Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

munkásnő # e-mail 2015.07.01. 18:34
munkásnő # e-mail 2015.07.01. 18:33

......." Milyen nyugdíja lesz a magánnyugdíjpénztári tagnak? "......http://www.drfarkasandras.hu/elveszett-paradicsom/milyen-nyugdija-lesz-a-magannyugdijpenztari-tagnak

munkásnő # e-mail 2015.06.30. 13:56

Így igaz kedves mamamacóka én is így vagyok vele,soha nem tudom magam kipihenni,örülök,hogy itthon eltudom látni a a házi teendőket,jönnek az unokák,ház körüli munkák rengeteg van,kert stb.,alig vártam,hogy nyugdíjba mehessek,nem hogy még elmenjek dolgozni,vérnyomás,koleszterin,ízület,nehogy már a munka hőse legyek.Dolgozhattam volna még,ha akarok,nem küldtek el,sőt még kellet is volna egy pár évet...! Jó egészséget.

mamamacoka #   2015.06.30. 10:15

Zso53, szívesen, - gondolom már kipihented magad, - én még messze vagyok ettől az állapottól, igaz, mindig van valami felújítási munka a lakásunkban, most is éppen nomád életet élünk, jövőre a férjem is eléri a saját korhatárát és nyugdíjas lesz, úgyhogy nem hiszem, hogy engem az fenyeget majd, hogy munkahelyet keresnék, szándékosan nem írtam munkát, mert az van dögivel XD

zso53 # e-mail 2015.06.30. 06:45

Köszönöm Mamamacóka!

Ez jó hír, mivel én a termelői szférában kívánok elhelyezkedni.Már most elsejétől ismét dolgozni fogok, négy év itthon töltött év után.Vissza a nagybetűs életbe.

Üdv: Zsó

adrivik # e-mail 2015.06.29. 11:10

Köszönöm Mamamacóka!
Megpróbálok írni neki, de sajnos nekem is kétségeim vannak. Pedig de jó lett volna! :-)

mamamacoka #   2015.06.29. 10:08

Zso63, igen doolgozhatsz a termelői szférában, közalkalmazottként nem, és vonatkozik rád az éves keresetkorlát, csak akkor kell szüneteltetni a nyugdíjat, ha azt túlléped;

mamamacoka #   2015.06.29. 10:05

ne haragudj Adrivik ,- ezt az a jogász tudja megmondani akinél olvastad, fel kell tenni neki így a kérdést, bizonyára tudja miről beszél, én nem olvastam ezt a lehetőséget sehol;

zso53 # e-mail 2015.06.29. 09:53

Tisztelt hozzáértő!

Azt szeretném megkérdezni, hogy én a 40 évessel mentem nyugdíjba ,akkor is vállalhatok-e munkát? Valamint le kell-e mondanom a nyugdíjamról erre az időre?
Vonatkozik-e rám, hogy csak a minimálbér 18 szorosát meghaladó kereset esetén kell a nyugdíjat szüneteltetnem.

Üdvözlettel:Zsó

adrivik # e-mail 2015.06.29. 07:53

Tisztelt Fórumozók!
A tegnapi nap folyamán érdekes dolgot olvastam egy lapban, ahol jogász válaszolta, hogy középiskolában kötött ösztöndíjas időszak is bele számít a 40 év munkaviszonyba.
Kérdésem: Én Közgazdasági Szakközépiskolába jártam és a 4 évre,amíg tanultam, a helyi Termelőszövetkezettel szerződést kötöttem, miszerint havonta ösztöndíjat kaptam és érettségi után vállaltam a 4 éves munkaviszonyt a TSZ-ben. Ez az "ösztöndíjas 4 év" bele számít majd a nyugdíjamba?

munkásnő # e-mail 2015.06.28. 17:38

szafika,...természetesen teljes jogú öregségi nyugdíj a 40-éves,ez van beleírva és az összeg is az,de mivel a ránk érvényes törvényes öregségi nyugdíjkorhatárt még nem töltöttük be,így korhatár előtti,hiszen korhatárunk előtt sikerült elmennünk nyugdíjba....! Jogilag!

szafika # e-mail 2015.06.28. 11:18

Nekem a nyögdíjas papíromon , az is van , h nyugdíjas , a férjem néhány évnyi korkedvezményével hiába dolgozott időben ugyanannyit , neki korhatár előtti ellátott van a papírján , a fene bánja , csak néhány évig azért hadd élvezzük a nyugdíjat , fizettünk érte , sokáig nem is keveset !

szafika # e-mail 2015.06.28. 11:15

Munkásnő ! szerintem egyre kevesebben lesznek olyan emberkék , akik ezt a lehetőséget igénybe vehetik , itt a környezetemben sokan , mikor már tehették , h úgy vállaltak munkát , nem fizettek maguk után , nekik kiesett jó pár év , van , aki azóta se dolgozik úgy , h fizet is , nekik marad a felemelt korhatár nyugdíja , ha .....

