Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

mamamacoka #   2014.04.18. 17:07

sajnos, államilag finanszírozott munkahelyen nem alkalmazhatnak tavaly júl. 1-től nyugdíjasokat, ez a technikai dolgozókra is vonatkozik, bármilyen nem állami, maszek, egyházi, alapítványi munkahelyen dolgozhatsz, de a közalkalmazott vagy nyugdíjat kap, vagy fizetést - ez van sajna :(

(úgy tudom, pedagóguséknál az óraadói lehetőség megmaradt, de az nem számít közalkalmazottiságnak, és vannak korlátai óraszámban és keresetben)

manna40 # e-mail 2014.04.18. 11:20

manna 40 - nem

Jó lett volna bővebben válaszoltál volna, hogy -miért nem??

mamamacoka #   2014.04.18. 08:44

köszi, örülök, hogy megértettél! :)

okkati # e-mail 2014.04.18. 08:29

Mindenkinek sikeres ügyintézést kívánok!

mamamacoka #   2014.04.17. 20:23

rendben okkati, - fogadd el, - csak fejezd már be, - és hagyd, hogy mindenki úgy intézze, ahogy neki sikerül...

okkati # e-mail 2014.04.17. 18:36

Bocsánat, csúnyán elírtam: Dr. Farkas Andrásnak hívják a NyugdíjGurut. De a lényegen nem változtat. A törvény nem írja konkrétan a kivételek között a felmentési idő munkavégzés nélküli részét szabadságra jogosító időnek. Számomra egy munkaügyi bíró állásfoglalása hitelesnek tűnik és nincs az ellenkezőjére hasonlóan hiteles személytől más vélemény. Sajnálom, hogy így van mert ez nekem veszteség.

mamamacoka #   2014.04.17. 17:58

manna 40 - nem

manna40 # e-mail 2014.04.17. 08:55

Közalkalmazottként megyek nyugdíjba, technikai dolgozó vagyok, azt szeretném kérdezni, hogy utána, minimálbéren, napi 8 órában dolgozhatok e tovább ugyan ott??

sallagi # e-mail 2014.04.16. 20:28

Lyonee segítsége, ajánlása nekem bejött.

Lyonee #   2014.04.16. 20:23

A magát nyugdíjgurunak nevező dr Farkas András legnagyobb igyekezetére is adott már téves választ.
Nem is egyet!

okkati # e-mail 2014.04.16. 19:06

Természetesen alaposan körbejártam a témát és többek közt Dr. Hegedűs Andrást (facebookon NyugdíjGuru néven ad nagyon hasznos tanácsokat) is megkérdeztem, az ő válaszából is idéznék:
A szabadságot illetően: a szabadság a kötelező munkavégzés idejére adható ki a Munka Törvénykönyve ez esetben is alkalmazandó rendelkezése szerint, azaz a felmentési idő felére vonatkozóan a szabadság jár. (Ha teljesen felmentenék a munkavégzés alól, akkor pénzben meg kell váltani a felmentési idő felére járó szabadságot).

Lyonee #   2014.04.16. 18:28

van egy csomó kivétel, amikor a munkavégzés nélküli időre is jár. Csak el kell olvasni!
Dr. Cséffán József is tévedhet a törvények értelmezésében!

okkati # e-mail 2014.04.16. 13:35

Sallagi sajnos nem jár, szerencsés vagy, hogy megkaptad. Korábban már beidéztem és most újra megteszem:
Dr. Cséffán József A Munka Törvénykönyve és magyarázata 2014. c. kiadványból (482. o.):
A törvény a szabadságra való jogosultságot a tárgyévben munkában töltött idő alapján írja elő. Így nem indokolt a törvény szerint olyan időtartamokra szabadságot biztosítani amikor munkavégzés nem történt. (az MT. 115-116 §-ához fűzött indoklás) A próbaidő alatt, a felmentési idő alatt a közalkalmazott munkavégzésre köteles ezért a próbaidő és a felmentési idő tartamára - munkavégzés esetén - szabadság illeti meg. Ellenben a közalkalmazott a kötelező felmentési idő alatt, illetva a felmentés teljes tartamára a munkavégzés alól mentesítették munkát nem végez, ezért ezekre az időtartamokra szabadság nem illeti meg.

sallagi # e-mail 2014.04.15. 18:14

okkati
közalkalmazottként a felmentési idő teljes időtartamára megkaptam a szabadságot. A felmentési idő minden tekintetben jogszerző, munkaviszonyod a felmentési idő végén szűnik meg.

manna40 # e-mail 2014.04.15. 14:44

okkati

köszönöm a segítséged!

okkati # e-mail 2014.04.15. 12:53

manna 40
A felmentési idő azon részére amikor dolgozol jár szabadság, a munkavégzés alóli felmentés idejére viszont nem. Mivel 6 hónap a felmentési időd, ennek a felére a munkaadó mentesít munkavégzés alól, tehát 3 hónapnyi időre jár szabadság.

fagyongy55 # e-mail 2014.04.15. 11:54

Nem nagyon vagyok jártas a közalkalmazotti dolgokba butaságot nem akarok írni, kérdezd meg itt a fórumon Lyone-t Ő profi e témában , vagy olvass vissza a válaszaiban.

manna40 # e-mail 2014.04.14. 19:40

fagyöngy55.

Azt szeretném kérdezni, 6 hónapos,felmentési időre,- (mivel több mint 20 éve közalkalmazott vagyok)- jár e szabadság. Köszönöm a segítséget.

érdeklődő111 # e-mail 2014.04.14. 19:35

Hali!

