Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2014.11.26. 20:00

Levendula, remélem, a megfelelő jogosultsági idővel rendelkezel, mert a szolgálati idő és a 40 éveshez a jogosultsági idő nem feltétlen azonos időszak;
A határozatodban megállapítottakat remélem jól értelmezed, a fogalmak jól értelmezésének jelentősége van, nem mindegy miből van 40 éved, és mennyi az annyi, - segíteni ebben akkor tudunk, ha beírod ide a pontos dolgokat, - ezt csak a te biztonságod miatt írom, nehogy két szék közül a pad alá kerülj, - bocs

Végkielégítés nyugdíj előtt nem jár, nem neked mondanak fel, hanem te fogod kérni a felmentésedet, a nyugdíjazásodra való tekintettel, ez sem mindegy, - jubileumi jutalomra 20 év után még nem vagy jogosult, 25 év után jár az első ami messze van még, viszont 20 év közalkalmazottiság után jár neked a felmentési idő, ami 20 év után 6 hónap, ennek a felét le kell dolgozni, a másik fele szabad, de kapod a fizetésedet;
Tehát a felmentésre való kérelmedet úgy kell beadni, hogy akkor teljen le, amikor már eléred azt az időpontot, amit kitűztél a határozat alapján magadnak a nyugdíjad megigénylésére.

Levendula56 # e-mail 2014.11.26. 13:30

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek! A nők 40 éves korkedvezményes teljes öregségi nyugdíjához szükséges szolgálati idővel rendelkezem. A munkáltatónál felmentéssel kértem a munkaviszonyom megszüntetését. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy járhat-e végkielégítés nekem. 20 éve közalkalmazottként dolgozok, vajon ezután jogosult vagyok-e végkielégítésre?
A jogszabályok többször is visszautalnak különböző más pontokra, így elbizonytalanodtam.

Köszönöm a válaszokat előre is!

mamamacoka #   2014.11.25. 09:33

Kedves Roncsika, itt ezen a másik fórumon B.Júlia ügyvédtől kapsz szakértői választ,:

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498

Roncsika #   2014.11.24. 22:59

Tisztelt Fórumozók,Érdeklődni szeretnék,rokkant leszázalékolt,megkapja e férje halála után a nyugdíját,ha ö még nem nyugdíjas.

E tekintetben továbbra is eltérnek a közalkalmazottakra és a köztisztvisel?kre vonatkozó szabályok. A 2011. március 25-ei törvénymódosítás alapjá

mamamacoka #   2014.11.24. 19:03

jaja, így van, tanúsíthatom ! (y)

Amaria # e-mail 2014.11.24. 17:11

Mamamacóka :)
Köszönöm válaszod,a család örömmel fogadta,hogy több időm lesz velük, nem állok le: hobby megvan,de amint hallom aki nyugdíjas sosem unatkozik,és semmire sincs ideje :)

mamamacoka #   2014.11.24. 14:28

Amaria, gratulálok !!!! és nagyon örülök, hogy sikerült!

Valamint köszönöm a szép szavakat, és minden szépet és jót, de főleg egészséget kívánok neked a megérdemelt nyugdíjas évekre, meg ne állj! keress magadnak elfoglaltságot,hobbit, amire eddig nem volt időd, olvass, netezz, mozogj sokat, és élj a családodnak , mert ez a legfőbb ajándéka a nyugdíjas létnek ! :)

Amaria # e-mail 2014.11.24. 13:57

Kedves Veci, Lyonne,Mamamacóka, és mindenki!
Éveken át lelkes olvasótok voltam, maradok,köszönöm a sok jó tanácsot amiket itt olvastam,Jó egészséget kívánok mindenkinek,mint friss Nyugdíjas. :)
Akinek még nem sikerült kitartást!

Amaria # e-mail 2014.11.21. 17:03

,,,,,

mamamacoka #   2014.11.20. 10:24

.

packym # e-mail 2014.11.19. 10:05

mamamacoka, nagyon köszönöm, így fogok tenni.

mamamacoka #   2014.11.18. 20:41

packym,

én a helyedben nem beszélnék a munkahelyemen arról, hogy készülök nyugdíjba, készülj csendesen, mindig van jóakaró :D
Más az a közalkalmazottnál, ahol hosszú felmentési idő van, ott muszáj előre szólni, a két hónap nem probléma :)

