Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

40 év munkaviszony után nyugdíj

ksanyi52 # e-mail 2017.01.14. 12:30

Üdv! Szafikának: Sajnos nem, mindig ki ment a fejükből.
Köszönöm a választ mindenkinek. Megkérdeztük, az volt a válasz miért nem kérted? Ezért fordultam a fórumhoz. Üdv ksanyi.

mcica # e-mail 2017.01.14. 09:26

ksanyi52! Azt a munkáltatónak kérés nélkül kellene kifizetni, ha már megvan a 40 éves közalkalmazotti jogviszonya. Ha még nincs, de a 35-öt betöltötte, nyugállományba vonuláskor. Nálunk így volt, de azért meg kell nézni a hatályos ktv-t, most mi a helyzet, de a személyzet vagy humánigazgatás tud felvilágosítást adni.

szafika # e-mail 2017.01.13. 13:16

ksanyi52 ! hogy a manóba ? a 25 éveset ? a 30 éveset se ?

munkásnő # e-mail 2017.01.13. 12:56

Én ezt nem tudom,jó lenne ha "valaki" azért benézzen ide....!

ksanyi52 # e-mail 2017.01.12. 19:40

Üdvözlöm a tisztelt fórumozókat, B.U.É.K. mindenkinek! Feleségem 2017 októberében szerzi meg a jogosultságot a 40 éves nyugdíjba vonuláshoz.( közalkalmazott). Azt szeretném megkérdezni: hogy kitől és mikor kell kérni a 40 éves jubileumi juttatást a felmondási idő előtt, után, vagy a nyugdíjba vonuláskor? Szegény már végig dolgozta az életét de még egyetlen fillér jubileumi pénzt nem kapott. Tiszt: ksanyi.

munkásnő # e-mail 2017.01.05. 10:08

' Ikotak'......Gondolom,hogy az összegre vagy kíváncsi? A megjelenés az minden évben márciusban van,ez nem újdonság ! De Lyonee tudja szerintem a valorizációs szorzószámot 2017 -re kb ! "Azért" még egyszer BÚÉK. mindenkinek.....!!! / a lényeg különben az,hogy sok nőtársunk eltudjon még menni a 40 évesbe,szorzó ide vagy oda ....! /

Rexor # e-mail 2017.01.04. 14:15

Úgy március környékén várható az erről szóló Korm. rendelet.

munkásnő # e-mail 2017.01.04. 13:49

Fogalmam sincs,a valorizációs szorzóról,de nem is érdekel már,hála az égnek és O.V.-nak ! Ahogy elnézem,nincs már itt senki válaszoló jóformán ! De azért megint leírom,hogy BÚÉK. !

ikotak # e-mail 2016.12.28. 06:33

Segítségeteket szeretném kérni ! Lehet már sejteni, hogy jövőre mennyi lesz a valorizációs szorzó ? Köszönöm.

munkásnő # e-mail 2016.12.27. 08:07

Pont belefér még a 2018 -as választásokig...! / 38 év - 267 nap / Remélhetőleg nem lesz addig semmi változás.

szafika # e-mail 2016.12.27. 07:38

...azt a kis időt már ki kell bírni :) az eltelt idő volt a nagyon hosszú :( ezt már féllábon is ..... :( kitartás :)

szafika # e-mail 2016.12.27. 07:36

.....de az nem jelent automatikusan munkaviszonyt is :(

jvali # e-mail 2016.12.26. 20:32

Igen,lehet,hogy azért nem mert nem volt munkaviszonyom az első gyermekemnél! De viszont gyest kaptam ő rá is 1 évig.

szafika # e-mail 2016.12.26. 18:56

.....gondolom talán azért , mert nem volt munkaviszonyod előtte amit beszámolhattak volna ......

jvali # e-mail 2016.12.26. 18:02

Az szeretném megkérdezni a 40 éves nyugdíjjal kapcsolatosan,hogy nekem 3 gyermekem van,de az elsővel még nem dolgoztam sajnos,így őt 8 hónaposan bölcsődébe kellett adnom,hogy dolgozni tudjak. Másfél évre megszületett a második gyermekem, így mind a kettőre kaptam a gyest,és otthon voltam a két gyermekkel. későbbiek folyamán született még egy gyermekem akivel szintén 3 évet voltam otthon. A kérdésem,hogy az első gyermekre miért nem számítanak be egyetlen évet sem? Most jelenleg 38.év 267 napom van jogosultsági időm,de ebben csak 6 év gyes van,mivel az elsőre semmit nem számítanak. köszönöm előre is válaszukat!