Rokonom ezt a választ kapta a Nyugdíbizt.Ig-tól:

"...34 év 352 nap figyelembe vehető szolgálati idővel, illetve
34 év 38 nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel, ezen belül
15 év 186 nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel rendelkezik..."

Rokonom emellett 9 saját gyermeket nevelt fel.

Azt szeretném tudni, hogy akkor most mehet nyugdíjba azonnal vagy mikor?

Köszi előre is a választ!

fagyongy55 # e-mail 2014.04.14. 18:35

ebből a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához jogosultsági idő 13041 nap, azaz 35 év 266 nap.
anna 40 ehhez add hozzá a 2011-12-13-14 éveket,megkapod ,hogy 2014 év végéig lesz 14501 napod durván jövőre 110 napot kell dolgozni hogy 14611 napod legyen a 11 ráadás.

mamamacoka #   2014.04.13. 16:09

ha 2011-ben összeszámoltattad az idődet, akkor a gyes benne van az akkori 32 év 183 napban, - nem értelek, ez már eleve kedvezmény, hogy gyesen voltál és munkaviszonyként, sőt jogviszonyként beszámítják, - nem lehet kétszer sorba állni ugyanazért a dologért, a régiek, akik kaptak a gyermekeik után + egy évet gyermekekként, azoknak nem volt lehetőségük gyesre menni,mert nem volt gyes, csak '68 óta van, tehát csak a 68 előtt született gyermekekre jár,, és te gyermekeid kora alapján voltál gyesen, az állam fizette utánad a járulékokat, volt biztosításod, és most megkapod jogviszonyként, - akkor most milyen plusz éveket hiányolsz ?

• a másik kérdéseddel kapcsolatban én nem tudok rá válaszolni, nem ismerem az önkormányzati képviselőség lehetőségeit...
  • ezek függvényében akkor mehetsz nyugdíjba, ha megvan a 40 év jogosultsági viszonyod, a gyeses évekkel együtt, vagy betöltöd a korhatárodat,,,
tuci2 # e-mail 2014.04.13. 14:39

Tisztelt Fórumozók!
1954.-ben születtem, 2011-ben számoltattam a szolgálati időmet, ami akkor 32év 183 nap volt. Jelenleg is dolgozom. A kérdésem: - 2 gyermekem van (35,31 évesek), azt mondták, hogy a gyerekek után nem jár + év, mert aktív jogon voltam GYES-en. Valóban nem jár utánuk semmi?
A másik kérdésem, hogy olvastam valahol, hogy aki önkormányzati képviselő volt, azt az időt is bele lehet számítani. Teljes egészében, vagy csak bizonyos töredékét számítják-e bele.
Ezek függvényében mikor mehetek el, akár előnyugdíjba, vagy meg kell várnom a 63.éves időmet?
Köszönettel:

manna40 # e-mail 2014.04.13. 12:00

Ezt kaptam: 2010 dec31-ig számolva, azóta is, folyamatos a munka viszonyom!
HATÁROZAT

Az igazgatóság a rendelkezésre álló nyilvántartások és egyéb igazolások alapján megállapította, hogy a kérelmező 1973.01.01. és 2010.12.31. között fennállott jogviszonyaival összesen 13587 nap, azaz 37 év 82 nap szolgálati időt szerzett, ebből a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához jogosultsági idő 13041 nap, azaz 35 év 266 nap.
A határozat ellen - a kézhezvételt követő 15 napon belül - az Országos Nyugdíj biztosítási Főigazgatósághoz lehet fellebbezni.
A fellebbezést - az ügyszámra hivatkozással - az első fokú határozatot hozó igazgatósághoz kell benyújtani. A fellebbezés elektronikus úton, az ügyfél- kapun keresztül is előterjeszthető.
Az eljárás illeték- és költségmentes.
INDOKOLÁS
A nyugdíjjogosultság megállapításához figyelembe vehető szolgálati idő:
37 év és 82 nap
A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához figyelembe vehető
jogosultsági idő: 35 év és 266 nap
ebből kereső tevékenységgel járó vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyban szerzett jogosultsági idő: 32 év és 217 nap
A nyugellátás összegének kiszámításánál, a mérték megállapításához
37 év és 82 nap vehető figyelembe.

kittaili # e-mail 2014.04.12. 21:28

1974. szeptember 1-én álltam munkába, azóta megszakítás nélkül dolgozom közalkalmazottként, pedagógus vagyok. 2013. december 31-ig a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság kimutatott 39 év 132 munkában töltött napot. Két gyerekkel voltam otthon gyesen.
Hány nap a felmentési időm? Számításom szerint 2014. augusztus 31-én lesz meg a 40 évem, de nem tudom hogy számolják ki az évi szabadságomat arányosan? Mennyi szabadság jár? Jó-e a számításom?
Köszönettel: nagyika

Fridácska # e-mail 2014.04.12. 18:21

Segítségeteket szeretném kérni! Jelenlegi munkahelyemen 24. éve dolgozom közalkalmazottként. Előző munkahelyemen is 16 évig dolgoztam közalkalmazottként, közben fél évig voltam munkanélküli. Amikor kértem a munkáltatómtól a 30. évi jubileumi jutalmat, azzal utasítottak el, hogy nem áthelyezéssel jöttem. Nemrég egy fórumon azt olvastam, hogy a jub. jutalom kifizetésénél nem feltétel az áthelyezés, hanem a közalkalmazotti éveket össze kell adni. Tud-e valaki erre a kérdésre választ adni? Köszönöm.