Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

manyi57 # e-mail 2014.07.30. 19:06

Köszi Gabusch és Mamamacoka a biztatást.
Most olvastam én is Varga nyilatkozatát.
Bár én a 2030-at túlzásnak tartom.
üdv

gabusch # e-mail 2014.07.30. 18:31

mamamcoka,
az akciósok nincsenek veszélyben,ne rinyáljatok kedveskéim,ez marad szerintem..

manyi,nem zárul az ajtó előttetek egyelőre

mai Varga :
"a kormány pedig semmilyen változást nem tervez a nyugdíjrendszerben, a magyar nyugdíjrendszer stabil, a magyar nyugdíjak értékállóságát az elmúlt években biztosítani tudta a kabinet.
A miniszter kifejtette: egyes szakértői anyagok szerint 2030-ig semmilyen változás nem szükséges a magyar nyugdíjrendszerben, a nyugdíjak kifizetése, a nyugdíjalapok működése biztosított."

Tetszenek látni : 2030-ig...

mamamacoka #   2014.07.29. 16:06

nem jó - de! hasznos dolgok vannak ebben a cikkben :

http://adozona.hu/…_12PXE1.aspx#rss

mamamacoka #   2014.07.29. 16:05

Betti4 - semmilyen módon - ez megszűnt,az én férjem 53-as, körüljártuk ezt a kérdést, az összes kiskapu bezárva.....

manyi57 # e-mail 2014.07.29. 11:07

Kedves Betti4!

Tudomásom szerint minden korhatár előtti kedvezmény megszűnt kivéve a "nők 40 "
http://www.aktualitasok.hu/…seteben.html

Betti4 # e-mail 2014.07.28. 19:41

Üdvözlet!

Kérdésem, hogy egy jövő év február 7-én 60. életévét betöltő férfi, mikor és mily módon mehet nyugdíjba leghamarabb, akár csökkentett összeggel is.

A választ előre is nagyon köszönöm!

mamamacoka #   2014.07.28. 16:27

Gabusch, én úgy haragszom a statisztikusokra, mindig a saját,érdekük alapján kozmetikáznak, persze, ez alapján kapják a fizetésüket, de a statisztika mindig valamilyen szempont alapján csúsztat :( és igen észrevettem, és nem tetszik :) és tény, nem mondanak igazat, amikor azt mondják, hogy tömegesen elmentek a nők az akciósba - nem olyan könnyű a feltételeknek megfelelni :)

mamamacoka #   2014.07.28. 16:23

bocsi mínusz "m" szörnyű, hogy az embernek nincs javítási lehetősége, ha nem veszi észre , hogy kétszer nyomott le egy betűbillentyűt :(

mamamacoka #   2014.07.28. 16:21

Manyi57, mindenki parázik, amikor közelít a saját időpontjához, szerintem ezt a fidesz nem változtatja meg, mert az ő adommányuk, :)

manyi57 # e-mail 2014.07.28. 14:19

Kedves Fórumozók!

Tudom, hogy senki nem lát a jövőbe és senki nem jóstehetség de véleményetek szerint ez az "akciós" nyugdíjba vonulási lehetőség 2015-ben is megmarad?!
Novemberben tudnék elmenni nyugdíjba már lekértem minden ezzel kapcsolatos adatot a nyufig-tól.
Annyira parázok, hogy pont az - orrom előtt becsukják az ajtót- köszi mindenkinek aki egy kicsit is tud biztatni.
Üdv Manyi

gabusch # e-mail 2014.07.28. 00:11

mamamcoka,
én még ébren vagyok,és Neked is jó reggelt!
Észrevetted az orbitális hazugságot?

A nők 40 évesébe beletették statisztikailag azt a sok tízezer 51-52-53-as korhatár előtti ellátott hölgyet és urat is,akiket aztán törvényileg egy tollvonással kivontak a nyugdíjrendszerből, és egy megfoghatatlan/felfoghatatlan korhatár előtti ellátási szociális rendszerben úsztatnak pillanatnyilag is.

Évente 25 ezer "akciósnál" nem születik több 40 éves !
üdv:gabusch

mamamacoka #   2014.07.27. 23:27

nézzétek meg a statisztikát, a nyugdíjasok számáról, életkorukról, azzal nem kell foglalkozni, mennyi az átlagnyugdíj korosztályonként, - nem érdemes, de az egy az egyben érdekes, ha az 59 éve alattiak nincsenek 100 ezren, akkor ki mondott igazat azzal kapcsolatban hány nő tudta igénybe venni a 40 évi kedvezményes nyugdíjat ? hmmm ?

http://www.penzcentrum.hu/…1041228.html

mamamacoka #   2014.07.25. 18:21

Magdi én szívesen segítettem volna, azt remélem,hogy a Manyi57 által belinkelt tudnivalókból megértetted a saját helyzeted :)

mamamacoka #   2014.07.24. 08:45

ja, és még annyit ? gyerekkel, ? mennyi ideig voltál gyesen ?

mamamacoka #   2014.07.24. 08:43

Magdi írd ide pontosan mi van a határozatban , mi mennyi :

• szolgálati idő : ?
  • ebből a nők kedvezményes nyugdíjához elismert jogosultsági idő : ?
  • és mennyi ebből a tényleges kereseti munával eltöltött idő : ?

ezek nélkül felesleges találgatni, volt már amikor egy egész oldalon keresztül magyaráztam, és a kérdező válaszonként csepegtette a határozatban feketén fehéren már leírt dolgokat, - csak így tudok segíteni, - ha lehet ! :)

manyi57 # e-mail 2014.07.23. 15:00

Kedves Magdi!

