 04:47
OK ! de akinek " diszkriminációs " problémái vannak , azok olyanokat irigyeljenek , mint a politikus " urak ?!" mert tőlük ,-
  • sokuktól én még a levegőt is sajnálom :) és nem is adnék nekik 47 e ft-nál egy fityinggel se többet !!! / valaki eccer azt mondta azért kell őket megfizetni , h ne legyenek korruptak !!!!! de akkor mér korruptak ?! hiszen alaposan túl vannak fizetve !!!! / nem politizálok :) csak élek a morgás jogommal :)
mamamacoka #   2016.04.29. 22:21

Mit mondana Csupati őrmester ebben a helyzetben ? Bizonyára azt, hogy : "kérek engedélyt örülni!"

munkásnő # e-mail 2016.04.29. 15:59

És igen,örüljünk annak,hogy eltudtunk menni és még jövőre is eltudnak menni sokan a Nők 40 évesébe ! Igen szerencse is kell,kellet hozzá ! És legalább mi ne "hőbörögjünk" most a 2017 es nyugdíj 0,9 % os "leendő-Tervezett" emelése miatt,már bocsika... ! Ezzel is lehetővé válik,az,hogy megmaradjon jövőre is ez a lehetőség a többi nőknek! Így is szidnak minket és "utálnak" sokan, akiknek nem lesz meg ez a lehetőségük,vagy akik ledolgoztak már bő negyven valahány évet,sőt sokan majdnem ötvenet..., és fáradtak,kimerültek és betegek,de ők csak a 65 éves koruk betöltésekor mehetnek csak el nyugdíjba ! Sajnálom őket én is ! Hogy mi "nem érdemeltük" meg,hogy ez "diszkrimináció" ? Bocsánat,ez viszont már nem rám és miránk tartozik ! És úgy ahogyan 'szafika írta,..köszönet és hála...! Üdv és jó hétvégét mindenkinek !!!

szafika # e-mail 2016.04.29. 14:19

Rexor ! hidd el , h nagyon is megtudom becsülni amim van , akár az egészség , akármi egyéb , nem vagyok elégedetlen emberke :)

szafika # e-mail 2016.04.29. 14:15

Kedves Rexor ! amíg egyetlen olyan nyd-at kifizetnek , ami mögött sose volt befizetés ! addig vakarják elő " dicső " politikusaink a nyd-at ahonnan akarják ! nyugodtam megcupfolhatják a saját milliós jövedelmüket is , ami nem is fizetés ?! hanem .....?
Nem sajnálom senkitől ! de ne fenyegetőzzenek , mert aki ledolgozta a saját kis 42-45.... évét az nem fogja 40 évig élvezni a nyd-át , aki fizetett 10 évig járulékokat , jó néhányan bizony élvezik 30 éve a nyd-at , nem irigylem ! én is fogom :) ha rajtam múlik :) ha + nem ? hát akkor úgy jártam :) megváltozott munkaképességű v sem hidd el , 30-40 év emeléseivel sokan bizony többet kapnak , mint aki dolgozott , fizetett 40 évig ! ezzel együtt sem irigyelek senkitől semmit , csak ahogy Mampszi is írta arra gondoltam / többek között / és bacca a csőrömet :(

Rexor # e-mail 2016.04.29. 14:08

Szerintem nemcsak erre gondolt, de ezt ő tudja megmondani :). Hogy rövid legyek és tömör, nekem csak azzal van problémám (és ez nemcsak a nyugdíjasokra értendő) hogyha valaki nem tudja megbecsülni azt ami van. És ez sajnos népbetegség nálunk. A lenti dal szerintem nagyon jól összefoglalja ezt :):

Mampszi # e-mail 2016.04.29. 13:25

Rexor....szerintem Szafika azokra az Ukránokra gondolt akik nyugdíját a magyar állam fizeti...szerintem az ukránok elég keveset tettek a nyugdíjalapba....és nem keveset kapnak belőle..SAJNOS!