munkásnő # e-mail 2015.06.28. 08:00

§§§.. Gratulálok mindenkinek akiknek sikerült a Nők 40-éves nyugdíjba meneteli lehetőség és mivel ez egy kivételes nyugdíjazási forma,csak remélni tudom,hogy a nyugdíjas napjaikat,hónapjaikat,éveiket,arra fordítják,amire ezt a lehetőséget bevezették! Egyébként nem árt tudni azt,hogy ez igaz,hogy Teljes Jogú Öregségi Nyugdíj,de mégis egy Korhatár Előtti lehetőség -/nyugdíj,csak nem így hívják /-jogilag,hiszen a tényleges öregségi nyugdíjunk előtt van,sok-sok évvel.....! És drukkolok,hogy még nagyon sokan igénybe tudják venni ! Szép hétvégét mindenkinek,jó egészséget !...§§§

mamamacoka #   2015.06.26. 15:11

Ikotak! gratulálok, és boldog, békés, megérdemelt nyugdíjas éveket kívánok a húgodnak! - és nagyon szívesen mindent, természetesen!

ikotak # e-mail 2015.06.26. 14:06

Szafika !

Úgy legyen, nagyon megérdemli, 40 év kemény ápolónői munka után ráfér a pihenés.

szafika # e-mail 2015.06.26. 10:05

Ikotak ! boldog nyugdíjas éveket a húgodnak ! jó sokat !

ikotak # e-mail 2015.06.26. 08:53

Mamamacoka !

Győzelem !!! A húgom megkapta a határozatot nyugdíjas lett. Nagyon szépen köszönöm a sok segítségedet, jó tanácsaidat.

iris # e-mail 2015.06.25. 15:33

Köszi Korall, pedig már majdnem megbántam, hogy nem dolgoztam tovább nyugdíj mellett :)

Korall54 # e-mail 2015.06.25. 14:23

iris
A sajátjogú nyugdíjemelés mértéke a naptári évben elért kereset egytizenketted részének a 0,5 %-a. Ha a havi átlag kereset 100000 Ft, akkor 500 Ft az emelés.
Tny:
22/A. §60 (1) A saját jogú nyugellátásban részesülő személy - ideértve azt a személyt is, akinek nyugellátása szünetel - nyugellátását kérelemre saját jogú nyugdíjasként történt foglalkoztatása, illetve egyéni vagy társas vállalkozóként végzett kiegészítő tevékenysége alapján a naptári évben elért, nyugdíjjárulék-alapot képező kereset, jövedelem összege egytizenketted részének 0,5 százalékával növelni kell. A növelést megelőző naptári év előtt elért keresetet, jövedelmet az országos bruttó átlagkereset egyes években történő növekedését alapul véve a növelést megelőző naptári év kereseti szintjéhez kell igazítani.

(Így azért egészen más a kép.)

Üdv: Korall (53-as nö)

iris # e-mail 2015.06.25. 12:40

Pontosabban az előző évben megkeresett összjövedelem 0,5%-ával növekszik a nyugdíj, tehát 100 000 Ft-onként 500 Ft-tal. De ezt kérni kell, maguktól nem adják.

mamamacoka #   2015.06.24. 21:44

semmi baj, - sokan vagyunk, ha kell, segítünk egymásnak is, ha valamit nem jól tudunk, - szerintem ez természetes ; és mivel mindig benéz valaki, nem történhet nagy baj a tévedésből;

macóka11 # e-mail 2015.06.24. 21:28

Mentségemre szolgáljon, hogy csak február óta vagyok nyugdíjas!

macóka11 # e-mail 2015.06.24. 21:26

Hú akkor bocsánat, nem akartam félrevezetni senkit!
(Kicsit összekevertem, inkább csendbe maradok)

mamamacoka #   2015.06.24. 20:37

Macóka11 nem jól emlékszel:

A nyugdíjasként elért kereset hatása a nyugdíj összegére

A saját jogú nyugdíjasként elért kereset után is kell tíz százalékos mértékű nyugdíjjárulékot fizetni. A saját jogú nyugellátás mellett folytatott keresőtevékenység időtartama azonban szolgálati időként nem vehető figyelembe [Tny. 22/A. § (2) bekezdés].

A szolgálati idő szerzés helyett a nyugellátás növelése történik a nyugdíjjárulék fizetésre tekintettel.

Nyugdíjnövelés

Fentieknek megfelelően jogosultak 0,5 %-os mértékű nyugdíjnövelésre a saját jogú nyugellátásban részesülő személyek nyugdíjasként történő foglakoztatásuk, illetve egyéni vagy társas vállalkozóként végzett kiegészítő tevékenységük alapján [Tny. 22/A. § (1) bekezdés].

A növelés iránti kérelem évente egy alkalommal, legkorábban a kereset, jövedelem megszerzését követő naptári évben nyújtható be a lakóhely szerinti megyei, fővárosi kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságánál, magyarországi lakóhellyel nem rendelkező személy esetén a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál.

2013-as új szabály az a lehetőség, amely szerint – ha az elhunyt életében nem igényelte a
0,5 %-os mértékű nyugdíjnövelést – a hozzátartozói ellátások igénylése során erre a hozzátartozóknak is módjuk van.