Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2014.08.29. 09:23

szívesen, mint mindig

Piros9 # e-mail 2014.08.28. 11:34

Kedves Mamamacoka!
Nagyon szépen köszönöm, a rendes táppénz érdekelt, szerencsére passziv táppénzen nem voltam. Én végig dolgoztam, csak közben voltam táppénzen. Mostmár csak a visszajelzést kellene megkapnom a Nyugdíjbiztosítótól, megkértem az ügyfélkapun keresztül, két hónapja nem válaszolnak. Be fogok menni hétfőn.

mamamacoka #   2014.08.28. 11:19

igen, beleszámít a munkaviszonyban igénybe vett táppénzes idő, összeg természetesen nincs rá, mivel a táppénzből nem vontak járulékot senkinek, de szolgálati és jogosultsági idő;
kivétel : a megszűnt munkaviszony után igénybe vett úgy nevezett passzív táppénz, erre régen volt lehetőség, ma már nincs ilyen, de többen elmentek ilyenre a munkaviszonyuk megszűnése után, mivel ez járhatott egy ideig, és csak utána mentek el munkanélkülire, ezzel is hosszabbították azt az időt, amíg pénz jött valahonnan a rendszerből, na ez a passzív táppénz nem jogosultsági idő;

Piros9 # e-mail 2014.08.28. 09:29

Kedves Hozzáértők!
Szeretném megkérdezni, hogy a jogosultsági időbe beszámításánál (nők 40 éves nyg. jogosultsági ideje) beleszámít-e a táppénz ideje. Jók az infok, hogy az idő igen, a Ft- összeg az nem?
Köszönöm!

mamamacoka #   2014.08.27. 17:53

visko, nessy 1186, - hát, ne haragudjatok, a nemzetközi nyugdíj jogintézménye előttem ismeretlen, szerintem erre itt nem kaptok választ, - bocs, mi Magyarországon élő és dolgozó nődolgozók vagyunk, talán jól ismerjük a hozzánk hasonló magyar állampolgárok, magyar alkalmazottak helyzetét a magyar viszonyok között a jogszabályok függvényében, szerintem a nemzetközi jogban jól eligazodó szakértő jogászt kellene keresnetek, ez a fórum nem az....

nessy1186 # e-mail 2014.08.27. 15:58

55 eves vagyok,1977-ben keztem el dolgozni. 2 gyermekem van,es 2004 ota az USA-ban elek es dolgozom. Azt szeretnem megtudni,hogy USA-ban eltoltott evek beleszamitanak-e valamilyen formaban a szolgalati idombe,illetve a munkaviszonyomba. Nagyon sokat valtozott a nyugdij jog az utobbi evekben,nem igazan latom at a rendszert. Nyilvan nem jatszik szerepet a nyugdij osszegebe,de fogalmam sincs hogy a magyar 27 ev es amerikai 11 ev munkaban eltoltott ev tulajdonkeppen mennyi is,es mikor kerhetem legkorabban a nyugdijazasomat. Koszon a valaszokat.

mamamacoka #   2014.08.27. 00:16

Bogi 56 - nincs ilyen,a 40 éves akciós önmagában nagy lehetőség, ezt már nem lehet tovább űberelni, ha lehetne, sokan tennének, szerintem keress magadnak akár minimálbérért kedvezőbb munkát, 2 év minimálbéren nem sokat ront a nyugdíjad összegén, és az egészségi állapotod fontosabb, - esetleg valamelyik családtag bejelenthet a vállalkozásába, és mikor nyugdíjat kapsz, abból megtéríted neki,akár részletben, - tudom, hogy nem ilyen ötleteket vársz, de nincs jobb, nincs más hidd el, ha 56 éves vagy akkor a saját korhatárod 65 év, és ehhez képest nyersz 7 évet, ha csak kettő hiányzik hozzá, szóval muszáj kihúznod, muszáj kibírnod....

Bogi56 #   2014.08.26. 15:59

Üdvözletem!
56 éves elmúltam,ahol dolgozom 12 órából 11 órát talpalnom kell.Gerincemet műtötték,jelenleg is állandóan mozgásszervi problémákkal küszködöm.A 11 órás igénybevételt nem bírom. Másfél-két évem lehet a nyugdijig. Tud e valaki mondani valami lehetőséget,hogy ezt a hátralévő időt ne kelljen ledolgoznom.
Köszönöm a segítséget!

szafika # e-mail 2014.08.25. 15:12

Húha !!!!
Visko ! ide már Lyonee v Veci kellene , ha erre járnak , biztosan segítenek !

visko # e-mail 2014.08.25. 14:14

Kedves Hozzáértők!