Lyonee #   2014.11.18. 17:17

packym
Az a 2 hónap-felmentési idő-gyorsan elmegy a 40 évhez képest. Addig ne kérd a felmentésedet, amíg nem leszel a 40 éves jubileumi jutalomra jogosult. A 40 éves nyugdíjra való jogosultságod előbb meglesz, 2016.06.23., mint a jubi. Manapság minden előfordulhat. A felmentési idő 1. hónapja alatt kiadhatják a szabadságodat is.
Ha még van egészséged dolgozni, 2017. aug 24-én 44 év szolgálati időd lesz, ez 2%-kal magasabb nyugdíjat jelent. Ekkor már túl leszel jóval a 40 év jogosultságon, a 40 éves jubileumi jutalmon is. Így kérheted a köztisztviselői jogviszonyod alóli felmentést 2017. július. 1-től, szept. 1-től pedig a nyugdíjazásodat.
Nem írtad, hogy mikor születtél. Ha közben betöltöd a rád érvényes nyugdíjkorhatárt, akkor indoklás nélkül felmondhatnak, és akkor hiába számolgattunk.

packym # e-mail 2014.11.18. 13:07

mamamacoka köszönöm a gyors választ. Két gyerekem van, és egy évig voltam gyesen. Szeretném a kormánytisztviselői 40 éves jutalmat felvenni. Félek ha két hónappal előbb kérem a felmentésemet, közben felmondhatnak.

mamamacoka #   2014.11.18. 12:35

packym, azt nem írtad,van e gyereked, voltál- gyesen, mert ez nem mindegy a keresőtevékenységgel eltöltött napok szempontjából, de természetesen akkor amikor amikor a jogosultsági napok száma 14 600 lesz, és ha van 1 gyermeked, akkor rendben lesz azzal az időponttal, de ha nincs, akkor a keresőtevékenységgel eltöltött időnek is 40 évnek kell lennie, mert ez csak a gyesekkel rövidülhet;

A 40 év = 14 600 nap

packym # e-mail 2014.11.17. 18:09

Segítséget szeretnék kérni.
1969.06.01-től 2014.07.31-ig
Figyelembe vehető szolgálati idő: 40 év 341 nap
A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 38 év 37 nap
ebből kereső tev. járó jogviszonyban szerzett idő: 37 év 23 nap
figyelembe nem vehető idő: 2 év 304 nap (főiskola)
Köztisztviselőként 2017.01.15-én érem el a 40 évet.
Mikor szüntessem meg a munkaviszonyomat?
Köszönöm, ha válaszoltok.

YAMAHA28 # e-mail 2014.11.12. 19:04

Knémagdi57! Ha megengeded, szeretnék veled beszélni, e-mail is szóba jöhet. Címem: iri54@freemail.hu.Kérlek jelentkezz, előre is köszönöm. Üdv.

mamamacoka #   2014.11.12. 17:17

macóka, biztonságosan számold ki, és hagyjál rá minimum 5! napot, hogy menjen a levesbe, néz Yamahának a 8 nap hiánya 2%-ába kerül, ő is szerencsésebb lett volna, ha rátesz még 10 napot, szóval, ezzel nem szabad spórolni mert minden számításba csúszhat hiba, sehol nem fogsz tudni szerezni 1 hetes munkaviszonyt, ha elszámoltad magad, - nekem 27 napom ment a levesbe, és nem sajnálom, mert mindig a biztosabb megoldásra törekedtem !

Ne kapkodd el!

A többit pedig úgy csináld, hogy te tudod milyen viszonyban vagy a főnökkel, ha nincs probléma felmondhatsz úgy, hogy a felmondási idővel kimész a rendszerből, de ha nem békések a viszonyok, akkor, csak akkor add be, amikortól már akár a nyugdíjazásodat kérhetnéd, igaz, akkor lehet, hogy 2 hónappal túlszaladsz, viszont ne adj senkinek lehetőséget arra, hogy pusztán irigységből kitoljon veled, hogy gondot okozzon, honnan szerzel 2 hónapnyi munkaviszonyt, - nem vagy védett korban, az csak a saját nyugdíjkorhatárod előtti 5 évvel lép életbe, de az sem véd meg senkit az emberi rosszindulatoktól, - te tudod, ha nálatok jó a kollektíva, akkor ez nem érvényes :)

stelax # e-mail 2014.11.12. 14:03

macoka11
Ezek szerint 15-18 év közötti a munkáltatódnál ledolgozott időd. Mitől félsz ? A 60 nap törvényesen jár, legfeljebb azt mondja, hogy dolgozd végig, akkor viszont ki kell fizetnie.
Ha február 10-től akarsz nyugdíjba menni, akkor 9-én ki kell lépned, tehát innen számold vissza a 60 napot.
Legkésőbb december elején szólnod kell, hogy kiszámolják a kiszámolni valót. Ez nem segítőkészség kérdése, a munkaügyis- bérelszámolónak ez a kötelessége. Ne légy nyuszi, nem adományt kapsz, hanem a megérdemelt nyugdíjadat, azt sem a munkáltatódtól, hanem az államtól.