Rexor # e-mail 2016.04.29. 11:34

Szafika, majdnem stimmel:

1. Az "egész élet" szerintem nem ér véget a nyugdíjas kornál (szerencsére)
  2. Semmiért (illetve aki semmilyen járulékot nem fizetett) senki nem kap nyugdíjat, ezt honnan vetted?
  3. "Sokan ennek töredékével is kapnak ellátást": igen, de remélem tőlük nem sajnálod, mert ők megváltozott munkaképességűek főleg...
  4. "hálám örökké üldözni fogja őket azért , mert megtartják a 40 évnyi jogosultsággal rendelkező nőknél ezt a lehetőséget ": ezt nagyon jól mondtad, örülni kell ennek, mert nem lehet tudni, meddig tudja ezt finanszírozni a nyugdíjrendszer.
szafika # e-mail 2016.04.29. 10:28

....kevesek részére nagyon is jól működnek !!!! :( hálám örökké üldözni fogja őket azért , mert megtartják a 40 évnyi jogosultsággal rendelkező nőknél ezt a lehetőséget ! annál is inkább , mert sokan ennek töredékével is kaphatnak valamilyen ellátást ! sőt !!!! sokan a semmiért is kaphatnak nem is kicsi ellátást ! sőt ! sokkal többet is kaphatnak nyd-at , mint aki dolgozott és fizetett itt 1 egész életen át !!!! :(

mamamacoka #   2016.04.29. 00:22

... és a reformok működnek ....

munkásnő # e-mail 2016.04.27. 13:27

http://www.dehir.hu/…/2016/04/27/ ....A nők korhatár alatti nyugellátása mellett a korhatár felettiek öregségi nyugdíjára szánt összeg is nagyobb a jövő évre tervezett büdzsében az ideinél, 2473 milliárd forint helyett 2501 milliárd forint. Gratulálok azoknak akik csak 2017 -ben tudnak elmenni,örülök annak,hogy a kormány meghagyja ezt a lehetőséget!

munkásnő # e-mail 2016.04.27. 12:49

2017 -ben is élni fog a Nők 40 -éves Nyugdíjba vonulási lehetősége....." Több pénz jut jövőre a korhatár előtt nyugdíjba vonuló nőknek "...http://www.dehir.hu/belfold/tobb-penzt-jut-jovore-a-korhatar-elott-nyugdijba-vonulo-noknek/2016/04/27/

munkásnő # e-mail 2016.04.26. 18:02

... Egyre több a magyar nyugdíjat kapó ukrán nyugdíjas...http://hvg.hu/…gyar_nyugdij

mamamacoka #   2016.04.20. 09:56

igen Rexor, minden relatív, - főleg elméletben, - persze gyakorlatban ez már egészen mást mutat, a kisnyugdíjasokat kérdezd meg, mennyire relatív egy 0,9% "nyugdíjemelés" gyakorlati értelembe véve havonta talán egy kiló kenyér árát, - na ez már nem relatív, ez már a valóság, - az viszont nagyon is relatív, hogy az internet áfa-csökkentésével a nyugdíjak reálértéke emelkedését is elősegítik - és minket nem tart el az állam, mi már letettük a százalékunkat 40 év alatt, és nem zsebpénz volt amit havonta levontak tőlünk, és nem zsebpénzre tartunk igényt ennek alapján - furcsa nekem hogy egy bizonyos kor alatt a fiatalabb nemzedék miért néz ránk eltartottként - talán inkább ezen a gondolkodásmódon kellene változtatni, talán nem éreznénk magunkat rezignált nyuggereknek :

Rexor # e-mail 2016.04.20. 09:07

Mamamacoka,a "keresetek növekedése" nagyon relatív fogalom. Magánszektorban számtalan tényezőtől függ én már láttam olyat, hogy csökkentették a kereseteket. Ezt úgy gondolom nem lehet párhuzamba vonni a nyugdíjjal, ami alapvetően az aktív években megfizetett járulékok függvénye.