Nő létemre van még néhány évem a 40 év szolgálati idő megszerzéséig.
Ilyenkor nyilván minden szóbajöhető szolgálati idő után kutatunk.
Én a következő egyedi kérdésemre szeretnék választ kapni:
első gyermekemet 3. középiskolai évemet megszakítva szűltem, férjhezmentem, majd a férjemet katonának vitték. Ebben a pillanatban semmilyen jövedelmem nem volt CSAk a családi pótlék 1 gyermek után. Utánajárásunkra a gyerek 3. éves koráig (8 hónap) "Katonai segélyt" kaptam (1.800 Ft/hó).

A Katonai segély ideje (amiből a gyermekemet és jómagat tartottam) jogosultsági időnek számít e?

Kicsit láthatóan elszúrtam az nagykorú életem kezdetét, de ezért később ÉN fizettem. Munka és 2 gyerek mellett 10 év tanulással 2 diplomát szereztem. Ebben a 10 évben triplán "amortizálódtam", amit a jelenlegi szolgálati időmben nem tudok megjeleníttetni (tudom más sem).

Tudom, nincs MINDENKI számára igazságos rendszer. Még egyszer a kérdés Katonai segély ideje számít e? Ha igen honnan, kitől kell igazolást kérnem erről?

Köszi: Visko

maramaros51 # e-mail 2014.08.24. 08:26

62 évet betöltött férfi ismerösöm nyugdíjügyintézését szeretném segíteni...20-25 évet dolgozott romániában majd budapesten,magyar állampolgár...a munka bejelentései hiányosak..ilyenkor mit lehet tenni???nyugdijfolyositonál volt ,másfél éve nem történik semmi...hová forduljon,mit lehet tenni???előre is köszönöm

erica20 # e-mail 2014.08.23. 10:36

Szép napot Mindenkinek!
A következő kérdésre szeretnék választ kapni. 36 éve közalkalmazottként dolgozom, s 5 éven keresztül egyéni váll.-i tevékenységet is folytattam, minden járulékot..stb fizettem. Ezt követően a főállásommal egy időben (a munkáltatóm hozzájárulásával), 3 évig napi 4 óra bejelentett alkalmazotti munkám is volt. Ezek közül mely munkaviszony számíthat be a 40 éves nyugdíj igénybevételébe? A választ előre is köszönöm!

Zsuzsika129 # e-mail 2014.08.19. 18:34

Köszönöm Mamamacoka!
Sokat segítettél :)
Zsuzsa

Lyonee #   2014.08.19. 13:35
mamamacoka #   2014.08.19. 12:47

Linda56, ebben Lyonee az aki kompetens választ tud adni, reméljük erre jár hamarosan ; ((amit nem biztosan tudok, azt nem akarom ide írni - bocs))

mamamacoka #   2014.08.19. 12:41

Zsuzsika129, igen, mivel a K02-es eltér a régi K01-estől, valóban nem határozat a válasz, de rajta van a válaszon az ügyintéződ elérhetősége telefonszámmal, erről őt kell megkérdezned, valamint a munkáltatódat, hogy elfogadja-e ezt a papírt határozat helyett, vagy mi a megoldás - mi még határozatot kaptunk a K01-es nyomtatványra kapott válasszal, ez a mostaniak új gondja, - bizonyára van megoldás.

mamamacoka #   2014.08.18. 22:33

fájdalmas, de érdekes és itt megtaláltam az egyik múltkori kérdésre, hogy helyesen válaszoltam, szerintem ti is felismeritek :

http://adozona.hu/…_65LCJB.aspx#rss

és az ominózus rész, amire ugyanígy válaszoltam :

„A nők negyvenéves jogosultsági idejével szerettem volna nyugdíjba menni az időm meg is lenne, csak a munkáltatóm tavaly 3 hónap munkabéremet nem fizette ki, és időközben felszámolás alá került. Ezt a három hónapot a NYUFIG nem akarja elismerni jogosultsági időnek, holott én munkaviszonyban voltam, csak nem kaptam meg a számfejtett béremet, kérdésem: jogosan vonták le a 3 hónapot, vagy sem?” – kérdezte másik olvasónk.

Winkler Róbert válaszában leszögezte: miután a kérdésben foglaltak szerint a 3 havi munkabért nem fizette meg a munkáltató, s ennél fogva nyugdíjjárulékot sem vont le (és a vélelme sem merül fel, hogy levonta volna), helyesen járt el a nyugdíjbiztosítási szerv, amikor az említett időtartamokat figyelmen kívül hagyta a szolgálati idő elismerésekor.

A kérdésben említett időszakot kizárólag abban az esetben lehet szolgálati időként figyelembe venni, ha a munkáltató, vagy a munkáltató felszámolója az elmaradt munkabért ténylegesen ki is fizeti, és az előírt járulékokat is lerója.

Mama 2011 kérdésére én is ezt válaszoltam, - tény, akik itt 3-4 éve megfordulunk, nem sok újat találunk a nap alatt ebben a témában - sajnos, bár jobb hírekkel lennénk jobban ellátva;

linda56 # e-mail 2014.08.18. 19:00

Tisztelt Válaszoló!

Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy 2014.08.15-vel 40 év szolgálati idő után nyugdijba mentem.A 40 év szolgálati időmből az első 4 évben 1974.08.23.-1978.10.17-ig egy Állami cégnél dolgoztam, majd állami alkalmazottként 1978-tól voltam honvédségnél polgári alkalmazott , rendőrségnél közalkalmazott, önkormányzatnál köztisztviselő és jelenleg kormánytisztviselőként nyugdijaztak. A nyugdijazásomkor több mint 35 év közszolgálati jogviszonyom volt.A 40 éves jubileumi jutalmamat nem kaptam meg.Olvastam olyat ,hogy 1992 év előtt állami cégnél munkaviszonyban eltöltött időt is elismerik közszolgálati jogviszonynak. Igaz -e ez van e kereskedni valóm, vagy nyugodjak bele, hogy nekem mint kormánytisztviselőnek ez nem jár? Köszönettel, üdvözlettel

Zsuzsika129 # e-mail 2014.08.18. 17:42

Kedves Mamamacoka!

Köszönöm válaszod.
Még egy kérdésem lenne: a nyugdíjfolyósító csak összeszámolta az éveimet,de határozatot nem kaptam. Azt mikor kell kérnem?
Üdvözlettel:Zsuzsa

mamamacoka #   2014.08.18. 15:38

a negyedik oldalon ott van a felmentési kérelmem, természetesen személyes adatok nélkül, egy évvel járok előtted, sok szerencsét neked !

http://www.jogiforum.hu/…16/25795.3.0

mamamacoka #   2014.08.18. 15:36

első kérdésedre : úgy értem, végig közalkalmazotti a viszonyod, tehát 8 hónap felmentési idő jár neked, amelynek a felét munkával kell töltened, másik fele távolléti díjjal fizetett szabad idő - erre a 8 hónapra is jár neked a szabadság a pótszabival együtt, - felmentési időd miatt a felmentési kérelmedet neked kell benyújtani a munkáltatód felé idén karácsony tájékán, attól függ jövőre hanyadikától szeretnél nyugdíjas lenni, onnan számold vissza a 8 hónapot;
lapozz vissza, - a saját felmentési kérelmemet nemrég bemásoltam ide én most töltöm utolsó napjaimat a nyugdíj előtt;
második kérdésedre : Igen!
harmadikra : Igen ((persze minden igen csak úgy, ha nem változik a kjt, és reméljük, hogy nem, jelenlegi állás szerint minden IGEN))

Zsuzsika129 # e-mail 2014.08.16. 12:33

Tisztelt Jogi Fórum!

2015.08.17-én lesz meg a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyom(1975 óta egy munkahelyen).
Kérdéseim a következők:

• munkáltatómnak mikor kell jeleznem,hogy igénybe szeretném venni a kedvezményes nyugdíjaztatást?
  • pedagógus portfóliómat megírtam,elfogadták- részesülök-e béremelésben,ha esetlegesen felmentési időmet töltöm?
  • jogosult vagyok-e a 40 éves közalkalmazotti jutalomra?

Válaszukat előre is köszönöm.

Tisztelettel: Sipos Kálmánné

mamamacoka #   2014.08.15. 15:49

Tengerszem, megnyugtattál, - így teljesen okés, ügyes vagy ! :)

Tengerszem # e-mail 2014.08.15. 13:25

Mamamacoka!

Amikor felszámolásra került a cég kikészültem és akkor mentem el tp-re. Annyira bántott, hogy nincs 42 évesen nincs munkahelyem. Nem bírtam volna elmenni munkanélkülire. Ezért voltam tp-en addig még nem sikerült újra elhelyezkednem.
Így december 31-től már nyugdíjas leszek. 2,5 hónappal dolgozom többet mint a 40 év. Azért dec. 31-ével megyek el, mert akkor már a januári emelést is kapom, illetve az ez évi szorzóval számolnak, ami a leírásotokból jobb mint az eddigi volt. Gondolom ez a 2,5 hónap plusz a nyugdíjnál nem jelent semmit. (De nem kell visszafizetnem a cafetériát, és a szabadság is egy évi marad. Amiből még több mint 20 nap van, de a munka miatt nem lehet kivennem. Remélem kifizetik, de ez a plusz összeg sem számít már a nyugdíjba.) Legfeljebb 5-10 forintot. :)

mamamacoka #   2014.08.15. 12:52

nálam időnként a kezdő 2010-es topicindítóval jelenik meg az oldal, ilyenkor kénytelen vagyok valamit beírni, mert csak úgy vált vissza a legfrissebb hozzászólásra, - ha ilyet láttok tőlem, mint ez az előbbi kipontozás, akkor erről van szó, bocsika :)