stelax # e-mail 2014.11.12. 13:50

szafika
Én meg úgy jártam szakmunkásképzőbe, hogy négy nap meló, rendesen, mint a felnőttek, és 2 nap suli, mert akkor még nem volt szabad szombat. És valóban a nagy ígérgetésnek az lett a vége, hogy egy csomó mindent kivettek a 40 évből, de még így is hálásak lehetünk.

macoka11

Miért is kéne beleírnod a 40 éves akciós nyugdíjat a felmondásodba ? Egyszerűen, ha úgy gondolod, hogy meg kell indokolnod / egyébként régen nem kell / a felmondásodat, akkor leírhatod, hogy nyugdíjba vonulsz.De miért baj az, hogy a 40 évessel mész el? Jogod van hozzá, ebbe a munkáltató nem szólhat bele.
Vidd be a kiszámolt munkaidődet, amit a NYUFIG-tól kaptál.
De nem kerülheted meg a munkáltatót, mert ők intézik a továbbiakat. Tehát a felmondással járó dolgokat, például, hogy mikor lesz az utolsó munkanapod..., a szabadságodat ki veszed, vagy kifizetik, időarányosan persze.
Nekem mondjuk a nyugdíjjal kapcsolatos dolgokat is ők intézték.

KnéMagdi57 #   2014.11.12. 11:06

Szép napot kívánok!
Segítséget szeretnék kérni. 2013.12.31-ig megállapított szolgálati időm 38 éve 214 nap. A nők kedvezményes jogosultsági idő 38 éve 149 nap, kereső tev. járó idő 31 év 182 nap volt. (2014.04.25).
Egészségügyi Szakközép iskolába jártam. A rendelkezésemre álló adatok alapján, 1974-ben a kötelező nyári szakmai gyakorlat ideje (30 nap) nem szerepelt, ezért két tanúval ezt érvényesíteni is tudtam, már benne van a szolgálati időmbe.A határozatot elfogadtam,nem fellebbeztem. A napokba jelezte az egyik osztálytársam, hogy az 1972-73-as évi kötelező nyári szakmai gyakorlat ideje sem szerepel. Valóban, amire én azt hittem, hogy az-az, a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság Kivonata alapján nyári szünidős munka volt.
Most mit tehetek? Meg kell várnom a 2015-ös évet ?
(és újra, indítanom az egész tanú meghallgatást?
Seteségeteket nagyon köszönöm.

szafika # e-mail 2014.11.12. 09:52

Anna58 , a szakmunkás iskolát végzetteknek sem számolják bele az iskolai időszakot , pedig egyik héten iskola , másik héten munka , és fizették is a járulékokat utánuk , mégis csak a nyári gyakorlat ideje számít munkaviszonynak , az iskolai nem !

Anna58 # e-mail 2014.11.12. 07:55

Segítséget szeretnék kérni. 58-as születésű vagyok, egyetemet végeztem, de úgy, hogy megyei ösztöndíjas voltam, és az ösztöndíjamból vonták a nyugdíjjáradékot. Az ösztöndíjat egy nyomdaipari vállalattól kaptam, ami azóta megszűnt.A nyugdíj intézetnél összeszámoltattam az éveimet, és szomorúan tapasztaltam, hogy az 5 év nem számít bele, mert azt mondták, passzív állományban voltam. Ráadásul, a SZET rendszeren belül kerültem egyetemre, és én úgy emlékszem vissza, hogy az 5 év munkaidőnek számít.Segítségüket előre is köszönöm

macóka11 # e-mail 2014.11.12. 07:32

Kedves stelax és mamamacoka! Kösz a válaszokat.Nem vagyok közalkalmazott, soha nem is voltam Egy kft-nél dolgozom, most 17 éve hogy itt vagyok, tehát ha jól számolom mostanában már be kellene adnom a felmondásomat, ami ezek szerint 60 nap.(Megmondom őszintén kicsit félek ettől)Azt hallottam, hogy a felmondásba bele kell írni, hogy a nők 40 miatt mondok fel-mit tudtok erről?

mamamacoka #   2014.11.11. 22:10

Yamaha, ez tényleg bosszantó ...