Úgy gondolom, és ezzel senkit nem akarok megbántani, hogy azt a gondolkodást kellene elfelejteni, hogy most dolgzok, de majd nyugdíjas koromban az állam úgyis el fog tartani. Inkább céltudatosan félre kellene tenni a nyugdíjas évekre (és ennek is számtalan módja van manapság), és a nyugdíjra úgy tekinteni mint egy zsebpénzre.

mamamacoka #   2016.04.19. 20:18

Munkásnő, te örülj annak aminek akarsz, látom, hogy a hályog még nem hullt le a szemedről, DE! a nyugdíjasokkal fizettetik meg az ÁFA -csökkentés mértékét a költségvetés által, az orrodnál néha tovább kell látni, a nyugdíjak elértéktelenedése folyamatos az utóbbi évek során, hasonlítsd össze évek során milyen különbségek voltak a keresetek növekedése és a nyugdíjak "emelkedése" között - ez a kormánypolitika meg fogja hozni a gyümölcsét '18-ban - utálom, mikor az kell mondanom, hogy "ugye megmondtam" - de erre visszatérünk két év múlva,;

mamamacoka #   2016.04.19. 20:11

Rexor ! az a probléma, hogy az inflációs ráta és a reálérték köszönőviszonyban sincs egymással, - és ha nem az inflációhoz hanem a reálbér növekedéshez számítanának a nyugdíj értékét, akkor most minimum 4%-al kellene a nyugdíjat növelni, és hidd el kedves Rexor a legtöbb minimálnyugdíjas a csirkefarhát vásárlásakor sem jut hozzá a csökkentéshez, mert forintban alig mérhető a csökkenés, és elenyésző százalékunk internetezik, szóval, ha az inflációs ráta azért csökken mert az ÁFÁT csökkenti a kormány akkor a végeredmény az, hogy a nyugdíjasok meg nem kapott emeléséből finanszírozzák a költségvetésből kiesett százalékokat és pontosan a legkisebb nyugdíjjal rendelkezőknél a 0,9% - nem fedezi a mesterségesen lenyomott inflációs mértéket sem, mert nem használja a kedvezményes ÁFA által nyújtott lehetőségeket, számára az LUXUS! - és a középkategóriába számítható nyugdíjasok is lejjebb csúsznak, mert minden többe kerül mint akár a múlt héten, csak az átlagszámítások által lehet kimutatni a reálnyugdíjak emelkedését, - a valóságban a nyugdíjunk jóval kevesebbet ér ! a matematika- az átlagszámítás - és a pénztárcánk két külön kategória !

munkásnő # e-mail 2016.04.19. 19:32

szafika....,vannak ismerőseim,nem is kevés,akik tavaly,vagy éppen ebben az évben mentek-mennek el a 40 -évesbe és van nekik 42 - 43-év szolgálati viszonyuk,vagy majdnem 44 -év,de a 65 -évhez még kellene vagy hét év legalább,így egyértelmű,hogy örülnek! A többi már politika és ezt oldja meg a mindenkori kormány! Ide csak azért írtam,most,hogy jelenleg nem érdekel az,hogy mit-mennyit emelnek 2017-ben,vagy mennyit fognak emelni 2018-ban,de az ez évi 1,6 %-ot megkaptuk! még dolgozhatnék és sokunk dolgozhatna,a tényleges nyugdíjig ! Hát nem jobb így ? Főleg ha a munkaadó sem emelne,illetve kirúgna,vagy lebetegedve leszázalékolnának....??? Üdv.

szafika # e-mail 2016.04.19. 19:03

Munkásnő ! részben igazad van ! 54-es-ként 63 ? évesen v fél évvel később , jövő ősszel ? mehetnék nyd-ba ! de ez az egyetlen olyan döntése a fidesznek , amivel egyetértek ! / a másik a szabad vasárnap lett volna ! / de azért legyen már elég 42 ledolgozott év , igaz , h ebből 3 és fél évet gyesen voltam :) nem kevés olyan emberkét ismerek a környezetemben , akik 10 évnyi munkával már 30-35 éve élvezik a nyd-at ! hát mi nem valószínű , h leszünk annyi ideig nyd-asok , hiába dolgoztunk ennyit amennyit ! közel 50 ledolgozott évem lenne , ha csak jövőre mehetnék el , persze , ha megérem , mert néhány éve nem úgy tűnt :( Nagyon sok fiatal nem fog tudni összvakarni majd ennyit , és sokan nem azért , mert nem dolgoznak ! hanem , mert hol bejelentik őket hol nem ! sajnálom a mai fiatalokat , nem szeretnék ma fiatal lenni !