A 41 és fél év jogviszony /szolgálati idő/nem ugyanaz mint a nők 40 éves kedvezményes nyugdíjazásához szükséges jogosultsági idő.
http://www.kormanyhivatal.hu/…jba-vonulasa

Ha esetleg nem ismernéd.
Üdv

Madgi # e-mail 2014.07.22. 18:26

Kedves Fórumozók!

Tudna vki segíteni abban a kérdésben, h. miért nem vehetem igénybe a 40 éves munkaviszony után járó kedvezményes nyugdíjba vonulás lehetőségét, ha már 41 és fél év elismert jogviszonyom van és most fog megszűnni a munkám?

köszönöm előre is

mamamacoka #   2014.07.22. 06:44

keszy - nincs, és a 32 év is csak akkor 32, ha 3 gyermeket nevelt;

keszy # e-mail 2014.07.19. 13:06

Kedves Fórumozók,
Édesanyám ügyében szeretnék érdeklődni a fórumon.
Az idén számoltatta ki, hogy mennyi időt kellene még eltöltenie a 40 év utáni nyugdíjhoz. Maga a 40 éve már meg lenne, viszont a 32 ténylegesen ledolgozott időhöz még több év hiányzik. A probléma csak az, hogy az egészségi állapota elég rossz, több gerincsérve, és ízületi gyulladása van, már műtéte is volt. Ebben a pillanatban kizártnak tartjuk, hogy még éveket képes lenne dolgozni. (Ápolónőként az 50kg-os súlyával 100 kg-os embereket kell emelgetnie.) Táppénzre csak akkor írják ki amikor már megmozdulni sem tud, ami néhány havonta meg is történik, rokkant nyugdíjra pedig nem is számíthat.
Tehát a kérdésem, hogy a letöltött 40 évre és az egészségére hivatkozva van-e valamilyen mód arra, hogy megkapja a kedvezményes nyugdíjat, habár a 32 év ténylegesen ledolgozott éve még nincs meg? Van-e valamilyen méltányossági "kiskapu", amit ebben a helyzetben kérhetnénk? Vagy bármilyen ötletet szívesen fogadok, amivel megoldható lenne ez a helyzet.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdvözlettel

mamamacoka #   2014.07.17. 21:05

szívesen Tanerő, - használd egészséggel !

tanerő # e-mail 2014.07.17. 19:17

Kedves Mamamacoka!

Ismételten köszönöm a segítséged, és a felmentési kérelmedet szíves engedelmeddel én is adoptálom. Ezer köszönet!

tanerő # e-mail 2014.07.17. 19:17

Kedves Mamamacoka!

Ismételten köszönöm a segítséged, és a felmentési kérelmedet szíves engedelmeddel én is adoptálom. Ezer köszönet!

mamamacoka #   2014.07.12. 16:30

köszönöm gabusch, erre a területre nincs rálátásom, megengeded, hogy a pedagógus szakszervezeti fórumon ezt a hozzászólásodat felhasználjam így bemásolva egy az egyben ?

gabusch # e-mail 2014.07.12. 11:21

mamamacoka,
látom, nagyon klasszul és aktívan részt veszel máig a tanácsadásban :-)

A majdan..június-július környékén nyugdíjba készülő tanároknak hívjátok fel a figyelmét arra az apróságra is
(ami velem fordult elő)hogy az érettségi megbízási szerződéseket a Klik úgy köti az érettségiztető tanárokkal,hogy az május 7-június 27-ig tart általában,vagyis nem bontja szét írásbeli és szóbeli megbízásra.
Ebből az következik,hogy ha pl. valakinek egyébként épp a két időpont közé esik a nyugdíjazása és nem áll biztosítási jogviszonyban azon a bizonyos napon,(mondjuk június 3-n,amikor nyugdíjba megy) és minden rendben is történik a nyugdíjazással,-akkor is marad egy kritikus megbízási szerződése, ami folyamatos jogviszonyt feltételez.
Vagyis jogszerűtlenné válhat a nyugdíjazás.

Ezt nekem 2 év múltával vette észre a Nyufi,teljesen jogosan és ügyesen,a revizor hozzáértése és ébersége dicsérendő :-)
Azóta a Klik is tud ugyan már erről, hogy erre figyelni kell, de jó ha sokan tudnak róla.
Üdv:gabusch

mamamacoka #   2014.07.12. 08:15

jav magamat : akkor és nem akor, bocs leütésbeli hiba, csak bántja a szememet :)