munkásnő # e-mail 2016.12.24. 10:00

Boldog Karácsonyi Ünnepeket és az Új 2017.-es Évre,Egészséget sok Szerencsét Kívánok !

munkásnő # e-mail 2016.12.22. 12:36

'Rexor ....a 40 -éves nyugdíj ebben a formában is jó és akik eltudtak menni azok gondolom,hogy így is érzik és csak remélni tudom,hogy akik elmentek, azok nem köpködnek visszafelé,hogy "ez így nem jó"...A másik meg az,hogy az egész nyugdíjrendszert át kellene alakítani egy rugalmasabb rendszerre ,de hogy ez még nem történt meg,ezt jelzi az,hogy nagyon nem olyan egyszerű intézkedés fog ez lenni és ez sem tettszene majd sokaknak,abban biztos vagyok! De eljön ennek is az ideje,ez biztos ! Szép Karácsonyt mindenkinek és élvezzük a nyugdíjunkat! Üdv!

Rexor # e-mail 2016.12.22. 10:57

A 40 éves nyugdíj ebben a formában tényleg nem jó. Én ezt a lehetőséget azoknak tartanám fenn (nőkre és férfiakra egyaránt) akik pl. nehéz fizikai munkát végeztek. nem várható el senkitől hogy 65 éves korában még utat építsen.

munkásnő # e-mail 2016.12.18. 19:23

'Mampszi.....majd megszűnik,ha valamikor eltörlik,de akkor valószínű,hogy a nyugdíjba vonulási feltételeket is átalakítják! Az esetleges megszüntetése meg,nem = azzal,hogy akik már igénybe vették,azoknak is megszűnjön ,kár a Varjaknak károgni.... !!! Ez így van a Korhatár Előtti Ellátottaknál is,hogy,lám megszüntették és mégis ellátottak ! Ez nem így működik ebben az esetben !

Mampszi # e-mail 2016.12.18. 14:47

Kedves munkásnő! Bár ne legyen semmi " a 40 éves" megszüntetéséből.... DE ha mégis megszüntetik, azt merném borítékolni, hogy azé is megszűnik akinek már jár!- Kivéve, ha elérte a tényleges nyugdíjkorhatárt-! Reméljük csak rémhír, engem is nagyon rosszul érintene!

szafika # e-mail 2016.12.17. 09:12

Kedves Gabusch !

....az 1 dolog , h 8 általánossal mehettek el sokan nyögdíjba :) de ledolgozták a maguk 40-2-3-4 évét :) ugye nem mondod azt ? h ezek az emberkék teszik tönkre a nyugdíjrendszert ? mint ahogy a simonovits neű f...g állítja ! mé' nem azok ? akik életükbe nem dolgoztak le nemhogy 40 évet de 10-et se !!!! v az agyonfizetett politikustársaság ? akik a semmiért milliókat vesznek fel jövedelemként a ?! annak , akinek a 8 általánosával mégis sikerült elmenni nydba , annak a nyugdíja is alul marad a 100-e ft alatt !

munkásnő # e-mail 2016.12.14. 10:32

'gabusch '... Kérdés az,hogy "ezen kutatók.. Czeglédi Tibor, Simonovits András, Szabó Endre és Tir Melinda.." kutatásai, mit számítanak-jelentenek a kormány számára ! Mernék rá fogadni,hogy semmit se! Így tehát megjósolhatatlan az,hogy a mostani kormány mit tervez a mi 40 -évesünkkel,akár a 2018 -as választásokig,akár azután,ha ők nyernék megint a választást! Ezt a megszüntetést általában mindig a baloldal szeretné! A változásról majd nyilatkoznak,ha úgy gondolják...! Egy biztos,akik eltudnak menni a '40 évesbe,azok minél előbb menjenek el,igaz ? Üdv.

gabusch # e-mail 2016.12.14. 09:26
szafika # e-mail 2016.12.11. 05:41

nincsen " előrehozott nyugdíj " a nők 40 évese az rendes öregségi nyugdíj

szafika # e-mail 2016.12.11. 05:36

3 gyerek esetén 32 ledolgozott év + 8 év a gyerekekkel ....adja ki a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdíjához szükséges időt , aminek így együtt kellene meglenni , nincsenek kapható plusz évek .